دفترچه

نسخه‌ی کامل: پيرامون فرگشت (تكامل)
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3 4 5
در بين مسلمانان تا آنجايی كه من اطلاع دارم چيزهایی در رد فرگشت نوشته‌اند كه البته پاسخی به كتاب يدالله سحابی بوده است. اما در حال حاضر كسی كه شديدا مخالف فرگشت در دنيای اسلام هست، فردی با نام هارون يحيی است:
تناقضات تئوری داروین
این مزخرفات فقط برای ماله کشی هستش...
چون دیگه دست ادیان رو شده...
اون آقای هارون یحیی هم یک مسلمان خشک مذهبی هستش که فکر می کنه هر چی در قرآن نوشته درسته...!
در حالی که همین آقا بود که بر علیه آقای داوکینز در ترکیه شکایت کرد...و به اتهام توهین به اسلام! و غیره... جلوی کار آقای داوکینز رو در ترکیه گرفت...حتی سایتش رو هم فیلتر کرد...
کسی که فکر می کنه حرفش حرف درستیه...و دلایلی برای اثباتش هم داره...جلوی دهن یکی دیگه رو نمی گیره که حرف نزنه...
Babak نوشته: پيرامون فرگشت (تكامل)
در بين مسلمانان تا آنجايی كه من اطلاع دارم چيزهایی در رد فرگشت نوشته‌اند كه البته پاسخی به كتاب يدالله سحابی بوده است. اما در حال حاضر كسی كه شديدا مخالف فرگشت در دنيای اسلام هست، فردی با نام هارون يحيی است:
تناقضات تئوری داروین

خیلی خوبه. بد نیست یک پاسخ جامعی به یکی از این ابهاماتی که مطرح کردند بدیم. من فکر میکنم اگر خیلی منطقی و مفصل به یکیشون پاسخ بدیم بهتر از این باشه که بطور سطحی به همشون پاسخ بدیم.
Babak نوشته: در بين مسلمانان تا آنجايی كه من اطلاع دارم چيزهایی در رد فرگشت نوشته‌اند كه البته پاسخی به كتاب يدالله سحابی بوده است. اما در حال حاضر كسی كه شديدا مخالف فرگشت در دنيای اسلام هست، فردی با نام هارون يحيی است: تناقضات تئوری داروین

اینها که فراتر از آفتابه تولید نکردند و توانایی علمیشون در حد شاش شتر نوشیدنه رو چه به این کارها آخه !!!
البته این بحث یه مقدار ناجور هست.چون بجای اینکه بجثی منطقی فلسفی باشه بحثی کاملاً علمیه و جوابش هم مشخص هست در تمام دانشگاه ها و فقط میشه شبهات رو توضیح داد.ولی دیالوگی نمیشه برقرار کرد چون به قول داوکینز بحث با خلقتگرایان در این مورد مثل این میمونه که یک جغرافیدان بیاد با یه هوادار مسطح بودن زمین بحث و مناظره کنه.
ولی در کل منم موافقم شدیداً.و یه سوال.کسی کتاب ترجمه کتاب منشا انواع داروین رو تا بحال دیده؟
پست اول من ويرايش شده؟
Babak نوشته: پست اول من ويرايش شده؟

خیر ، چه طور ؟
ویرایش بشه زیرش مینویسه .
sonixax نوشته: خیر ، چه طور ؟
ویرایش بشه زیرش مینویسه .

حتما خودم ناقص نوشتم. پست من اينطور بوده:
در بين مسلمانان تا آنجايی كه من اطلاع دارم مصباح يزدی و علامه طباطبايی چيزهایی در رد فرگشت نوشته‌اند كه البته پاسخی به كتاب يدالله سحابی بوده است. اما در حال حاضر كسی كه شديدا مخالف فرگشت در دنيای اسلام هست، فردی با نام هارون يحيی است:
تناقضات تئوری داروین
Russell نوشته: و یه سوال.کسی کتاب ترجمه کتاب منشا انواع داروین رو تا بحال دیده؟

بله من ترجمه‌ی ِ دکتر نورالدین فرهیخته، چاپ ِ سال 80 را دارم، ترجمه‌ی ِ کامل و خوبی‌ست که به تعداد ِ پرشماری عکس و توضیحات ِ تکمیلی آراسته شده، فقط زبان ِ آن کمی منسوخ و کهنه به نظر می‌رسد. اما به نظر ِ من «منشاء انواع» برای ِ مطالعه‌ی ِ مبحث ِ تکامل توسط اشخاص ِ غیردانشجوی ِ علاقه‌مند منبع ِ خوبی نیست، مقادیر ِ باورنکردنی و بسیار انبوهی اسناد، مدارک، ادله و شواهد ِ علمی، نظری و تجربی از زمان ِ انتشار آن کتاب پیدا شده که ذکری از آنها نیست، تعداد ِ نسبتا زیادی اصلاحیه و وجوهات ِ جدید در این مبحث گشوده شده که باز در آن اثر ِ عظیم نشانی از آنها نیست و غیره. منشاء انواع برای ِ کسانی که با تئوری ِ تکامل در ابعاد ِ امروزی ِ آن آشنایی دارند و مشتاق به پیدا کردن ِ ریشه‌های ِ نظری و تاریخی آن هستند می‌تواند کتاب ِ جالب و آموزنده‌ای باشد. کمبود وجود ِ یک کتاب به زبان ِ ساده و دارای ِ جامعیت پیرامون ِ تکامل در زبان ِ فارسی حقیقتا احساس می‌شود..
Babak نوشته: حتما خودم ناقص نوشتم. پست من اينطور بوده:
در بين مسلمانان تا آنجايی كه من اطلاع دارم مصباح يزدی و علامه طباطبايی چيزهایی در رد فرگشت نوشته‌اند كه البته پاسخی به كتاب يدالله سحابی بوده است. اما در حال حاضر كسی كه شديدا مخالف فرگشت در دنيای اسلام هست، فردی با نام هارون يحيی است:
تناقضات تئوری داروین

این بابا آدم ِ بسیار جالبی‌ست، یک کتاب سه جلدی ِ دانشنامه‌وار دارد بنام «اطلس ِ آفرینش» که جلد ِ اول آن هفتصد و خرده‌ای صفحه کتاب با کاغذ ِ گلاسه و تمام رنگی‌ست که وقتی درآمد، پایگاه ِ اسلامی ِ مارسی ترجمه‌ی ِ فرانسه‌ی ِ آن را به «رایگان» در اختیار ِ دانشجویان ِ مسلمان تبار آنجا قرار می‌داد، یعنی اگر شما مسلمان بودید و در یکی از رشته‌های بیولوژی/بیوشیمی یا زیرمجموعه‌های ِ آن(بیوتکنولوژی، میکروبیولوژی، ژنتیک و غیره)تحصیل می‌کردید کتاب را با یک درخواست ِ حضوری همینطور مجانی دریافت می‌کردید، نیمی از اساتید ِ ما هم در آنجا یک نسخه‌ی ِ رایگان از کتاب را دریافت کرده بودند، پول ِ نفت ِ شیوخ عرب را خدا نگه دارد..

کلا کتاب ِ بامزه‌ای‌ست، برنهاده‌ی ِ بنیادین ِ انتقاد ِ او هم اینست که اگر موجودات ِ زنده «تکامل» پیدا می‌کنند و فقط هماهنگ‌ترین‌ها باقی می‌مانند چرا هنوز گوناگونی وجود دارد و اینکه حیات ِ ابتدایی وجود ندارد و این حرفها..
صفحات: 1 2 3 4 5