دفترچه
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: سیاست و اقتصاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%DA%A9%D9%85%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D9%85-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%B3%D9%85)

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - sonixax - 11-01-2013

مزدك بامداد نوشته: اتفاقا ً آمده ارزان داده بیرون که خریدار به سراغش بیاید !
و گرنه کارخانه ی فراورش میل گرد کم نیست!
به این میگویند رقابت سرمایه داری ، اگر پول ندارید
میتوانید بروید جنس بنجل بخرید !
نه خیر به این میگویند فراورش!!!! بازارِ یکجانبه که همه را مجبور میکند از یکجا بخرند چراکه عملن رقیب را از بازی حذف میکند !
مثل ایران خودرو و سایپا در ایران !! یا همین کارخانه یا خیلی کارخانه آقایانِ حکومتی که راه ورود آزادانه کالا به کشور را بسته اند و میگویند همینی که هست !
و کسی که میگوید این نتیجه نظام سرمایه داریست هر کسی که میخواهد باشد پیداست که دوزار از سرمایه داری و بازار آزاد اطلاع ندارد . حتا شما مزدک گرامی .

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - مزدك بامداد - 11-02-2013

sonixax نوشته: نه خیر به این میگویند فراورش!!!! بازارِ یکجانبه که همه را مجبور میکند از یکجا بخرند چراکه عملن رقیب را از بازی حذف میکند !
مثل ایران خودرو و سایپا در ایران !! یا همین کارخانه یا خیلی کارخانه آقایانِ حکومتی که راه ورود آزادانه کالا به کشور را بسته اند و میگویند همینی که هست !
و کسی که میگوید این نتیجه نظام سرمایه داریست هر کسی که میخواهد باشد پیداست که دوزار از سرمایه داری و بازار آزاد اطلاع ندارد . حتا شما مزدک گرامی .
بیجاست، سرایداشت جمهوری اسلامی هم بی چون و چرا، سرمایه داری است و
اگر بازرگانان وارد کننده ی کالا، با پر کردن بازار با فراورده های برون‌مرزی،
فروش کالاهای کارخانه های درون مرزی را میکاهند، درست خود سرمایه داری
هست و اگر سرمایه داران درون مرزی با زور دولت، جلوی آنرا بگیرند ، بازهم
همان هماوردی ( رقابت) است که شما هواداران سرمایه داری اینهمه دوست دارید !

پارسیگر

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - sonixax - 11-02-2013

مزدك بامداد نوشته: بیجاست، سرایداشت[1] جمهوری اسلامی هم بی چون و چرا، سرمایه داری است

با تکرار یک مدعا آن ادعا ثابت نمیشود ! پیشتر نشان داده ایم که جمهوری اسلامی بیشر یک نظام کمونیستی اسلامیست تا چیز دیگری و شباهتهایش با نظام گندیده و به فنا رفته شوروی خدابیامرز انکار ناپذیر است .

مزدك بامداد نوشته: و
اگر بازرگانان وارد کننده ی کالا، با پر کردن بازار با فراورده[2] های برون‌مرزی،
فروش کالاهای کارخانه های درون مرزی را میکاهند، درست خود سرمایه داری
هست و اگر سرمایه داران درون مرزی با زور دولت، جلوی آنرا بگیرند ، بازهم
همان هماوردی[3] ( رقابت) است که شما هواداران سرمایه داری اینهمه دوست دارید !

پس برای همین بود که توی شوروی خدابیامرز همه لادا سوار میشدند :)))
من امیدوار بودم از مزدک بزرگ!!!!! دروغ و دغل و فریبکاری و استدلالهای آبکی نشنوم ! ولی یا مزدک آنقدرها که من فکر میکردم بزرگ نیست یا ایمان وی به کمونیسم چشمانش را بر روی حقیقت بسته و رفتارش در برابر ایده ای به نام کمونیسم درست مشابه رفتار یک مسلمان دو آتشه در رابطه با اسلام است !

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - homayoun - 11-02-2013

sonixax نوشته: پس برای همین بود که توی شوروی خدابیامرز همه لادا سوار میشدند :)))
من امیدوار بودم از مزدک بزرگ!!!!! دروغ و دغل و فریبکاری و استدلالهای آبکی نشنوم ! ولی یا مزدک آنقدرها که من فکر میکردم بزرگ نیست یا ایمان وی به کمونیسم چشمانش را بر روی حقیقت بسته و رفتارش در برابر ایده ای به نام کمونیسم درست مشابه رفتار یک مسلمان دو آتشه در رابطه با اسلام است !

