نامنویسی انجمن درست شده و اکنون دوباره کار میکند! 🥳 کاربرانی که پیشتر نامنویسی کرده بودند نیز دسترسی‌اشان باز شده است 🌺

رتبه موضوع:
  • 3 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم

اول از همه ببخشید که من کل نوشته شما رو کوت نمیکنم! ماشاالسپاغتی خیلی حوصله دارید!

kourosh_iran نوشته: خب این نیاز رو برای چی داشته؟ بخاطر زندگی اجتماعی. وگرنه اگر گذشته های دور بود آدما لزوما نیازی نداشتن برای معاش برن پیش یک سرمایه داری چیزی کار کنن یا اجناس تولیدی اونا رو بخرن و میتونستن فرضا برن و از طبیعت غذای و مکان زندگی خودشون رو تهیه کنن. ما یک اجتماع تشکیل دادیم بخاطر منافع مشترک و همکاری، نه خودخواهی و فردگرایی محض، و بخاطر اینکه یکسری آزادیها و انتخابهای طبیعی خودمون رو فدا کردیم.

خوب اینها که داستانه! بریم سر بقیش .

kourosh_iran نوشته: بنظر من بهرحال از نظر اخلاقی درست نیست که افراد موفق و ثروتمند و سرمایه دار اینطور شخصی و خودخواهانه فکر کنن و اونا از این جامعه که آزادیها و امکانات قابل توجهی هم بابتش به مرور فدا شده خیلی بیشتر استفاده ببرن و سرنوشت و میزان بهره مندی بقیه براشون مهم نباشه. اگر یک سرمایه دار یک فرد موفق به اون درجه از کامیابی و بهره مندی میرسه، فقط و فقط از طریق توانایی های خودش نیست، و داره از مزایای یک اجتماع بشری استفاده میکنه، وگرنه بصورت ایزوله و در طبیعت و شرایط قدیم عمرا به این راحتی نمیتونست واسه خودش اینقدر مزایا و راحتی و قدرت جمع آوری کنه و لنگ بندازه روی لنگ و فقط دستور بده و همه جا همه چیز از بهترین غذاها و مسکن و امکانات دیگه براش فراهم کنن.
درسته شما میتونی از نیاز و مجبور بودن دیگران حرف بزنی، ولی این نمیتونه مسائل پیچیده انسانی رو جواب بده و انسانیت رو تامین بکنه. حالا هرجور دوست داری میتونی بازم همینطور فکر و عمل کنی، ولی بنظر من هر آدم موفقی بهرحال خواسته و ناخواسته از مزایای اجتماع و حتی کل تاریخ بشریت و زحمت ها و نیکی ها و دستاوردهای دیگران هم استفاده کرده، مستقیم و غیرمستقیم، و چیزهای گنده ای و مزایا و امکانات بزرگی که بدست آورده فقط با زحمت و توانایی و استعداد خودش نمیتونست به این راحتی بدست بیاره، و نسبت به سلامت و بقای این اجتماع و تمدن و بقیه هم از نظر اخلاقی کاملا مسئول است.

اینها هم نظر شماست و همون طوری که پیشتر گفتم نظر شما محترم.

kourosh_iran نوشته: خب منکه نگفتم نرم افزارهای آزاد همهء حیطه ها رو بهتر یا به خوبی پوشش دادن. بارها به صراحت گفتم که من از همه چیز یا هیچ چیزی و مطلق صحبت نمیکنم.
تمام اینها که میگید بازم در کل تنها بخشی از کاربردها و حیطه ها و کاربران و اهمیت موارد موجود در دنیای نرم افزار هستن. و نرم افزارهای آزاد خیلی بخشها و کاربردهای دیگر رو خیلی بهتر و حتی بعضا بهتر از نرم افزارهای انحصاری برآورده کردن. حالا اشکالش چیه بنظر شما؟ من میگم همون هم که هست و شده باز از هیچی خیلی بهتره و در چهرهء دنیای ما و اقتصاد و مسائل سیاسی و حتی تفکر و عملکرد افراد تاثیر مثبت قابل توجهی داشته.

به نظر من هیچ اشکالی نداره وجودشون خیلی مثبت و خوبه!
مشکل من نه با نرم افزارهای آزاد و دنیای آزاد بلکه با کاربران افراطی هست که میگند فقط دنیای آزاد و بس!!!! همین چند نمونه ساده که گفتم به خوبی نشون میده دنیای آزاد نواقص خیلی زیادی داره که بیشتر از 10 ساله این نواقص برطرف نشدند! 10 سال در میان عمر سی و چند ساله علوم کامپیوتر نوین زمان بسیار زیادیست!

kourosh_iran نوشته: اینطور موارد رو بهتره در یک فروم لینوکسی و خلاصه در جای مناسب تری که کاربران و متخصصان با تجربهء لینوکس بیشتر هستن مطرح کنیم، چون من حقیقتا در این مورد خیلی اطلاعات و تجربه ندارم و با خیلی از این نرم افزارها کار نکردم. اینجا و فقط دعوای من و شما در این مورد فایده نداره.
اما اون QT که اونجا گذاشتید قضیش چیه؟ من یه Qt میشناسم که یک کتابخانه/فریمورک سی++ بازمتن است.

QT یک نسخه متن باز هم داره ولی دو زار به درد نمیخوره و توانایی های نسخه تجاری و انحصاریش رو نداره!
Qt - Download Professional Step 2
نسخه رایگان و متن باز در حقیقت تبلیغ همون نسخه انحصاری و تجاری هستش درست مثل Visual Studio Express .
بگذریم، در هیچ فاروم لینوکسی معادل قابل رقابت در مقابل نرم افزارهایی که نوشتم پیدا نمیکنید! اصولن نرم افزارهای آزاد و رایگان که به راحتی قابل استفاده توسط همگان هستند توانایی های چندانی در مقابل انواع تجاری ندارند.
انواع تخصصی تر ولی داستانشون فرق میکنه مثل همون Apache که فرمودید یا Bind یا ... هر چند که اینها هم از نظر پیاده سازی رابط کاربری به معنای واقعی کلمه ریده اند! ولی خوب دست کم راندمان بسیار بالایی دارند.

kourosh_iran نوشته: نه اتفاقا گفتم که من خودمم از دیدگاه یک کاربر معمولی به این دنیا (نرم افزارهای آزاد/بازمتن) نگاه نمیکنم و درمورد برنامه هایی که شما میگید هم تجربه و اطلاعات زیادی ندارم. البته با یکسری از این نرم افزارهای دفتری روی ویندوز کار میکنم (ورد، اکسل، فتوشاپ، ...) و کم و بیش حرفه ای هم هستم، ولی هیچوقت دنبال جایگزین های لینوکسی و بازمتن اونا نبودم.

آفرین! چرا نبوده اید؟! چون نموه اوپن سورس درست و حسابی وجود ندارد!

kourosh_iran نوشته: همه چیز که شما مدام تکرار میکنید سوزن شما روی دسکتاپ و کاربران خانگی و معمولی و کار دفتری و اینها گیر کرده! من میگم بابا من و شما اگر حرفه ای کامپیوتر باشیم باید بدونیم که این دنیا خیلی گسترده تر از اینهاست و خیلی حیطه ها و کاربردها و کاربران خاص و متخصصین دیگر هم وجود دارن و تعداد زیادی نرم افزارهای آزاد با کیفیت خوب و حتی عالی و برتر در اون زمینه های دیگه وجود دارن.

برای اینکه از اول هم بحث من در مورد کاربران دسکتاپ و نادیده گرفتن این دسته از کاربران توسط دنیای آزاد بوده! نه کاربران متخصص و کاربلد!
طرفداران نرم افزارهای آزاد مدعی هستند که انحصاری بودن نرم افزار غیر اخلاقیست! من میگویم بزرگترین جمعیت کاربران (کاربران معمولی یا دسکتاپ) را به تخمت هم حساب نکنی غیر اخلاقی تره! بحث من اینه.

kourosh_iran نوشته: در زمینهء دسکتاپ و نرم افزارهای مورد اشاره و کاربران معمولی هم که میگید من قبول میکنم که نرم افزارهای انحصاری از نظر کمیت و کیفیت برتری دارن، ولی بازم همون میزان و همون آلترناتیوها و کیفیت محدود هم که نرم افزارهای آزاد در این موارد دارن هم باز خودش خیلی ارزشمنده و از هیچی خیلی بهتره و کار بعضیا رو هم راه میندازه. ضمنا برای بنده شخصا با این همه سابقه و مطالعه در کامپیوتر و برنامه نویسی و نرم افزار واضحه که وجود این نرم افزارها و کدهای آزاد، با وجود اینکه شاید در بعضی حیطه ها همواره با فاصله از نرم افزارهای انحصاری حرکت کنن، باز خیلی اهمیت داره و مهمه چون باعث میشه فاصلهء عموم و دنیای بدون انحصار علم و فناوری و امکانات موجود در این زمینه از دنیای نرم افزارهای انحصاری و تجاری محض در یک حد کم و بیش ثابت و حداقل ممکن باقی بمونه.

ببینید نرم افزارهای انحصاری همیشه خیلی گرون و غیر قابل دسترس نیستند! بسیاری از اونها اصلن مجانی هستند!!!! مثل FormatFactory !!! فقط متن باز و آزاد نیستند.
اخیرن هم که با سیاستهای کمپانی معظم اپل همه به فکر این افتاده اند که قیمت محصولاتشون رو بسیار پایین و قابل خرید توسط همگان نگه دارند! به طور مثال همین مایکروسافت که روزگاری ویندوزش رو کمتر از 300 یورو نمیفروخت الان داره میفروشتش 29 یورو (آپدیت) و 59 تا 150 یورو (Retail) ، دلیلش اینه که اپل که بزرگترین رقیب مایکروسافت در جهانه داره سیستم عالم مجانی با آپدیت لایف تایم میده به مشتری هاش و در صورت آمدن سیستم عامل جدید میتونید اون رو باقیمت خیلی پایین (زیر 100 یورو) خریداری کنید.
چنین افت قیمتی رو ما مدیون دنیای متن باز و آزاد نیستیم! چون اصلن سهمشون در دنیای عادی و غیر حرفه ای به قدری نیست که شرکتهای بزرگ بخواند از جانبشون احساس خطر کنند، به عکس چنین افت قیمت و افزایش کیفیت رو مدیون یکی از شاخصه های بارز و اصلی نظام سرمایه داری هستیم به نام رقابت! چیزی که در دنیای کمونیسم به هیچ عنوان معنی نمیدهد!

من شما رو درک میکنم که به خاطر زندگی در ایران (درست مثل خود سابق من) نمیتونید درک کنید مزایای سرمایه داری رو. به نظر شما چه چیزی میتونه لذت بخش تر از دریافت رایگان Iphone 6 از طرف اوپراتور تلفنتون باشه فقط و فقط به خاطر باقی ماندن در بازار و ماهیتی به نام رقابت در دنیای آزاد (منظورم اقتصاد آزاده) .
معلومه من هیچ وقت نمیروم چند صد یورو خرج آت و آشغالهای اندرویدی کنم مگر برای تجربه و بازی بازی!! البته از یک چیز اندروید خیلی خوشم میاد اون هم قابلیت برنامه نویسی براش با هر زبانی هست که بلدی! در صورتی که برای IOS فقط میتونید با Objective-C و C# برنامه نویسی کنید. که البته هر دو زبان مجانی و قابل دسترس برای همست.

kourosh_iran نوشته: عزیزم منم PHP کار هستم و میدونم اشکالاتی داره. خودم چند بار حسابی بهش گیر دادم و طراحان اون رو ناشی و کم سواد خواندم بخاطر اشتباهات ناشیانه ای که چند بار در طراحی زبان نشون دادن!
ولی با این وجود در کل PHP یک ابزار بسیار سودمند بوده که با وجود تمام این ضعفها و مسائلی که من و شما میگیم، موفقیت غیرقابل انکاری در تسخیر وب (بیشتر در مقیاسهای از کوچک تا متوسط) و ارائه خدمات ارزان و بدون محدودیت های سیستمهای انحصاری و غیره به افراد داشته. سهمش در وب میدونید چقدره که؟ و میدونید که چقدر نرم افزارهای برجسته و مفید آزاد باهاش نوشته شده (انواع CMS های خوب مثل دروپال، وردپرس، جوملا بطور مثال)
بهرحال این همه فرد و این همه سایت و این همه کار رو راضی کرده و جواب داده. حالا مشکل کجاست؟ نرم افزارهای انحصاری چکاره بودن پس این وسط اگر در کل بهتر بودن پس چرا PHP این همه سهم اونا رو کاهش داده و از آن خودش کرده؟
ضمنا این بحث متغییر و اینها که گفتید من متوجه نشدم دقیقا چی میگید و مشکلش چیه. بنظرم زبانهای دیگری هم هستن که توشون میتونید هر نوع متغییری رو فقط با اختصاص یک مقدار به یک اسم تعریف کنید. بهرحال اینها زبانهای سطح بالا هستن و مقدار قابل توجهی از منابع و پرفورمنس رو بابت ویژگیهایی که برنامه نویسی رو راحت و سریع بکنن فدا میکنن.

