دفترچه
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: سیاست و اقتصاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%DA%A9%D9%85%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D9%85-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%B3%D9%85)

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - Mehrbod - 01-29-2014

kourosh_bikhoda نوشته:
[ATTACH=CONFIG]3442[/ATTACH]

فرنود که ته کشید, لودگی میآغازد E402

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - مزدك بامداد - 01-29-2014

kourosh_bikhoda نوشته: 160281_08aa9.jpg
این روز ها که دیگر چنته تهی شده، چگالی پاسخ های زرشکی و لودگی و شعری تان بالا رفته است!

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - sonixax - 01-29-2014

مزدك بامداد نوشته: بیجاست.
از دید شما چنین است. برگه[١] های تاریخی چیز دیگری میگویند
که آنها را برای کوروش اوردیم و ایشان دیگر پاسخی نداشت!

باز که توهم زدید :)))

مزدك بامداد نوشته: چرا به خودشان شلیک کنند؟ به کارگران و شورشیان و مردم ویتنام شلیک میکنند!
دیگر ندار ها هم یا از گرسنگی میمیرند یا به مزدبردگی میافتند!

ولی شماها به خودتان شلیک میکردید E409

مزدك بامداد نوشته: سفسته است، چون بیمار کسی که نمیتواند کار کند و نه کسی که نمیخواهد!
اینجا هم باز مچتان را گرفتیم !

حرف از بی مصرفی بود ! نه نخواستن!!!
پس بیخود ذوق زده نشوید یک وقتی سکته میکنید :e405:

مزدك بامداد نوشته: ما هرگز نگفتیم که "کسی که کار نمی کند". گفتیم کسی که نمیخواهد کار
کند = تنبل و مفت خور است . پس شما به ما دروغ بستید
که مچتان را گرفتیم !

و ما هم عین گفته های خودمان را نقل کردیم! مشکل بینایی دارید یا صرف نمیکند دیدنشان ؟!

مزدك بامداد نوشته: در هر کشوری ، کارگران با بهره کشان کشور خود در جنگ هستند.

مزخرفات کمونیستی!!!

مزدك بامداد نوشته: اگر امپریالیست ها هم در آن کشور دست در دست بهره کشان بومی
به چپاول سرگرم باشند، با انها نیز برخورد میشود ! ما هر دزدی را میزنیم !

پس روشن شد که جنگ شما جنگ ایدئولوژیک نیست ! پس بیجا میفرمایید که از پدافند کاپیتالیستها در برابر دزدان سر گردنه که تمام دنیا را میدان جنگ میدانند شکایت میفرمایید!
که البته باز اینجا دست شما در دروغگویی رو شد!!!!
انقدر رنگ عوض نکنید یک وقتی ممکن است کارتریج تمام کنید ها :e057:

Mehrbod نوشته: نخست اینکه:

سپردن کارهای سخت و جانفرسا ≠ سپردن همه‌یِ کارها

دو اینکه در این روند شدنی بودن سپردن کارهایِ امروزین هومن[١] به ماشین‌هایِ فردائین ساخته‌یِ دست هومن هیچ سخنی نمیرود و
نیازی به روشنگری من نیست; از این یاوه‌ها و ژاژه‌ها[٢] که کار آدم را ماشین نمیتواند بکند چند دهه‌ای میگذرد که کسی دیگر چیزی نمینالد, مگر شما و یک @Reactor

سه اینکه دگرآزاریِ شما و اینکه دوست دارید توی سر و کله‌یِ دیگران بزنید و "رقابت" بیجا
داشته باشید و از این و آن بهره‌بکشید تا زندگی به شما "مزّه" بدهد, از خویشکاری‌هایِ[٣] نژاد هومنی[٤]
نیست که برایتان برآورد[٥]; برای هرکس که یک جو خرد در مغز اش داشته باشد, سپردن کارها به ماشین
و پرداختن به زندگی و خوشی‌هایِ آن برای هومن, بروشنی گزینه‌یِ[٦] بهتر میباشد و در این یک باره نیز به روشنگری فزوده‌یِ من نمینیازد[٧].

پس روشن شد در این دنیای خیالی که مد نظر شماست همه چیز را نمیشود ماشینی کرد! از آن طرف پس بار و سنگینی سایر کارها میوفتد بر گردن عده ای از مردم وبقیه مفت مفت میخورند ولی اینها باید کون مبارکشان پاره شود درس بخوانند و متخصص شوند و آن کارهارا (ولو آسان) انجام دهند .

Mehrbod نوشته: بیجاست, ده باری پاسخ همین پرسش را داده‌ایم, ولی از بس هوچیگری میکنید یاد اتان نمیماند:

ما هم پاسخ اینها را همانجا داده بودیم!!! بیخود هم زیر سپاس ما خط قرمز نکشید! گویا فراموش کرده اید که ما زمانی برای علامتگذاری زیر هر پیکی که میخواندیم سپاس میزدیم که خود شما شلوغ کردید که این سپاسهای تو باعث میشود ما همانند گربه ای که سیبیلش را چیده اند راهمان را گم کنیم!!!

