دفترچه
کافه دومگو - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: فلسفه و منطق (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%81%D9%84%D8%B3%D9%81%D9%87-%D9%88-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82)
+--- موضوع: کافه دومگو (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%AF%D9%88%D9%85%DA%AF%D9%88)

کافه دومگو - yasy - 01-05-2013

یه مقاله دارم ترجمه میكنم در مورد تشخیص های پیش از تولد
جدیدترین روش و بی خطر ترینشون جدا كردن سلول های جنینی از خون مادره
نوشته تو هر 6 سی سی از خون مادر یك تا سه سلول جنینی وجود داره
جالبش این بود این سلول ها تا آخر عمر تو خون مادر میمونه هر تعداد فرزند هم داشته باشه
تو پاراگراف آخرش نوشته آیا میشه ارتباط عاطفی بین مادر و فرزند و به این این موضوع ربط داد؟؟!

کافه دومگو - undead_knight - 01-05-2013

Mehrbod نوشته: این هم نکته بجایی بود، هر چند به نگرم آدم تنها هم میتواند دچار یکنواختی، ولی در یک همبود کار بس ساده‌تری است.
خب این از اون جاهایی هست که این طبیعت مطلق گرا حتی به من هم غلبه میکنه و به جای مرزبندی نکردن اینجوری میگم:)
به هر حال آدمی که برای زندگی تنها باشه خیلی کمتر دچار این روزمرگی میشه.

کافه دومگو - Soheil - 01-20-2013

چرا هیشکی از اعدامهای امروز حرفی نمیزنه؟ حوصله ندارم اون عکس رو بزارم ولی خیلی تکان دهنده بود. همون عکس که اعدامی سرش رو میزاره رو شونه دژخیم. ننگ بر ما و ننگ بر ما. خیلی دلم پره. فقط میتونم بگم خاک بر سر اونایی که کیف میکنند از این اعدامها. :e408::e408::e408:

کافه دومگو - undead_knight - 01-20-2013

bibak نوشته: چرا هیشکی از اعدامهای امروز حرفی نمیزنه؟ حوصله ندارم اون عکس رو بزارم ولی خیلی تکان دهنده بود. همون عکس که اعدامی سرش رو میزاره رو شونه دژخیم. ننگ بر ما و ننگ بر ما. خیلی دلم پره. فقط میتونم بگم خاک بر سر اونایی که کیف میکنند از این اعدامها. :e408::e408::e408:
به نظر من که از این شوک های مقطعی هست که به هیچ دردی نمیخوره:)

کافه دومگو - mamad1 - 01-20-2013

این بیچاره ها خیلی بد شانس بودن
چون فیلمشون پخش شد

اخوند هم اعدامشون کرد

کافه دومگو - Dariush - 01-25-2013

نمیدانم چرا این ناگهان یادم آمد.یکی از زخم زننده ترین خاطراتی ست که دوران نوجوانی در ذهنم حک شده است.
و آن اینکه روزی در کوچه ما ، بچه های محل سگی را گوشه دیوار گیر انداخته بودند و به او بی رحمانه سنگ میزدند
و از این کار خود لذت میبردند.زوزه ها و ناله های دلخراش آن سگ بیچاره و تقلای نافرجامش برای فرار از رگبگار قلوه سنگها
، به وضوح در ذهنم نقش بسته اند.آن موقع فقط از آزار و دردی که بر سگ بیچاره تحمیل میشد متاثر شدم.اما اکنون
که سگ ها را خیلی دوست میدارم ، یادآوری آن خاطره مرا خیلی بیشتر رنج میدهد.
واقعا این حس بی رحمی نسبت به حیواناتی چون سگ و گربه، و از طرفی "از آنِ خود دانستنِ همه کائنات و همه موجودات زنده اش"
از نفرت انگیز ترین فرهنگ هایی ست که از اسلام به ایرانیان رسیده است.

کافه دومگو - Ouroboros - 01-26-2013

انگشتان دست یک سارق را در شیراز بصورت علنی بریده‌اند.

می‌خواستم اینرا به «واپسین ضجه‌های رژیم درحال احتزار جهت ارعاب مردم» ربط بدهم و چیزی درباره‌ی آن بنویسم.
نشد. عجب جام شوکران را سر کشیده‌اند و پل‌های پشت سر را یکی‌یکی خراب می‌کنند.

کافه دومگو - viviyan - 01-26-2013

Ouroboros نوشته: انگشتان دست یک سارق را در شیراز بصورت علنی بریده‌اند.

می‌خواستم اینرا به «واپسین ضجه‌های رژیم درحال احتزار جهت ارعاب مردم» ربط بدهم و چیزی درباره‌ی آن بنویسم.
نشد. عجب جام شوکران را سر کشیده‌اند و پل‌های پشت سر را یکی‌یکی خراب می‌کنند.

هه، زهی خیال باطل.
مردم در و دهاتا و شهرای کوچیک اکثرا موافق قطع دست و پا و اندامن. گویا زیاد هم سابقه داره. من به هم اتاقیام گفتم هردوشون بسیار راحت و ریلکس با قضیه برخورد کردن و تازه گفتن اگه دستشون رو قطع نکنن دزدی وحشتناک زیاد میشه و ...

کافه دومگو - SAMKING - 01-26-2013

viviyan نوشته: هه، زهی خیال باطل.
مردم در و دهاتا و شهرای کوچیک اکثرا موافق قطع دست و پا و اندامن. گویا زیاد هم سابقه داره. من به هم اتاقیام گفتم هردوشون بسیار راحت و ریلکس با قضیه برخورد کردن و تازه گفتن اگه دستشون رو قطع نکنن دزدی وحشتناک زیاد میشه و ...
ایدون برخی هم میگویند مردم ما که نادان و بی‌خرد نیستند... نه... این چه سخنیه...

تازه این نهش دانشجوهامونه... وای از دیگران... :e405:

کافه دومگو - Anarchy - 01-26-2013

در مورد این قضیه من از یه نفر دقیقا شنیدم که این جوری میگفت : " چه عجب بالاخره دست یکی رو قطع کردن!!!"

یعنی همچین مردمی داریم ماE40d