نامنویسی انجمن درست شده و اکنون دوباره کار میکند! 🥳 کاربرانی که پیشتر نامنویسی کرده بودند نیز دسترسی‌اشان باز شده است 🌺

رتبه موضوع:
  • 3 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم

kourosh_iran نوشته: از نظر قانونی نیست، ولی از نظر اخلاقی بنظر بنده هست.
بالاخره کسی که ثروتمند میشه و به چیزهای گنده میرسه تنها بصورت فردی و با صرف زحمت خودش نیست و از مزایای جامعه و زحمات دیگران در طول تاریخ تاحالا هم گرچه بصورت غیرمستقیم بهره مند شده که به اینجا رسیده، و بنابراین نسبت به حفظ سلامت این سیستم و ادامهء اون مسئوله، نه اینکه بگه خب من بارم رو بستم تا آخر عمرم و دیگه هیچ مسئولیتی ندارم و هیچی برام مهم نیست.
این همه نظام بشری و قوانین حمایتی و نظم و جامعه و خدمات که براش هزینه میشه تا همین حضرات بتونن کامیاب بشن، بخاطر این نیست که بقیه عاشق چشم و ابروی اونا هستن، بلکه بخاطر اینکه که وجود این افراد و تاثیراتی که بوجود میارن بتونه در نهایت برای کل جامعه مفید باشه و یه چیزی در قبال این هزینه ها به کل مردم هم برسه، نه اینکه اونا فقط پولدار و خوشبخت بشن و بقیه مردم و جامعه و ماجرا دیگه مهم نباشه.
یک کسی که برای جامعه کار مفید نکنه، در این سیستم کار مفیدی انجام نمیده و حتی میتونه بهش صدمه بزنه. هرچند شاید استدلال کنید که بهرحال ناخواسته و غیرمستقیم هم که شده به جامعه سود میرسه از بابت پول و وجود این افراد، ولی این خودش بحثی میطلبه و من بهش زیاد اطمینان ندارم!

باز هم نظر شما محترم ولی از نظر اخلاقی هم بایدی وجود نداره!
شما،من یا هر شخص دیگه ای یک کالایی تولید کردیم، اون رو میفروشیم و در قبالش پول دریافت میکنیم. قطعن خریدار به محصول تولیدی ما نیاز داشته که اون رو از ما خریده در غیر این صورت نمیخرید!!! به همین دلیل جامعه هیچ دینی بر گردن فروشنده نداره که بخواد بعدن اموالش رو بالا بکشه!!!

kourosh_iran نوشته: چرا تاحد زیادی تونستن. نمیگم کامل بوده، ولی بقدری بوده که ارزشش رو داشته.
این رو خود بنده چون رشتم رایانه و برنامه نویسیه و خوره این مسائل هستم و ضمنا تحقیق و اطلاعات ویژه ای هم درمورد جنبش نرم افزار آزاد و لینوکس و این حرفا داشتم میدونم.

از بد روزگار طرف سخنتون (یعنی من) بیشتر از 15 ساله که در این زمینه فعاله و مدرک Informatik اش رو هم از دانشگاه مونیخ گرفته! در نتیجه اگر بیشتر از شما ندونه کمتر از شما هم نمیدونه!!!
به هیچ عنوان سیستم عاملها و نرم افزارهای متن باز نتونستند از انواع تجاری مشابه موفق تر عمل کنند و دلیل اصلی اینکه بیشتر از 90% بازار در دست محصولات تجاری هست هم همینه.
در دنیای سیستم عاملها که تمامی محصولات گنو در زمینه برآورده کردن نیازهای کاربران دسکتاپ (نه سرورها و مایکروچیپها و ...) به معنای واقعی کلمه ریده اند!
با قاطعیت تمام میتوانم بگویم هیچ رقیبی برای مایکروسافت آفیس وجود ندارد و انواع رایگان یا آزاد آن حتا نتوانسته اند نزدیکش شوند چه برسد به استفاده و کاربری!!!
در زمینه های گرافیکی و ویرایش فیلم و صدا و ... که اصلن حرفش رو نزن! و بسیاری چیزها که پیشتر در باره شون گفتم و در حوصله این بحث نمیگنجد! کما اینکه مطالب موجوده میتونید مراجعه کنید مطالعه بفرمایید.

kourosh_iran نوشته: خیر اینطور نیست که هر برنامهء آزادی در مقابل انواع تجاری کمبود زیادی داشته باشه! در بعضی موارد برابر یا کاملا نزدیک هستن و در بعضی موارد حتی شاید برتر. در خیلی موارد دیگر هم بهرحال فاصله اونقدری زیاد نیست یا اینطور بگیم که بهرحال برای خیلی افراد و کارها کافی هستن و بعلت مزایای آزادی و رایگان بودن ترجیح داده میشن و صرف میکنن.
بیشتر یکسری برنامه های خاص و خیلی تخصصی و بزرگ و پیچیده هست امروزه که معادل آزاد ندارن یا اگر دارن بقدر کافی به پای تجاریش نمیرسه.
بنظرم اطلاعات شما دربارهء دنیای بازمتن و نرم افزار آزاد محدود و/یا قدیمی باشه!
میتونیم وارد بحث بر اساس نمونه های واقعی و مثالهای ملموس امروزی بشیم.

بعدم بهرحال کاچی بعض هیچی، همین که هست و در خیلی کاربردها اگر مناسب نیست ولی در خیلی دیگر هم مناسبه و کفایت میکنه خودش خیلی بهتر از نبودن این نرم افزارهاست. مطمئنا این نرم افزارها چهرهء جهان رو تغییر زیادی دادن.

بدم نمیاد برای برنامه های زیر نمونه های آزاد و موفق که بتونند باهاشون حتا با نسبت یک به ده برابری کنند نمونه بیارید :

Microsoft Windows (برای کاربران دسکتاپ و نه برای سرور و ..)
Adobe Photoshop
Microsoft Office
3Ds Studio Max
Maya
Visual Studio
QT!
OSX
Adobe Audition
Adobe Premier
Final Cut
IDM !!!!

توجه داشته باشید که من دارم از کاربری برای کاربران معمولی حرف میزنم نه خبره ها و برنامه نویسان و خره های کامپیوتر!!! طبیعیست که کار کردن با خط فرمان لینوکس برای شخصی مثل من آب خوردن است ولی برای یک کاربر معمولی کابوس است!!!
فقط مهر ورزیده از پروژه های درپیتی مانند اوبونتو و گیمپ و بلندر و این اوپن آفیس و این مدل چیزها حرف نزنید که پیشتر بارها و بارها در باره شون بحث شده و نقاط ضعفشون نسبت به انواع تجاری از موهای روی سر Tangled هم بیشتره!!!
به قول شما شاید اطلاعات من قدیمی هست! و با برنامه های آزاد جدیدی که سر کار آمده اند آشنایی نداشته باشم!!!!!! البته همان طور که گفتم من را به برنامه هایی که نام بردم پاس ندهید که در آن صورت تکلیف بحث از پیش روشن است و من حوصله پاسخ دادن به حرفها و ادعاهای تکراری و نخ نما را ندارم!

kourosh_iran نوشته: مثلا زبان PHP که بازمتنه و دنیا رو گرفته، آیا مشکل پشتیبانی جدی داره؟

اوه اوه اوه، این یکی که دیگر تخصص من است :دی
بله PHP به شدت مشکل پشتیبانی دارد و هر کمک و پشتیبانی که میشود از طرف جامعه برنامه نویسان است و نه تولید کننده (Zend) . در ضمن PHP دچار مشکلات عجیب و غریبست که تا با آن کار نکنید متوجه شان نمیشوید! مثلن در PHP هر متغیری با هر نام و شکل و ... ای با $ تعریف میشود فارق از نوع و مقدار! و این یعنی ترکیدن حافظه سیستم! هر چند که امکانات بسیار کمی برای مشخص کردن نوع متغیر وجود دارد ولی کافی نیست!
یا تا قبل از نسخه 5 برنامه نویسی شی گرا در PHP اگرچه غیر ممکن نبود ولی پدر صاحب بچه در میامد تا بتواند یک برنامه شی گرا با سرعت قابل قبول بنویسید در صورتی که در همان زمان C# تا خرخره شی گرا بود!!! هنوز هم هست.
البته فراموش نشود که من همواره یکی از مریدان PHP بوده و هستم و برای همین بیشتر از این از PHP بد نمیگویم ممکن است سوسک بشوم :دی

kourosh_iran نوشته: واقعا تعداد و غنای این نرم افزارها و کیفیت و کاربران اونا در کل خیلی بیش از این حرفهاست انگار شما خبر ندارید ولی بنده که کار و مطالعه و تحقیق روزانم به این چیزا ربط داره و توی فرومهای برنامه نویسی هم هستم میدونم و تعجب میکنم شما چطور ابعاد موفقیت این نرم افزارها رو که امروز جلوی چشممونه انکار میکنید!

گویا شما که مدعی تحصیل در زمینه نرم افزار و کامپیوتر هستید هنوز فرق بین کاربر دسکتاپ با کاربر حرفه ای را نمیدانید!!!! پیشتر هم کفته ام کامپیوتر فقط وب سرور و وب سایت و برنامه نویسی نیست!!!! کسانی هم هستند که دوست دارند فقط E-Mail هایشان را چک کنند و وقتی این دسته از افراد با Outlook و Thunderbird مواجه میشوند بدون تردید Outlook را انتخاب میکنند ! چرا؟! چون کاربر پسند تر و راحت تر است و البته باگ خفن پفن ندارد!!!!!
باگ مورد اشاره : روی یک سرور یک Mail Server نصب کنید و سپس یک اکانت ساخته و Thunderbird را تنظیم کنید ترجیحن از طریق SSL ، سپس چند ایمیل برای خود بفرستید و بعد همان ایمیل را منتقل کنید به یک Mail Server دیگه با گواهینامه SSL متفاوت! تمام ایمیلهای قبلی که دانلود کرده اید پاک میشود!!! (یا بهتر است بگویم دیگر نمایش داده نمیشود) در صورتی که در دیتابیس تاندربرد موجود است ولی شما توانایی دسترسی به آنها را ندارید!!!!
اولین باری که این مشکل رو دیدم 4 سال پیش بود که همون موقع گزارش کردم! آخرین باری که تست کردم دو ماه پیش بود که هنوز مشکل به قوت خودش باقی بود!!!! (ساپورت و پشتیبانی در حد لبو).
پشتیبان گیری از برنامه را هم که دیگر نگو! یا باید از برنامه های Third Party مثل MozBackup استفاده کنی یا غلط کرده ای میخواهی از داده هایت بک آپ داشته باشی!!! البته یک راه کپی پیست کیلویی هم هست :))
توجه داشته باشدی که همین قابلیت هم بیشتر از 10 سال است که در انواع تجاری موجوده ولی این برنامه متن باز و البته خیلی خیلی معروف هنوز که هنوزه داره از نبودش رنج میبره!
اسم این میشود پشتیبانی یک محصول! نه اینکه نتونستید اکانت بسازید رفته اید در یک فارومی پست زده اید یکی خُل تر از من آمده پاسختان را داده!!!

kourosh_iran نوشته: بابا واقعیت خیلی متفاوت از چیزیه که شما میگید.
همون اندروید که توی گوشی ها هست و مال گوگله بر پایه لینوکسه و اگر نه کاملا ولی بخش عمده ای از اون آزاد و بازمتنه و تونسته با پلتفرم انحصاری اپل کاملا رقابت بکنه و امثال اپل نتونن سیاست های بسته و انحصاری خودشون رو به همهء بشریت تحمیل کنن.