مشکل این متغیرها به باد فنا رفتن مموری سیستم و کم شدن سرعت برنامه هستش! این مدل تخصیص منابع، باعث هدر رفتن ظرفیتهای سخت افزار میشه. درسته که در سخت افزارهای امروزی و در یک سایت خلوت یا سبک چیزی حس نمیشه ولی به محض اینکه سیستم کمی پیچیده، بزرگ یا شلوغ میشه کاهش سرعت و راندمان به شدت دیده میشه ! نمونه های بارز FAceBook که مهاجرت کرد به CGI و C و تا تونست از کدهای PHP کم کرد!
در طرف دیگه Magento!!! که فقط با سرورهای اختصاصی توانایی برپایی یک شاپ درست و حسابی باهاش رو دارید !!! که هزینه سرور اختصاصی هم نیازی به توضیح اضافه نداره.
همون دروپال هم که فرمودید در صورتی که سایت از یک حدی بزرگتر بشه میترکه!!! برای همین هم Pressflow | Enhanced performance and scalability for Drupal درست شده!! که تازه همین هم بیشتر از یک تعدادی کاربر رو نمیتونه پاسخگو باشه.

kourosh_iran نوشته: ما که نفهمیدیم اشکالش چیه!
من خودم گوشی سامسونگ با اندروید دارم و خیلی هم راضیم و هیچوقت مشکل و کمبود جدی در مقابل گوشی های اپل درش ندیدم. اتفاقا اپلی ها یکسری مشکلات و محدودیت هایی دارن مثل اینکه باید حتما اپل آیدی درست کنی یا بخری و برنامه ها رو فقط از اپل استور بگیری. تازگی هم یکی از بچه ها نمیدونم چکار کرده بود گوشیش قفل شده بود و چون مشخصات اپل آیدیش رو گم کرده بود میگفت هیچ کار نمیشه کرد و باید کلی پول بدم که بفرستن برای یک شرکت خارجی که مشخصات اپل آیدی منو دوباره بهم بدن.

اتفاقن این یکی از مزیت های خیلی خوب IOS هستش که امکان دزدیده شدن گوشی شما رو خیلی کم میکنه! یعنی گوشی دزدیده شده عملن به هیچ دردی نمیخوره! به خصوص که هر چه جلو تر میریم JailBreak کردن گوشیها سخت تر و نشدنی تر میشه!

kourosh_iran نوشته: در ضمن حالا چه اشکالی داره بهرحال نرم افزار آزاد/بازمتن هست و مهم اینه. حالا گوگل پشتش باشه یا کس دیگه، خب که چی؟ اینکه امثال این کمپانی های بزرگ و تجاری هم پشت این محصولات هستن و درش مشارکت میکنن در دنیای نرم افزار آزاد سابقهء زیادی داره و یکی دوتا نیست و کمک زیادی کرده، خودش مایهء امیدواری و اطمینان هست که حتی برای این شرکتها هم دلایل و امکان کافی هست که در این زمینه مشارکت کنن و به نرم افزارهای آزاد کمک کنن. این یک مزیته و نشانهء امکان بقا و موفقیت بیشتر و طولانی مدت، نه یک مشکل و ضعف.

اگر IOS نبود! Android هرگز متن باز و آزاد نمیشد!
دلیلش اینه که بتونه با IOS رقابت کنه و بس. فکرش رو بکنید از فردا اپل بیاد بگه IOS متن بازه و هر کسی میتونه روی دستگاه های تولیدیش نصبش کنه! کمتر از چند روز اندروید از صفحه روزگار محو خواهد شد.

kourosh_iran نوشته: مشکلش چیه؟

Memory Leak عزیزم!
من با 64 گیگ رم و دو تا پردازنده Xeon باز هم یک وقتهایی مجبورم فایرفاکس را ببندم از نو باز کنم به خاطر اینکه زدیه مموری رو ترکونده! کرشهای مداوم و سرعت پایین تر نسبت به کروم هم که دیگه نگو! البته من خودم با کروم زیاد حال نمیکنم ولی به هر حال کروم خیلی روون تر و دست حسابی تر طراحی شده.

kourosh_iran نوشته: بنده قبلا در مورد فرمت/کدک ogg/vorbis تحقیقاتی کرده بودم و متوجه شدم که با همان نسبت فشرده سازی mp3، کیفیت برابر و حتی کمی بهتری دارد. در مقالهء ویکیپدیا هم هست:

بهتر از اون هم هست! (FLAC) ولی کارایی نداره! OGG رو بیشتر دستگاه های مدیاپلیر پشتیبانی نمیکنند! به عبارت ساده تر به درد نمیخورد.

kourosh_iran نوشته: آمارها و تحقیقاتی در آمریکا.
خیلی وقت پیش در مقاله ای به این قضیه اشاره شده بود، ولی الان طبیعتا رفرنس دقیق آنرا ندارم که ارائه کنم.
فکر کنم آمار و تحقیقاتی بوده درمورد میزان تاسیس و موفقیت و بقای شرکتها و بیزینس های کوچک تا متوسط، که نشان میداد در طول زمان آمار آنها کاهش قابل توجهی یافته است و بیشتر طبیعتا تعداد معدودتری شرکتهای بزرگ بوده اند که حجم اعظم تجارت و ثروت را در اختیار گرفته اند.

خوب پس ما این گفته شما رو نادیده میگیریم مادامی که رفرنس رو نشون بدید!

kourosh_iran نوشته: جنبش نرم افزار آزاد که یک جنبش ضدسرمایه داری و تجارت خصوصی نبوده و نیست و ریچارداستالمن خودش به صراحت گفته که یک کمونیست نیست و به خودی خودش مخالفتی با تجارت خصوصی هم ندارد ولی شاید باید اینطور بگویم که ایشان معتقد است تجارت پتانسیل طبیعی برای انحصار و موارد غیرانسانی دارد و نباید قدرت سیاسی داشته باشد و بر همه چیز در جامعه مقدم و مسلط شود. ایشان حفظ روابط اجتماعی و انسانی سالم را بر تجارت مقدم میدانند.

لازم نیست حتمن عکس لنین را روی تی شرت تنت چاپ کنی و ریش مدل شیری بگذاری و چهار تا کتاب مارکس بخونی تا کمونیست شی! همینکه تفکر اونها رو داشته باشی ولو اینکه منکرش بشی کمونیستی!
ایشون هم از کمونیسم اعلام برائت کرده چون از کمونیسم به جز گند و تنفر و کشتار و کثافت کاری چیز دیگه ای بالا نیومده و چون بهره هوشی این آدم خیلی بالاست نمیاد با طرفداری از کمونیسم خودش رو خراب کنه و کاری کنه که حرفهاش دیگه برای مردم ارزشی نداشته باشه!

[ATTACH=CONFIG]4464[/ATTACH]

Richard Stallman - Conservapedia

به عبارتی، صدام هم میگفت من جانی نیستم :)) البته نه اینکه ریچارد استالمن جانیه!! فقط چون میدونه کمونیسم چیز محبوبی نیست در دنیای امروزی میگه من کمونیست نیستم، همین.

kourosh_iran نوشته: مجرم نیستید ولی بیشعور هستید! یک آدم که تفکری سطحی و خودخواهی کور داره و بر خودش در مقابل لذات و شهوات سطحی کوچکترین کنترل و خردی نداره.
اینها آدمهایی هستن که لذت کمک کردن به دیگران و تعالی دادن جامعه رو درک نمیکنن و تجربه نکردن. آدمهایی که لذت رو فقط در یکسری چیزهای سطحی و غریزی و اولیه میشناسن و قابلیتی فراتر از این ندارن. آدمهایی که نمیدونن چه کارهای بزرگی میشه کرد و اگر به دیگران و جامعهء خودت کمک کنی فردا نتایج این به خودت هم برمیگرده و لذت های متعالی تری رو به ارمغان میاره و حتی براحتی ممکنه در آیندهء دور و نزدیک آدم رو از خیلی خطرات و رنجهای بزرگ حفظ کنه. بهرحال این افراد جزو همین جامعه ای هستن که نمیخوان براش هیچ کاری بکنن، و وقتی این جامعه تضعیف و بیمار بشه دیر یا زود ممکنه خیلی تبعات و فجایعی ببار بیاد (منجمله جنگ های داخلی و خارجی، تروریسم، دزدی و جنایت، انقلاب ها و اعتصاب و شورش و نابسامانی و غیره) که طبیعتا این افراد هم حتی با دنیایی پول نمیتونن تضمین کنن که برای همیشه از تبعات چنین مسائلی مصون خواهند ماند.

باز هم نظر شخصیه! به هر حال بیشعور بدن بهتر از دزد بودنه!!!!

kourosh_iran نوشته: شما به من بگید چرا کمپانی های بزرگ این همه تاحالا با جنبش نرم افزار آزاد/بازمتن همکاری کردن؟

به همون دلیلی که من کردم، میکنم و خواهم کرد!
یک برنامه رایگان و متن باز را میگیری، اندکی دستکاریش میکنی با صرف کمترین هزینه بیشترین سود نصیبت میشود! پس بهتر است اندکی هم به این بچه Nerd های عاشق دنیای آزاد حال بدهی تا بیخیال مفت و مجانی کار کردن برایت نشوند! به همین راحتی.

kourosh_iran نوشته: عزیزم اون کپی رایته که مسئلهء کپی عینیه. Patent خود ایده رو در برمیگیره.
بطور مثال الگوریتم های استفاده شده در فرمت MP3 یه زمانی تحت انحصار بودن (الان فکر کنم در همه جای جهان زمان انحصارش تموم شده)، حالا اگر شما میامدی و خودت کد میزدی و یک الگوریتمی رو که اساسا از همون مکانیزم/روش استفاده میکرد، ولو با ظاهر و پارامترهای متفاوتی، از نظر قانونی میتونستن ازت شکایت کنن و جلوت رو بگیرن. این رو قبول داری یا نه؟
اونکه میگید از یک راه دیگه، بله اگر مکانیزم/ایده تاحد کافی متفاوت باشه که نشه بگن اساسا ایدهء متفاوتی نیست، ممکنه. منم در این مورد چیزی خلافش نگفتم!

دو الگوریتم متفاوت، دو الگوریتم متفاوت هستند! یعنی شما اگر بیای Mp3 رو با یک الگوریتم متفاوت تولید کنی اسمش رو بذاری HassanP3 چیزی رو نقض نکردی!

kourosh_iran نوشته: منکه قبلا توضیح دادم و بارها اشاره کردم! قضیه این نیست که شما حق نداری بری روش جدیدی اختراع کنی که همون کار رو انجام بده، بلکه قضیه اینه که در خیلی زمینه ها و بخصوص نرم افزارها و پروژه های بزرگ و پیچیده انجام این کار و اینکه تمام روشها و الگوریتم ها و مکانیزم های استفاده شده در اون جدید باشن/تحت شمول و خطر هیچ Patent ای نباشه در عمل کار دشوار و هزینه بری است، چون تعداد و گسترهء Patent ها امروز به حد خیلی زیادی رسیده و دیگه به این راحتی نیست که بتونی برای هرچیزی یک الگوریتم جدید که بقدر کافی هم کارا و قابل رقابت باشه ابداع کنی و همچنین حتی بطور تصادفی و غیرعمدی احتمالش خیلی زیاده که از ایده ای استفاده کنی که تحت Patent باشه، بنابراین فقط یک یا چند نفر افراد و متخصصان مربوطه باید باشن که مدام در مورد روشها و ایده های استفاده شده تحقیق و جستجو کنن و متن Patent ها رو بخونن (که اکثرا کار هرکسی نیست و تخصص خودش رو میخواد چون زبان تخصصی و قانونی و خیلی وقتا توصیف های خیلی مبهمی دارن) و دست آخر هم باز نمیشه تضمین قطعی کرد که خطر نقض Patent شما رو تهدید نکنه.
برات مگه مثال نزدم از تحقیقی که در این زمینه درمورد کرنل لینوکس کردن و متوجه شدن که چند صد مورد الگوریتمهای Patent شده درش هست؟ برنامه نویسان لینوکس این کار رو عمدی و با آگاهی انجام نداده بودن که!