کی سرمایه داری اینچنان مردم را بیپول و پولدار کرده چرا مردم کمنیست نشوند؟
ولی همان تئوری پول گرفتن زیاد از پولدارها و دادن آن به مردم دیگر هم تئوری بدی نیست .

پارسیگر

sonixax نوشته: پیشتر نشان داده ایم که جمهوری اسلامی بیشر یک نظام کمونیستی اسلامیست تا چیز دیگری و شباهتهایش با نظام گندیده و به فنا رفته شوروی خدابیامرز انکار ناپذیر است
E415
جوک خوبی است و نشان میدهد که کوچکترین آگاهی در باره ی کمونیسم و سرمایه داری و ... ندارید!

[SIZE=3][/SIZE]
[SIZE=3][/SIZE][SIZE=3][/SIZE]

homayoun نوشته: کی سرمایه داری اینچنان مردم را بیپول و پولدار کرده چرا مردم کمنیست نشوند؟
ولی همان تئوری پول گرفتن زیاد از پولدارها و دادن آن به مردم دیگر هم تئوری بدی نیست .

دزدی هم کار خوبیست اگر از کافر باشد !!!

مزدك بامداد نوشته: جوک خوبی است و نشان میدهد که کوچکترین آگاهی در باره ی کمونیسم و سرمایه داری و ... ندارید!

E415
صرف نمیکرد همه اش را قرمز کنید ؟ :)) (نظام کمونیستی اسلامی)
این ما نبودیم که سینه چاک کردیم و از سرمایه همگان در دست دولت دفاع کردیم !!!!
با برچسب زدن و انگ هم نمیتوانید از نظام گندیده کمونیستی دفاع کنید . امروزه هر کسی که دوزار سواد در رابطه با بازار آزاد و نظام سرمایه داری داشته باشد به لاطائلات کمونیسم و حاج آقا مارکس فقط و فقط میخندد . البته بحث آنهایی که ایمان دارند فرق میکند E105
نتیجه را هم که دیده ایم ! البته بله شوروی اَبَر کشوری بود که با انگشت آمریکا پاره شد :))))

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - Theodor Herzl - 11-02-2013

سرمایه داری هم مثل سوسیالیسم فقط ۱ نوع ندارد ، جمهوری اسلامی Crony Capitalism هست ، بازار رقابت آزاد نیست که بازار برنده و بازنده را انتخاب کند ، بلکه دولت به رفقیاش همه قرارداد‌ها را میدهد! یک کمی‌ هم پولدار بشوید باید به حکومت باج بدهید تا زندگی‌ کنید مثل شهرام جزایری

Crony capitalism - WiKi

Theodor Herzl نوشته: سرمایه داری هم مثل سوسیالیسم فقط ۱ نوع ندارد ، جمهوری اسلامی Crony Capitalism هست ، بازار رقابت آزاد نیست که بازار برنده و بازنده را انتخاب کند ، بلکه دولت به رفقیاش همه قرارداد‌ها را میدهد! یک کمی‌ هم پولدار بشوید باید به حکومت باج بدهید تا زندگی‌ کنید مثل شهرام جزایری

هیچ ارگان و نظام اقتصادی مهم و اصلی در ایران شخصی نیست ! همگی دولتی هستند .
کمونیستها بعد از اینکه گَند شوروی در آمد برای تقدیس کمونیسم واژه سرمایه داری دولتی را اختراع کرده و بستند به شوروی !!! ولی مشخصن هر کمونیستی که شوروی را کمونیستی نداند دارد تقیه میکند ! و این هم یکی دیگر از وجه تشابهات کمونیستها و مسلمانان است .

تنها سرمایه دار حال حاضر جمهوری اسلامی بابک زنجانی هستش که تازه همون هم فقط و فقط به خاطر دور زدن تحریمها و کمک به سیستم شد سرمایه دار بقیه را شاید به زور بشود خرده سرمایه دار نامید .

باقی پروژه های اقتصادی و سرمایه های کلان و ... همگی در دست دولت و سپاه است برای همین سیستم ایران بیشتر یک نظامی کمونیستی اسلامیست تا یک نظام سرمایه داری رفاقتی !!!

اگر دوستان با دیدن بقال سر کوچه و اصغر آقا بساز بنداز جمهوری اسلامی رو نظام سرمایه داری میبینند وضعشون خیلی خرابه ! اول از همه باید بساط منقل رو جمع کنند !