دیگه جای بحث نداره که همین اندروید در مقابل IOS بسیار کمبود داره! و اگر مجانی نبود هرگز نمیتونست قد علم کنه جلوی IOS کما اینکه همین الانش هم در پیت ترین برندها از اندروید استفاده میکنند برای محصولاتشون و تنها کمپانی شناخته شده که تونسته درست و حسابی از اندروید در محصولاتش استفاده کنه سامسونگ هست (و برای همین هم فروش خوب و قابل توجهی داره) و ما بقی (ال جی ، سونی ، اچ تی سی ، هوایی و ...) همگی با هم گلاب به روتون!! مثل ویندوز برای موبایل E421 یا اوبونتو برای موبایل E05a (Ubuntu on phones | Ubuntu)
و باز هم توجه داشته باشید که اندروید پشتش به کمپانی عظیم و موفقی به نام گوگل گرمه! نه چهار تا بچه Nerd کد نویس!!

kourosh_iran نوشته: همونطور که خودت گفتی این بحث بیشتر در زمینهء دسکتاپ هست و کاربران دسکتاپ با اینکه به لحاظ تعداد زیاد هستن ولی در کل بنا به دانش و بینش و تجربهء بنده در زمینهء کل کاربردها و اهمیت و کارایی کلی در کل دنیای رایانه و اینترنت و این حرفها سهم محدودی دارن و مثلا اگر 98% کاربران از ویندوز استفاده میکنن ولی اینطور نیست که بگیم اهمیت و فایدهء ویندوز در دنیا 98% است و سهم بقیهء سیستم عاملها فقط 2%. همین کاربران دارن با اینترنت، سرورها، روترها، و خیلی سرویسها و امکانات و سایتهایی کار میکنند که بخش عمده ای از کارکرد آنها بر دوش نرم افزارهای آزاد و بازمتن صورت میگیرد.

ببینید مایکروویوی که توی منزل مادرتون ازش استفاده میکنه هم با کرنل لینوکس کار میکنه! ولی خوب که چه ؟ مادر شما شده یک کاربر حرفه ای لینوکسی ؟! قطعن خیر! مادر شما یا مادر من احتمالن روحشون هم از وجود سیستم عامل لینوکس در مایکروویو آشپزخانه شون هم خبر نداره!
پیشتر هم من گفتم سرورها،روترها،سرویسها و ... در زمان تنظیم و تعمیر و ... همگی برای کاربران حرفه ای هستند و نه برای کاربران معمولی! سرورهای مایکروسافت همگی دارد با دات نت و پلتفرم خود ویندوز کار میکند شمار کاربرانش هم از تمام کاربران لینوکس روی هم بیشتر است ولی این دلیل نمیشود که من بیایم بگویم ویندوز سرور از لینوکس در زمینه خدمات سرور و روتر و ... بهتر است!!!!
در دنیای امروز به محصولی موفق گفته میشه که هر کسی بتونه ازش استفاده کنه!!! قرار نیست هر کسی که ماشین میخره حتمن مکانیک هم باشه!!! این چیزیه که مغز پیچیده ی کاربران افراطی لینوکس و طرفداران گنو نمیتواند آن را درک کند! به عبارتی آنها میگویند یا همه باید حرفه ای باشند یا گور پدر آماتورها بروند بمیرند خاک بر سر ها!!!

kourosh_iran نوشته: ضمنا خیلی از برنامه ها و فرمت ها و پروتکل هایی که مستقیم یا غیرمستقیم از جنبش نرم افزار آزاد/بازمتن ناشی شدن روی پلتفرم ویندوز هم به وفور پیدا شده و استفاده میشن. مثالهای خیلی روشن و سادش مثلا نرم افزارهای بازمتن مثل فایرفاکس، ولی خیلی بیشتر هست که بعضا به صورتهایی هستن که خیلی افراد نمیبینن و نمیدونن ولی وجود دارن. مثلا من خودم بازی محبوبی که داشتم در فایلهاش که دقت میکردم از فرمت ها و کدکهای آزاد استفاده میکرد، با اینکه خود بازی انحصاری و کد بسته بود.

ببینید یکی دو نمونه موفق در دنیای آزاد تمام آن را بی نقص و کاربر پسند نمیکند! هر چند که همین فایرفاکس جلوی کروم کم آورده!! و گوگل کروم هم که هر چه هست آزاد نیست!!!! (Google Chrome Terms of Service)

فرمتها و کدکهای آزاد هم باز در مقابل انواع تجاری بسیار کمبود دارند! مثال خیلی ملموس و ساده اش Mp3 (با وجود تمام مشکلاتی که بر سر پتنت کردنش وجود دارد) که هنوز هیچ فرمت آزادی حتا به گرد پایش هم نتوانسته برسه!
پس باز میبینیم در هر زمینه ای که نیک بنگرید نمونه ی تجاری اش احتمالن موفق تر است!
حتا من یادمه روزگاری طرفداران گنو گوش فلک را کر کرده بودند که آنها نو آوری تب باروزینگ رو ابدا کردند و این است قدرت دنیای آزاد که همان دروغی بی شرمانه بود :
Tab (GUI) - WiKi

kourosh_iran نوشته: شما برو در زمینهء سرور، ابررایانه ها، موسسات علمی و تحقیقاتی و دانشگاهی، ببین اونجا هم ویندوز دست بالا رو داره یا نه! توی بعضی زمینه ها (مثلا ابررایانه ها) اصلا ویندوز تقریبا وجود خارجی نداره و همش لینوکس و نرم افزارهای جانبی هست که خیلی هاشون بازمتن هستن. این نشون میده که لینوکس و نرم افزارهای بازمتن در خیلی کاربردها کیفیت کافی دارن، اونم برای کاربردهای جدی و مهم، و اینکه شما میگید با نرم افزارهای انحصاری رقابت نمیکنن صحیح نیست!

گویا شما نوشته ها و بحث های پیشتر من با امیر را در این باره نخوانده اید! من هرگز جایی نگفتم که در زمینه سرورها و ابر رایانه ها و ... لینوکس ضعیف است! بلکه به عکس گفته ام قوی ترین و بهترین هم هست! و این ربطی به بحث من که در مورد کاربران دسکتاپ و هنرمندان و مردم عادی است ندارد!

kourosh_iran نوشته: این یه ادعاست.
البته هنوزم میشه از خیلی راهها پولدار شد، ولی این کار در کل و بخصوص از طریق بعضی حیطه ها به مرور دشوارتر شده که یک دلیلش همون انحصارهای فکری است که گفتم.
فقط من نمیگم، بلکه آمارها و تحقیقات خودشون نشون میده که تعداد/موفقیت شرکتهای کوچک و نوپا نسبت به زمانهای دورتر خیلی کمتر شده امروزه.
چیزی که شما میگی فقط یک ادعاست، که آمار و دلایل و شواهدی که بنده بهشون اشاره کردم باهاش سازگاری چندانی نداره.

کدوم آمار دقیقن ؟!

kourosh_iran نوشته: ولی سرمایه داری هم بی نقص و بدون عوارض جانبی نامطلوب نیست و توش همینطوری خودکار همه چیز بطور مطلوب و انسانی پیش نمیره.

دقیقن همین طوریه که شما میگید! کسی هم از پرفکت بودن سرمایه داری حرف نزد!
ولی در دنیای سرمایه داری از آنجایی که هدف حفظ و افزایش سرمایه هستش، در نتیجه همواره به منبع تامین سرمایه یعنی مصرف کننده توجه میشه. به همین جهت هست که شما میبینید قوی ترین و بزرگترین دموکراسی های دنیا در دل دنیای سرمایه داری شکل گرفته ولی در کنارش در کمونیسم فقط فقر و بدبختی و کشتار و ... وجود داره.
بله درسته ما در طرف سرمایه داری دیکتاتوری و خون آشامی و کشتار و ... هم داریم، ولی در قبالش نمونه های موفق و درست و حسابی که نشان از اصلاح پذیر بودن سیستم و توانایی اش برای برپایی دموکراسی و آزادی دارد!
در مقابل در دنیای کمونیسم حتا یک مورد موفق هم نمیشود پیدا کرد که همان را بکنیم نمونه و بگوییم این سیستم پتانسیل ایجاد یک نظام و کشور و جامعه درست و حسابی را هم دارد و اگر استالین آمده گند زده به جایش اون یکی اومده گند نزده!!!! فرق اصلی کار در اینجاست. مساله ای که وقتی به کمونیستها یاد آور میشودی جیغ و داد کرده و از انگشت کلفت سرمایه داری و ماتحت تنگ کمونیسم برایتان کرسی شر میسرایند و نوحه سرایی میکنند و ...

kourosh_iran نوشته: نقش همون آدمهای خاص و اخلاقی و نیکوکار هم هست که سرمایه داری هنوز در کل سرپاست و اون عوارض تاحدی کنترل شدن. همون آدمهایی که پولشون رو میبخشن یا برای کارآفرینی و کارهای عام المنفعه خرج میکنن، خیلی وقتا انحصارهای عملی یا قانونی خودشون رو آزاد میکنن (حداقل بخشی از اونا رو)، و آدمهایی مثل ریچارد استالمن که جنبش نرم افزار آزاد و بازمتن رو بوجود میارن. تاثیر اینا کم نیست. خیلی هم زیاده! بدون اینها سرمایه داری نمیتونست امروز به اینجا برسه و در گند و آفات خودش غرق شده بود.

همون طور که پیشتر هم گفتم بایدی در کار نیست!
شما اگر نیکو کاری نکنید گناهکار و مجرم و ... نیستید. من هم همین طور ولی اگر بکنید قطعن آدم خوبی هستید.

kourosh_iran نوشته: چرا کمپانی های بزرگ مثل IBM و خیلی های دیگه با نرم افزار آزاد و بازمتن همکاری های قابل توجهی کرده و میکنن؟ چرا بارها انحصارهای قانونی خودشون رو بخاطر همکاری با این گروهها و اهداف لغو کردن؟ چرا خیلی از محصولات گرچه مقداری قدیمی و محدود نسبت به آخرین و مهمترین محصولات خودشون ولی با این حال بازهم بسیار ارزنده و مفید رو آزاد و بازمتن کردن؟ من جایی خوندم که حتی مثلا کمپانی های سخت افزار دیدن که نسل آیندهء مهندسان و دانشمندانی که نیاز خواهند داشت دارن کم و کمتر میشن بخاطر اینکه فناوریهای این کمپانی ها خیلی پیشرفته و جدید و در عین حال انحصاری و سری بود نسبت به چیزی که دانشجوها توی دانشگاهها میخوندن و بررسی و استفاده میکردن، این بود که اومدن و یکسری از علم و فناوریهای سری و انحصاری خودشون رو منتشر کردن و در اختیار گذاشتن.