ببینید من قبلن برای شما نوشتم که چه چیزی Patent میشه و چه چیزی نه! اگر کد یا روش شما مطابقت داشته باشه با کد یا روش یکی دیگه بدون شک از روش دزدی کردید ولو مدعی بشید از روشش خبر نداشتید!
شانس تولید دو کد دقیقن مشابه برای کاری خاص در دنیای نرم افزار درست به اندازه شانس شباهت دو اثر انگشت به همه!

kourosh_iran نوشته: البته بنده درمورد هزینهء اجتناب از Patent ها یا خرید اونا صحبت میکردم، ولی در این مورد هم که شما میگید باید بگم شاید برای یک شرکت در آمریکا اونم شرکتی که برای تولید بازی و این حرفا تاسیس شده این مبالغ زیاد نباشه، ولی در خیلی کشورها و برای خیلی افراد و بیزینسهای کوچکتر و شخصی چطور؟

برای ریزه میزه ترین بیزینسها هم 10-20 هزار دلار هیچ هزینه خاصی نیست! یک کیوسک روزنامه فروشی در یک محله پرت در آلمان ماهانه 10 تا 15 هزار یورو درآمد داره!

kourosh_iran نوشته: در همین ایران هم نگاه کنید اگر کسی میخواست این همه پول نرم افزار واسه هرچیزی بده، خیلی از مشاغل کوچک یا شخصی اصولا نمیتونستن شکل بگیرن یا در نهایت بخاطر این همه هزینه و کمبود درآمد کافی ورشکست میشدن. برای امثال ما همون پول نرم افزارهایی مثل فتوشاپ و اتوکد هم مبلغ زیادی محسوب میشه.

این نه گناه دنیای سرمایه داری بلکه ریدمال جمهوری اسلامیه که نتونسته اقتصاد کشور رو با اقتصاد بقیه دنیا مطابقت بده! در بقیه دنیا اینها هزینه هایی بسیار کوچک هستند. شما برای خرید یک نسخه از ویندوز تنها نیاز دارید 10 ساعت کار کنید! (یعنی یک روز کاری + 2 ساعت) اینکه در ایران باید حقوق سه ماه رو بدی مشکل ایران و جمهوری اسلامیه نه بقیه دنیا!!!

kourosh_iran نوشته: من زیاد از این مطلب و منبع قانع نشدم و هم بیان این منبع و هم بیان شما بنظرم بیش از حد مبهم و کلی است. ضمنا این منبع هم حالا چون در سایت رسمی فلان آمده دلیل نمیشود بگوییم 100% دقیق ترین و معتبرترین منبع است و هیچ نقص و اشتباهی در آن ممکن نیست.
من میدانم که بهرحال ما Patent های نرم افزاری را داریم و این Patent الگوریتم ها و روشها را در برمیگیرند. حال اسمش میخواهد هرچه باشد، ایده، روش، الگوریتم، بهرحال میدانم که عین کد نیست و بلکه مکانیزم بکار رفته است که پتنت میشود. حال شما چطور میگویید اگر هرکس هر ایده ای دارد نباید نگران این باشد که کسی قبلا همان ایده را به فکرش رسیده باشد و بنام خودش ثبت کرده باشد؟ یعنی چی اصلا؟ من متوجه نمیشوم! پس این همه پتنت های نرم افزاری که هست، بر روی چه چیزی است؟! خب همه یکسری ایده و فرمول و الگوریتم هستند که توسط کسانی کشف/ابداع و پیاده سازی شده اند. حال شما بیایی و تصادفا به همان ایده و مکانیزم برسی و در برنامهء خودت استفاده کنی، مگر میشود که مشکلی نباشد؟ پس انحصار آنها روی چه چیزی بوده است؟
بنده بارها مقاله هایی که مطالعه کرده ام بطور مثال درمورد الگوریتم های فشرده سازی، فرمت ها، پروتکل ها، کدک های صوتی و ویدئویی و غیره، اینها هم انواع انحصاری و دارای پتنت دارند و هم انواع بدون پتنت و آزاد. آنهایی که آزاد هستند در مطالب صراحتا نوشته است که این یک فرمت باز است، این یک پروتکل یا الگوریتم فشرده سازی یا کدک است که انحصاری و تحت پتنت نیست. حتی خیلی وقتها عباراتی که استفاده میشود چیزی مثل این است: «تصور میشود که این کدک تحت هیچگونه پتنت شناخته شده ای نیست». میدانید چرا اینطور بیان میکنند جوری که انگار خودشان هم مطمئن نیستند؟ دقیقا به همان خاطر که قبلا کلی توضیح دادم و اشاره کردم! چون تشخیص و تحقیق در این مورد که آیا یک نرم افزار بزرگ و پیچیده هیچ پتنتی را نقض نکرده باشد عملا کار بسیار دشواری است و نیاز به هزینه و متخصصان خاص خودش را دارد و دست آخر هم معلوم نیست و تضمین 100% نمیشود کرد یک زمانی میبینی یک شخص ناشناخته ای یکباره یک پتنتی که را که تاحالا دیگران متوجهش نشده اند و قبلا ثبت کرده رو میکند و میگوید: آهان این همان ایده/الگوریتم/روش من است که قبلا بنام خود ثبتش کرده ام! من وقتی این قبیل عبارت ها و جمله بندی ها و کلمات خاص را میخوانم کاملا متوجه میشوم منظورش چیست و چرا آنطور بیان کرده و قضیه از کجا آب میخورد، چون قبلا در این مورد تحقیق کرده و مطلب زیاد خوانده ام و ترجمه و مقالاتی هم منتشر کرده ام.

ببینید من برای شما از معتبر ترین منبع (یعنی قانون گذار) سند آوردم! اینکه شما قانع نشدید و یا میگید 100% درست نیست! بر میگردد به خیالات شما و برداشتها و باورهای غلط شما از Patent و اقتصاد آزاد و دنیای سرمایه داری و تحت تاثیر دروغهای مخالفان نظام محترم سرمایه داری بودن!
همان طور که در متن هم آمده ایده قابل Patent کردن نیست! پس شما نگران ایده های خود نباشید!!!! تنها آنچه روی کاغذ پیاده شده با شرح و جزئیات کامل قابل Patent کردن است و اگر شرح و جزئیات شما دقیقن مثل مال یکی دیگه هست! پس یا اون از روی شما دزدیده زود تر از شما ثبتش کرده یا شما از روی اون!!!!
توضیح بیشتر از این هم زیاده گوییست! منبع هست، قانون هست، گفته های من هست، ادعاهای شما هم هست، قضاوت با خوانندگان.

kourosh_iran نوشته: خود کار یعنی چی دقیقا؟ خب بنده هم که گفتم ایده و روش و الگوریتم و مکانیزم بکار رفته است که پتنت میشود.
شما داری میگویی روش! خب روش یعنی چی؟ مگر در روشهای پیشرفته و هوشمندانه ایده های نوآورانه وجود ندارد؟ مگر یک روش استثنایی روش بر اساس یک مکانیزم و ایده های خاصی نیست؟ خب بعد چطور میشود که شما عملا از همان روش استفاده کنید ولی پتنت را نقض نکنید؟ منظورم این است که از همان ایده و مکانیزم.
بنظرم بهتر است دنبال یک مثال عملی و روشن در این باب بگردیم تا بتوانیم دقیقتر و روشنتر رویش بحث کنیم.

بخ قول فیلم مارمولک راه های رسیدن به خدا خیلی زیاده!!!
شما نمیتوانید دقیقن همان روشی که به شکل محرمانه من برای خودم طراحی کرده ام را طراحی و پیاده سازی کنید! قطعن ردپای شما در روش خودتان مشهود است و اگر نباشید روش مال شما نیست! به همین راحتی.
در هر دادگاهی بروید بگویید من روشی را ابدا کرده ام و بعدن فهمیدن پیش از من یکی بوده روشی رو ابدا کرده که روش من مو به مو با روش اون برابری میکنه! دادگاه شما رو به جرم دزدی مجازات میکنه!!!!

kourosh_iran نوشته: بنده در گفتار ایشان مشکل و چیز عجیبی نمیبینم. تازه منظور ایشان از آن قسمتی که شما نقل قول کرده اید درمورد کپی رایت بوده است و نه پتنت، و کپی رایت نسبت به پتنت مسئلهء واضحتر و ساده تری است.
یک وقت هست مثلا من کد برنامهء شما را برمیدارم و بعد برای اینکه کسی متوجه نشود میایم و مقداری از آن را تغییر میدهم و مثلا فرمت ظاهری آنرا دستکاری میکنم، نام متغییرها را تغییر میدهم و غیره، ولی بهرحال آن کد اولیه شما بوده است و بنده خودم همه اش را از صفر در ذهن خودم نساخته و ننوشته ام. طبیعتا این هنوز یک نقض کپی رایت محسوب میشود، حتی اگر من کد شما را مستقیما کپی نکرده باشم و مثلا جلوی رویم گذاشته باشم و از روی آن مجددا با تغییراتی تایپ کرده باشم. مسئله فقط این است که شباهت و شواهد آنقدر روشن و برای دیگران و دادگاه قانع کننده باشند که تشخیص دهند شما برنامهء شخص دیگری را کپی کرده ای.

من به طور مشخص قوانین مربوط به Patent را آوردم نه کپی رایت!!!! گفته من را تحریف نفرمایید لطفن که سندش هم موجوده !!!

یک بار دیگه برای باقی دوستان : Patents

kourosh_iran نوشته: دوست عزیز این اصطلاحات ایده و روش اصولا خودشان یعنی چه؟ این برای من اکنون خیلی مبهم شده است و منظور شما و معیار و تفاوت آنها را از هم درک نمیکنم. روش مگر به خودی خودش چیست و چه ارزشی دارد؟ این ایده های بکار رفته هستند که به یک روش مزیت های قابل توجه و ارزش انحصار میدهند. ایده، الگوریتم، روش، مکانیزم، برای من همهء این کلمات در این باب کم و بیش یک معنی میدهند.
شما یک مورد عملی را میتوانی برای روشن کردن منظور خودت و تفاوت میان ایده و روش مثال بزنی؟

من برای نیمرو درست کردن اول روغ را داغ میکنم سپس تخم مرغ را میندازم درون ماهیتابه، روش نمک میریزم! شما اول روغن ریخته ، روی روغن نمک میریزید (یعنی زیر نیمرو)، تخم مرغ را میندازید بعد میگذارید روی آتش!!!
در هر دو صورت محصول نهایی یک چیز است (نیمرو) ولی دو روش متفاوت طی شده برای تولیدش! نفر دوم هم راه و روش نفر اول را برای تولید محصول (نیمرو) نقض نکرده !
متوجه شدید ؟! از این ساده تر نمیشه توضیح داد تفاوت دو یا چند روش رو .

kourosh_iran نوشته: یعنی میفرمایید تحقیقی که اشاره کردم درمورد کرنل لینوکس انجام شده است و در آن صدها مورد نقض پتنت پیدا کرده اند دروغ است یا اینکه آن محققان در این زمینه تخصص و اطلاعات و درک کافی نداشته اند و اشتباه کرده اند؟

برنامه نویس! وکیل نیست و برعکس. تحقیقی که میفرمایید رو هم لینک بذارید بخونیم ببینیم داستان چی بوده!

kourosh_iran نوشته: گفتم که آن مطلب برای بنده مبهم است و فکر نمیکنم لزوما خیلی هم معتبر و موثق باشد. بخصوص که با بقیهء مطالب و منابعی که بنده تاحالا خوانده ام چندان جور در نمی آید.

