نامنویسی انجمن درست شده و اکنون دوباره کار میکند! 🥳 کاربرانی که پیشتر نامنویسی کرده بودند نیز دسترسی‌اشان باز شده است 🌺

رتبه موضوع:
  • 11 رای - 4.91 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

پاتوق شب نشینی

Dariush نوشته: راست‌اش به نظر من کشاندنِ کاربر به اینجا سخت نیست مهربد جان و اتفاقا خیلی هم راحت است؛ کافی‌ست چند دروازه به اینجا باز کنیم. موضوع این است که تا کنون غیر از تو بقیه کاربران (از جمله خودِ من) مخالفِ این بودند که هر نوع کاربری به اینجا راه یابد و همه به دنیالِ کاربرانی بودیم که اهدافی مشابه همانهای خودمان داشته باشند. از نگاهِ تو این سیاست اشتباه بوده و به شکست انجامیده؟

من و [MENTION=31]Anarchy[/MENTION] از بنیادگذاران اینجایی هستیم که همواره هوادار شلوغی و پُرکاربری بوده‌ایم. دوستان [MENTION=66]Ouroboros[/MENTION] و [MENTION=48]Russell[/MENTION] و [MENTION=39]Theodor Herzl[/MENTION] از بنیادگذارانی
که پیرویِ برگزیده‌‌سالاری و کاربرگزینی بوده‌اند. دیرتر دوستان دیگری چون [MENTION=43]مزدك بامداد[/MENTION] که در گروه پُرکاربری و یا خود ات که در گروه کاربرگزینی جای‌گرفتند, آمدند.

این دودستگی تا اندازه‌ای گرفتاری‌ساز بوده, ولی خب همگی در یک بازه زمانی‌ای که گرم بودیم در دسته‌یِ یکم گردآمدیم و اینجور بود که
دوستان راسل و هتّا امیر زمانی بود که پابه‌پای من و آنارشی در هم‌میهن مینوشتند و یا هتّا کسرا که در نوشتن بخشی از کار برنامه‌نویسی به من دست یاری داده‌ بود (hard to believe, eh؟).

این کوشش‌هایِ ما سراسر بیفرجام نبودند, یک شماری کاربر هم بدست آوردیم
و یک شمار کمتری از آنها هم ماندْگار شدند, ولی اینجا هرگز آن چیزیکه من میخواسته‌ام نشد.

نمونه‌یِ جُستار برنامه‌نویسی خود ات که نامبردی نمونه‌یِ خوبی‌ست. خب باید بدانید من بیشتر از هر کس دیگری در اینباره
میتوانم و دوست دارم به زبان شیرین پارسی از دانسته‌هایم بنویسم (و واژه‌هایِ فراخور و زیبا برای فرایافت‌هایِ بایا برسازم و بگزینم و ...), ولی
این خاموشی سخنگاه بزرگترین بازدارنده است; براستی بنویسم که چه شود؟ چند تن انگشت‌شمار هرگز آنها را بیشتر نخواهند خواند و یکی برای من بگوید سود آن چیست؟

پس این روند برای من دیگر کار نمیکند. من در همه‌یِ زمینه‌ها گرایش دارم و در
همه‌یِ آنها مینویسم و هنباز میشوم, ولی در همه‌یِ آنها نیز پیوسته به کمبود کاربر و بی‌انگیزگی برمیخورم.
در مزدائیک, اینجا چند تن بیشتر گرایش ندارند. در پارسیگویی یکی دو تن بیشتر نیستیم. در برنامه‌نویسی سه تن بیشتر نیستیم. در
ادبسار دو سه تن بیشتر نیستیم. تنها در فرهشت‌هایی چون فلسفه است که بیشتر از ٥ تن شاید بشویم, آنهم گهگاه و تنها در روزهایِ خوب.

