نامنویسی انجمن درست شده و اکنون دوباره کار میکند! 🥳 کاربرانی که پیشتر نامنویسی کرده بودند نیز دسترسی‌اشان باز شده است 🌺

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نقد اسلام در پرتو احادیث صحیح

cool نوشته: ببینید نظر اخوند های شیعه و علمای سنی برای من مهم نیست.اما این حرف را علمای سنی میگویند

عجب منطقی دارید شما!علی می آید ابن سبا را تبعید میکند اما بعضی از پیروانش را میکشد؟!این مثل این میماند که چند تا دزد به خانه شما بیایند و دزدی کنند و بعد از اینکه پلیس انها را گرفت رئیس شان را تبعید کند و بقیه دزدان را مجازات کند!
اگر علی میتوانست ابن سبا و پیروانش و یا حتی عده ای از انها را بکشد که انتقام عثمان را میگرفت و بین علی و معاویه جنگ در نمیگرفت.

شما از تاریخ چیزی نمیدانید.من قبلا هم گفتم ابن سبا تبعید شد و کشته نشد اما این مربوط به اون زمانی بود که علی اگر ابن سبا و پیروانش را میکشت در گیری و هرج و مرج در سپاه علی پیدا میشد.پس علی اون موقع نمیتوانست انها را بکشد.
جالب اینجاست که شما این حرف من که ابن سبا تبعید شد و کشته نشد را تایید کردید.در حالی که اگر از تاریخ بلد بودید میدانستید که ابن سبا و پیروانش کشته شدند اما سوزانده نشدند.
نقل است که سعد ابن ابی وقاص بعد از شنیدن خبر شهادت عثمان رضی الله عنه دست به دعا برداشت و از خداوند درخواست نمود تا قاتلان عثمان را خوار و ذلیل کند و انتقام خون به ناحق ریخته شده عثمان را از آنان بگیرد.
و فرمود: خداوندا! آنان را از کار خویش نادم بفرما و خوارشان بگردان! و سپس به بدترین شکل آنان را نابود کن!
گویند سعد، مستجاب الدعوه بود و چون او دعا بنمود خداوند آن را اجابت می‌کرد. خداوند نیز به حق، انتقام خون آن خلیفه مظلوم را از قاتلان ستم پیشه او گرفت به نحوی‌که تا چند سال بعد از این واقعه، همه‌ی قاتلان او به انحای مختلف به هلاکت رسیدند. به عنوان نمونه، عبدالله بن سبأ، غافقی بن حرب، مالک اشتر، حکیم بن جبله و کنانه تجیبی بعدها هر یک به طرق مختلف، به قتل رسیدند.(تاریخ طبری: ج 4 ص 392)
میبینید که عبد الله بن سبا و پیروانش که همان قاتلان عثمان بوده اند کشته شده اند اما سوختانده نشده اند.

جریان را همینجا بنویسید تا ما هم استفاده کنیم.
بحث این است که محمد گفته هر کس دین خود را بدل کرد او را بکشید و امثال دکتر ملازاده میگویند در اسلام کفار حربی را میکشند.در حالی که خود همین روایت مشخص است که در اسلام همه نوع کفار را میکشتند.
در اینجا شما بیایید و بگویید که این زنادقه ای که سوزانده شده اند چه کسانی بوده اند و چرا سوزانده شده اند؟نه اینکه بیایید بگویید بخاری اشتباه کرده،راویان اشتباه کردند وووو
در پست قبلی شما فرمودید:

در مورد ابن سبا و پیروانش برای شما شرح دادم که قضیه از چه قرار بوده است.اگر گروهی دیگر بوده اند خب بیا و ثابت کن.
من نمیگویم همینجوری الکی چند تا زندیق رو اوردند و بعد سوزاندن!اما اگر این گروه اگر غلو هم کرده اند دلیل نمیشوند که انها را بسوزاند.این یک کار وحشیانه است
حرف من این است که:"احکام اسلام وحشیانه هستند"

شما متاسفانه از تاریخ اسلام هیچ نمی دانید اینهمه منبع هم معرفی شد هیچ نخوانده اید هی گفته خود را تکرار می کنید
این که ابن سبا کشته شد بعدها یک مغالطه از سوی شماست
این جریان به این صورت نبوده که همینطور برای خود میبرید و میدوزید بنده هم واقعا فرصت ندارم بیاییم برای شما همه منابع را برسی کرده و بفهمانم که قضیه اینگونه نبوده
شما هیچ دلیلی برای گفته خود ندارید تنها می گویید که اینها سوزانیده نشدند
اخر با کدام دلیل؟
این که چرا ابن سبا سوزانیده نشد هم دلیل دارد شما اصلا هیچ نمی دانید از جریان رجوع هم نمی کنید به منابع پ
ژوهشی بنده هم نمی توانم اینجا صد صفحه بنویسم که جریان چه بوده و اینها چگونه بوجود امدند و قصدشان از امدن بر در خانه علی چه بوده
و چرا علی تعدادی از انها را سوزانید
چرا عبدالله ابن سبا در جاهای دیگر تبلیغ خود را ادامه داد
با انسان نادان که مدعی است تاریخ میداند نمی شود سخن گفت واقعا کتاب هم معرفی میکنیم نمی خوانید
پاسخ

پیام‌های این موضوع
نقد اسلام در پرتو احادیث صحیح - توسط cool - 09-11-2013, 06:44 AM
نقد اسلام در پرتو احادیث صحیح - توسط Hezbollah_YaHasan - 09-11-2013, 01:41 PM
نقد اسلام در پرتو احادیث صحیح - توسط mmns2001 - 09-11-2013, 01:59 PM
نقد اسلام در پرتو احادیث صحیح - توسط cool - 09-12-2013, 10:01 AM
نقد اسلام در پرتو احادیث صحیح - توسط cool - 09-12-2013, 10:50 AM
نقد اسلام در پرتو احادیث صحیح - توسط mmns2001 - 09-12-2013, 08:48 PM
نقد اسلام در پرتو احادیث صحیح - توسط مزدك بامداد - 09-12-2013, 09:31 PM
نقد اسلام در پرتو احادیث صحیح - توسط mmns2001 - 09-13-2013, 05:58 AM
نقد اسلام در پرتو احادیث صحیح - توسط cool - 09-13-2013, 08:00 AM
نقد اسلام در پرتو احادیث صحیح - توسط مزدك بامداد - 09-13-2013, 09:26 AM