خوب اشتباه خوندید!
در اینجا وقتی شما وارد رشته ای خاص میشوید میتونید همین طوری ادامه بدید و یا اگر بخواید برای شرکتی خاص کنید وارد سیستمی به نام Double میشوید! در این سیستم به جای تحصیل در دانشگاه های عمومی وارد دانشگاه های خصوصی شرکتهایی خاص میشوید (مثلن Airbus) و پس از اتمام تحصیل برای همان شرکت هم کار میکنید! شرط قبول شدن برای ورود به سیستم تعهد در قبال حفظ اسرار شرکت و کار کردن برای شرکت پس از اتمام تحصیلاته. در صورتی هم که زیر تعهدتون بزنید مجرمید و دادگاهی میشید و دفاعیه هایی هم نظیر باورهای شما و آنچه در این بحث نوشته اید مردود و غیر قابل قبول است.

kourosh_iran نوشته: پس اینطور نیست که فکر کنیم با انحصار و خودخواهی و تفکر کوتاه مدت این سیستم میتونه به سلامت به بقای خودش برای همیشه ادامه بده. این سیستم نیاز به فیدبک و تعدیل داره از جنبه های گوناگون و بی نقص و کاملا بدون نیاز به دخالت و اصلاح نیست. حالا یکی بر اساس منافع طولانی مدت مادی خودش این کار رو میکنه و جنبهء اقتصاد و پوله، یکی دیگه هم هست که بر اساس حفظ ارزشها و ارتباطهای اجتماعی و انسانی و گسترش عدالت و محبت و فرصتهای برابر این کار رو میکنه، که ریچارد استالمن یک نمونشه.

که البته همه اینها شعاره و بهتره بهش نپردازیم!

kourosh_iran نوشته: قضیه اینه که امروزه اونقدر تعداد این انحصارها زیاده و هرکس کوچکترین چیزی رو که فکر میکرده و میشده Patent کرده که ایجاد کردن سیستمهای پیچیده و بزرگ بدون اینکه ناخواسته مشابه چیزی رو که دیگری قبلا بهش فکر و بنام خودش ثبت کرده طراحی کنی بسیار زیاده، در بعضی موارد تقریبا اجتناب ناپذیر، و برای اینکه خودت رو از خطر نقض Patent و شکایت که از نظر مالی و سیاسی میتونه خسارت فاجعه باری خصوصا برای افراد و شرکتهای ضعیف و نوپا داشته باشه حفظ کنی، نیاز هست فقط کلی در این باب هزینه و تحقیق و مراقبت دائمی داشته باشی و یک حقوقدان بعلاوهء متخصصین مربوطه فنی رو به این امر اختصاص بدی، و تازه با این حال دور زدن این همه ایده هایی که بعضا در خیلی کاربردها اساسی و کلی هستن خودش امر دشوار و دردسرساز و هزینه بری است.

دوست عزیز! شما گویا نمیدونید Patent چیه!!! ببینید اگر شما یک کد بنویسید که 2 را در 2 ضرب کند و آن را پتنت کنید به این معنی نیست که دیگه کسی حق نداره کدی مشابه بنویسه! بلکه داستان اینه که کسی حق نداره کد شما رو کپی پیست کنه! مساله خیلی ساده هست. انجام کاری خاص رو در هیچ جای دنیا Patent نمیکنند!!!! معنیش اینه که شما میتونید همون کار رو از یک راه دیگه انجام بدید و هیچ چیزی رو هم نقض نکردید.

kourosh_iran نوشته: شرکتهای بزرگ همشون انبوهی Patent دارن (خیلی هاش رو خریدن و لزوما همه رو خودشون اختراع نکردن) که با هم توافق میکنن و مبادله میکنن و بطور معمول هم یکی از دیگری شکایت نمیکنه اگر هم بکنه میدونه و دیگری هم مقابله به مثل میکنه و ضمنا پول اون همه مراحل هزینه بر رو هم دارن، اما افراد و شرکتهای کوچک به هیچ وجه چنین قدرت و منابع مالی و قانونی رو در اختیار ندارن.

باز هم اطلاعاتتون محدود و گزینشی هست! بالاتر توضیح دادم چرا!
خود یک کار هیچ وقت Patent نمیشه یعنی هیچ جایی برای شما این کار رو نمیکنه! بلکه روشش و یا محصول نهایی تولید شده Patent میشه و طبیعتن کپی برداری از کد یا روش سایرین برای انجام کاری بدون اجازه اونها اسمش هست دزدی!!!
به طور مثال، فورت RM انحصارن در اختیار شرکت Real Player هست و هیچ بنی بشری حق نداره روی برنامه اش امکان پخش فایلهای RM رو بذاره مگر اینکه ازشون اجازه بگیره! ولی معنی این حرف این نیست که کسی حق نداره برنامه پخش مدیا درست کنه چون ریل پلیر یکی درست کرده یا بره یک فرمت جدید برای خودش اختراع کنه! بحث خیلی ساده،منطقی و روشنه.

kourosh_iran نوشته: همونطور که گفتم تعداد و کلیت و بازه ای که خیلی از Patent ها دربر میگیرن اونقدری زیاده که اینکه بخوای یک کار مشابه رو از روش کاملا متفاوتی انجام بدی، بخصوص در چیزهای بزرگ و پیچیده که اجزاء و فناوریهای زیادی دارن، میتونه بسیار دشوار و حتی عملا غیرممکن باشه در خیلی موارد.

در زمینه نرم افزار من با تجربه 15 سال و بیشتر برنامه نویسی به شما میگم نه تنها غیر ممکن نیست خیلی هم ممکنه! و دلیل اینکه همه روزه یک برنامه جدید برای انجام کاری مشابه سبز میشه هم همینه!
کافیه کدی که شما نوشتید با کدی که آقای X نوشته متفاوت باشه به همین راحتی!!! کپی پیست کیلویی هم که همون طوری که گفتم چی ؟! دزدیه.

kourosh_iran نوشته: حتی اگر بشه، این کار پردردسر و پرهزینه ای است که شرکتها و افراد کوچک رو میتونه ورشکست کنه یا اصلا از ورود به رقابت و استارت کار منصرف کنه.

باز در زمینه نرم افزار نه تنها گرون نیست بلکه خیلی هم ارزونه! به طور مثال SDK برنامه DirectX مجانیه!!!! یعنی شما میتونید مجانی برای ویندوز بازی درست کنید ورشکست هم نشید!!!!
قیمت موتورهای بازی هم بسته به تنوعشون از چند ده دلار هست تا چند هزار دلار! مثلن موتور بازی Unity همش 1500 دلار قیمتشه! با احتساب خرید نرم افزارهای جانبی مانند پک کامل محصولات Adobe CC (ماهی 50 دلار همه چی با هم) و 3ds max و ... بگیم میشه 10 تا 20 هزار دلار!!! به عبارتی خاک بر سر شرکتی که بخواد بازی بسازه و برای 10 - 20 هزار دلار و کمتر ورشکست بشه! همون بهتر که اصلن شروع نکنه!!!! (در شرایطی که ماشین زیر پای یک سوپور در اروپا و آمریکا 50 هزار دلار قیمت داره!!!!) .

در مورد باقی موارد هم داستانی مشابه وجود داره! البته با توجه به اینکه تقریبن تمامی زبانهای برنامه نویسی رایگان هستند!!! پول برنامه نویس و گرافیست و معمار برنامه و آهنگساز و ... هم ربطی به انحصار نداره! دستمزدشونه.

kourosh_iran نوشته: بحث این نیست که یکی بیاد ایدهء شما رو کپی کنه، بحث اینه که حتی اگر خودش فکر کنه و زحمت بکشه به احتمال زیاد به یکی یا چندتا از ایده های شما میرسه و با اینکه خودش فکر کرده خودش کشف کرده خودش زحمت کشیده اما چون شما قبلا اون رو بنام خودت ثبت کردی در نتیجه نمیتونه بدون اجازهء شما از ایده ای که خودش بهش رسیده استفاده کنه.

Patents

نقل قول:What can be patented – utility patents are provided for a new, nonobvious and useful:
  • Process
  • Machine
  • Article of manufacture
  • Composition of matter
  • Improvement of any of the above
Note: In addition to utility patents, encompassing one of the categories above, patent protection is available for (1) ornamental design of an article of manufacture or (2) asexually reproduced plant varieties by design and plant patents.

What cannot be patented:
  • Laws of nature
  • Physical phenomena
  • Abstract ideas
  • Literary, dramatic, musical, and artistic works (these can be Copyright protected). Go to the Copyright Office .
  • Inventions which are:
    • Not useful (such as perpetual motion machines); or
    • Offensive to public morality

Invention must also be:
  • Novel
  • Nonobvious
  • Adequately described or enabled (for one of ordinary skill in the art to make and use the invention)
  • Claimed by the inventor in clear and definite terms

آنچه بالاتر آوردم لینک مستقیم از سیستم ثبت Patent در آمریکاست!

اینها را میشود Patent کرد :

• Process
  • Machine
  • Article of manufacture
  • Composition of matter
  • Improvement of any of the above
اینها را نمیشود :

• Laws of nature
  • Physical phenomena
  • Abstract ideas
  • Literary, dramatic, musical, and artistic works (these can be Copyright protected). Go to the Copyright Office .
  • Inventions which are:
    • Not useful (such as perpetual motion machines); or
    • Offensive to public morality

به عبارتی اگر شما ایده ای دارید نگران اینکه قبلن یکی آن را پتنت کرده باشد نباشید!!!!
چون تنها میشود روند تولید، محصول نهایی ، مقاله ساخت، ترکیب مواد و شیوه های بهبود آن را پتنت کرد!!!! حالا متوجه منظور من شدید یا اینکه باز میخواهید من را پاس بدهید به یک سری مقاله که خودتان پیشتر مطالعه فرمودید ؟!
من برایتان خود قانون را آوردم! از منبع رسمی.

پس همان طور که پیشتر هم گفتم خود کار قابل Patent شدن نیست! بلکه روش قابل پتنت شدنه که طبیعتن شما حق ندارید از روش دیگران برای رسیدن به هدفی خاص بدون اجازه اونها استفاده کنید به همین سادگی.

kourosh_iran نوشته: ریچارد استالمن میگه ما در جریان پروژهء گنو به کد منبع لینوکس حتی نگاه هم نکردیم، چون اگر نگاه میکردیم ممکن بود ناخودآگاه هم که شده کدمون به کدهای اونا شباهت بیشتری پیدا کنه و بعد هم با این بهانه که میگفتن شما کدهای ما رو دیدید پس ازشون کپی برداری کردید از ما شکایت کنن و در دادگاه محکوم بشیم.

پس آقای استالمن هم گویا اطلاعات درستی از قوانین ایالات متحده آمریکا نداره!!!! البته حق هم داره ایشون حقوق دان که نیستند.

kourosh_iran نوشته: تازه این چیزی که استالمن ازش صحبت میکنه درمورد کپی رایته که عین خود یک اثر و نه یک ایده (Patent) رو در برمیگیره.. Patent از اینم بدتره چون حتی اگر شما خودت همه چیز رو کدنویسی کنی بازم نقض Patent کردی اگر صرفا ایده ای که استفاده کردی مشابه ایدهء اون Patent بوده باشه و گرچه حتی بتونی ثابت کنی که خودت بطور مستقل به اون ایده رسیدی (که البته در بیشتر موارد هم نمیشه ثابت کرد، ولی حتی اگر بتونی ثابت کنی بازم فایده نداره).

