دفترچه
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: سیاست و اقتصاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%DA%A9%D9%85%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D9%85-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%B3%D9%85)

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - Theodor Herzl - 01-26-2015

امروز یک اتفاق تاریخی‌ در یونان افتاد و اتحاد تروتسکیست و سوسیال دمکرات‌ها پیروز انتخابات شد! بعد اینهمه سال فاجعه کاپیتالیسم در یونان ، احزاب ضد اقتصاد ریاضتی به پیروزی رسیدند!E00eE00eE00e

Anti-Bailout Syriza Party Wins Greek Election By Wide Margin, Officials Say

[ATTACH=CONFIG]4604[/ATTACH]

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - Theodor Herzl - 01-26-2015

این آن سوسیالیسمی هست که من باور دارم ، چون اعتقاد دارم که سوسیالیسم از روی merit میتونه پیروز بشه و برای مردم case بسازه‌ که به اون رأی بدند که این هم شد! در یک انتخابات دمکراتیک کاپیتالیسم شکست خورد! E14c

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - sonixax - 01-26-2015

Theodor Herzl نوشته: امروز یک اتفاق تاریخی‌ در یونان افتاد و اتحاد تروتسکیست و سوسیال دمکرات‌ها پیروز انتخابات شد! بعد اینهمه سال فاجعه کاپیتالیسم در یونان ، احزاب ضد اقتصاد ریاضتی به پیروزی رسیدند!

بله و به خاک سیاه نشستند! هنوز تنشون داغه خبر ندارند. همون بلایی که با سر کار آمد چپها بر سر فرانسوی ها آمد این بار بر سر یونانیها خواهد آمد با این تفاوت که اینها از بیخ ورشکسته هستند و فقط همان اسپاغتی به دادشان برسد و بسE421

Theodor Herzl نوشته: این آن سوسیالیسمی هست که من باور دارم ، چون اعتقاد دارم که سوسیالیسم از روی merit میتونه پیروز بشه و برای مردم case بسازه‌ که به اون رأی بدند که این هم شد! در یک انتخابات دمکراتیک کاپیتالیسم شکست خورد

اصولن سوسیالیسم (یا همون کمونیسم) رای مردم رو به رسمیت نمیشناسه!!! دموکراسی رو به رسمیت نمیشناسه!!! این سوسیالیسمی که شما بهش باور دارید یک چیزیه تو مایه های همون اسلام رحمانی و اسلام دموکرات و ...
ولی خوب هر چه بوده دست کم خواست اکثریت مردم یونان بوده! یعنی اگر کثافت کاری هم بشه (که یحتمل میشه) کسی نیومده با انقلاب و کشت و کشتار و سرکوب و ... چپ ها را سر کار بیاورد!! دست کم اینجایش خوب است.

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - sonixax - 02-08-2015

یک مستندی هست من و تو داره نشون میده به نام "بدرود رفقا" .
پیشنهاد میکنم ببینید! بسیاری از مباحثی که در اینجا مطرح شده رو باز میکنه! بسیاری از دروغهای جناب مزدک در مورد شوروی و آلمان شرقی و ... رو همون طوری که ما پیشتر رو کردیم رو میکنه منتها خیلی بازتر و مستند تر.
یک جمله ای هم توش گفت من خیلی حال کردم : دولت کمونیستی به کارگرانی که میخواستند از بهشت کارگری فرار کنند شلیک میکرد E415
حتمن ببینید.

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - Russell - 02-08-2015

sonixax نوشته: یک مستندی هست من و تو داره نشون میده به نام "بدرود رفقا" .
پیشنهاد میکنم ببینید! بسیاری از مباحثی که در اینجا مطرح شده رو باز میکنه! بسیاری از دروغهای جناب مزدک در مورد شوروی و آلمان شرقی و ... رو همون طوری که ما پیشتر رو کردیم رو میکنه منتها خیلی بازتر و مستند تر.
یک جمله ای هم توش گفت من خیلی حال کردم : دولت کمونیستی به کارگرانی که میخواستند از بهشت کارگری فرار کنند شلیک میکرد
حتمن ببینید.
مساله در مورد شوروی این هست که ظاهرا همه چیز خیلی مستند بوده و آرشیو میشده. این
هست که اتهام جنایات مطرح دیگه فقط حدس و گمان یا پروپاگاندا نیست. بلکه بر اساس مدارک
خود سیستم هست !!

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - undead_knight - 02-09-2015

Greeces new prime minister wants Germany to pay for Nazi war crimes - The Washington Post
این هم از نخست وزیر سوسیالیست یونان :))

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - sonixax - 02-09-2015

undead_knight نوشته: این هم از نخست وزیر سوسیالیست یونان :))

اینها اول بدهیشون به آلمان رو بدند :))

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - kourosh_bikhoda - 02-11-2015

Theodor Herzl نوشته: امروز یک اتفاق تاریخی‌ در یونان افتاد و اتحاد تروتسکیست و سوسیال دمکرات‌ها پیروز انتخابات شد! بعد اینهمه سال فاجعه کاپیتالیسم در یونان ، احزاب ضد اقتصاد ریاضتی به پیروزی رسیدند!
اتفاقن رخداد خوبیه. شاید بعضیا یادشون رفته که سوسیالیسم کار نمیکند. من به شخصه استقبال میکنم. این گوی و این میدان.

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - kourosh_bikhoda - 02-11-2015

undead_knight نوشته: Greeces new prime minister wants Germany to pay for Nazi war crimes - The Washington Post
این هم از نخست وزیر سوسیالیست یونان :))
خب مثل اینکه اینها پلن های دقیقی برای اقتصاد و کشورشون دارند E330

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - sonixax - 02-12-2015

kourosh_bikhoda نوشته: اتفاقن رخداد خوبیه. شاید بعضیا یادشون رفته که سوسیالیسم کار نمیکند. من به شخصه استقبال میکنم. این گوی و این میدان.

آخرش هم که حسابی تر زدند میگند کاپیتالیستها انگشتمان کردند :)))