Nevermore نوشته: به نگرم یک موضوعی که دوستان به آن توجه نمی کنند این است که سایت شلوغ باشد که چه بشود؟اساسا مگر یک تضاد ذاتی و درونی میان عوام پسندی و مطالب با ارزش نیست؟کاری ندارد،شما بروید در یک پارتی یا یک جمع شلوغ سخن از کمونیسم،سکولاریسم،کاپیتالیسم،بیخدایی،اگزیستانسیا نمی دانم چی چی بگویید و ببینید چند نفر با بهت و نفرت شما را می نگرند،بالاترین باز خوردی که از ایشان دریافت می کنید احتمالا یک بیلاخ گنده است.واضح است که برای مردم بحث کون خرم سلطان بسیار جذاب تر و دوست داشتنی تر ازسینمای برگمن است.اگر بروید از تتلو و ساسی مانکن حرف بزنید در نگر ایشان بسیار با ارزش تر هستید تا سخن از بتهوون و موتزارت بگویید.بکوشید در یک جمع فقط کلمه ای از منطق و مکاتب ...

پذیرش اینکه در کشور پهناور ایرانزمین با ٨٠≈ میلیون زاده و با اینچنین پیشینه‌یِ تاریخ و فرهنگ و زبانی تنها ٥٠ آدم
در سده‌یِ بیست و یکم آن یافت شوند که درباره‌یِ چیزهاییکه ما اینجا ارج و بـَها میدهیم سخن بگویند, براستی خردستیزانه است.

ناکامی ما در گردآوری و یافتن کسان بیشتر به هر انگیزه و شوندی باید سرانجام در یک بازه‌یِ
زمانیکی به سرخوردگی و نومیدی بیانجامد و سرمان به سنگ بخورد تا برویم سراغ کاری بهتر.

پارسیگر

.Unexpected places give you unexpected returns
پاسخ

درود @Dariush عزیز؛

راستش دوست داشتم دور تازه ای از مسابقه نمایار برتر را راه بیاندازیم. چون همیشه از این مسابقه لذت بردیم. نظرت چیه؟
پاسخ

درود بی‌باک. آری، ایده‌ی خوبی‌ست، راه بیانداز گرامی! هرچند که تعدادی از دوستانِ فعال‌مان نیستند.

کسشر هم تعاونی؟!
پاسخ

Angela نوشته: خب در کنار اینجا پیج فیسبوک رو هم فعال کنیم. فیسبوک برای بحث زیاد مناسب نیست ولی برای انتشار مطالب مفیدتر و پرمخاطب تره, شاید کاربرهای جدید هم از راه فیسبوک با اینجا آشنا بشن.
من هر گاه فرصتی دست داده در فیس بوک تبلیغ این سخنگاه را کرده ام و همچنان می کنم.

آدرس چند پیج فیس بوکی که موضوعاتی مشابه با دفترچه دارد در زیر آورده ام. اگر بشود با اجازه ی ادمین پیج های مورد نظر در قسمت کامنت ها آدرس سایت را قرار دهیم تبلیغ خوبیست. یا هتا می شود یک به یک برای کاربران خاص پیغام خصوصی ارسال شود. این دیگر بستگی به خلاقیت و پشتکار خودتان دارد.

من نیز بر این باور هستم که شبکه های اجتماعی جایگاه ویژه ی خودشان را دارند، ولی هیچ چیز (لااقل برای من) سخنگاه نمی شود.

ما همه بد حجابیم

کمپین یادآوری امام نقی به شیعیان

وبلاگ نقد قرآن

آنتي استبداد

می خواهند تو ندانی

اندیشگاه

دهه پنجاهی ها

یک روزی ملت ما آزاد می شود و این روز زیاد دور نیست. فرهنگ همیشه غالب می شود بر زور و ستم و قلدری!

"فریدون فرخزاد"
پاسخ

نگر هموندان چیست یک کمپین برای شناساندن دفترچه در اینترنت راه بیاندازیم؟

من آماده‌ام واپسین شانس را به اینجا بدهم, تا جاییکه بشود اینجا را در وبلاگها, سایتها, تاربرگها و ... معرفی کنیم و لینک بدهیم.
میاندیشم اگر ١٠ تنی که اینجا آنلاین هستند همگی دست به دست هم بدهیم بشود در یکی دو روز بیش از ١٠٠٠ فراخوانی فرستاد.

