دفترچه
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: سیاست و اقتصاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%DA%A9%D9%85%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D9%85-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%B3%D9%85)

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - مزدك بامداد - 10-25-2013

Theodor Herzl نوشته: این دوستانی که انقدر از پول و سرمایه بدشان می‌‌آید اگر ۱ میلیون دلار به آنها بدهند ، آیا آن را به صورت مساوی میا‌‌ن فقرای محله خرج کرده یا با آن خانه و ماشین میخرند؟
بیجاست، این انگار ساده اندیشانه و مردم فریب و یک پرسش
سفسته آمیز هست. کسی که در یک همبود سرمایه داری زندگی
میکند، ناچار است یا بهره کش باشد و یا بهره بدهد. اینکه یکی
پولهایش را به ندار ها صدقه بدهد، سازوکار سامانه را از میان
نمیبرد، تنها خودش هم ندار میگردد. این همان سفسته ی آخوندی
هم هست که زمانی که گفته میشود که در اسلام سامانه ی برده داری
بوده، میگویند فلان امام چند بار یک برده را آزاد فرموده اند!

پارسیگر

SAMKING نوشته: بدون سرمایه و سرمایه دار چگونه قرار است به این هدف برسیم؟
برای نمونه مردم پول هایشان را روی هم بگذارند و کارخانه بسازند؟
چه کسی قرار است این مردم و سرمایه های اندکشان را هدفمند و همسو کند؟
برای داشتن سرمایه نیاز به داشتن چند تا سرمایه دار نیست.
کمونیست ها سرمایه های این سرمایه داران را که از مردم
بالا کشیده اند میگیرند و از راه رایزنگاه ها (شوارا ها)
پس از آن نمایندگان کارگران که چیزی همانند دولت را
میسازند، برنامه ریزی میکنند که این سرمایه ها وبنمایه
هارا در کجا بکار گیرند، در تراکتور سازی یا در ساختن
رولزرویس تلایی و پرورش قرقاول برای مفت خوران.

[ATTACH=CONFIG]2753[/ATTACH]
پارسیگر

sonixax نوشته: دولت در نظام کمونیستی تمام سود کارخانه و تولیدات و معادن و منابع کشور را به جیب میزند و در حد بخور و نمیر به کارگران و مردم میدهد ! یعنی صد رحمت به بهره کشی
بیجاست، آن دولت نماینده ی مردم و کارگران است و جیب اش هم جیب مردم میباشد
و بجای انیکه گروهی سرمایه دار، جنگل وار فرمانروایی کنند و کارگران را به نداری
و بهره دهی وادار نموده و برای خود کشتی لوکس و روسپی خانه درست کنند، دولت
کارگری برای همه بیمه ی درمانی و نان و خانه درخور و ترابری ارزان و .. میسازد
هم اکنون میتوان دید که در پولدار ترین کشور جهان که پولهایش را از سراسر جهان
به آنجا پارو کرده و در فورت نوکس و فدرال بانک انبار میکند، بر سر یک بیمه ی
چوسکی درمانی چه بلبشویی راه افتاده، در جاییکه کوبای کوچک دهه ها پیش
به این دستاورد هومنی و کارگر دوستانه رسیده بود.

[ATTACH=CONFIG]2752[/ATTACH]

پارسیگر

sonixax نوشته: ما یک پرسش بهتر داریم : یک کشور درست و حسابی کمونیستی نام ببرید E415

بیجاست، لغزش و ناآگاهی خودتان را نمیتوانید با این پرسش بیجا بپوشانید
که نمیدانستید که در زمان مارکس، کشوری کمونیستی در جهان نبود و کمونیسم
هنوز سد ساله هم نشده است !! بهتر است کمی چیز یاد بگیرید که سنگ رو یخ نشید!
همه ی کشور های کمونیستی برای مردم خودشان، درست و حسابی تر از
زمان پیش از کمونیسم هستند که مفت خوران دسترنج مردم را بالا میکشیدند!

کوبا ، پیش و پس از انقلاب
کوبا : پنجاه سال بعد از انقلاب 1959 | رنجبر آنلاين
پارسیگر

Theodor Herzl نوشته: کسی‌ که مانیفست حزب کمونیست رو با مارکس نوشت یعنی‌ انگلس خودش یک سرمایه دار بود و اگر پول انگلس نبود مارکس اصلا وقت نمیکرد بشیند کتاب نویسی کند ، یعنی‌ سرمایه گذاری انگلس باعث شد مارکس کتاب‌هایش را بنویسد.
E105

سخن بیجایی است، سامانه ی سرمایه داری برای بهره کشی یک چیز است و "سرمایه گذاری" ! یک چیز دیگر.
برای نمونه دولت کمونیستی هم روی برنامه های آبادانی "سرمایه گذاری" میکند! شما هنوز گویا هوش نکرده اید
که نکوهش ما به بهره کشی است و نه "سرمایه گذاری"! روی نیاز های مردم و روی دانشمندان و فیلسوفان و ...
به زبان دیگر سرمایه بخودی خود چیز بدی نیست ولی در دست همگانی باید باشد و نه در دست بهره کشان!