امثال جزایری هم همان طوری که خودتان میدانید جایشان در زندان است چون سعی کرده اند نظام کمونیستی اسلامی را دور بزنند . همین زنجانی هم به زودی جمالشان به زندان روشن خواهد شد .

شما در ایران هیچ اُرگان و سازمان و نظام اقتصادی اصلی را نمیبینید که شخصی باشد ! یک زمانی در دوران خاتمی بحث شخصی سازی بود که همان شخصی سازی هم منجر به انتقال سرمایه و شرکتها و سیستم به باقی ارگانهای دولتی شد مثل کمیته امام و بنیاد شهید و ...

این مدل بیشتر از اینکه به یک نظام سرمایه داری شبیه باشد به نظام شوروی خدابیامرز شباهت دارد با یک سری تفاوتهای جزئی که به حول و قوه الهی و صدقه سری دوستی با پوتین و مستر ایل همین تفاوتها هم به جز اسلامیزه بودن سیستم به زوری برطرف خواهند شد و تمام سرمایه کاملن در دست دولت و حکومت قرار خواهد گرفت انشاالله !

برای همین برازنده ترین واژه برایش واژه کمونیستی اسلامیست .

sonixax نوشته: من امیدوار بودم از مزدک بزرگ!!!!! دروغ و دغل و فریبکاری و استدلالهای آبکی نشنوم ! ولی یا مزدک آنقدرها که من فکر میکردم بزرگ نیست یا ایمان وی به کمونیسم چشمانش را بر روی حقیقت بسته و رفتارش در برابر ایده ای به نام کمونیسم درست مشابه رفتار یک مسلمان دو آتشه در رابطه با اسلام است !
اینهم بیجاست، نخست اینکه من جایی نگفتم که "بزرگ" هستم. ا
ین برداشت خود شما بود که میتوانید دگرگون کنید. از سوی دیگر ،
سخن شما در باره ی کور بودن من آراسته به هیچ فرنودی نیست،
(= سخن مفت) من هم میتوانم بگویم که بیزاری و نادانی کورکورانه ی
شما، راه هرگونه همبستگی با رنجبران، دلسوزی بر بی‌بهرگان، دادگری
همبودین و فرامنشی هومنی را بر شما بسته و شما را همچون یک
زامبی نوکر سرمایه داری کرده است. پس بیایید از این گونه سخنان
بی ارزش و از این جنگ روانی و از این سخنان آبکی و دوزاری که تنها
در گفتگو های قهوه خانه ی قنبر یافت میشود، دست بردارید و درست
و بجا و با فرنود و آگاهی و ... سخن بگویید. همچنین از کژفرنود و
سفسته ی "همراهی با بدان" نیز دست برداید . اگر من هم مانند
یک مسلمان از آبگوشت خوشم بیاید، فرنودی بر این نیست که در
همه ی زاب ها بد یا خوب دیگر هم با او یکسان هستم. پس از انیگونه
ترفند ها و سفسته ها هم دست برداید تا دستکم تراز نوشته های شما،
چنان پایین نباشند که مردم چهره ی سرمایه داری راستین را درآن ببینند!

پارسیگر

sonixax نوشته: هیچ ارگان و نظام اقتصادی مهم و اصلی در ایران شخصی نیست ! همگی دولتی

sonixax نوشته: برای همین برازنده ترین واژه برایش واژه کمونیستی اسلامیست
E412
اینهم بیجاست، دولتی بودن، به تنهایی بسنده نیست که بگوییم سامانه ای کمونیستی است.
بساکه این دولت باید نماینده ی کارگران و رنجبران باشد، برای آنها بهداشت و کار و خانه
و ترابری و آموزش و پرورش رایگان/ارزان پدید بیاورد، دانش و فند راستین را بیاموزاند
و از دین و تئوکراسی در فرمانروایی بدور باشد(سکولاریسم). هیچکدام از اینها در جمهوری
اسلامی نیست. به این جور سامانه ها ، در قاموس سیاسی میگویند سامانه ی فاشیستی .
پس: هر که گوش دراز دارد، خرگوش نیست! شما هم بهتر است به آگاهی سیاسی خود بیفزایید
تا سخن تان در اینجا ، همچون جوک و شوخی قهوه خانه ای نبوده و خوانندگان به ریشتان نخندند!

پارسیگر