دفترچه

نسخه‌ی کامل: راه‌های سریع کم کردن وزن و عضله آوردن
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
برای من علم تجربی بالاتر از علم تئوریک بوده. علم تئوریک تا وقتیکه تجربه و آزمایش نشه یک نظریه ست.
به غیر از استروئیدها و کسشعرهای آمپولی, خیلی مکمل هارو امتحان کردم و نتیجه اش رو دیدم.
حتی به دوستان برنامه ی تمرینی هم پیشنهاد نکردم.
چون دوستان آماتورند و همین که پاشون به باشگاه و ورزش باز بشه خودش شاهکاره و یک مربی بیسواد باشگاهی که بدن دوستان رو از نزدیک میبینه باز هم بر حسب تجربه اش بهتر میتونه بهشون برنامه تمرینی بده تا منی که پشت کامپیوتر نشستم و هیچ وقت از نزدیک این دوستان رو ندیدم.
این داستان بدنسازی واقعا بحث کردن نداره.
کسی دوست داشت انجام میده اگرم دوست نداشت انجام نمیده.
اگر هم دوستان دنبال مدرک و سند در حرف های من هستید متاسفانه من فقط نظرم رو میگم و وقت برای سرچ اینترنتی و ارائه مقاله ISI ندارم
Ouroboros نوشته: واقعا مضحک است که ما درباره‌ی این موضوع هم باید بحث بکنیم!

در باره اینکه مصرف زیادیش حتا برای آدم سالم هم مضره ؟! آره واقعن مسخرست.
sonixax نوشته: در باره اینکه مصرف زیادیش حتا برای آدم سالم هم مضره ؟! آره واقعن مسخرست.

دباره‌ی اینکه بهترین مکمل بدنسازی‌ست. مصرف زیاد هر چیز برای هر کس مضر است.
ببینم حالا شما اهل ورزش هستید؟
Ouroboros نوشته: دباره‌ی اینکه بهترین مکمل بدنسازی‌ست. مصرف زیاد هر چیز برای هر کس مضر است.
ببینم حالا شما اهل ورزش هستید؟

من به خاطر حادثه ای که برام سر آخرین تمرین Sky Diving پیش اومد فقط به دویدن صبحگاهی و دوچرخه سواری بسنده میکنم.
Reactor نوشته: برای من علم تجربی بالاتر از علم تئوریک بوده. علم تئوریک تا وقتیکه تجربه و آزمایش نشه یک نظریه ست.
نمی‌دانم چرا انقدر سعی می‌کنید بگویید تجربه‌ی شخصی شما به علم اولویت دارد؟ تجربه‌ی شخصی هیچکسی در بدنسازی اهمیتی ندارد، حتی مربیان بدنسازی. زیرا بدنسازی رشته‌ای «تجربی‌ست» و به اندازه‌ی تک تک افرادی که این رشته را بطور جدی پی‌گیری می‌کنند تجربیات گوناگونی وجود دارد. فلان مربی یک چیز می‌گوید بر حسب «تجربه»، آن یکی چیز دیگری می‌گوید باز هم بر اساس «تجربه». به تجربه‌ی هیچ فردی اعتباری نیست... و هیچ شکی در آن نیست که برای انتخاب راه درست باید به «علم» مراجعه بکنیم نه تجربه‌ی شخصی من یا شما.
Reactor نوشته: چون دوستان آماتورند و همین که پاشون به باشگاه و ورزش باز بشه خودش شاهکاره و یک مربی بیسواد باشگاهی که بدن دوستان رو از نزدیک میبینه باز هم بر حسب تجربه اش بهتر میتونه بهشون برنامه تمرینی بده تا منی که پشت کامپیوتر نشستم و هیچ وقت از نزدیک این دوستان رو ندیدم.


:e303:
Crusader نوشته: نمی‌دانم

جواب خودت رو همون اول دادی. چون نمیدونی!

Crusader نوشته: چرا انقدر سعی می‌کنید بگویید تجربه‌ی شخصی شما به علم اولویت دارد؟ تجربه‌ی شخصی هیچکسی در بدنسازی اهمیتی ندارد، حتی مربیان بدنسازی. زیرا بدنسازی رشته‌ای «تجربی‌ست» و به اندازه‌ی تک تک افرادی که این رشته را بطور جدی پی‌گیری می‌کنند تجربیات گوناگونی وجود دارد. فلان مربی یک چیز می‌گوید بر حسب «تجربه»، آن یکی چیز دیگری می‌گوید باز هم بر اساس «تجربه». به تجربه‌ی هیچ فردی اعتباری نیست... و هیچ شکی در آن نیست که برای انتخاب راه درست باید به «علم» مراجعه بکنیم نه تجربه‌ی شخصی من یا شما.

شما تا حالا وزنه زدی؟ اصلا تا حالا یک دمبل رو از نزدیک دیدی؟
چرا سعی میکنی وقتی درباره ی چیزی هیچ اطلاعی نداری پات رو از اظهار نظر هم فراتر بگذاری و بقیه رو نقد کنی؟
اگر چیزی میدونی یا تجربه ای داری بگو.
اگر هم نداری الکی سعی نکن با ادبیاتی حرف زدن یک چیزی گفته باشی
من هم باید بگم که خیر چندانی از این «تجربیات شخصی» ندیده‌ام، باتوجه به جدید بودن
بدنسازی در ایران و البته بی صاحب بودن کل مملکت چندان عجیب هم نیست.
Russell نوشته: من هم باید بگم که خیر چندانی از این «تجربیات شخصی» ندیده‌ام، باتوجه به جدید بودن
بدنسازی در ایران و البته بی صاحب بودن کل مملکت چندان عجیب هم نیست.