همان طور که بالاتر با منبع رسمی به شما نشان دادم ایده قابل پتنت کردن نیست! روش و محصول و ... هستند.

kourosh_iran نوشته: در یک تحقیقی که یه زمانی روی کرنل لینوکس انجام دادن، چند صد مورد نقض Patent پیدا کردن! فکر میکنی این نقض Patent ها یا حداقل اکثرش یا حداقل بخش عمده ای از اونا عمدی و با آگاهی بوده؟ فکر میکنی برطرف کردن تمام اونا اونم بدون اینکه Patent های جدیدی رو نقض کنن، کار ساده و کم هزینه ایه؟ جواب هردوی این پرسشها خیر است!

خیر پاسخ هردوی این پرسشها رجوع به قوانین است! (بالاتر)

kourosh_iran نوشته: البته ایده های خیلی ساده و بدیهی یا دارای کاربرد عمومی/قبلی، قابل Patent کردن نیستن (همونطور که فرمولهای ریاضی هم قابل Patent نیستن). چرخ هم اگر منظورت اون شکل دایره ایش هست، Patent نشده و انحصاری روش نیست. اگر بود، بله شما نمیتونستی اختراع و استفاده کنی. چرخ که چند مدل و مثلا مربعی نداره. ایدهء اصلیش یه چیز دایره ایه. اگر کسی اون ایدهء اصلی رو Patent کرده بود شما هرچقدر هم جزییات دیگرش رو تغییر میدادی، ولی از اون ایدهء دایره ای بودن بهرحال به یک صورتی استفاده کرده بودی، نقض Patent کرده بودی. حتی اگر چرخی میساختی به شکل چند ضلعی که مثلا هزار ضلع داشت (یعنی بطور تقریبی دایره میشد)، بازم نمیتونستی با این ترفند جون سالم بدر ببری، چون مشخص بود که ایدهء اصلی رو باز کپی کردی و فقط سعی کردی با یک ترفند ظاهرش رو تغییر بدی.

یک دور دیگه فهرست چیزهایی که قابل Patent کردن هستند رو بخونید! لینکش هم بالاتر هست.

kourosh_iran نوشته: فکر میکنی اختراع کردن یه همچین چیزایی ساده و کم هزینه و سریع است؟ آیا از عهدهء افراد و شرکتهایی که سرمایهء زیادی ندارن برمیاد؟

شرکتی که سرمایه و فناوری لازم رو نداره دنبال تولید پورت نمیره!!! اگر رفت و تولید کرد لایق دریافت جایزه نوبل هستش.

kourosh_iran نوشته: البته زمانی که اونا شروع کردن اینقدر Patent و انواع انحصارهای فکری دیگر وجود نداشت و دستشون بازتر بود!

قانون!!! چند خط بالاتر.

kourosh_iran نوشته: واقعا شما در این زمینه خیلی کم اطلاع و سطحی بنظر میاید. نکنه فکر میکنید هدف و دستاوردها در این زمینه فقط دوتا نرم افزارهایی مثل فتوشاپ و اتوکد و game های پیشرفته است؟!

به جای اتهام و برچسب زنی به دیگران و تعریف و تمجید مدام از خودتون! به پرسشی که بالاتر مطرح کردم در این زمینه پاسخ بدید لطفن!!!

kourosh_iran نوشته: از توی گوشی همراه شما تا مودمی که باهاش به اینترنت وصل میشید تا فرمت خیلی از فایلهای عکس و صوتی و ویدئویی که مشاهده میکنید و خیلی خیلی چیزهای دیگه. من واقعا تعجب میکنم از این همه ناآگاهی شما از این مسائل و طوری صحبت میکنید که انگار بازمتن چیز جدی ای نیست و دستاوردهای مهمی نداشته.

و شما با این همه دانش و آگاهی خفن پفن (به خصوص در زمینه Patent ها) هنوز نمیتونید فرق کاربر حرفه ای با معمولی رو درک کنید!!! هنوز فرق کاربر دسکتاپ با مدیر سرور رو نمیدونید!!! خوب طبیعتن من در این مورد حرفی ندارم با شما بزنم مدامی که تفاوت بین اینها، نیازهاشون و نحوه رسیدگی به نیازهاشون رو درک کنید.

kourosh_iran نوشته: همین سایت داره با PHP و MySQL و لینوکس اجرا میشه که همشون دستاوردهای نرم افزار آزاد و بازمتن هستن.

ولی خود سیستم سایت (Vbulletin) به هیچ عنوان آزاد و متن باز نیست و 250 دلار قیمتشه در قبال هر دامنه!!! همچنین بسیاری از نرم افزارهای مدیریتی که همین سیستمهای آزاد رو کنترل میکنند هم انحصاری و هزینه ای برابر با سالی 1000 دلار دارند مثل WHM! به همین سادگی.

kourosh_iran نوشته: حالا شما مثلا میگی در دسکتاپ این نرم افزارها نتونستن جای سیستم عاملهای انحصاری رو بگیرن، من میگم باشه فرض قبول اصلا بحثی روی این نداریم، ولی این در کل دلیل شکست و ناکارایی و کم اهمیت بودن دستاوردهای نرم افزار آزاد و بازمتن نیست چون این نرم افزارها در خیلی حیطه های دیگر فوق العاده موفق بودن و از نظر حجم و اهمیت کارهایی که در جهان امروز انجام میدن از امثال ویندوز کمتر نیستن که شاید بیشتر هم باشن.

ببینید دوست عزیز، من هرگز نگفتم این نرم افزارها ناکارآمد هستند! بلکه گفتم در زمینه ی دسکتاپ شکست خورده و ناکارآمد هستند! طبیعتن در زمینه کاری خودشون خیلی هم موفق هستند و من غلط بکنم چنین ادعایی رو اصلن مطرح کنم!
کاربری کامپیوتر برای منی که با شرکتهای بزرگ قرارداد میبندم نرم افزارهای مورد نیازشون رو طراحی میکنم، با برادرم که داره روباتیک میخونه، با مادرم که فقط ایمیلهاش رو چک میکنه! با شما که عاشق دنیای آزاد و متن باز هستید، با هنرمندی که میشینه نقاشی میکنه یا آهنگ میسازه یا فیلم میسازه، با نوجوانی که بازی میکنه فرق میکنه. این رو شما باید درک کنید و وقتی درک کردید تازه میتونید درک کنید که چی به درد کجا میخوره!
ولی اگر به شکلی افراطی بگید نه خیر فقط گنو لینوکس و بس نتیجه میشه اینکه 90% کاربران در دنیای واقعی رو از دست میدید!!! به همین راحتی.

شاید دید شما جنبه ی انسانی تری از دید من داشته باشه، ولی دید من کاربردی و اقتصادی هستش! نه از سر تمایلات و علایق و ...
به من باشه دوست دارم همه چیز مجانی و متن باز باشه!!! بتونم بیشتر ازش پول بسازم :)))) (چندی پیش برنامه ZoneMinder را سورسش را برداشتم، با تغییراتی دلخواه یک Embedded سیستم برای یک NVR درست کردم به مشتری فروختم! خوب سودش 100% هم بیشتر بود ! چرا ؟ چون ZoneMinder رایگان و متن باز بود)