دلیلش اینه که باقی منابعی که خوندید دروغ گفتند!!! شما داری از منبع اصلی که وظیفه اش ثبت Patent هاست ایراد میگیری و میگید معتبر نیست ؟! :))))
من برایتان از خود قانونگذار لینک و سند آورده ام! به عبارتی هر چه در هرکجای دیگر بر خلاف این نوشته باشد یا دروغ گفته یا یک دروغ رو بدون تحقیق کپی کیلویی کرده! خلاص.

kourosh_iran نوشته: البته یک چیزی هم هست اینکه این همه سال افرادی مثل ریچارد استالمن و جنبشها و سازمانهای وابسته و طرفدار آنها و خیلی های دیگر این قوانین را زیر سوال و انتقاد برده و خواستار تغییرات و اصلاح در این زمینه شده بودند؛ بنده از چند سال پیش به اینور دیگر در جریان و آپدیت نیستم و شاید در این مدت واقعا تحت این همه فعالیت و آگاه سازی و اعتراض و درخواست اصلاحاتی در این قوانین صورت گرفته است!

فهرست تغییرات در طول این سالها :

kourosh_iran نوشته: کدام پرسش دقیقا؟

پاسخ دادید! (نمیدانستید) فرمودید باید بروید از فارومهای لینوکسی بپرسید. من هم منتظر میمانم تا بپرسید.

kourosh_iran نوشته: که بنده هم موافقم که به پای VB نمیرسند،

E41f

kourosh_iran نوشته: مشکل در کجاست؟

مشکل ؟! اینکه وجود دارند به خودی خود بد نیست! اینکه میگویند بقیه ریده اند ما خفنیم مشکل دارد! وقتی هم که کار به مقایسه میرسید ظهر عاشورا را بازسازی میکنند که ما مظلومیم و انحصاری ها ظالم!!!

kourosh_iran نوشته: درمورد WHM هم تعدادی نرم افزار بازمتن داریم. بطور مثال ISPConfig که امکانات و پیشرفتگی اش بنظرم به WHM نمیرسد ولی بهرحال بعنوان یک حداقل و برای حرفه ایها هم که شده کفایت میکند و همین که هست و برای افراد و موارد خاصی هم که شده میشود بجای آلترناتیوهای انحصاری از آن استفاده کرد مسلما خیلی خوب است و از نبودنش بسیار بهتر است. یکی از دوستان بنده که خدمات هاستینگ (البته در مقیاس محدود به گمانم) دارد و هاست سایت خود بنده نیز از ایشان گرفته ام با همین ISPConfig است.

همینکه WHM تنها پنل مدیریتیست که میتواند آپاچی را تنها با چند کلیک و بدون دردسر از روی سورس کامپایل کند تمامی حریفان را از میدان به در میکند! هر چه قدر هم که قیمت داشته باشد.
شخصن به جز WHM و Cpanel هرگز از هیچ پنل دیگری استفاده نمیکنم! چون به هیچ عنوان هیچ کدامشان توانایی های این را ندارند و کار آدم را راه نمیندازند (کار من را) .

kourosh_iran نوشته: خوشبختانه امروزه ما در زمینهء سرویسهای تخصصی و حرفه ای وب سرور و اینطور چیزها از نظر نرم افزار آزاد تقریبا هیچ کمبودی نداریم و خیلی از این نرم افزارها با نرم افزارهای تجاری کاملا رقابت میکنند و نزدیک هستند (در مواردی حتی میتوان گفت بهتر) و حالا در بعضی موارد هم نرم افزارهای تجاری انحصاری برتری وجود دارند اما اینطور هم نیست که آلترناتیو آزاد وجود نداشته و برای خیلی کاربردها/افراد قابل استفاده و کافی نباشد. این موارد که شما مثال زدید تنها یکی دو مورد از این همه مورد و نرم افزارهای بکار رفته در این حیطه ها بودند که البته ملاحظه میفرمایید که نمونه های بازمتن قابل استفاده برای آنها وجود دارد.

بله در زمینه های تخصصی دنیای آزاد انصافن یک سر و گردن بالاتر است، منتها به نظر من همین برتری هم چندان بادوام نخواهد بود.
بازار هنوز نیاز جدی برای تولید برنامه های اینچنینی با خرج میلیونها دلار پیدا نکرده! و فعلن همین دنیای آزاد که به عبارتی تنها تامین کننده این موارد است (البته مایکروسافت و امثالهم عملن ریده اند در این زمینه) نیاز بازار را تامین میکنند. اگر موازنه پیچیدگی در کنار شمار کاربران و تخصص آنها به شکلی شود که نیاز به GUI برای ساده سازی کارها پیش بیاید آن زمان است که دنیای آزاد باید ببوسد بگذارد کنار در این زمینه.
تمام تلاشهای دنیای آزاد در تهیه و ساخت GUI های حرفه ای و قابل رقابت تاکنون به شکست انجامیده و ناکام مانده! میدونید چرا ؟!
چون GUI فقط برنامه نویسی نیست! روانشناسی هست، جامعه شناسی هست، هنر هست، خلاقیت هست !!! برای همین نیاز به خرج ملیونها دلار پول جهت انجام تحقیقات و تولید بهترین واسط کاربری برای نرم افزار موجود هست، که دنیای آزاد توانایی تامین چنین هزینه و امکاناتی رو به هیچ عنوان نداره. با گذاشتن یک کتاب برام بخر یا یک کافی بهم بده و مانند اینها این پولهای میلیونی تامین نمیشوند.
حتا ایده های بسیار خلاقانه در دنیای آزاد! از اونجایی که تحقیقی پشتشون نبوده به ایده های یک بار مصرف تنها جهت امتحان و تست تبدیل شدند و هر کسی که باهاشون کار کرده بعد از مدتی که اعصاب و روانش ریخته بهم بیخیالشون شده مثل :

Compiz Home
یا همون Beryl سابق.

kourosh_iran نوشته: البته شکست خورده به گمانم یک مقدار اصطلاح غیردقیق و افراطی و اغراق آمیزی است! بنده دلایل خودم را در باب اینکه بهرحال وجود این نرم افزارها حتی در این زمینه هم اهمیت دارد و مفید است قبلا بیان کردم و همین چیزها و حدی از کیفیت و امکانات و یوزرفرندلی را هم که هست بسیار ارزشمند میدانم و حداقل برای بعضی ها (حال گیریم خوره ها و متخصصان و برنامه نویسان) هم کاملا قابل استفاده و حتی بعضا بهتر از پلتفرم های انحصاری است. همین که این آلترناتیوها وجود دارند خودش مهم است حتی اگر در حال حاضر و بطور مستقیم اکثریت از آنها استفاده نکنند. همین که این فاصله میان نرم افزارهای آزاد و تجاری انحصاری تا یک حد نه چندان زیاد یا حداقل ممکن است و ما یک Base عظیم و بزرگی از کد و و تجربه و برنامه های آماده در این زمینه را داریم خیلی مهم و دستاورد بزرگی است. همین که امروز یک کسی و یک حرفه ای و خوره و برنامه نویس و هکر و علاقمند دنیای نرم افزار آزاد و بازمتن که میخواهد با اینها کار کند، یک محیط دسکتاپ غنی و مدرن و جذاب و کار راحت کن و سریع کن را در اختیار دارد و خیلی نرم افزارها و کارهای روتین و عمومی را در آن در اختیار دارد و میتواند انجام دهد خودش چیز کمی نیست و اگر نبود مسلما جای تاسف خیلی بیشتری میداشت.

یوزر دسکتاپ میخواهد بازی کند! دردنیای آزاد به جز بازیهای قدیمی ، در پیتی و بخشی از بازیهای درجه دو و سه استیم چیز دیگری هست ؟!
یوزر دسکتاپ میخواهد آهنگهای روی آیپادش را به راحتی سینک کند!
یوزر دسکتاپ میخواهد در صورت بروز مشکل و خرابی با شماره تلفن رایگانِ پشتیبانی تماس بگیرد سه سوته مشکلش حل شود نه اینکه در میان انبوهی از کدها و فرمانهای خط فرمان سردر گم شود!
یوزر دسکتاپ میخواهد با یک کلیک پرینت کند!
یوزر دسکتاپ میخواهد هر وقت سخت افزاری جدید را به سیستم وصل کرد سیستم به شکل خودکار آن را شناسایی کند (البته این مشکل تا حدی برطرف شده ولی نه کاملن)
یوزر دسکتاپ میخواهد به راحتی بتواند Schedule برای کارهایش تعریف کند حال اینکه سر و کله زدن با CronJob خودش یک کابوس است برای هر کاربر معمولی.
یوزر دسکتاپ نمیخواهد یک فولدر درست کند بعد درایو جدید را در آن Mount کند!! (در اوبونتو ودبیان بیسها این مشکل رو درست کردند ولی بهینه نیست)
یوزر دسکتاپ میخواد چهار تا عکس رو گل هم کنه یک آهنگ بندازه روش آپلود کنه توی یو تیوب! هر چه راحت تر و سریع تر بهتر!!!
یوزر دسکتاپ تنبل و بی دانش است، پس دنبال ساده سازی هست.
و بسیاری مسایل دیگر! که هیچ کدام را دنیای آزاد تا کنون نتوانسته تامین کند! برای همین دنیای آزاد در زمینه دسکتاپ شکست خورده محسوب میشه مادامی که وضع به همین شکل باقی بمونه.
البته نظر شما هم محترم!

kourosh_iran نوشته: نه والا بنده از ابتدای بحث تا حالا هرگز چنین ادعایی نکردم. این صرفا ظن یا تفسیر شما بوده!
من از دید خودم که متخصص و خوره هستم به لینوکس خیلی علاقه دارم و همین که هست یک دنیا دلگرم هستم، حتی با اینکه الان چند ساله اصلا لینوکس ندارم و با ویندوز کار میکنم، ولی در عین حال هنوزم دارم کتاب و مطلب و یادگیری لینوکس میخونم، چون میدونم یه آدمی مثل من باید همیشه آماده باشه و خیلی احتمالات و فرصت ها در آینده میتونه باشه و حیفه که بلد نباشم و نتونم استفاده کنم. من میدونم که بهرحال وجود این نرم افزارها از نبودن اونا خیلی بهتره و حتی برای همون عموم و افراد عادی هم هرچند در ظاهر و استفاده مستقیم نداشته باشن اما بازم یک مزیت و فایده است و سودهایی میرسونه.

اگر نمیتونی ازش پول در بیاری نخون! آخر عاقبت نداره! اگر میتونی بخون و حسابی یاد بگیر، از ما به شما نصیحت.

kourosh_iran نوشته: من به آزادی علم و فناوری و اینطور امکانات بسیار علاقه و اعتقاد دارم

به عکس شما من اصلن چنین علاقه و اعتقادی ندارم! فکر کنید علوم پیشرفته ی روز بیوفتد دست داعش!!!!!

kourosh_iran نوشته: (حداقل تحصیلات پایه رایگان و در دسترس همگان باشد).