پارسیگر

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - sonixax - 10-25-2013

مزدك بامداد نوشته: یادتان نرود که بگویید که "اسپوتنیک" نخستین ماهواره ای بود که هومن[1] به کیهان فرستاد
و کارش هم فرستادن "داده" ها نبوده! برای ازمون بوده و تنها خیزه[2] های رادیویی به زمین
میفرستاده که دانسته شود کجاست! فراموش هم کردید که بگویید که برای فرستادن آن نیاز
به موشکی پیشرفته بود که نخستین بار شوروی ساخت و پس از ان ، آمریکا با همه ی پولهایش
به دست و پا افتاد که او هم بسازد! پس اینجا هم باز فرهود[3] را به پای سرمایه داران ریختید!

فکر میکنم همانجا گفتیم که زودتر از آمریکا فرستاد ولی تر زد با آن فرستادنش .
شما همش مانور میدید روی اینکه کی زودتر انجام داد ! در صورتی که مهم این است که چه کسی بهتر و درست تر انجام داد .
انسانهای هزاران سال پیش هم زودتر از کمپانی معظم بنز چرخ اختراع کردند :)))
وویجر 1 و 2 آمریکا که تنها 20 سال بعد از اسپوتینگ های زاغارت به فضا فرستاده شده اند نه تنها هنوز دارند اطلاعات به زمین مخابره میکنند بلکه نخستین سازه دست بشر هم هست که از منظومه شخصی خارج شده .
فرق کار درست با یک پروژه در پیتی که بعد از 22 ساعت باطریش تموم شده اینه :))))

مزدك بامداد نوشته: بیجاست دیگر، همه درگیری و تنباکویی که اینجا میسوزد، برای این است که
پایور[1] شده است که این دارایی هایی سرمایه داران، همان نیروی کار دزدیده
شده ی کارگران میباشند و نه دارایی دادوندی[2] که از کار خود بدست آمده باشد!

و پیشتر بارها و بارها نشان داده شده که این ادعا ، ادعای مفت است .

مزدك بامداد نوشته: بیجاست، آن دولت نماینده ی مردم و کارگران است و جیب اش هم جیب مردم میباشد
و بجای انیکه گروهی سرمایه دار، جنگل وار فرمانروایی کنند و کارگران را به نداری
و بهره دهی وادار نموده و برای خود کشتی لوکس و روسپی خانه درست کنند، دولت
کارگری برای همه بیمه ی درمانی و نان و خانه درخور و ترابری[1] ارزان و .. میسازد
هم اکنون میتوان دید که در پولدار ترین کشور جهان که پولهایش را از سراسر جهان
به آنجا پارو کرده و در فورت نوکس و فدرال بانک انبار میکند، بر سر یک بیمه ی
چوسکی درمانی چه بلبشویی راه افتاده، در جاییکه کوبای کوچک دهه ها پیش
به این دستاورد هومنی[2] و کارگر دوستانه رسیده بود.

خیر ! آن دولت دولت مفتی فاشیست و خودکامه نظیر استالین است که از پول مردم برای سرکوب مردم استفاده میکنند .
به همین جهت است که تمام حکومتهای کمونیستی یا دیکتاتوری بوده اند / هستند یا در پیتی و زاغارت .

مزدك بامداد نوشته: بیجاست، لغزش و ناآگاهی[1] خودتان را نمیتوانید با این پرسش بیجا بپوشانید
که نمیدانستید که در زمان مارکس، کشوری کمونیستی در جهان نبود و کمونیسم
هنوز سد ساله هم نشده است !! بهتر است کمی چیز یاد بگیرید که سنگ رو یخ نشید!
همه ی کشور های کمونیستی برای مردم خودشان، درست و حسابی تر از
زمان پیش از کمونیسم هستند که مفت خوران دسترنج مردم را بالا میکشیدند!

مگر من گفتم زمان مارکس کشور کمونیستی وجود داشته اصلن !؟ سفسطه نکنید جناب مزدک .
من گفتم آغا شیره آخر عمری به انگلیس پناهنده شده بود . هیچ حرفی از کشور کمونیست یا جمعیت کمونیست نزده بودم :)))
قرار نیست که برای دفاع از عقاید خود حرف در دهان طرف مقابل بگذارید و نقل قول دروغ ازش بکنید !!!! یعنی کسی که اینجا سنگ روی یخ شده شمایید نه من :e405:
و همه کشورهای کمونیستی روی هم در مقایسه با کشورهای سرمایه داری پشمک هم نبوده اند !
اعراب هم بعد از اسلام وضعیتشان از قبل اسلام بهتر شده بود پس اسلام خوب است :)))))

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - Theodor Herzl - 10-25-2013

