دفترچه
کافه دومگو - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: فلسفه و منطق (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%81%D9%84%D8%B3%D9%81%D9%87-%D9%88-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82)
+--- موضوع: کافه دومگو (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%AF%D9%88%D9%85%DA%AF%D9%88)

کافه دومگو - Angela - 11-16-2012

Russell نوشته: نمیدانم از نگر من هر دو یکی هستند ولی مولانا و کالت اطراف آن در ایران بگمانم همان mysticism میشود.البته مرگ عزیزی برایشان اتفاق افتاده که من حق میدهم تحمل واقعیت برایشان سخت باشد،طرفی دروغ بشکل باور پذیر گفتن سخت است تا حداقل نزدیک شوم.
میتونم بپرسم منظورتون چی هست از "دروغ گفتن به شکل باور پذیر؟"

کافه دومگو - Russell - 11-16-2012

Angela نوشته: میتونم بپرسم منظورتون چی هست از "دروغ گفتن به شکل باور پذیر؟"
چرا نمیشود بانوی گرامی
یعنی درباره عقاید خودم دروغ بگویم طوری که طرف مقابل باورزش بشود من هم به عرفان و اینها علاقه دارم

نه اینکه نمی شه, فقط نمی فهمم چرا باید این کار رو بکنید؟
چرا باید وانمود کنید اعتقاد دارید به مسایلی که ندارید؟
اگر منظورتان این هست که اینطوری بتونید عقاید اون شخص رو عوض کنید, این رو من فکر می کنم نمیشه!

کافه دومگو - Russell - 11-16-2012

Angela نوشته: نه اینکه نمی شه, فقط نمی فهمم چرا باید این کار رو بکنید؟
چرا باید وانمود کنید اعتقاد دارید به مسایلی که ندارید؟
اگر منظورتان این هست که اینطوری بتونید عقاید اون شخص رو عوض کنید, این رو من فکر می کنم نمیشه!
عوض کردن عقاید هم اگر نه ولی بشود تغییری داد،اما از همه مهمتر اینکار اگر شدنی بود میشد نزدیکتر شد و کمکی کرد

اگر بشه تغییری داد این تغییر بسیار آهسته انجام میشه و قدم اولش این هست که شخص با باورهای دیگه آشنا بشه و اصلا بدونه باورهای دیگه ای هم وجود دارند, اگه باورها به صورت منطقی توضیح داده بشه آروم آروم اثرش رو میذاره , البته در مورد افرادی که زیاد متعصب نباشند
اما وانمود کردن به باور دیگه, وقتی مشخص بشه که دروغ بوده از شما یه فرد ریاکار در ذهن اون شخص می سازه و همه کارهای شما رو از روی ریاکاری می دونه و خیلی راحت حرفاتون رو رد می کنه
اشخاصی که به عرفان گرایش دارند به یقین حضوری خودشون افتخار می کنند و هر حرفی که شما بزنید که برخلاف اون یقین باشه نشون میده که عرفان رو قبول ندارید

کافه دومگو - undead_knight - 11-17-2012

متاسفانه اکثر افرادی که به یک چیزی ایمان دارند(هر چیزی) و"یقین" براشون مقدس هست و شک رو مردود میدونند به نوعی یک "سپر عقیدتی"دارند که باعث میشه خیلی سخت تغییر عقیده بدند.

کافه دومگو - shirin - 11-18-2012

طبق مصوبه کمیسیون مجلس دریافت گذرنامه زنان مجرد تا رسیدن به سن ۴۰ سالگی، منوط به اجازه "ولی قهری" یا حاکم شرع (حکم دادگاه) است.

کافه دومگو - sonixax - 11-18-2012

shirin نوشته: طبق مصوبه کمیسیون مجلس دریافت گذرنامه زنان مجرد تا رسیدن به سن ۴۰ سالگی، منوط به اجازه "ولی قهری" یا حاکم شرع (حکم دادگاه) است.

حکم دادگاه یا شوهر و ... ؟

کافه دومگو - Ouroboros - 11-18-2012

حالا چرا ۴۰ سالگی؟ چرا نه ۳۰ یا ۵۰؟
بعد «ولی قهری» زن مجرد دیگر کیست؟!

کافه دومگو - shirin - 11-18-2012

میلاد ولی قهری همون پدر هست اگر هم پدر فوت شده پدر بزرگ (پدرِ پدر). حکم دادگاه هم حتما برای وقتی هست که یا با پدر مشکل داشته باشه یا هم ولی نداشته باشه و فوت شده باشن. ( نمیدونم دقیقا) امیر حتما فکر میکنن زن تا چهل سالگی عقلش نمیرسه برای خودش تصمیم بگیره. فلسفشو احتمالا فقط خودشون میدونن.