در اروپا هست! در آمریکا اگر نیست، به جایش نصف و بیشتر درآمد مردم را مالیات نمیگیرند که بعدش بخواهند تحصیلات رایگان کنند!!!

kourosh_iran نوشته: بعضی مواردش هم غیرمادیه

همونهایی که بعد از این نوشتید هم مادیه! غیر مادی نداریم E00e

خدای ار به حکمت ببندد دری - به کرمک زند قفل محکم تری  
پاسخ

پیام‌های این موضوع
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-12-2010, 01:17 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-14-2010, 04:27 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-16-2010, 09:03 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-21-2010, 09:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2010, 10:19 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-22-2010, 09:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-23-2010, 01:51 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-15-2010, 03:37 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-15-2010, 04:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Anarchy - 11-15-2010, 06:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-15-2010, 07:16 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-16-2010, 02:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-28-2010, 05:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Anarchy - 11-28-2010, 06:48 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-28-2010, 09:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-28-2010, 09:29 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Anarchy - 11-28-2010, 09:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-28-2010, 09:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-28-2010, 10:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-29-2010, 12:18 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-29-2010, 01:00 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-29-2010, 02:28 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-29-2010, 02:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Anarchy - 11-29-2010, 02:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-29-2010, 02:56 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Anarchy - 11-29-2010, 03:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-29-2010, 04:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-29-2010, 07:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-29-2010, 08:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-29-2010, 11:09 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 11-29-2010, 11:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-29-2010, 11:31 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 11-29-2010, 11:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-30-2010, 12:02 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-30-2010, 08:13 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-30-2010, 11:58 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Anarchy - 11-30-2010, 12:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-30-2010, 04:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 05-15-2011, 01:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 05-15-2011, 02:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 05-15-2011, 03:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 05-15-2011, 11:21 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 05-16-2011, 06:36 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 05-16-2011, 08:29 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 05-16-2011, 11:43 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 05-16-2011, 12:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 05-16-2011, 02:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 05-16-2011, 04:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 05-16-2011, 04:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 05-17-2011, 08:29 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 05-17-2011, 10:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 05-18-2011, 10:06 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 05-18-2011, 03:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 05-18-2011, 04:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 05-18-2011, 05:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 05-19-2011, 06:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 05-19-2011, 08:35 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 05-19-2011, 04:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 05-19-2011, 06:56 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 05-28-2011, 06:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 05-28-2011, 07:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 05-29-2011, 12:47 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 05-29-2011, 01:13 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 05-29-2011, 05:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 05-29-2011, 06:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 05-30-2011, 03:10 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 06-06-2011, 02:43 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 06-06-2011, 03:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 06-06-2011, 11:16 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 06-07-2011, 12:29 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 06-07-2011, 12:37 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 06-07-2011, 11:35 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 06-07-2011, 11:51 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 06-07-2011, 09:09 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 06-07-2011, 11:07 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 06-08-2011, 07:03 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 06-08-2011, 10:50 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط havachekhube - 06-08-2011, 08:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 06-08-2011, 09:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 06-08-2011, 10:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 06-09-2011, 05:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 06-09-2011, 05:10 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 04-28-2012, 09:35 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 04-28-2012, 09:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 04-28-2012, 10:04 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 04-28-2012, 10:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط D@mneD - 04-29-2012, 10:06 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 04-29-2012, 10:14 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 04-29-2012, 10:24 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط D@mneD - 04-29-2012, 12:37 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 04-29-2012, 01:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط D@mneD - 04-29-2012, 01:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 04-29-2012, 02:06 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-29-2012, 06:32 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-29-2012, 09:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-29-2012, 09:59 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-29-2012, 10:03 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-29-2012, 10:10 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-29-2012, 10:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 12-29-2012, 10:19 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-29-2012, 10:27 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-29-2012, 10:37 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-29-2012, 10:47 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 12-29-2012, 10:53 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-29-2012, 10:58 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-29-2012, 03:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-29-2012, 03:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-29-2012, 03:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-29-2012, 03:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-29-2012, 04:21 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-29-2012, 06:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-29-2012, 06:09 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-29-2012, 06:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-29-2012, 06:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-29-2012, 06:21 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-29-2012, 06:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-29-2012, 06:35 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-29-2012, 06:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-29-2012, 06:46 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-29-2012, 07:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 12-30-2012, 02:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-30-2012, 03:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-30-2012, 03:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-30-2012, 03:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-30-2012, 04:19 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-30-2012, 05:12 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-30-2012, 05:19 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-30-2012, 05:22 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-30-2012, 05:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-30-2012, 06:48 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-30-2012, 07:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 12-31-2012, 12:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 12-31-2012, 12:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 12-31-2012, 01:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-31-2012, 01:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-31-2012, 05:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-31-2012, 10:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 01-01-2013, 07:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 01-02-2013, 06:19 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 01-02-2013, 09:18 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 01-02-2013, 10:40 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-02-2013, 02:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 01-02-2013, 06:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 01-02-2013, 11:39 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 01-03-2013, 04:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 01-05-2013, 06:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 01-05-2013, 06:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 01-05-2013, 08:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 01-06-2013, 12:18 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 01-10-2013, 12:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 01-10-2013, 01:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 02-21-2013, 10:48 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 02-21-2013, 11:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 02-21-2013, 11:44 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 02-21-2013, 02:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 02-21-2013, 04:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 02-21-2013, 08:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 02-21-2013, 09:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 02-21-2013, 09:48 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 02-21-2013, 10:31 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 02-21-2013, 11:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 02-21-2013, 11:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 02-21-2013, 11:27 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 02-22-2013, 12:22 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 02-22-2013, 05:28 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 02-22-2013, 09:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 02-22-2013, 09:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 02-23-2013, 07:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 02-23-2013, 08:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 02-23-2013, 09:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 02-23-2013, 09:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 02-23-2013, 10:27 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 02-24-2013, 09:28 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 02-24-2013, 05:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 02-24-2013, 08:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 02-24-2013, 09:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 02-24-2013, 09:18 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 02-24-2013, 10:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 02-25-2013, 11:42 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 02-25-2013, 01:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 02-25-2013, 08:10 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 02-25-2013, 08:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 02-26-2013, 06:38 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 02-26-2013, 06:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 02-26-2013, 08:43 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 02-26-2013, 08:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 02-27-2013, 07:21 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 02-27-2013, 06:11 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 02-28-2013, 10:09 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 02-28-2013, 12:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 02-28-2013, 01:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 02-28-2013, 01:22 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 02-28-2013, 03:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 02-28-2013, 07:03 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 02-28-2013, 07:10 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 02-28-2013, 07:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 02-28-2013, 07:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 02-28-2013, 08:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 02-28-2013, 08:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 02-28-2013, 10:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 02-28-2013, 11:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 02-28-2013, 11:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 03-01-2013, 12:04 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 03-01-2013, 12:09 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 03-01-2013, 12:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 03-01-2013, 12:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 03-01-2013, 12:17 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 03-01-2013, 12:22 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 03-01-2013, 12:39 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 03-01-2013, 12:44 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 03-01-2013, 12:50 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 03-01-2013, 12:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 03-01-2013, 01:02 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 03-01-2013, 01:11 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 03-01-2013, 01:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 03-01-2013, 01:38 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 03-01-2013, 01:57 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 03-01-2013, 06:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 03-01-2013, 11:27 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 03-01-2013, 11:38 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 03-01-2013, 11:51 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 03-01-2013, 12:10 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 03-01-2013, 12:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 03-01-2013, 12:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 03-01-2013, 01:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 03-01-2013, 02:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 03-01-2013, 02:56 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 03-01-2013, 03:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 03-01-2013, 06:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 03-01-2013, 08:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 03-01-2013, 08:39 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 03-01-2013, 09:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 03-02-2013, 08:40 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 03-02-2013, 08:50 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 03-02-2013, 09:37 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 03-02-2013, 01:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 03-02-2013, 03:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 03-02-2013, 03:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 03-02-2013, 04:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 03-02-2013, 07:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 03-02-2013, 11:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 03-03-2013, 12:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 03-03-2013, 07:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 09-08-2013, 09:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-07-2013, 09:35 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-07-2013, 09:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-07-2013, 09:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-07-2013, 10:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 10-07-2013, 10:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-07-2013, 10:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-07-2013, 10:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-07-2013, 10:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-07-2013, 10:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-07-2013, 10:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-07-2013, 11:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-07-2013, 11:37 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-08-2013, 12:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-08-2013, 12:36 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-08-2013, 12:38 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-08-2013, 12:41 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-08-2013, 12:49 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-08-2013, 12:53 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-08-2013, 01:22 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-08-2013, 01:32 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-08-2013, 01:36 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-08-2013, 01:38 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-08-2013, 01:42 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-08-2013, 01:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-08-2013, 01:48 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-08-2013, 02:05 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-08-2013, 02:10 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-08-2013, 02:11 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-08-2013, 02:17 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-08-2013, 02:17 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-08-2013, 02:21 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-08-2013, 02:24 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-08-2013, 02:29 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-08-2013, 02:38 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-08-2013, 02:44 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-08-2013, 02:46 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-08-2013, 02:53 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-08-2013, 07:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-08-2013, 07:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-08-2013, 09:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-09-2013, 09:31 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-09-2013, 01:04 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-09-2013, 05:16 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-09-2013, 09:09 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-12-2013, 05:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-12-2013, 06:04 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-12-2013, 06:06 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-12-2013, 06:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-12-2013, 06:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-12-2013, 07:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-12-2013, 07:27 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-12-2013, 08:12 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-12-2013, 08:16 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط iranbanoo - 10-12-2013, 08:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-12-2013, 08:31 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط iranbanoo - 10-12-2013, 08:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-12-2013, 08:56 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-12-2013, 09:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-12-2013, 09:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-12-2013, 09:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-12-2013, 10:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-12-2013, 10:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-12-2013, 10:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-12-2013, 10:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-12-2013, 10:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-12-2013, 10:48 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-12-2013, 11:06 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-12-2013, 11:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-13-2013, 12:49 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-13-2013, 12:51 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-13-2013, 12:56 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-13-2013, 01:02 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-13-2013, 01:06 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-13-2013, 01:37 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-13-2013, 01:39 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-13-2013, 01:43 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-13-2013, 01:48 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-13-2013, 01:56 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-13-2013, 01:58 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-13-2013, 02:01 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-13-2013, 02:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-13-2013, 02:19 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-13-2013, 05:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-13-2013, 05:29 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط iranbanoo - 10-13-2013, 07:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-13-2013, 10:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-13-2013, 10:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط یه نفر - 10-13-2013, 10:27 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-13-2013, 10:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-13-2013, 10:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-13-2013, 10:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-13-2013, 11:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-13-2013, 11:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-13-2013, 11:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-13-2013, 11:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-13-2013, 11:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-14-2013, 12:01 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-14-2013, 12:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-14-2013, 12:15 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-14-2013, 12:19 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-14-2013, 12:30 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-14-2013, 12:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-14-2013, 01:35 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-14-2013, 01:42 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-14-2013, 01:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-14-2013, 01:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-14-2013, 01:58 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-14-2013, 02:02 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-14-2013, 02:11 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-14-2013, 02:14 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-14-2013, 02:18 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-14-2013, 02:24 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-14-2013, 02:28 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-14-2013, 04:53 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-14-2013, 05:41 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-14-2013, 09:48 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-14-2013, 09:56 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-14-2013, 10:01 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-14-2013, 10:09 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-14-2013, 10:13 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط iranbanoo - 10-14-2013, 06:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-14-2013, 07:04 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-14-2013, 08:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط iranbanoo - 10-14-2013, 08:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-14-2013, 10:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-14-2013, 10:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-14-2013, 10:44 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط homayoun - 10-14-2013, 11:09 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-14-2013, 11:48 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-14-2013, 11:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 12:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-15-2013, 12:20 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-15-2013, 12:34 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 12:42 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 12:46 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-15-2013, 12:51 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-15-2013, 12:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 12:54 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-15-2013, 12:55 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-15-2013, 12:56 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-15-2013, 12:56 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 12:57 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 12:58 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 01:01 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-15-2013, 01:04 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-15-2013, 01:08 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-15-2013, 01:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 01:13 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 01:15 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط کافر_مقدس - 10-15-2013, 01:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 01:18 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-15-2013, 01:20 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 01:23 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-15-2013, 01:27 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 01:28 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-15-2013, 01:30 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-15-2013, 01:32 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط کافر_مقدس - 10-15-2013, 01:34 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-15-2013, 01:38 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 01:39 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 01:40 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-15-2013, 01:43 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 01:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-15-2013, 01:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-15-2013, 01:48 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط کافر_مقدس - 10-15-2013, 01:51 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-15-2013, 01:53 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 02:04 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 02:06 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 02:08 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-15-2013, 02:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-15-2013, 02:14 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 02:18 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-15-2013, 02:21 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-15-2013, 02:23 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 02:39 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-15-2013, 02:43 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-15-2013, 02:48 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 02:49 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 02:50 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-15-2013, 02:51 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-15-2013, 02:54 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 