خدای ار به حکمت ببندد دری - به کرمک زند قفل محکم تری  
پاسخ

پیام‌های این موضوع
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-12-2010, 01:17 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-14-2010, 04:27 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-16-2010, 09:03 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-21-2010, 09:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2010, 10:19 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-22-2010, 09:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-23-2010, 01:51 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-15-2010, 03:37 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-15-2010, 04:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Anarchy - 11-15-2010, 06:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-15-2010, 07:16 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-16-2010, 02:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-28-2010, 05:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Anarchy - 11-28-2010, 06:48 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-28-2010, 09:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-28-2010, 09:29 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Anarchy - 11-28-2010, 09:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-28-2010, 09:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-28-2010, 10:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-29-2010, 12:18 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-29-2010, 01:00 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-29-2010, 02:28 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-29-2010, 02:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Anarchy - 11-29-2010, 02:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-29-2010, 02:56 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Anarchy - 11-29-2010, 03:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-29-2010, 04:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-29-2010, 07:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-29-2010, 08:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-29-2010, 11:09 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 11-29-2010, 11:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-29-2010, 11:31 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 11-29-2010, 11:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-30-2010, 12:02 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-30-2010, 08:13 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-30-2010, 11:58 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Anarchy - 11-30-2010, 12:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-30-2010, 04:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 05-15-2011, 01:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 05-15-2011, 02:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 05-15-2011, 03:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 05-15-2011, 11:21 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 05-16-2011, 06:36 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 05-16-2011, 08:29 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 05-16-2011, 11:43 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 05-16-2011, 12:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 05-16-2011, 02:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 05-16-2011, 04:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 05-16-2011, 04:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 05-17-2011, 08:29 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 05-17-2011, 10:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 05-18-2011, 10:06 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 05-18-2011, 03:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 05-18-2011, 04:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 05-18-2011, 05:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 05-19-2011, 06:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 05-19-2011, 08:35 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 05-19-2011, 04:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 05-19-2011, 06:56 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 05-28-2011, 06:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 05-28-2011, 07:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 05-29-2011, 12:47 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 05-29-2011, 01:13 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 05-29-2011, 05:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 05-29-2011, 06:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 05-30-2011, 03:10 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 06-06-2011, 02:43 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 06-06-2011, 03:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 06-06-2011, 11:16 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 06-07-2011, 12:29 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 06-07-2011, 12:37 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 06-07-2011, 11:35 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 06-07-2011, 11:51 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 06-07-2011, 09:09 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 06-07-2011, 11:07 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 06-08-2011, 07:03 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 06-08-2011, 10:50 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط havachekhube - 06-08-2011, 08:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 06-08-2011, 09:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 06-08-2011, 10:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 06-09-2011, 05:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 06-09-2011, 05:10 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 04-28-2012, 09:35 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 04-28-2012, 09:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 04-28-2012, 10:04 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 04-28-2012, 10:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط D@mneD - 04-29-2012, 10:06 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 04-29-2012, 10:14 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 04-29-2012, 10:24 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط D@mneD - 04-29-2012, 12:37 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 04-29-2012, 01:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط D@mneD - 04-29-2012, 01:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 04-29-2012, 02:06 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-29-2012, 06:32 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-29-2012, 09:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-29-2012, 09:59 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-29-2012, 10:03 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-29-2012, 10:10 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-29-2012, 10:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 12-29-2012, 10:19 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-29-2012, 10:27 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-29-2012, 10:37 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-29-2012, 10:47 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 12-29-2012, 10:53 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-29-2012, 10:58 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-29-2012, 03:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-29-2012, 03:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-29-2012, 03:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-29-2012, 03:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-29-2012, 04:21 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-29-2012, 06:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-29-2012, 06:09 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-29-2012, 06:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-29-2012, 06:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-29-2012, 06:21 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-29-2012, 06:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-29-2012, 06:35 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-29-2012, 06:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-29-2012, 06:46 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-29-2012, 07:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 12-30-2012, 02:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-30-2012, 03:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-30-2012, 03:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-30-2012, 03:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-30-2012, 04:19 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-30-2012, 05:12 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-30-2012, 05:19 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-30-2012, 05:22 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-30-2012, 05:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-30-2012, 06:48 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-30-2012, 07:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 12-31-2012, 12:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 12-31-2012, 12:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 12-31-2012, 01:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-31-2012, 01:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-31-2012, 05:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-31-2012, 10:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 01-01-2013, 07:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 01-02-2013, 06:19 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 01-02-2013, 09:18 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 01-02-2013, 10:40 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-02-2013, 02:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 01-02-2013, 06:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 01-02-2013, 11:39 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 01-03-2013, 04:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 01-05-2013, 06:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 01-05-2013, 06:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 01-05-2013, 08:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 01-06-2013, 12:18 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 01-10-2013, 12:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 01-10-2013, 01:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 02-21-2013, 10:48 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 02-21-2013, 11:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 02-21-2013, 11:44 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 02-21-2013, 02:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 02-21-2013, 04:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 02-21-2013, 08:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 02-21-2013, 09:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 02-21-2013, 09:48 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 02-21-2013, 10:31 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 02-21-2013, 11:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 02-21-2013, 11:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 02-21-2013, 11:27 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 02-22-2013, 12:22 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 02-22-2013, 05:28 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 02-22-2013, 09:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 02-22-2013, 09:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 02-23-2013, 07:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 02-23-2013, 08:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 02-23-2013, 09:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 02-23-2013, 09:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 02-23-2013, 10:27 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 02-24-2013, 09:28 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 02-24-2013, 05:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 02-24-2013, 08:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 02-24-2013, 09:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 02-24-2013, 09:18 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 02-24-2013, 10:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 02-25-2013, 11:42 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 02-25-2013, 01:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 02-25-2013, 08:10 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 02-25-2013, 08:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 02-26-2013, 06:38 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 02-26-2013, 06:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 02-26-2013, 08:43 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 02-26-2013, 08:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 02-27-2013, 07:21 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 02-27-2013, 06:11 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 02-28-2013, 10:09 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 02-28-2013, 12:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 02-28-2013, 01:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 02-28-2013, 01:22 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 02-28-2013, 03:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 02-28-2013, 07:03 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 02-28-2013, 07:10 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 02-28-2013, 07:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 02-28-2013, 07:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 02-28-2013, 08:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 02-28-2013, 08:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 02-28-2013, 10:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 02-28-2013, 11:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 02-28-2013, 11:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 03-01-2013, 12:04 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 03-01-2013, 12:09 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 03-01-2013, 12:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 03-01-2013, 12:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 03-01-2013, 12:17 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 03-01-2013, 12:22 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 03-01-2013, 12:39 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 03-01-2013, 12:44 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mohamadreza58 - 03-01-2013, 12:50 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 03-01-2013, 12:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 03-01-2013, 01:02 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 03-01-2013, 01:11 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 03-01-2013, 01:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 03-01-2013, 01:38 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 03-01-2013, 01:57 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 03-01-2013, 06:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 03-01-2013, 11:27 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 03-01-2013, 11:38 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 03-01-2013, 11:51 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 03-01-2013, 12:10 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 03-01-2013, 12:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 03-01-2013, 12:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 03-01-2013, 01:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 03-01-2013, 02:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 03-01-2013, 02:56 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 03-01-2013, 03:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 03-01-2013, 06:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 03-01-2013, 08:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 03-01-2013, 08:39 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 03-01-2013, 09:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 03-02-2013, 08:40 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 03-02-2013, 08:50 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 03-02-2013, 09:37 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 03-02-2013, 01:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 03-02-2013, 03:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 03-02-2013, 03:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 03-02-2013, 04:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 03-02-2013, 07:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 03-02-2013, 11:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 03-03-2013, 12:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 03-03-2013, 07:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 09-08-2013, 09:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-07-2013, 09:35 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-07-2013, 09:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-07-2013, 09:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-07-2013, 10:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 10-07-2013, 10:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-07-2013, 10:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-07-2013, 10:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-07-2013, 10:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-07-2013, 10:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-07-2013, 10:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-07-2013, 11:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-07-2013, 11:37 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-08-2013, 12:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-08-2013, 12:36 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-08-2013, 12:38 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-08-2013, 12:41 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-08-2013, 12:49 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-08-2013, 12:53 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-08-2013, 01:22 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-08-2013, 01:32 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-08-2013, 01:36 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-08-2013, 01:38 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-08-2013, 01:42 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-08-2013, 01:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-08-2013, 01:48 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-08-2013, 02:05 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-08-2013, 02:10 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-08-2013, 02:11 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-08-2013, 02:17 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-08-2013, 02:17 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-08-2013, 02:21 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-08-2013, 02:24 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-08-2013, 02:29 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-08-2013, 02:38 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-08-2013, 02:44 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-08-2013, 02:46 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-08-2013, 02:53 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-08-2013, 07:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-08-2013, 07:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-08-2013, 09:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-09-2013, 09:31 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-09-2013, 01:04 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-09-2013, 05:16 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-09-2013, 09:09 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-12-2013, 05:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-12-2013, 06:04 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-12-2013, 06:06 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-12-2013, 06:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-12-2013, 06:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-12-2013, 07:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-12-2013, 07:27 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-12-2013, 08:12 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-12-2013, 08:16 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط iranbanoo - 10-12-2013, 08:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-12-2013, 08:31 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط iranbanoo - 10-12-2013, 08:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-12-2013, 08:56 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-12-2013, 09:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-12-2013, 09:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-12-2013, 09:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-12-2013, 10:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-12-2013, 10:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-12-2013, 10:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-12-2013, 10:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-12-2013, 10:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-12-2013, 10:48 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-12-2013, 11:06 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-12-2013, 11:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-13-2013, 12:49 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-13-2013, 12:51 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-13-2013, 12:56 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-13-2013, 01:02 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-13-2013, 01:06 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-13-2013, 01:37 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-13-2013, 01:39 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-13-2013, 01:43 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-13-2013, 01:48 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-13-2013, 01:56 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-13-2013, 01:58 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-13-2013, 02:01 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-13-2013, 02:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-13-2013, 02:19 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-13-2013, 05:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-13-2013, 05:29 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط iranbanoo - 10-13-2013, 07:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-13-2013, 10:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-13-2013, 10:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط یه نفر - 10-13-2013, 10:27 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-13-2013, 10:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-13-2013, 10:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-13-2013, 10:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-13-2013, 11:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-13-2013, 11:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-13-2013, 11:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-13-2013, 11:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-13-2013, 11:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-14-2013, 12:01 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-14-2013, 12:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-14-2013, 12:15 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-14-2013, 12:19 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-14-2013, 12:30 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-14-2013, 12:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-14-2013, 01:35 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-14-2013, 01:42 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-14-2013, 01:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-14-2013, 01:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-14-2013, 01:58 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-14-2013, 02:02 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-14-2013, 02:11 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-14-2013, 02:14 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-14-2013, 02:18 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-14-2013, 02:24 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-14-2013, 02:28 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-14-2013, 04:53 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-14-2013, 05:41 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-14-2013, 09:48 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-14-2013, 09:56 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-14-2013, 10:01 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-14-2013, 10:09 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-14-2013, 10:13 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط iranbanoo - 10-14-2013, 06:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-14-2013, 07:04 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-14-2013, 08:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط iranbanoo - 10-14-2013, 08:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-14-2013, 10:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-14-2013, 10:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-14-2013, 10:44 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط homayoun - 10-14-2013, 11:09 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-14-2013, 11:48 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-14-2013, 11:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 12:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-15-2013, 12:20 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-15-2013, 12:34 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 12:42 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 12:46 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-15-2013, 12:51 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-15-2013, 12:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 12:54 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-15-2013, 12:55 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-15-2013, 12:56 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-15-2013, 12:56 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 12:57 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 12:58 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 01:01 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-15-2013, 01:04 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-15-2013, 01:08 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-15-2013, 01:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 01:13 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 01:15 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط کافر_مقدس - 10-15-2013, 01:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 01:18 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-15-2013, 01:20 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 01:23 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-15-2013, 01:27 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 01:28 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-15-2013, 01:30 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-15-2013, 01:32 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط کافر_مقدس - 10-15-2013, 01:34 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-15-2013, 01:38 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 01:39 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 01:40 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-15-2013, 01:43 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 01:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-15-2013, 01:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-15-2013, 01:48 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط کافر_مقدس - 10-15-2013, 01:51 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-15-2013, 01:53 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 02:04 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 02:06 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 02:08 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-15-2013, 02:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-15-2013, 02:14 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 02:18 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-15-2013, 02:21 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-15-2013, 02:23 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 02:39 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-15-2013, 02:43 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-15-2013, 02:48 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 02:49 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 02:50 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-15-2013, 02:51 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-15-2013, 02:54 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 02:59 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 03:06 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-15-2013, 03:13 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-15-2013, 06:13 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-15-2013, 