پارسیگر

پاسخ

[MENTION=286]Alice[/MENTION] تعطیلات خوش گذشت؟

شراب اولی تر ...
پاسخ

Mehrbod نوشته: نگر هموندان چیست یک کمپین برای شناساندن دفترچه در اینترنت راه بیاندازیم؟

من آماده‌ام واپسین شانس را به اینجا بدهم, تا جاییکه بشود اینجا را در وبلاگها, سایتها, تاربرگها و ... معرفی کنیم و لینک بدهیم.
میاندیشم اگر ١٠ تنی که اینجا آنلاین هستند همگی دست به دست هم بدهیم بشود در یکی دو روز بیش از ١٠٠٠ فراخوانی فرستاد.

پارسیگر

من هر کمکی از دستم بر بیاد انجام میدم ، اما همون تجربه ای که قبلا داشتیم به نظرت نشون نداد که فراخوان های خشک و قالبی تاثیر خیلی خیلی کمی داره برای جذب کاربر ؟
پاسخ

iranbanoo نوشته: @Alice تعطیلات خوش گذشت؟

سلام. عیدت مبارک ایرانبانو :)
جات خالی، خیلی بهم خوش گذشت. رفتیم شمال، رشت!!! :)
اونجا کلی فامیل داریم ولی خوشبختانه خیلی کم دید و بازدید رفتیم. یعنی پسرخالم علی رغم اصرارهای بزرگترها بهشون اعتنا نکرد و ماهارو ورداشت کل استان گیلان چرخوند! خیلی خوش سفره، واقعا مسافرت باهاش لذت بخشه! کلی انرژیم تخلیه شد و دیگه تا سال آتی انرژی ندارم فروم رو روی سرم بذارم! :)
فقط من عاشق والیبالم و دوست داشتم لب دریا بازی کنیم. اما خیلی سرد بود و انقدر باد می زد که نمی شد والیبال ساحلی بازی کرد! ولی تابستون حالشو می گیرم خب. :)
-----
شما چکار کردید؟ خوش گذشت؟! ظاهرا خونه نشین بودین؟!

Catwoman: from here, Bane's men patrol the tunnels. And they're not your average brawlers
Batman: Neither am I
پاسخ

Anarchy نوشته: من هر کمکی از دستم بر بیاد انجام میدم ، اما همون تجربه ای که قبلا داشتیم به نظرت نشون نداد که فراخوان های خشک و قالبی تاثیر خیلی خیلی کمی داره برای جذب کاربر ؟

39

درست میگی, ما نیاز به یک کمپین درست و پُرشمار داریم و باید همه‌یِ تارنماهای شلوغ ایرانی را یکی دوهفته‌ای زیر کنترل بگیریم:
بالاترین
فیسبوک
وبلاگها
دیگر سخنگاه‌ها
...

من هدف را روی ١٠٠٠ کاربر میگذارم (دوبرابر کنونی). تا جاییکه زمخت میتوانم برآورم از هر ١٠
کاربر یکی بیشتر ماندْگار نمیشود, پس ٥٠ کاربر دیگر میتوانیم از این ٥٠٠ تا چشم داشته باشیم.

پاسخ

Mehrbod نوشته: نگر هموندان[١] چیست یک کمپین برای شناساندن دفترچه در اینترنت راه بیاندازیم؟

من آماده‌ام واپسین شانس را به اینجا بدهم, تا جاییکه بشود اینجا را در وبلاگها, سایتها, تاربرگها[٢] و ... معرفی کنیم و لینک بدهیم.
میاندیشم[٣] اگر ١٠ تنی که اینجا آنلاین هستند همگی دست به دست هم بدهیم بشود در یکی دو روز بیش از ١٠٠٠ فراخوانی[٤] فرستاد.
من در مورد این دست فراخوان ها اطلاعات چندانی ندارم.ولی فکر م نمیکنم دعوت خالی کسی رو به رغبت بندازه.
منظورتون اینه که در مورد مطالبی خاصی که تو دفترچه بحث شده رفرنس بدیم؟

شراب اولی تر ...
پاسخ