مزدك بامداد نوشته: سخن بیجایی است، سامانه[1] ی سرمایه داری برای بهره کشی یک چیز است و "سرمایه گذاری" ! یک چیز دیگر.
برای نمونه دولت کمونیستی هم روی برنامه های آبادانی "سرمایه گذاری" میکند! شما هنوز گویا هوش نکرده اید
که نکوهش ما به بهره کشی است و نه "سرمایه گذاری"! روی نیاز های مردم و روی دانشمندان و فیلسوفان و ...
به زبان دیگر سرمایه بخودی[2] خود چیز بدی نیست ولی در دست همگانی باید باشد و نه در دست بهره کشان!
مساله سرمایه گذاری نیست ، منظور من این بود که خود انگلس یک شخص ثروتمند و سرمایه دار بود و اگر این روز زیست میکرد ، حتما یکی‌ از سرمایه داران خون خوار دیگر توسط چپ سنتی‌ لقب می‌گرفت. من مشکلی‌ با سرمایه داری انگلس ندارم ، مشکل hypocrisy چپ سنتی‌ است که نمی‌بیند خود ریشه ایدئولوژی آنها با پول یک شخص ثروتمند ساخته شده است و نه با خون کارگران و زحمت کشان! سرمایه انگلس هم که همگانی نبوده ، پول شخصی‌ خودش بوده که حتما از چندین کارگر بهره کشی‌ کرده!:e420:

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - sonixax - 10-25-2013

مزدك بامداد نوشته: سرمایه بخودی[2] خود چیز بدی نیست ولی در دست همگانی باید باشد و نه در دست بهره کشان!

همگان = استالین ، مستر ایل ، مائو و ... !

sonixax نوشته: همگان = استالین ، مستر ایل ، مائو و ... !

بیجاست، از استالین بجز یک پیپ چیزی برجای نماند.
فیدل کاستور هم پولی ندارد، اریش هونکر هم نداشت،
برژنف و گورباچوف هم نداشتند، چه گوارا هم نداشت،
مائو تسه دونگ نیز پولی گرد نیاورد، و همه ی سرزمین
کره شمالی به اندازه ی بیل گیتس دلار ندارد !
فهرست پولدارترین کسان جهان ( سران مفت خوران)
Top 100 Richest People In The World | Celebrity Net Worth

پارسیگر

sonixax نوشته: فکر میکنم همانجا گفتیم که زودتر از آمریکا فرستاد ولی تر زد با آن فرستادنش .
شما همش مانور میدید روی اینکه کی زودتر انجام داد ! در صورتی که مهم این است که چه کسی بهتر و درست تر انجام داد .
انسانهای هزاران سال پیش هم زودتر از کمپانی معظم بنز چرخ اختراع کردند :)))
وویجر 1 و 2 آمریکا که تنها 20 سال بعد از اسپوتینگ های زاغارت به فضا فرستاده شده اند نه تنها هنوز دارند اطلاعات به زمین مخابره میکنند بلکه نخستین سازه دست بشر هم هست که از منظومه شخصی خارج شده .
فرق کار درست با یک پروژه در پیتی که بعد از 22 ساعت باطریش تموم شده اینه :))))

و پیشتر بارها و بارها نشان داده شده که این ادعا ، ادعای مفت است .

خیر ! آن دولت دولت مفتی فاشیست و خودکامه نظیر استالین است که از پول مردم برای سرکوب مردم استفاده میکنند .
به همین جهت است که تمام حکومتهای کمونیستی یا دیکتاتوری بوده اند / هستند یا در پیتی و زاغارت .

مگر من گفتم زمان مارکس کشور کمونیستی وجود داشته اصلن !؟ سفسطه نکنید جناب مزدک .
من گفتم آغا شیره آخر عمری به انگلیس پناهنده شده بود . هیچ حرفی از کشور کمونیست یا جمعیت کمونیست نزده بودم :)))
قرار نیست که برای دفاع از عقاید خود حرف در دهان طرف مقابل بگذارید و نقل قول دروغ ازش بکنید !!!! یعنی کسی که اینجا سنگ روی یخ شده شمایید نه من :e405:
و همه کشورهای کمونیستی روی هم در مقایسه با کشورهای سرمایه داری پشمک هم نبوده اند !
اعراب هم بعد از اسلام وضعیتشان از قبل اسلام بهتر شده بود پس اسلام خوب است :)))))
ماست مالی که سودی ندارد، همه جهان یکزبان بودند که پرتاب نخستین ماهواره برتری فندی شوروی را در
آنزمان بر آمریکا میرسانید و آمریکا را بد جور نگران و ناامید کرده بود. شما برای خودتان خوش هستید!
دیگهر سخنان هم پاسخ داده شده، مانند اینکه گویا هندوراس! را کشور سرمایه داری نمیپندارید گویا !
و هم انیکه میخواستید مارکس پس به کجا پناهنده شود که گفتید به کشور کاپیتالیسیت پناهنده شده؟
پس آگاهی نداشتید و اکنون دارید ماست مالی میکنید! نکنید جانم، نکنید!

:e057:E415E415

پارسیگر