06:15 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-15-2013, 06:36 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-15-2013, 08:00 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-15-2013, 08:00 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-15-2013, 08:03 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-15-2013, 08:05 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-15-2013, 08:06 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-15-2013, 08:08 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-15-2013, 08:11 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-15-2013, 08:19 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-15-2013, 08:27 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط homayoun - 10-15-2013, 12:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط homayoun - 10-15-2013, 01:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-15-2013, 01:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 10-15-2013, 02:29 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 10-15-2013, 06:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 10:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 10:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-15-2013, 10:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-15-2013, 11:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-15-2013, 11:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-15-2013, 11:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-15-2013, 11:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-15-2013, 11:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-16-2013, 12:20 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-16-2013, 12:58 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-16-2013, 01:15 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-16-2013, 01:34 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-16-2013, 01:38 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-16-2013, 07:42 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 10-16-2013, 07:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-16-2013, 07:53 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-16-2013, 08:26 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 10-16-2013, 11:34 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-16-2013, 12:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-16-2013, 12:37 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-16-2013, 12:46 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-16-2013, 12:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-16-2013, 01:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-16-2013, 01:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-16-2013, 01:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-16-2013, 02:07 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-16-2013, 03:39 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-16-2013, 03:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-16-2013, 03:46 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 10-16-2013, 03:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-16-2013, 03:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-16-2013, 04:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-16-2013, 04:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-16-2013, 04:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-16-2013, 04:11 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-16-2013, 04:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-16-2013, 04:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-16-2013, 04:21 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-16-2013, 04:22 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-16-2013, 04:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 10-16-2013, 04:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-16-2013, 04:27 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-16-2013, 04:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-16-2013, 04:31 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-16-2013, 04:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-16-2013, 04:48 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 10-16-2013, 04:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 10-16-2013, 05:12 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-16-2013, 06:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-16-2013, 06:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-16-2013, 06:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 10-16-2013, 07:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط iranbanoo - 10-16-2013, 08:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-16-2013, 08:12 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط iranbanoo - 10-16-2013, 08:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-16-2013, 09:06 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-16-2013, 09:09 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-17-2013, 12:55 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-17-2013, 01:00 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Anarchy - 10-17-2013, 05:55 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-17-2013, 05:57 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-17-2013, 06:42 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-17-2013, 07:22 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-17-2013, 07:31 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-17-2013, 07:48 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-17-2013, 08:17 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-17-2013, 08:23 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-17-2013, 08:27 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-17-2013, 08:53 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-17-2013, 08:57 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 10-17-2013, 09:01 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-17-2013, 09:03 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-17-2013, 09:05 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-17-2013, 09:07 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-17-2013, 09:10 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-17-2013, 09:11 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-17-2013, 09:14 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-17-2013, 09:15 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 10-17-2013, 09:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-17-2013, 09:21 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-17-2013, 09:23 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-17-2013, 09:27 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-17-2013, 09:27 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-17-2013, 09:31 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-17-2013, 09:36 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-17-2013, 09:42 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 10-17-2013, 09:43 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-17-2013, 10:09 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-17-2013, 10:13 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-17-2013, 10:15 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-17-2013, 10:26 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-17-2013, 10:26 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-17-2013, 10:27 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-17-2013, 10:35 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-17-2013, 10:53 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-17-2013, 11:11 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-17-2013, 02:10 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-17-2013, 02:12 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-17-2013, 02:44 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-17-2013, 02:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-17-2013, 02:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-17-2013, 03:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-17-2013, 11:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-17-2013, 11:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط یه نفر - 10-18-2013, 12:02 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-18-2013, 12:14 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-18-2013, 12:17 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-18-2013, 12:29 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-18-2013, 12:31 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط یه نفر - 10-18-2013, 12:33 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-18-2013, 01:06 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-18-2013, 01:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-18-2013, 08:02 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 10-18-2013, 08:36 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-18-2013, 08:48 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-18-2013, 10:05 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-18-2013, 12:27 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 10-18-2013, 01:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-18-2013, 01:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-18-2013, 01:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-18-2013, 02:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 10-18-2013, 02:46 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 10-18-2013, 04:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 10-18-2013, 04:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 10-18-2013, 05:27 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 10-18-2013, 05:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-18-2013, 07:39 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-18-2013, 08:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-18-2013, 08:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-18-2013, 08:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-18-2013, 09:04 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-18-2013, 10:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-18-2013, 10:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-18-2013, 10:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-19-2013, 02:42 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-19-2013, 06:50 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-19-2013, 06:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-19-2013, 10:31 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-19-2013, 10:34 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-19-2013, 11:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 10-19-2013, 12:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 10-19-2013, 12:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-19-2013, 01:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-19-2013, 01:46 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-19-2013, 06:37 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-19-2013, 06:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-19-2013, 07:19 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-19-2013, 08:18 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-19-2013, 09:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-19-2013, 09:29 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط iranbanoo - 10-19-2013, 10:56 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط iranbanoo - 10-19-2013, 11:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-19-2013, 11:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط iranbanoo - 10-20-2013, 12:35 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-20-2013, 01:07 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-20-2013, 02:25 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-20-2013, 02:32 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-20-2013, 03:26 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-20-2013, 05:54 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-20-2013, 06:51 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-20-2013, 08:01 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-20-2013, 08:03 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-20-2013, 11:47 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-20-2013, 11:51 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-20-2013, 11:58 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-20-2013, 12:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-20-2013, 12:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-20-2013, 12:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-20-2013, 01:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-20-2013, 01:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-20-2013, 02:10 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-20-2013, 02:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-20-2013, 02:18 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-20-2013, 02:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-20-2013, 02:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-20-2013, 02:27 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-20-2013, 02:29 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-20-2013, 03:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-20-2013, 04:07 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-20-2013, 04:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 10-20-2013, 07:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-20-2013, 08:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-20-2013, 08:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-20-2013, 09:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-20-2013, 09:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-20-2013, 10:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-20-2013, 11:03 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-20-2013, 11:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-20-2013, 11:31 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-20-2013, 11:37 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-20-2013, 11:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-20-2013, 11:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-20-2013, 11:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-20-2013, 11:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-21-2013, 12:06 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-21-2013, 12:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-21-2013, 12:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-21-2013, 12:22 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-21-2013, 12:22 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-21-2013, 12:28 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-21-2013, 12:38 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-21-2013, 01:04 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-21-2013, 01:06 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-21-2013, 01:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-21-2013, 01:49 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-21-2013, 07:32 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-21-2013, 07:40 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-21-2013, 07:58 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-21-2013, 07:59 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-21-2013, 09:03 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-21-2013, 09:07 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-21-2013, 09:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-21-2013, 09:46 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 10:15 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-21-2013, 10:42 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 10-21-2013, 11:06 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 10-21-2013, 11:32 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-21-2013, 12:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 12:46 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-21-2013, 12:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 12:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 01:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 01:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-21-2013, 01:43 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-21-2013, 01:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-21-2013, 02:03 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 02:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-21-2013, 02:56 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-21-2013, 02:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-21-2013, 03:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-21-2013, 03:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 03:10 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-21-2013, 03:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 03:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-21-2013, 03:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 03:21 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 03:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 10-21-2013, 03:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-21-2013, 03:35 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 03:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-21-2013, 03:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 03:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 03:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 03:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 03:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-21-2013, 04:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 10-21-2013, 04:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-21-2013, 04:09 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-21-2013, 04:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-21-2013, 04:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 04:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 04:29 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 04:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 10-21-2013, 04:44 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 04:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 04:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 05:04 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 05:12 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 05:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-21-2013, 05:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-21-2013, 05:27 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 05:35 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-21-2013, 05:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 05:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 05:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 05:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 06:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 06:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 06:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-21-2013, 06:18 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 06:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 06:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 06:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 06:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 06:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 07:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 07:06 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-21-2013, 07:11 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 07:31 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 07:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 07:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 08:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 08:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 08:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 08:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 08:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 08:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 09:04 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 10-21-2013, 09:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 09:10 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 09:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 09:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط SAMKING - 10-21-2013, 09:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 09:37 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 09:43 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 09:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-21-2013, 09:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 09:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 09:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 10:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 10:06 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Fiona - 10-21-2013, 10:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 10:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط SAMKING - 10-21-2013, 10:21 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Fiona - 10-21-2013, 10:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 10:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Anarchy - 10-21-2013, 10:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 10:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 10-21-2013, 11:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 10-21-2013, 11:03 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-21-2013, 11:39 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-21-2013, 11:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-22-2013, 12:05 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-22-2013, 12:27 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-22-2013, 08:13 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-22-2013, 08:15 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-22-2013, 08:43 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-22-2013, 09:08 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-22-2013, 09:31 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-22-2013, 09:39 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-22-2013, 10:07 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-22-2013, 10:07 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-22-2013, 10:36 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-22-2013, 12:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-22-2013, 12:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-22-2013, 12:29 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-22-2013, 12:29 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-22-2013, 12:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-22-2013, 12:44 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 10-22-2013, 12:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-22-2013, 01:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-22-2013, 01:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-22-2013, 01:21 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-22-2013, 01:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-22-2013, 01:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-22-2013, 02:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-22-2013, 02:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-22-2013, 02:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-22-2013, 02:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-22-2013, 02:39 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-22-2013, 02:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-22-2013, 03:39 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-22-2013, 04:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-22-2013, 05:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-22-2013, 06:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-22-2013, 06:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-22-2013, 06:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-22-2013, 07:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-22-2013, 11:07 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-22-2013, 11:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-22-2013, 11:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-22-2013, 11:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-22-2013, 11:44 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-23-2013, 12:00 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-23-2013, 12:11 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 10-23-2013, 12:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-23-2013, 01:00 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-23-2013, 02:09 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-23-2013, 08:33 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-23-2013, 08:37 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-23-2013, 08:47 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-23-2013, 08:49 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-23-2013, 09:00 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-23-2013, 09:19 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-23-2013, 09:21 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-23-2013, 09:27 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-23-2013, 10:09 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-23-2013, 11:55 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-24-2013, 08:35 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-24-2013, 08:37 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-24-2013, 08:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 10-24-2013, 08:53 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-24-2013, 09:14 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-24-2013, 03:07 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-24-2013, 03:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-24-2013, 03:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-24-2013, 09:09 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-24-2013, 11:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-25-2013, 12:11 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-25-2013, 12:47 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-25-2013, 12:48 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-25-2013, 12:56 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-25-2013, 01:03 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط SAMKING - 10-25-2013, 01:21 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-25-2013, 01:24 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-25-2013, 01:30 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-25-2013, 01:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط SAMKING - 10-25-2013, 01:54 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-25-2013, 02:04 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-25-2013, 02:05 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-25-2013, 02:06 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط SAMKING - 10-25-2013, 02:18 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-25-2013, 08:29 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-25-2013, 08:32 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-25-2013, 08:36 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-25-2013, 08:40 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-25-2013, 08:51 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-25-2013, 11:33 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-25-2013, 11:38 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-25-2013, 07:39 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-25-2013, 07:56 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-25-2013, 08:04 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-25-2013, 08:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-25-2013, 08:31 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-25-2013, 08:35 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-25-2013, 08:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-25-2013, 08:44 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-25-2013, 09:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-25-2013, 09:06 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-25-2013, 09:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-25-2013, 09:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-25-2013, 10:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-25-2013, 11:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-25-2013, 11:27 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-26-2013, 12:28 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-26-2013, 12:29 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-26-2013, 01:13 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-26-2013, 01:17 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-26-2013, 02:27 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-26-2013, 07:51 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-26-2013, 09:06 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-26-2013, 09:22 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-26-2013, 09:37 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-26-2013, 01:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-26-2013, 01:48 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Hezbollah_YaHasan - 10-26-2013, 02:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-26-2013, 03:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-26-2013, 03:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-26-2013, 04:12 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 10-26-2013, 06:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 10-26-2013, 06:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-26-2013, 10:18 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-26-2013, 10:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-27-2013, 12:55 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-27-2013, 01:00 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-27-2013, 11:07 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-27-2013, 11:13 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-27-2013, 01:37 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-27-2013, 11:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-29-2013, 08:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-29-2013, 09:03 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-29-2013, 09:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-30-2013, 01:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-30-2013, 08:12 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-30-2013, 09:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-30-2013, 09:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-30-2013, 10:35 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 10-30-2013, 10:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-31-2013, 01:53 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 10-31-2013, 07:39 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-31-2013, 12:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 10-31-2013, 01:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-31-2013, 01:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 10-31-2013, 01:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-31-2013, 02:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط روزبه - 10-31-2013, 05:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-01-2013, 12:09 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 11-01-2013, 12:13 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-01-2013, 12:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 11-01-2013, 12:29 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط SAMKING - 11-01-2013, 10:36 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-01-2013, 05:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-01-2013, 07:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-01-2013, 07:19 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-01-2013, 09:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-02-2013, 01:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-02-2013, 02:49 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط homayoun - 11-02-2013, 10:14 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-02-2013, 12:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-02-2013, 01:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-02-2013, 01:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-02-2013, 01:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-02-2013, 02:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-02-2013, 02:19 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 11-02-2013, 02:29 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-02-2013, 02:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-02-2013, 02:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-02-2013, 02:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 11-02-2013, 03:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-02-2013, 03:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 11-02-2013, 03:44 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-02-2013, 06:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-02-2013, 07:14 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-02-2013, 07:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 11-02-2013, 07:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-02-2013, 07:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-03-2013, 12:38 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-03-2013, 03:33 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط SAMKING - 11-03-2013, 04:46 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-03-2013, 07:15 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-03-2013, 08:02 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-03-2013, 10:58 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-03-2013, 11:17 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-03-2013, 11:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-03-2013, 11:50 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-03-2013, 12:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-03-2013, 01:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-03-2013, 02:06 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-03-2013, 02:11 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-03-2013, 02:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-03-2013, 05:46 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-03-2013, 05:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-03-2013, 08:31 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-03-2013, 08:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-03-2013, 10:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-03-2013, 10:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-03-2013, 11:03 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-03-2013, 11:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-04-2013, 01:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-04-2013, 01:57 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-04-2013, 07:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-04-2013, 09:42 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-04-2013, 09:55 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-04-2013, 06:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-04-2013, 10:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 11-04-2013, 10:21 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 11-04-2013, 10:22 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 11-04-2013, 10:22 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 11-04-2013, 10:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 11-04-2013, 10:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-04-2013, 11:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-04-2013, 11:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-05-2013, 11:41 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-05-2013, 11:59 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-05-2013, 05:56 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-06-2013, 12:39 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-06-2013, 10:28 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 11-06-2013, 12:12 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-06-2013, 01:09 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-06-2013, 11:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-07-2013, 03:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-07-2013, 04:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-07-2013, 04:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-07-2013, 04:31 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-07-2013, 06:18 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 11-07-2013, 06:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-07-2013, 07:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-07-2013, 07:56 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-07-2013, 07:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-07-2013, 08:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-07-2013, 09:06 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-07-2013, 09:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-07-2013, 09:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-07-2013, 09:46 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-07-2013, 09:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-07-2013, 10:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 11-07-2013, 11:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-08-2013, 12:05 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-08-2013, 12:25 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-08-2013, 12:36 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-08-2013, 12:42 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-08-2013, 12:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-08-2013, 12:56 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-08-2013, 01:04 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-08-2013, 01:05 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-08-2013, 01:22 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-08-2013, 01:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 11-08-2013, 02:08 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 11-08-2013, 02:37 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-08-2013, 03:03 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-08-2013, 03:04 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-08-2013, 03:08 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-08-2013, 03:11 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-08-2013, 03:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-08-2013, 03:23 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-08-2013, 06:46 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-08-2013, 06:54 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-08-2013, 12:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-08-2013, 01:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-08-2013, 02:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-08-2013, 02:07 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-08-2013, 06:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-08-2013, 07:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-08-2013, 08:12 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 11-08-2013, 08:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-09-2013, 02:28 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-09-2013, 09:07 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 11-09-2013, 09:35 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 11-09-2013, 09:42 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-09-2013, 10:40 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-09-2013, 10:48 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 11-09-2013, 03:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-09-2013, 04:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 11-09-2013, 04:31 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-09-2013, 04:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-09-2013, 04:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-09-2013, 04:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-09-2013, 04:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 11-09-2013, 05:07 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-09-2013, 05:10 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-09-2013, 05:10 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 11-09-2013, 05:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 11-09-2013, 05:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-09-2013, 05:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-09-2013, 07:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-09-2013, 07:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط homayoun - 11-09-2013, 07:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-09-2013, 07:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-09-2013, 08:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-09-2013, 08:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط homayoun - 11-09-2013, 08:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-09-2013, 11:07 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-09-2013, 11:18 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-09-2013, 11:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-09-2013, 11:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-09-2013, 11:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-10-2013, 12:03 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-10-2013, 12:10 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 11-10-2013, 12:11 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-10-2013, 12:19 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-10-2013, 12:21 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-10-2013, 12:46 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-10-2013, 12:56 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-10-2013, 01:03 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-10-2013, 01:06 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-10-2013, 01:11 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-10-2013, 01:35 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 11-10-2013, 01:38 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-10-2013, 01:39 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 11-10-2013, 01:42 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-10-2013, 01:43 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-10-2013, 01:49 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-10-2013, 01:51 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 11-10-2013, 01:56 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-10-2013, 02:17 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-10-2013, 02:19 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 11-10-2013, 06:57 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط folaani - 11-10-2013, 07:06 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-10-2013, 08:42 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-10-2013, 10:49 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-10-2013, 10:57 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-10-2013, 11:17 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-10-2013, 11:25 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-10-2013, 11:42 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-10-2013, 11:44 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 11-10-2013, 12:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-10-2013, 02:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-10-2013, 02:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-10-2013, 03:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-10-2013, 04:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-10-2013, 05:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-10-2013, 05:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-10-2013, 05:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-10-2013, 05:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-10-2013, 06:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-10-2013, 06:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-10-2013, 10:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-10-2013, 10:35 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-10-2013, 10:39 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-10-2013, 10:43 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-10-2013, 11:03 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-10-2013, 11:04 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 11-11-2013, 12:36 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-11-2013, 12:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-11-2013, 12:49 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 11-11-2013, 01:11 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-11-2013, 01:17 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 11-11-2013, 01:19 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-11-2013, 01:20 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 11-11-2013, 04:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-11-2013, 08:18 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-11-2013, 07:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط azadah - 11-11-2013, 07:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-11-2013, 11:11 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-11-2013, 11:19 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-11-2013, 11:35 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-11-2013, 11:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-12-2013, 12:14 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-12-2013, 12:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-12-2013, 12:26 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-12-2013, 12:37 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-12-2013, 12:44 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 11-12-2013, 01:51 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 11-12-2013, 02:08 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-12-2013, 02:14 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-12-2013, 02:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-12-2013, 02:56 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 11-12-2013, 03:36 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-12-2013, 07:51 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-12-2013, 02:16 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-12-2013, 03:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-12-2013, 05:22 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-12-2013, 05:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-12-2013, 05:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-12-2013, 05:37 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-12-2013, 05:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-12-2013, 05:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-12-2013, 05:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-12-2013, 08:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-13-2013, 12:04 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-13-2013, 02:28 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-13-2013, 02:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-13-2013, 03:19 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-13-2013, 07:27 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-14-2013, 10:15 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-14-2013, 11:08 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-14-2013, 11:19 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-14-2013, 11:30 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-14-2013, 11:38 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-14-2013, 12:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-14-2013, 01:06 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-14-2013, 04:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-15-2013, 06:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط homayoun - 11-15-2013, 09:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-15-2013, 10:46 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-15-2013, 11:43 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط homayoun - 11-16-2013, 10:26 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-16-2013, 11:53 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-16-2013, 01:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 11-16-2013, 11:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 11-16-2013, 11:44 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-17-2013, 01:02 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-17-2013, 12:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-17-2013, 12:48 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-17-2013, 12:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 11-17-2013, 02:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-17-2013, 03:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-17-2013, 03:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-17-2013, 04:21 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-17-2013, 04:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-17-2013, 04:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-17-2013, 04:35 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-17-2013, 04:39 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-17-2013, 04:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-17-2013, 04:48 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-17-2013, 04:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-17-2013, 05:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-17-2013, 05:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-17-2013, 05:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-17-2013, 05:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-17-2013, 09:06 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-17-2013, 09:10 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-18-2013, 12:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-18-2013, 01:04 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-18-2013, 03:04 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-18-2013, 10:06 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-18-2013, 03:29 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 11-19-2013, 09:16 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 11-19-2013, 09:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-19-2013, 09:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-19-2013, 09:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-19-2013, 10:22 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-20-2013, 12:01 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-20-2013, 02:40 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-20-2013, 03:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-20-2013, 04:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-20-2013, 05:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-20-2013, 05:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-20-2013, 11:56 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-21-2013, 12:00 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-21-2013, 03:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-21-2013, 05:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-21-2013, 10:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-23-2013, 04:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-25-2013, 10:11 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-25-2013, 02:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 11-26-2013, 06:02 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-26-2013, 07:35 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-26-2013, 02:19 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-26-2013, 03:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-26-2013, 10:12 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-27-2013, 01:16 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-27-2013, 01:22 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-27-2013, 06:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-27-2013, 06:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-28-2013, 01:06 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-28-2013, 02:04 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-28-2013, 03:59 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 11-28-2013, 10:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 11-28-2013, 11:35 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-29-2013, 12:31 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 11-29-2013, 05:32 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-29-2013, 09:10 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 11-29-2013, 12:37 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 11-29-2013, 12:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-29-2013, 09:37 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Reactor - 11-29-2013, 10:22 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-30-2013, 03:15 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-30-2013, 09:15 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-30-2013, 09:18 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 11-30-2013, 09:09 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 11-30-2013, 09:35 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-30-2013, 10:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-30-2013, 10:56 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-01-2013, 02:02 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-01-2013, 02:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-01-2013, 03:21 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-01-2013, 03:25 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-01-2013, 03:29 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-01-2013, 03:54 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-01-2013, 11:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-01-2013, 11:22 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-01-2013, 11:30 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-01-2013, 11:38 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-01-2013, 01:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-01-2013, 02:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-01-2013, 02:18 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-01-2013, 02:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-01-2013, 05:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-01-2013, 07:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-01-2013, 07:22 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-01-2013, 08:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-02-2013, 12:03 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-02-2013, 04:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-02-2013, 04:49 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-02-2013, 09:03 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-09-2013, 05:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-09-2013, 05:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-09-2013, 08:12 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-09-2013, 08:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-09-2013, 09:56 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-09-2013, 11:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-10-2013, 01:29 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-10-2013, 04:05 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-10-2013, 08:26 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-10-2013, 09:39 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-10-2013, 09:40 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-10-2013, 07:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-10-2013, 08:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-11-2013, 02:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-11-2013, 02:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-11-2013, 03:18 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-11-2013, 03:40 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-11-2013, 08:07 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-11-2013, 03:12 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-11-2013, 03:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-11-2013, 07:37 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-12-2013, 02:28 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-12-2013, 03:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-12-2013, 03:38 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-12-2013, 04:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-12-2013, 04:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-13-2013, 10:59 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-13-2013, 02:27 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-13-2013, 02:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-13-2013, 05:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-13-2013, 06:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-13-2013, 06:09 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-13-2013, 06:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-13-2013, 08:44 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-14-2013, 01:37 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-14-2013, 03:44 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-14-2013, 04:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-14-2013, 04:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-14-2013, 04:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-14-2013, 06:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-14-2013, 06:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Dariush - 12-14-2013, 07:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-15-2013, 02:47 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-15-2013, 03:09 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-15-2013, 03:58 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-15-2013, 06:43 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-15-2013, 02:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-15-2013, 04:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-16-2013, 02:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-16-2013, 09:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-16-2013, 10:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-16-2013, 10:39 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-16-2013, 10:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-16-2013, 10:48 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-16-2013, 11:44 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-16-2013, 11:46 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-16-2013, 11:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-17-2013, 01:02 