در ایران که تقریبن همه چیز تجربی و غیر علمیست! صنعت خودرو سازی کشور تجربیست! صنعت نرم افزار کشور از بیخ تجربیست!! یک متخصص نرم افزار در ایران شاید یک برنامه ی خیلی پیچیده هم بنویسد ولی بر اساس تجربه و ور رفتن آن را یاد گرفته نه آموزش و علم و برای همین نرم افزارش بسیار آسیب پذیر و البته پر از عیب و ایراد است، دیگه بدنسازی که جای خود دارد. شخصن تا زمانی که ایران بودم حتا یک مورد باشگاه بدنسازی ندیدم که مربیش رژیم غذایی و تمرینات رو به شاگردان زیر نظر یک پزشک متخصص دیکته کند!!! در صورتی که اگر اینجا با یک پزشگ متخصص همکاری نداشته باشید و دستوراعلملهای دارویی و غداییتان تحت نظارت وی نباشد و البته یک دوره سفت و سخت Ausbildung مربی گری ندیده باشید و مدرکش رو نداشته باشید اصلن اجازه ندارید برید باشگاه باز کنید!!! در صورتی که در ایران هر هویجی میتواند برود صبح یک زیرزمینی اجاره کند یک کرگدن هم آنجا بگذارد اسمش رو بذاره مربی!!!! نتیجه هم این میشه که اغلب افرادی که در ایران بدنسازی کار میکنند بعد از مدتی از ریخت و قیافه انسانی خارج میشند!! یا خیلی گنده میشند! یا چهره هایی خشن و عجیب و غریب پیدا میکنند به خصوص اونهایی که در سنین رشد میرند سراغ بدنسازی. از اون طرف هم عدم نظارت بر واردات و مصرف مواد مصرفی این افراد باعث شده هر آشغالی رو از هر دهات کوره ای وارد کنند و یا هر دری وری رو توی بسته های خالی بریزند و به جای جنس خوب و اعلا پاچه ملت کنند. بعضی ها خوب توانایی تشخیص جنس جنس خوب از بد رو دارند و بنجل نمیخرند ولی خیلی ها هم ندارند.
البته این برخورد تندی که ریکتور از خودش بروز داده در باره انتقاد از بدنسازی هم یک جور اپیدمی بین تمام بدنسازان ایرانیه و همشون همین طوری رفتار میکنند در برابر کسی که به بدنسازی به خصوص از نوع ایرانیش انتقاد داره ! این استدلال که تو تاحالا وزنه نزدی پس نمیفهمی هم از بیخ باطله! برای اینکه در مورد چیزی اطلاعات و دانش داشت حتمن نباید درگیرش بود!!!! بشر یک بار هم پاش رو روی نپتون نذاشته هیچ روباتی هم اونجا نفرستاده ولی اطلاعاتش در مورد نپتون از اطلاعاتش در مورد زمین (که روش داره زندگی میکنه) بیشتره!!!
Reactor نوشته: جواب خودت رو همون اول دادی. چون نمیدونی!

یک لحظه کُسشعر نگویید و گوش بگیرید، هرچند کسی که می‌گوید «کراتین زیر پوست آب میاندازد» را نمی‌توان به صراتی مستقیم کرد، اما در ایران بیشتر کراتین‌ها خالص نیست و با انواع مواد هورمونی و استرویید آنابولیک و.. مخلوط شده. شما احتمالا بدلیل فقر اطلاعات از کراتین‌های غیرمجاز استفاده کرده‌اید که این یاوه‌های خنده‌دار را تکرار می‌کنید، یا آنکه کراتین را خودسرانه و بدون توصیه‌های علمی مصرف کرده‌اید. مصرف خودسرانه‌ی کراتین می‌شود همینی که شما می‌گویید. مصرف درست و دقیق آن به همراه برنامه‌های «علمی» که اثبات‌شده است نتایج مثبتی خواهد داشت. من تجربه‌ی خودم را بازگو نمی‌کنم اما صد تحقیق علمی به شما می‌دهم که برنامه‌ی ورزشی و مکملی به همراه کراتین چه نتایج مثبتی به همراه خواهد داشت. شما اگر ده سال بدنسازی را بطور «تجربی» با کمک دیگران کار کرده‌اید و من نوعی نصف آن بطور «علمی» و دقیق و بدون توجه به نصایح امثال شما، میزان پیشرفت شما با من قطعا قابل مقایسه نخواهد بود. دلیل آنست که شما یکراهی را بر حسب تجربه و آناتومی بدن دیگران می‌روید و با آزمون و خطا بالاخره مسیر غایی را میابید، اما متد علمی از قبل ثابت‌شده است و همان مسیر غایی را بدون ازمون و خطا در اختیار ما می‌گذارند.
صفحات: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13