02:59 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 03:06 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-15-2013, 03:13 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-15-2013, 06:13 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-15-2013, 06:15 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-15-2013, 06:36 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-15-2013, 08:00 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-15-2013, 08:00 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-15-2013, 08:03 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-15-2013, 08:05 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-15-2013, 08:06 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-15-2013, 08:08 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-15-2013, 08:11 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-15-2013, 08:19 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-15-2013, 08:27 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط homayoun - 10-15-2013, 12:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط homayoun - 10-15-2013, 01:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-15-2013, 01:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 10-15-2013, 02:29 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 10-15-2013, 06:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 10:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 10:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 10:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-15-2013, 11:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-15-2013, 11:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-15-2013, 11:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-15-2013, 11:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-15-2013, 11:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-16-2013, 12:20 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-16-2013, 12:58 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-16-2013, 01:15 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-16-2013, 01:34 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-16-2013, 01:38 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-16-2013, 07:42 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 10-16-2013, 07:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-16-2013, 07:53 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-16-2013, 08:26 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 10-16-2013, 11:34 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-16-2013, 12:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-16-2013, 12:37 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-16-2013, 12:46 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-16-2013, 12:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-16-2013, 01:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-16-2013, 01:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-16-2013, 01:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-16-2013, 02:07 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-16-2013, 03:39 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-16-2013, 03:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-16-2013, 03:46 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 10-16-2013, 03:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-16-2013, 03:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-16-2013, 04:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-16-2013, 04:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-16-2013, 04:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-16-2013, 04:11 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-16-2013, 04:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-16-2013, 04:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-16-2013, 04:21 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-16-2013, 04:22 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-16-2013, 04:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 10-16-2013, 04:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-16-2013, 04:27 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-16-2013, 04:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-16-2013, 04:31 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-16-2013, 04:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-16-2013, 04:48 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 10-16-2013, 04:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 10-16-2013, 05:12 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-16-2013, 06:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-16-2013, 06:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-16-2013, 06:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 10-16-2013, 07:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط iranbanoo - 10-16-2013, 08:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-16-2013, 08:12 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط iranbanoo - 10-16-2013, 08:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-16-2013, 09:06 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-16-2013, 09:09 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-17-2013, 12:55 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-17-2013, 01:00 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Anarchy - 10-17-2013, 05:55 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-17-2013, 05:57 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-17-2013, 06:42 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-17-2013, 07:22 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-17-2013, 07:31 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-17-2013, 07:48 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-17-2013, 08:17 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-17-2013, 08:23 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-17-2013, 08:27 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-17-2013, 08:53 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-17-2013, 08:57 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 10-17-2013, 09:01 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-17-2013, 09:03 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-17-2013, 09:05 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-17-2013, 09:07 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-17-2013, 09:10 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-17-2013, 09:11 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-17-2013, 09:14 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-17-2013, 09:15 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 10-17-2013, 09:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-17-2013, 09:21 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-17-2013, 09:23 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-17-2013, 09:27 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-17-2013, 09:27 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-17-2013, 09:31 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-17-2013, 09:36 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-17-2013, 09:42 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 10-17-2013, 09:43 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-17-2013, 10:09 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-17-2013, 10:13 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-17-2013, 10:15 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-17-2013, 10:26 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-17-2013, 10:26 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-17-2013, 10:27 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-17-2013, 10:35 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-17-2013, 10:53 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-17-2013, 11:11 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-17-2013, 02:10 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-17-2013, 02:12 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-17-2013, 02:44 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-17-2013, 02:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-17-2013, 02:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-17-2013, 03:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-17-2013, 11:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-17-2013, 11:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط یه نفر - 10-18-2013, 12:02 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-18-2013, 12:14 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-18-2013, 12:17 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-18-2013, 12:29 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-18-2013, 12:31 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط یه نفر - 10-18-2013, 12:33 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-18-2013, 01:06 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-18-2013, 01:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-18-2013, 08:02 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 10-18-2013, 08:36 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-18-2013, 08:48 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-18-2013, 10:05 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-18-2013, 12:27 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 10-18-2013, 01:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-18-2013, 01:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-18-2013, 01:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-18-2013, 02:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 10-18-2013, 02:46 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 10-18-2013, 04:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 10-18-2013, 04:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 10-18-2013, 05:27 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 10-18-2013, 05:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-18-2013, 07:39 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-18-2013, 08:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-18-2013, 08:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-18-2013, 08:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-18-2013, 09:04 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-18-2013, 10:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-18-2013, 10:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-18-2013, 10:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-19-2013, 02:42 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-19-2013, 06:50 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-19-2013, 06:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-19-2013, 10:31 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-19-2013, 10:34 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-19-2013, 11:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 10-19-2013, 12:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 10-19-2013, 12:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-19-2013, 01:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-19-2013, 01:46 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-19-2013, 06:37 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-19-2013, 06:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-19-2013, 07:19 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-19-2013, 08:18 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-19-2013, 09:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-19-2013, 09:29 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط iranbanoo - 10-19-2013, 10:56 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط iranbanoo - 10-19-2013, 11:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-19-2013, 11:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط iranbanoo - 10-20-2013, 12:35 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-20-2013, 01:07 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-20-2013, 02:25 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-20-2013, 02:32 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-20-2013, 03:26 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-20-2013, 05:54 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-20-2013, 06:51 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-20-2013, 08:01 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-20-2013, 08:03 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-20-2013, 11:47 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-20-2013, 11:51 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-20-2013, 11:58 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-20-2013, 12:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-20-2013, 12:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-20-2013, 12:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-20-2013, 01:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-20-2013, 01:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-20-2013, 02:10 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-20-2013, 02:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-20-2013, 02:18 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-20-2013, 02:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-20-2013, 02:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-20-2013, 02:27 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-20-2013, 02:29 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-20-2013, 03:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-20-2013, 04:07 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-20-2013, 04:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 10-20-2013, 07:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-20-2013, 08:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-20-2013, 08:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-20-2013, 09:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-20-2013, 09:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-20-2013, 10:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-20-2013, 11:03 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-20-2013, 11:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-20-2013, 11:31 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-20-2013, 11:37 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-20-2013, 11:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-20-2013, 11:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-20-2013, 11:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-20-2013, 11:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-21-2013, 12:06 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-21-2013, 12:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-21-2013, 12:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-21-2013, 12:22 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-21-2013, 12:22 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-21-2013, 12:28 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-21-2013, 12:38 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-21-2013, 01:04 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-21-2013, 01:06 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-21-2013, 01:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-21-2013, 01:49 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-21-2013, 07:32 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-21-2013, 07:40 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-21-2013, 07:58 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-21-2013, 07:59 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-21-2013, 09:03 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-21-2013, 09:07 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-21-2013, 09:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-21-2013, 09:46 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 10:15 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-21-2013, 10:42 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 10-21-2013, 11:06 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 10-21-2013, 11:32 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-21-2013, 12:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 12:46 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-21-2013, 12:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 12:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 01:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 01:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-21-2013, 01:43 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-21-2013, 01:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-21-2013, 02:03 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 02:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-21-2013, 02:56 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-21-2013, 02:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-21-2013, 03:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-21-2013, 03:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 03:10 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-21-2013, 03:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 03:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-21-2013, 03:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 03:21 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 03:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 10-21-2013, 03:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-21-2013, 03:35 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 03:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-21-2013, 03:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 03:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 03:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 03:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 03:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-21-2013, 04:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 10-21-2013, 04:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-21-2013, 04:09 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-21-2013, 04:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-21-2013, 04:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 04:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 04:29 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 04:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 10-21-2013, 04:44 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 04:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 04:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 05:04 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 05:12 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 05:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-21-2013, 05:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-21-2013, 05:27 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 05:35 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-21-2013, 05:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 05:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 05:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 05:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 06:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 06:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 06:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-21-2013, 06:18 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 06:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 06:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 06:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 06:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 06:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 07:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 07:06 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-21-2013, 07:11 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 07:31 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 07:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 07:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 08:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 08:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 08:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 08:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 08:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 08:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 09:04 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 10-21-2013, 09:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 09:10 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 09:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 09:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط SAMKING - 10-21-2013, 09:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 09:37 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 09:43 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 09:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-21-2013, 09:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 09:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 09:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 10:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 10:06 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Fiona - 10-21-2013, 10:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 10:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط SAMKING - 10-21-2013, 10:21 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Fiona - 10-21-2013, 10:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 10:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Anarchy - 10-21-2013, 10:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 10:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 11:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 10-21-2013, 11:03 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 11:39 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-21-2013, 11:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-22-2013, 12:05 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-22-2013, 12:27 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-22-2013, 08:13 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-22-2013, 08:15 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-22-2013, 08:43 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-22-2013, 09:08 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-22-2013, 09:31 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-22-2013, 09:39 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-22-2013, 10:07 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-22-2013, 10:07 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-22-2013, 10:36 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-22-2013, 12:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-22-2013, 12:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-22-2013, 12:29 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-22-2013, 12:29 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-22-2013, 12:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-22-2013, 12:44 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-22-2013, 12:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-22-2013, 01:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-22-2013, 01:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-22-2013, 01:21 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-22-2013, 01:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-22-2013, 01:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-22-2013, 02:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-22-2013, 02:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-22-2013, 02:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-22-2013, 02:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-22-2013, 02:39 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-22-2013, 02:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-22-2013, 03:39 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-22-2013, 04:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-22-2013, 05:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-22-2013, 06:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-22-2013, 06:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-22-2013, 06:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-22-2013, 07:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-22-2013, 11:07 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-22-2013, 11:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-22-2013, 11:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-22-2013, 11:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-22-2013, 11:44 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-23-2013, 12:00 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-23-2013, 12:11 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-23-2013, 12:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-23-2013, 01:00 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-23-2013, 02:09 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-23-2013, 08:33 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-23-2013, 08:37 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-23-2013, 08:47 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-23-2013, 08:49 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-23-2013, 09:00 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-23-2013, 09:19 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-23-2013, 09:21 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-23-2013, 09:27 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-23-2013, 10:09 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-23-2013, 11:55 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-24-2013, 08:35 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-24-2013, 08:37 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-24-2013, 08:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-24-2013, 08:53 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-24-2013, 09:14 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-24-2013, 03:07 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-24-2013, 03:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-24-2013, 03:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-24-2013, 09:09 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-24-2013, 11:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-25-2013, 12:11 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-25-2013, 12:47 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-25-2013, 12:48 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-25-2013, 12:56 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-25-2013, 01:03 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط SAMKING - 10-25-2013, 01:21 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-25-2013, 01:24 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-25-2013, 01:30 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-25-2013, 01:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط SAMKING - 10-25-2013, 01:54 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-25-2013, 02:04 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-25-2013, 02:05 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-25-2013, 02:06 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط SAMKING - 10-25-2013, 02:18 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-25-2013, 08:29 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-25-2013, 08:32 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-25-2013, 08:36 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-25-2013, 08:40 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-25-2013, 08:51 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-25-2013, 11:33 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-25-2013, 11:38 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-25-2013, 07:39 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-25-2013, 07:56 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-25-2013, 08:04 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-25-2013, 08:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-25-2013, 08:31 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-25-2013, 08:35 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-25-2013, 08:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-25-2013, 08:44 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-25-2013, 09:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-25-2013, 09:06 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-25-2013, 09:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-25-2013, 09:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-25-2013, 10:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-25-2013, 11:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-25-2013, 11:27 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-26-2013, 12:28 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-26-2013, 12:29 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-26-2013, 01:13 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-26-2013, 01:17 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-26-2013, 02:27 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-26-2013, 07:51 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-26-2013, 09:06 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-26-2013, 09:22 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-26-2013, 09:37 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-26-2013, 01:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-26-2013, 01:48 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Hezbollah_YaHasan - 10-26-2013, 02:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-26-2013, 03:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-26-2013, 03:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-26-2013, 04:12 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 10-26-2013, 06:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 10-26-2013, 06:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-26-2013, 10:18 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-26-2013, 10:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-27-2013, 12:55 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-27-2013, 01:00 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-27-2013, 11:07 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-27-2013, 11:13 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-27-2013, 01:37 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-27-2013, 11:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-29-2013, 08:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-29-2013, 09:03 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-29-2013, 09:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-30-2013, 01:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-30-2013, 08:12 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-30-2013, 09:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-30-2013, 09:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-30-2013, 10:35 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-30-2013, 10:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-31-2013, 01:53 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-31-2013, 07:39 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-31-2013, 12:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-31-2013, 01:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-31-2013, 01:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-31-2013, 01:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-31-2013, 02:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 10-31-2013, 05:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-01-2013, 12:09 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 11-01-2013, 12:13 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-01-2013, 12:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 11-01-2013, 12:29 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط SAMKING - 11-01-2013, 10:36 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-01-2013, 05:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-01-2013, 07:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-01-2013, 07:19 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-01-2013, 09:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-02-2013, 01:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-02-2013, 02:49 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط homayoun - 11-02-2013, 10:14 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-02-2013, 12:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-02-2013, 01:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-02-2013, 01:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-02-2013, 01:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-02-2013, 02:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-02-2013, 02:19 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 11-02-2013, 02:29 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-02-2013, 02:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-02-2013, 02:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-02-2013, 02:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 11-02-2013, 03:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-02-2013, 03:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 11-02-2013, 03:44 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-02-2013, 06:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-02-2013, 07:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-02-2013, 07:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 11-02-2013, 07:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-02-2013, 07:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-03-2013, 12:38 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-03-2013, 03:33 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط SAMKING - 11-03-2013, 04:46 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-03-2013, 07:15 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-03-2013, 08:02 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-03-2013, 10:58 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-03-2013, 11:17 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-03-2013, 11:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-03-2013, 11:50 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-03-2013, 12:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-03-2013, 01:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-03-2013, 02:06 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-03-2013, 02:11 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-03-2013, 02:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-03-2013, 05:46 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-03-2013, 05:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-03-2013, 08:31 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-03-2013, 08:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-03-2013, 10:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-03-2013, 10:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-03-2013, 11:03 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-03-2013, 11:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-04-2013, 01:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-04-2013, 01:57 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-04-2013, 07:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-04-2013, 09:42 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-04-2013, 09:55 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-04-2013, 06:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-04-2013, 10:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 11-04-2013, 10:21 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 11-04-2013, 10:22 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 11-04-2013, 10:22 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 11-04-2013, 10:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 11-04-2013, 10:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-04-2013, 11:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-04-2013, 11:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-05-2013, 11:41 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-05-2013, 11:59 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-05-2013, 05:56 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-06-2013, 12:39 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-06-2013, 10:28 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 11-06-2013, 12:12 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-06-2013, 01:09 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-06-2013, 11:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-07-2013, 03:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-07-2013, 04:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-07-2013, 04:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-07-2013, 04:31 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-07-2013, 06:18 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 11-07-2013, 06:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-07-2013, 07:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-07-2013, 07:56 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-07-2013, 07:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-07-2013, 08:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-07-2013, 09:06 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-07-2013, 09:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-07-2013, 09:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-07-2013, 09:46 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-07-2013, 09:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-07-2013, 10:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 11-07-2013, 11:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-08-2013, 12:05 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-08-2013, 12:25 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-08-2013, 12:36 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-08-2013, 12:42 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-08-2013, 12:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-08-2013, 12:56 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-08-2013, 01:04 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-08-2013, 01:05 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-08-2013, 01:22 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-08-2013, 01:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 11-08-2013, 02:08 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 11-08-2013, 02:37 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-08-2013, 03:03 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-08-2013, 03:04 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-08-2013, 03:08 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-08-2013, 03:11 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-08-2013, 03:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-08-2013, 03:23 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-08-2013, 06:46 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-08-2013, 06:54 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-08-2013, 12:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-08-2013, 01:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-08-2013, 02:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-08-2013, 02:07 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-08-2013, 06:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-08-2013, 07:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-08-2013, 08:12 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 11-08-2013, 08:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-09-2013, 02:28 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-09-2013, 09:07 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 11-09-2013, 09:35 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 11-09-2013, 09:42 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-09-2013, 10:40 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-09-2013, 10:48 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 11-09-2013, 03:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-09-2013, 04:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 11-09-2013, 04:31 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-09-2013, 04:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-09-2013, 04:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-09-2013, 04:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-09-2013, 04:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 11-09-2013, 05:07 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-09-2013, 05:10 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-09-2013, 05:10 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 11-09-2013, 05:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 11-09-2013, 05:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-09-2013, 05:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-09-2013, 07:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-09-2013, 07:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط homayoun - 11-09-2013, 07:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-09-2013, 07:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-09-2013, 08:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-09-2013, 08:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط homayoun - 11-09-2013, 08:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-09-2013, 11:07 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-09-2013, 11:18 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-09-2013, 11:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-09-2013, 11:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-09-2013, 11:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-10-2013, 12:03 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-10-2013, 12:10 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 11-10-2013, 12:11 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-10-2013, 12:19 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-10-2013, 12:21 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-10-2013, 12:46 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-10-2013, 12:56 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-10-2013, 01:03 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-10-2013, 01:06 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-10-2013, 01:11 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-10-2013, 01:35 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 11-10-2013, 01:38 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-10-2013, 01:39 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 11-10-2013, 01:42 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-10-2013, 01:43 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-10-2013, 01:49 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-10-2013, 01:51 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 11-10-2013, 01:56 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-10-2013, 02:17 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-10-2013, 02:19 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 11-10-2013, 06:57 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 11-10-2013, 07:06 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-10-2013, 08:42 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-10-2013, 10:49 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-10-2013, 10:57 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-10-2013, 11:17 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-10-2013, 11:25 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-10-2013, 11:42 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-10-2013, 11:44 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 11-10-2013, 12:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-10-2013, 02:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-10-2013, 02:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-10-2013, 03:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-10-2013, 04:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-10-2013, 05:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-10-2013, 05:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-10-2013, 05:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-10-2013, 05:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-10-2013, 06:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-10-2013, 06:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-10-2013, 10:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-10-2013, 10:35 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-10-2013, 10:39 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-10-2013, 10:43 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-10-2013, 11:03 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-10-2013, 11:04 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 11-11-2013, 12:36 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-11-2013, 12:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-11-2013, 12:49 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 11-11-2013, 01:11 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-11-2013, 01:17 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 11-11-2013, 01:19 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-11-2013, 01:20 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 11-11-2013, 04:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-11-2013, 08:18 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-11-2013, 07:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط azadah - 11-11-2013, 07:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-11-2013, 11:11 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-11-2013, 11:19 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-11-2013, 11:35 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-11-2013, 11:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-12-2013, 12:14 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-12-2013, 12:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-12-2013, 12:26 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-12-2013, 12:37 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-12-2013, 12:44 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 11-12-2013, 01:51 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 11-12-2013, 02:08 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-12-2013, 02:14 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-12-2013, 02:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-12-2013, 02:56 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 11-12-2013, 03:36 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-12-2013, 07:51 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-12-2013, 02:16 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-12-2013, 03:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-12-2013, 05:22 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-12-2013, 05:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-12-2013, 05:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-12-2013, 05:37 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-12-2013, 05:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-12-2013, 05:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-12-2013, 05:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-12-2013, 08:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-13-2013, 12:04 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-13-2013, 02:28 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-13-2013, 02:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-13-2013, 03:19 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-13-2013, 07:27 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-14-2013, 10:15 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-14-2013, 11:08 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-14-2013, 11:19 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-14-2013, 11:30 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-14-2013, 11:38 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-14-2013, 12:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-14-2013, 01:06 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-14-2013, 04:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-15-2013, 06:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط homayoun - 11-15-2013, 09:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-15-2013, 10:46 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-15-2013, 11:43 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط homayoun - 11-16-2013, 10:26 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-16-2013, 11:53 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-16-2013, 01:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 11-16-2013, 11:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 11-16-2013, 11:44 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-17-2013, 01:02 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-17-2013, 12:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-17-2013, 12:48 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-17-2013, 12:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 11-17-2013, 02:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-17-2013, 03:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-17-2013, 03:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-17-2013, 04:21 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-17-2013, 04:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-17-2013, 04:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-17-2013, 04:35 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-17-2013, 04:39 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-17-2013, 04:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-17-2013, 04:48 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-17-2013, 04:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-17-2013, 05:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-17-2013, 05:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-17-2013, 05:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-17-2013, 05:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-17-2013, 09:06 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-17-2013, 09:10 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-18-2013, 12:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-18-2013, 01:04 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-18-2013, 03:04 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-18-2013, 10:06 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-18-2013, 03:29 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 11-19-2013, 09:16 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 11-19-2013, 09:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-19-2013, 09:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-19-2013, 09:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-19-2013, 10:22 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-20-2013, 12:01 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-20-2013, 02:40 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-20-2013, 03:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-20-2013, 04:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-20-2013, 05:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-20-2013, 05:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-20-2013, 11:56 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-21-2013, 12:00 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-21-2013, 03:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-21-2013, 05:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-21-2013, 10:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-23-2013, 04:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-25-2013, 10:11 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-25-2013, 02:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 11-26-2013, 06:02 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-26-2013, 07:35 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-26-2013, 02:19 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-26-2013, 03:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-26-2013, 10:12 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-27-2013, 01:16 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-27-2013, 01:22 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-27-2013, 06:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-27-2013, 06:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-28-2013, 01:06 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-28-2013, 02:04 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-28-2013, 03:59 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 11-28-2013, 10:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 11-28-2013, 11:35 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-29-2013, 12:31 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-29-2013, 05:32 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-29-2013, 09:10 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 11-29-2013, 12:37 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 11-29-2013, 12:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-29-2013, 09:37 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 11-29-2013, 10:22 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-30-2013, 03:15 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-30-2013, 09:15 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-30-2013, 09:18 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-30-2013, 09:09 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-30-2013, 09:35 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-30-2013, 10:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-30-2013, 10:56 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-01-2013, 02:02 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-01-2013, 02:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-01-2013, 03:21 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-01-2013, 03:25 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-01-2013, 03:29 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-01-2013, 03:54 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-01-2013, 11:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-01-2013, 11:22 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-01-2013, 11:30 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-01-2013, 11:38 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-01-2013, 01:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-01-2013, 02:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-01-2013, 02:18 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-01-2013, 02:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-01-2013, 05:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-01-2013, 07:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-01-2013, 07:22 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-01-2013, 08:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-02-2013, 12:03 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-02-2013, 04:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-02-2013, 04:49 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-02-2013, 09:03 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-09-2013, 05:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-09-2013, 05:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-09-2013, 08:12 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-09-2013, 08:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-09-2013, 09:56 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-09-2013, 11:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-10-2013, 01:29 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-10-2013, 04:05 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-10-2013, 08:26 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-10-2013, 09:39 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-10-2013, 09:40 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-10-2013, 07:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-10-2013, 08:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-11-2013, 02:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-11-2013, 02:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-11-2013, 03:18 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-11-2013, 03:40 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-11-2013, 08:07 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-11-2013, 03:12 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-11-2013, 03:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-11-2013, 07:37 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-12-2013, 02:28 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-12-2013, 03:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-12-2013, 03:38 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-12-2013, 04:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-12-2013, 04:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-13-2013, 10:59 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-13-2013, 02:27 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-13-2013, 02:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-13-2013, 05:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-13-2013, 06:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-13-2013, 06:09 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-13-2013, 06:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-13-2013, 08:44 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-14-2013, 01:37 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-14-2013, 03:44 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-14-2013, 04:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-14-2013, 04:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-14-2013, 04:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-14-2013, 06:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-14-2013, 06:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 12-14-2013, 07:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-15-2013, 02:47 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-15-2013, 03:09 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-15-2013, 03:58 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-15-2013, 06:43 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-15-2013, 02:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-15-2013, 04:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-16-2013, 02:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-16-2013, 09:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-16-2013, 10:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-16-2013, 10:39 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-16-2013, 10:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-16-2013, 10:48 