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-17-2013, 01:31 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-17-2013, 01:33 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-17-2013, 01:39 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-17-2013, 01:47 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-17-2013, 01:50 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-17-2013, 01:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-17-2013, 01:53 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-17-2013, 01:54 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-17-2013, 01:59 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-17-2013, 02:00 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-17-2013, 02:01 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-17-2013, 02:04 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-17-2013, 02:07 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-17-2013, 02:11 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-17-2013, 02:18 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-17-2013, 02:27 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 12-17-2013, 02:11 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 12-17-2013, 02:18 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-17-2013, 04:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط homayoun - 12-17-2013, 05:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-17-2013, 05:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-17-2013, 07:39 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-17-2013, 07:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-17-2013, 07:44 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-17-2013, 07:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-17-2013, 08:19 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-17-2013, 08:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-17-2013, 10:46 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-18-2013, 08:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-19-2013, 04:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-22-2013, 01:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-22-2013, 02:04 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Spehr - 12-22-2013, 03:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-23-2013, 12:55 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-23-2013, 08:18 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 12-23-2013, 03:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 12-23-2013, 04:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-23-2013, 04:07 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 12-23-2013, 04:21 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-23-2013, 04:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Spehr - 12-23-2013, 04:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-23-2013, 05:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-23-2013, 05:37 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط یه نفر - 12-23-2013, 07:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-23-2013, 09:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-23-2013, 11:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط یه نفر - 12-24-2013, 01:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Anarchy - 12-24-2013, 01:56 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-24-2013, 04:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-24-2013, 05:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-24-2013, 06:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-24-2013, 07:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-24-2013, 08:22 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-24-2013, 08:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-24-2013, 08:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-24-2013, 08:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-25-2013, 04:18 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-25-2013, 03:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-25-2013, 03:44 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-25-2013, 04:10 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Alice - 12-25-2013, 04:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-25-2013, 04:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-25-2013, 04:48 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Alice - 12-25-2013, 04:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-25-2013, 05:04 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-25-2013, 05:11 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Alice - 12-25-2013, 05:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-25-2013, 05:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-25-2013, 05:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Alice - 12-25-2013, 05:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-25-2013, 06:16 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-25-2013, 06:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-25-2013, 06:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-25-2013, 06:44 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Alice - 12-25-2013, 06:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-25-2013, 07:35 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Alice - 12-25-2013, 07:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-25-2013, 08:06 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Alice - 12-25-2013, 08:44 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-25-2013, 08:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Parastesh - 12-25-2013, 09:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-26-2013, 02:01 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-26-2013, 02:10 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط یه نفر - 12-26-2013, 10:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط یه نفر - 12-26-2013, 10:19 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 12-26-2013, 03:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 12-26-2013, 03:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-26-2013, 09:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-26-2013, 10:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-26-2013, 10:35 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-26-2013, 10:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-27-2013, 12:27 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-27-2013, 02:29 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-27-2013, 03:07 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Philo - 12-28-2013, 08:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-29-2013, 12:44 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 12-29-2013, 04:06 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-29-2013, 10:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-29-2013, 10:11 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-29-2013, 10:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-29-2013, 11:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-29-2013, 11:10 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-29-2013, 11:29 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-30-2013, 12:25 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-30-2013, 12:44 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-30-2013, 01:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 12-30-2013, 02:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 12-30-2013, 04:10 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-30-2013, 07:18 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-30-2013, 07:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-30-2013, 10:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-30-2013, 10:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-30-2013, 11:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-30-2013, 11:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-30-2013, 11:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 12-31-2013, 11:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 12-31-2013, 02:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-01-2014, 08:04 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-01-2014, 08:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 01-01-2014, 04:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-02-2014, 02:29 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-02-2014, 02:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-02-2014, 06:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-12-2014, 03:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-12-2014, 07:43 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-12-2014, 09:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-13-2014, 10:31 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-13-2014, 10:37 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 12:28 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 12:32 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 12:37 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 12:41 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-22-2014, 01:24 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 01:50 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-22-2014, 02:03 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 02:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-22-2014, 02:17 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-22-2014, 02:23 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 02:28 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 02:30 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-22-2014, 02:30 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 02:32 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-22-2014, 04:17 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 04:26 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-22-2014, 04:31 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 04:41 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-22-2014, 04:46 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 04:53 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-22-2014, 04:57 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 05:02 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-22-2014, 05:03 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 05:09 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 09:20 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 09:24 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 09:26 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 09:48 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 09:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 09:59 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 10:05 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 10:37 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Alice - 01-22-2014, 11:39 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 04:06 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 04:10 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 04:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 04:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 04:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 05:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 05:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 05:07 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 05:09 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 05:12 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 05:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 05:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-22-2014, 05:18 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 05:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-22-2014, 06:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Persepolis - 01-23-2014, 08:39 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 01-23-2014, 11:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Persepolis - 01-23-2014, 11:43 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-24-2014, 09:34 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-24-2014, 09:36 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-24-2014, 11:56 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-24-2014, 11:57 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-24-2014, 12:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-24-2014, 01:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-24-2014, 01:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Persepolis - 01-24-2014, 08:18 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-24-2014, 08:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-24-2014, 08:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-24-2014, 08:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-24-2014, 08:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-24-2014, 09:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-24-2014, 10:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-24-2014, 10:04 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-24-2014, 10:07 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-25-2014, 12:57 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-25-2014, 01:34 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-25-2014, 01:48 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-25-2014, 02:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-25-2014, 07:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-25-2014, 07:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-25-2014, 07:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-25-2014, 08:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-25-2014, 08:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-25-2014, 08:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-25-2014, 08:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-25-2014, 08:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 01-25-2014, 08:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-25-2014, 08:35 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-25-2014, 08:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-25-2014, 09:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-25-2014, 09:21 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-25-2014, 09:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-25-2014, 09:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-25-2014, 09:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-25-2014, 09:39 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-25-2014, 09:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-25-2014, 11:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-26-2014, 01:20 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-26-2014, 02:44 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-26-2014, 01:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-26-2014, 07:22 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 01-26-2014, 07:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-26-2014, 07:29 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-26-2014, 07:31 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 01-26-2014, 07:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-26-2014, 07:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-26-2014, 09:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-26-2014, 09:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-26-2014, 10:31 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-26-2014, 10:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-26-2014, 10:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-26-2014, 10:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-27-2014, 12:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-27-2014, 09:57 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-27-2014, 07:18 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-27-2014, 07:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-27-2014, 11:01 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 01-28-2014, 02:49 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-28-2014, 03:46 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 01-28-2014, 04:30 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-28-2014, 09:56 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-28-2014, 10:53 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 01-28-2014, 11:55 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-28-2014, 12:30 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 01-28-2014, 12:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 01-28-2014, 04:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-28-2014, 05:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 01-28-2014, 05:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 01-28-2014, 06:48 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 01-28-2014, 06:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 01-28-2014, 11:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-29-2014, 02:29 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-29-2014, 02:56 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-29-2014, 12:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-29-2014, 12:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-29-2014, 01:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-29-2014, 01:07 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 01-29-2014, 02:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 01-29-2014, 03:00 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 01-29-2014, 03:21 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Nevermore - 01-29-2014, 03:37 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-29-2014, 04:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-29-2014, 04:39 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 01-29-2014, 04:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 01-29-2014, 05:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-29-2014, 08:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-29-2014, 08:47 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 01-29-2014, 09:03 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-29-2014, 10:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 01-29-2014, 10:09 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-29-2014, 10:10 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-29-2014, 11:03 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-29-2014, 11:06 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-29-2014, 11:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 01-30-2014, 06:44 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-30-2014, 01:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-30-2014, 02:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-30-2014, 03:39 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 01-30-2014, 04:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-30-2014, 04:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 01-30-2014, 08:35 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-31-2014, 12:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-31-2014, 12:22 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 01-31-2014, 03:23 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 01-31-2014, 03:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 01-31-2014, 10:18 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 01-31-2014, 10:58 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 01-31-2014, 11:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-01-2014, 01:24 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-01-2014, 02:46 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 02-01-2014, 03:11 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-01-2014, 07:38 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 02-01-2014, 09:19 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 02-01-2014, 09:22 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-02-2014, 01:22 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-02-2014, 01:27 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-02-2014, 02:25 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-02-2014, 02:41 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-02-2014, 02:51 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-02-2014, 03:02 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-02-2014, 03:05 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-02-2014, 03:13 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-02-2014, 04:12 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 02-02-2014, 06:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 02-02-2014, 06:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 02-02-2014, 07:43 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 02-02-2014, 08:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 02-02-2014, 08:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 02-02-2014, 09:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 02-02-2014, 09:26 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 02-02-2014, 09:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-02-2014, 10:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 02-03-2014, 03:15 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-03-2014, 03:21 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-03-2014, 03:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 02-03-2014, 03:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-03-2014, 03:57 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-03-2014, 04:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-03-2014, 04:28 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-03-2014, 04:32 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 02-03-2014, 04:36 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-03-2014, 04:43 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-03-2014, 04:46 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-03-2014, 04:48 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-03-2014, 04:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-03-2014, 04:50 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-03-2014, 04:52 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-03-2014, 04:56 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-03-2014, 05:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-03-2014, 05:03 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 02-03-2014, 07:25 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 02-03-2014, 08:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 02-03-2014, 08:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-04-2014, 01:17 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-04-2014, 01:21 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 02-04-2014, 02:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 02-04-2014, 05:37 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-04-2014, 11:51 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-04-2014, 11:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-05-2014, 12:29 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-05-2014, 12:34 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-05-2014, 12:35 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-05-2014, 12:36 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Mehrbod - 02-05-2014, 12:43 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-05-2014, 01:32 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 02-05-2014, 07:01 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 02-05-2014, 08:47 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 02-05-2014, 10:34 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 02-05-2014, 12:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 02-05-2014, 12:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 02-05-2014, 07:22 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-05-2014, 08:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 02-06-2014, 03:23 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-06-2014, 03:32 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 02-06-2014, 05:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 02-07-2014, 07:45 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-08-2014, 12:16 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-08-2014, 12:46 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-08-2014, 01:26 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-08-2014, 01:43 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-08-2014, 01:52 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-08-2014, 02:01 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-08-2014, 02:22 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-09-2014, 11:32 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-09-2014, 02:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-09-2014, 04:08 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-09-2014, 05:04 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط مزدك بامداد - 02-15-2014, 04:40 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 02-16-2014, 03:08 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 02-16-2014, 06:31 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 05-16-2014, 06:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 05-16-2014, 06:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 05-16-2014, 07:20 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 05-16-2014, 07:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 05-16-2014, 08:17 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 05-17-2014, 01:55 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 05-17-2014, 05:13 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 05-17-2014, 05:34 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 06-04-2014, 02:14 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 06-30-2014, 02:06 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 06-30-2014, 02:55 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 06-30-2014, 07:09 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 06-30-2014, 07:29 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 07-01-2014, 12:21 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 07-01-2014, 06:53 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 07-01-2014, 07:15 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 07-01-2014, 09:02 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Russell - 07-01-2014, 01:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 07-01-2014, 05:11 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 07-01-2014, 05:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 07-02-2014, 12:41 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 07-02-2014, 12:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 07-02-2014, 02:22 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 07-02-2014, 02:27 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 07-02-2014, 02:43 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 07-02-2014, 02:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_bikhoda - 07-03-2014, 05:42 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 07-06-2014, 12:25 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 07-06-2014, 01:35 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-27-2014, 12:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-28-2014, 03:43 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_iran - 10-28-2014, 06:51 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-28-2014, 07:15 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-28-2014, 09:59 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-28-2014, 10:04 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 10-29-2014, 04:22 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_iran - 10-29-2014, 06:31 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط undead_knight - 10-29-2014, 07:13 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-29-2014, 09:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-29-2014, 11:54 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_iran - 10-30-2014, 09:02 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-31-2014, 01:23 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_iran - 10-31-2014, 11:37 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_iran - 10-31-2014, 12:33 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-31-2014, 09:48 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 10-31-2014, 09:49 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_iran - 11-01-2014, 11:22 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-01-2014, 02:53 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Hezbollah_YaHasan - 11-01-2014, 03:05 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-01-2014, 03:24 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Theodor Herzl - 11-01-2014, 04:34 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-01-2014, 06:13 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_iran - 11-01-2014, 11:16 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-02-2014, 03:35 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_iran - 11-02-2014, 10:45 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط Ouroboros - 11-02-2014, 10:56 AM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_iran - 11-02-2014, 12:31 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط mbk - 11-02-2014, 03:48 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-02-2014, 04:07 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط kourosh_iran - 11-02-2014, 08:11 PM
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - توسط sonixax - 11-02-2014, 09:25 PM