دفترچه

نسخه‌ی کامل: حقِ توهین به مقدسات!
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
درود و به دفترچه خوش آمدید :e303:
حق توهین به مقدسات بیمعنیست،یک حق آزادی بیان داریم که شامل همه چیز میشود و جز مفاد اعلامیه جهانشمول حقوق بشر هم هست،در واقع دینداران چیزی بنام حق داشتن مقدسات و احترام و سکوت زوری بقیه نسبت به آنرا از خود درآورده اند و میخواهند به بقیه زورچپان کنند،پس،اگر قرار است درباره حق آزادی بیان یا داشتن یا نداشتن مرز برای آن بحث کنیم چیزی میشود اندکی متفاوت و قابل بحث ولی حق توهین به مقدسات نداریم چون خود مقدسات و حق داشتن آن یک چیز من درآوردیست که نخست باید معلوم بشود چیست و احیانا از آن دفاع بشود.
در اینجا هم پیشتر یک بحثی داشته ایم مشابه که برای شروع میتوانید آنرا یک مطالعه مختصری کنید،نظرات ما کم و بیش آنجا آمده و از آنجا میتوانید شروع کنید بحث را:
این را باید محکوم کرد: - صفحه 10
آرش بیخدای گرامی در این مورد مقاله های زیادی نوشته که البته بیشترش مربوط میشه به مسلمان ها و حق توهین به مقدسات اون ها

نظر من هم به جناب راسل بسیار نزدیک هست .. ما فقط یک حق داریم و اون هم آزادی بیان هست و هیچ کسی هم اجازه نداره این حق مسلم ما رو ازمون سلب کنه
کافر نوشته: نظر من هم به جناب مهربد بسیار نزدیک هست

جناب راسل منظورتون هستE404؟
Anarchy نوشته: جناب راسل منظورتون هستE404؟

اووووه مای گاد !!

نمی دونم چرا مهربد دیدم ! ویرایش شد [عکس: 28.gif]
کبری: رنجاندن دیگران برای رسیدن به هدفی، وقتی راه(های) جایگزینی برای رسیدن به آن هدف وجود دارد اخلاقی نیست.
صغری: توهین به مقدسات، موجب رنجیدن انسان هایی می شود، و اگر هدف از توهین کاهش افراد مومن و معتقد باشد، برای این هدف راه جایگزین وجود دارد.
نتیجه: توهین به مقدسات دیگران اخلاقی نیست.

(حق آزادی بیان بسیار ارزشمند، مفید و قانونا محفوظ است، من به هیچ وجه متعرض این حق نمی شوم، شما حق دارید به مقدسات توهین کنید، ولی کار "خوبی" نمیکنید که توهین میکنید)
Philo نوشته: کبری: رنجاندن دیگران برای رسیدن به هدفی، وقتی راه(های) جایگزینی برای رسیدن به آن هدف وجود دارد اخلاقی نیست.
صغری: توهین به مقدسات، موجب رنجیدن انسان هایی می شود، و اگر هدف از توهین کاهش افراد مومن و معتقد باشد، برای این هدف راه جایگزین وجود دارد.

(حق آزادی بیان بسیار ارزشمند، مفید و قانونا محفوظ است، من به هیچ وجه متعرض این حق نمی شوم، شما حق دارید به مقدسات توهین کنید، ولی کار "خوبی" نمیکنید که توهین میکنید)
چرا گرامی،هم حق داریم هم کار خوبی میکنیم،سادیستها هم ممکن است از حق هر کس بر جان و بدنش رنجیده خاطر شوند،پاسخ ما به آنها اینست که میتوانند بروند به جهنم !!
دوستان هوادار ماورالطبیعه هم میتوانند به اینچنین سخنانی گوش ندهند همانطور که بقیه میتوانند سخنی که میشنوند را انتخاب کنند،بنابراین کلا ایراد شما بیمورد است گرامی.
Philo نوشته: کبری: رنجاندن دیگران برای رسیدن به هدفی، وقتی راه(های) جایگزینی برای رسیدن به آن هدف وجود دارد اخلاقی نیست.

شما چرا این رو به رنجاندن تعبیر کردی؟مقدسات هم یه تعریف مشخص و دقیقی نداره...ضمن اینکه خیلی راحت میشه این جور در نظر گرفت که شاید مقدسات یه دسته برابر بود با بی ارزش ترین چیز ها در نظر عده ای یا عقاید دیگه ای،اون وقت تکلیف چیه؟ اگه مقدسات دو گروه خود به خود در تضاد با هم بود چی؟
منهم با حمله‌ به عقاید دیگران صرفا به جهت رنجاندن آن‌ها در جایگاه امری اخلاقا شنیع مخالفم، این نه به معنای پدید آوردن هرگونه محدودیت عینی یا صوری در پیش آزادی بیان یا نقد و ریشخند مذهب است، اما اینکه مثلا برویم جلوی یک کلیسای بی‌آزار تبشیری برای مثال، و بشاشیم به روی انجیل، یا برویم روبروی مسجد قرآن را آتش بزنیم کمی دگر‌آزارانه و نابرازنده است(هرچند یکسره می‌باید که آزاد و مجاز باشد).
Ouroboros نوشته: منهم با حمله‌ به عقاید دیگران صرفا به جهت رنجاندن آن‌ها در جایگاه امری اخلاقا شنیع مخالفم، این نه به معنای پدید آوردن هرگونه محدودیت عینی یا صوری در پیش آزادی بیان یا نقد و ریشخند مذهب است، اما اینکه مثلا برویم جلوی یک کلیسای بی‌آزار تبشیری برای مثال، و بشاشیم به روی انجیل، یا برویم روبروی مسجد قرآن را آتش بزنیم کمی دگر‌آزارانه و نابرازنده است(هرچند یکسره می‌باید که آزاد و مجاز باشد).

البته امیر جان اینهایی که شما گفتی دیگه آزادی بیان نیست، اینها آزادی عمل هستE415
صفحات: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12