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-16-2013, 11:44 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-16-2013, 11:46 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-16-2013, 11:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-17-2013, 01:02 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-17-2013, 01:31 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-17-2013, 01:33 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-17-2013, 01:39 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-17-2013, 01:47 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-17-2013, 01:50 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-17-2013, 01:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-17-2013, 01:53 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-17-2013, 01:54 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-17-2013, 01:59 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-17-2013, 02:00 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-17-2013, 02:01 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-17-2013, 02:04 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-17-2013, 02:07 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-17-2013, 02:11 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-17-2013, 02:18 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-17-2013, 02:27 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 12-17-2013, 02:11 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 12-17-2013, 02:18 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-17-2013, 04:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط homayoun - 12-17-2013, 05:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-17-2013, 05:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-17-2013, 07:39 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-17-2013, 07:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-17-2013, 07:44 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-17-2013, 07:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-17-2013, 08:19 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-17-2013, 08:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-17-2013, 10:46 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-18-2013, 08:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-19-2013, 04:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-22-2013, 01:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-22-2013, 02:04 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Spehr - 12-22-2013, 03:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-23-2013, 12:55 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-23-2013, 08:18 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 12-23-2013, 03:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 12-23-2013, 04:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-23-2013, 04:07 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 12-23-2013, 04:21 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-23-2013, 04:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Spehr - 12-23-2013, 04:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-23-2013, 05:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-23-2013, 05:37 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط یه نفر - 12-23-2013, 07:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-23-2013, 09:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-23-2013, 11:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط یه نفر - 12-24-2013, 01:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Anarchy - 12-24-2013, 01:56 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-24-2013, 04:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-24-2013, 05:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-24-2013, 06:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-24-2013, 07:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-24-2013, 08:22 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-24-2013, 08:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-24-2013, 08:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-24-2013, 08:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-25-2013, 04:18 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-25-2013, 03:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-25-2013, 03:44 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-25-2013, 04:10 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Alice - 12-25-2013, 04:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-25-2013, 04:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-25-2013, 04:48 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Alice - 12-25-2013, 04:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-25-2013, 05:04 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-25-2013, 05:11 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Alice - 12-25-2013, 05:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-25-2013, 05:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-25-2013, 05:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Alice - 12-25-2013, 05:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-25-2013, 06:16 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-25-2013, 06:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-25-2013, 06:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-25-2013, 06:44 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Alice - 12-25-2013, 06:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-25-2013, 07:35 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Alice - 12-25-2013, 07:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-25-2013, 08:06 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Alice - 12-25-2013, 08:44 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-25-2013, 08:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 12-25-2013, 09:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-26-2013, 02:01 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-26-2013, 02:10 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط یه نفر - 12-26-2013, 10:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط یه نفر - 12-26-2013, 10:19 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-26-2013, 03:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 12-26-2013, 03:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-26-2013, 09:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-26-2013, 10:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-26-2013, 10:35 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-26-2013, 10:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-27-2013, 12:27 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-27-2013, 02:29 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-27-2013, 03:07 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 12-28-2013, 08:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-29-2013, 12:44 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-29-2013, 04:06 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-29-2013, 10:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-29-2013, 10:11 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-29-2013, 10:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-29-2013, 11:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-29-2013, 11:10 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-29-2013, 11:29 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-30-2013, 12:25 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-30-2013, 12:44 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-30-2013, 01:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-30-2013, 02:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-30-2013, 04:10 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-30-2013, 07:18 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-30-2013, 07:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-30-2013, 10:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-30-2013, 10:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-30-2013, 11:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-30-2013, 11:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-30-2013, 11:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-31-2013, 11:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-31-2013, 02:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-01-2014, 08:04 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-01-2014, 08:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 01-01-2014, 04:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-02-2014, 02:29 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-02-2014, 02:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-02-2014, 06:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-12-2014, 03:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-12-2014, 07:43 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-12-2014, 09:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-13-2014, 10:31 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-13-2014, 10:37 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 12:28 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 12:32 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 12:37 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 12:41 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-22-2014, 01:24 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 01:50 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-22-2014, 02:03 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 02:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-22-2014, 02:17 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-22-2014, 02:23 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 02:28 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 02:30 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-22-2014, 02:30 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 02:32 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-22-2014, 04:17 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 04:26 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-22-2014, 04:31 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 04:41 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-22-2014, 04:46 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 04:53 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-22-2014, 04:57 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 05:02 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-22-2014, 05:03 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 05:09 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 09:20 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 09:24 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 09:26 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 09:48 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 09:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 09:59 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 10:05 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 10:37 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Alice - 01-22-2014, 11:39 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 04:06 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 04:10 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 04:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 04:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 04:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 05:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 05:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 05:07 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 05:09 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 05:12 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 05:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 05:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 05:18 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 05:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 06:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Persepolis - 01-23-2014, 08:39 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 01-23-2014, 11:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Persepolis - 01-23-2014, 11:43 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-24-2014, 09:34 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-24-2014, 09:36 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-24-2014, 11:56 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-24-2014, 11:57 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-24-2014, 12:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-24-2014, 01:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-24-2014, 01:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Persepolis - 01-24-2014, 08:18 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-24-2014, 08:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-24-2014, 08:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-24-2014, 08:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-24-2014, 08:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-24-2014, 09:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-24-2014, 10:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-24-2014, 10:04 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-24-2014, 10:07 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-25-2014, 12:57 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-25-2014, 01:34 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-25-2014, 01:48 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-25-2014, 02:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-25-2014, 07:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-25-2014, 07:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-25-2014, 07:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-25-2014, 08:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-25-2014, 08:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-25-2014, 08:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-25-2014, 08:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-25-2014, 08:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-25-2014, 08:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-25-2014, 08:35 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-25-2014, 08:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-25-2014, 09:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-25-2014, 09:21 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-25-2014, 09:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-25-2014, 09:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-25-2014, 09:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-25-2014, 09:39 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-25-2014, 09:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-25-2014, 11:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-26-2014, 01:20 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-26-2014, 02:44 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-26-2014, 01:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-26-2014, 07:22 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 01-26-2014, 07:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-26-2014, 07:29 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-26-2014, 07:31 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 01-26-2014, 07:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-26-2014, 07:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-26-2014, 09:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-26-2014, 09:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-26-2014, 10:31 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-26-2014, 10:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-26-2014, 10:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-26-2014, 10:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-27-2014, 12:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-27-2014, 09:57 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-27-2014, 07:18 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-27-2014, 07:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-27-2014, 11:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 01-28-2014, 02:49 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-28-2014, 03:46 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 01-28-2014, 04:30 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-28-2014, 09:56 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-28-2014, 10:53 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 01-28-2014, 11:55 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-28-2014, 12:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 01-28-2014, 12:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 01-28-2014, 04:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-28-2014, 05:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 01-28-2014, 05:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 01-28-2014, 06:48 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 01-28-2014, 06:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 01-28-2014, 11:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-29-2014, 02:29 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-29-2014, 02:56 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-29-2014, 12:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-29-2014, 12:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-29-2014, 01:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-29-2014, 01:07 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 01-29-2014, 02:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 01-29-2014, 03:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 01-29-2014, 03:21 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 01-29-2014, 03:37 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-29-2014, 04:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-29-2014, 04:39 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 01-29-2014, 04:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 01-29-2014, 05:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-29-2014, 08:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-29-2014, 08:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 01-29-2014, 09:03 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-29-2014, 10:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 01-29-2014, 10:09 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-29-2014, 10:10 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-29-2014, 11:03 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-29-2014, 11:06 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-29-2014, 11:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 01-30-2014, 06:44 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-30-2014, 01:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-30-2014, 02:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-30-2014, 03:39 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-30-2014, 04:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-30-2014, 04:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 01-30-2014, 08:35 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-31-2014, 12:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-31-2014, 12:22 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 01-31-2014, 03:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 01-31-2014, 03:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-31-2014, 10:18 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-31-2014, 10:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 01-31-2014, 11:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-01-2014, 01:24 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-01-2014, 02:46 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 02-01-2014, 03:11 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-01-2014, 07:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 02-01-2014, 09:19 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 02-01-2014, 09:22 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-02-2014, 01:22 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-02-2014, 01:27 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-02-2014, 02:25 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-02-2014, 02:41 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-02-2014, 02:51 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-02-2014, 03:02 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-02-2014, 03:05 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-02-2014, 03:13 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-02-2014, 04:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 02-02-2014, 06:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 02-02-2014, 06:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 02-02-2014, 07:43 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 02-02-2014, 08:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 02-02-2014, 08:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 02-02-2014, 09:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 02-02-2014, 09:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 02-02-2014, 09:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-02-2014, 10:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 02-03-2014, 03:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-03-2014, 03:21 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-03-2014, 03:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 02-03-2014, 03:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-03-2014, 03:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-03-2014, 04:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-03-2014, 04:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-03-2014, 04:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 02-03-2014, 04:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-03-2014, 04:43 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-03-2014, 04:46 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-03-2014, 04:48 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-03-2014, 04:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-03-2014, 04:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-03-2014, 04:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-03-2014, 04:56 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-03-2014, 05:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-03-2014, 05:03 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 02-03-2014, 07:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 02-03-2014, 08:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 02-03-2014, 08:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-04-2014, 01:17 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-04-2014, 01:21 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 02-04-2014, 02:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 02-04-2014, 05:37 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-04-2014, 11:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-04-2014, 11:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-05-2014, 12:29 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-05-2014, 12:34 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-05-2014, 12:35 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-05-2014, 12:36 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 02-05-2014, 12:43 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-05-2014, 01:32 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 02-05-2014, 07:01 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 02-05-2014, 08:47 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 02-05-2014, 10:34 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 02-05-2014, 12:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 02-05-2014, 12:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 02-05-2014, 07:22 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-05-2014, 08:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 02-06-2014, 03:23 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-06-2014, 03:32 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 02-06-2014, 05:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 02-07-2014, 07:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-08-2014, 12:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-08-2014, 12:46 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-08-2014, 01:26 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-08-2014, 01:43 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-08-2014, 01:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-08-2014, 02:01 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-08-2014, 02:22 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-09-2014, 11:32 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-09-2014, 02:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-09-2014, 04:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-09-2014, 05:04 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-15-2014, 04:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-16-2014, 03:08 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 02-16-2014, 06:31 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 05-16-2014, 06:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 05-16-2014, 06:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 05-16-2014, 07:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 05-16-2014, 07:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 05-16-2014, 08:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 05-17-2014, 01:55 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 05-17-2014, 05:13 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 05-17-2014, 05:34 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 06-04-2014, 02:14 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 06-30-2014, 02:06 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 06-30-2014, 02:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 06-30-2014, 07:09 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 06-30-2014, 07:29 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 07-01-2014, 12:21 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 07-01-2014, 06:53 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 07-01-2014, 07:15 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 07-01-2014, 09:02 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 07-01-2014, 01:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 07-01-2014, 05:11 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 07-01-2014, 05:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 07-02-2014, 12:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 07-02-2014, 12:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 07-02-2014, 02:22 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 07-02-2014, 02:27 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 07-02-2014, 02:43 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 07-02-2014, 02:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 07-03-2014, 05:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 07-06-2014, 12:25 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 07-06-2014, 01:35 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-27-2014, 12:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-28-2014, 03:43 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_iran - 10-28-2014, 06:51 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-28-2014, 07:15 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-28-2014, 09:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-28-2014, 10:04 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-29-2014, 04:22 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_iran - 10-29-2014, 06:31 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-29-2014, 07:13 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-29-2014, 09:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-29-2014, 11:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_iran - 10-30-2014, 09:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-31-2014, 01:23 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_iran - 10-31-2014, 11:37 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_iran - 10-31-2014, 12:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-31-2014, 09:48 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-31-2014, 09:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_iran - 11-01-2014, 11:22 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-01-2014, 02:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Hezbollah_YaHasan - 11-01-2014, 03:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-01-2014, 03:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-01-2014, 04:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-01-2014, 06:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_iran - 11-01-2014, 11:16 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-02-2014, 03:35 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_iran - 11-02-2014, 10:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 11-02-2014, 10:56 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_iran - 11-02-2014, 12:31 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mbk - 11-02-2014, 03:48 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-02-2014, 04:07 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_iran - 11-02-2014, 08:11 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-02-2014, 09:25 PM