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - مزدك بامداد - 01-29-2014

sonixax نوشته: باز که توهم زدید :)))

ولی شماها به خودتان شلیک میکردید E409

حرف از بی مصرفی بود ! نه نخواستن!!!
پس بیخود ذوق زده نشوید یک وقتی سکته میکنید :e405:

و ما هم عین گفته های خودمان را نقل کردیم! مشکل بینایی دارید یا صرف نمیکند دیدنشان ؟!

مزخرفات کمونیستی!!!

...!!
مهر کنید این پاسخ ها (!!) را که برای من است
جداگانه گفتاورد و پاسخگویی بفرمایید. سپاسگزارم !

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - sonixax - 01-29-2014

مزدك بامداد نوشته: مهر کنید این پاسخ ها (!!) را که برای من است
جداگانه گفتاورد و پاسخگویی بفرمایید. سپاسگزارم !

شما این بار را جداگانه بخوانید!!!
از بعد از این چشمE032

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - undead_knight - 01-30-2014

Russell نوشته: نتیجه‌ای که دوستان میخواهند از عرضه و تقاضا بگیرند همانطور که شهریار گفت درست نیست، عرضه‌یِ پایین و تقاضای لزوما نتیجه‌یِ مهارت و استعداد و کوشش نیست. شما بعلت بیماری قدتان دو متر و نیم شده باشد هم در اقلیت هستید و میتوانید آنرا در کتاب رکوردها ثبت کنید و کسب درآمد کنید و چه بسا ناگهان تقاضا برای دیدن آدم دو متر و نیمی سر به آسمان بگذارد ولی گمان نمیکنم کسی بتواند نشان دهد این نتیجه‌یِ مهارت و استعداد است.
در هر حرفه شرایطی مثل سختی کار و... هستند که تقریبا ثابت هستند مثلا همانطور که شهریار گفت سختی کار آتش نشان (فشار فیزیکی و روانی که به او میآید) از فوتبالیست و حتی ستاره‌یِ فوتبال در بسیاری مواقع بیشتر است. این سختی جدا از مزایا و حقوق و... در گزینش یک شغل موثر است چنانچه تقاضا برای قهرمان پرورش اندام شدن بسیار کمتر است از ستاره‌یِ موسیقی شدن. عادلانه این است که مزایا و درآمد تابعی از مسئولیت و سختی کار باشد.
اگر منظورت منم که اصلا نتیجه ای که شهریار میگه رو منظورم نیست!یعنی قانون عرضه و تقاضا ابداع سرمایه داری نیست،سرمایه داری فقط داره ازش "بهره برداری" میکنه.

در مورد مزایا و درآمد موافق نیستم،یا ما باید "قانون بازار" رو قبول داشته یا "حقوق بگیری".اگر بخوایم "سختی و مشکل بودن" شغل رو لحاظ کنیم نیاز به سیستم حقوق بگیری داریم(چون بازار لزوما به سختی کار اهمیت نمیده) و سیستم حقوق بگیری ادم ها رو وابسته به دولت میکنه که من شدیدا باهاش مخالفم.

سیستم عرضه و تقاضا همونطور که بهش اشاره شده دارای نقض های زیادیه ولی آلترناتیوش از دید من حتی بدتره.
البته گزینه دیگه ای هم وجود داره که من بارها بهش اشاره کردم و اون "پول اعتباری" هست یعنی از حد مشخصی نشه پول رو "انباشت" کرد ولی همچنان سیستم عرضه و تقاضا موجود باشه،اینطور عملا ابرشرکت و سیستم سرمایه داری توان خودش رو از دست میده و در عوض ما یک دولت بزرگ و یک ملت جیره بگیر نداریم.

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - مزدك بامداد - 01-30-2014

sonixax نوشته: شما بروید به این بپردازید که یک تریاکی حق ندارد بگوید تریاک بد است نکشید!
بیجاست، به وارونه: یک تریاکی سزا ندارد بگوید که بهمان کس بد است چون تریاک میکشد!
پس هنوز هم هوش نکردید!

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - kourosh_bikhoda - 01-30-2014

Mehrbod نوشته: فرنود که ته کشید, لودگی میآغازد
+
مزدك بامداد نوشته: این روز ها که دیگر چنته تهی شده، چگالی پاسخ های زرشکی و لودگی و شعری تان بالا رفته است!
میدونید چرا؟ چون ما با هرکس همچنان که شایسته[٩] ی اوست[١٠] سخن گفته ایم!
بنگاه سفسته یابی - برگ 9

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - مزدك بامداد - 01-30-2014

kourosh_bikhoda نوشته: میدونید چرا؟ چون ما با هرکس همچنان که شایسته[٩] ی اوست[١٠] سخن گفته ایم!
بنگاه سفسته یابی - برگ
گویا دوزاری تان تازه افتاده است . چرا که چند ماه بود
که جور دیگر سخن میگفتید تا اینکه چنته تان تهی شد
و ناگهان شایستگی من کاهش یافت !! هر هر !
E415E415E412E412

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - kourosh_bikhoda - 01-30-2014

مزدك بامداد نوشته: گویا دوزاری تان تازه افتاده است . چرا که چند ماه بود
که جور دیگر سخن میگفتید تا اینکه چنته تان تهی شد
و ناگهان شایستگی من کاهش یافت !! هر هر !
چند ماه پیش هم همین بوده جانم. همیشه با شما اونطور که شایسته ش بودید سخن گفته شده از طرف من E409
البته بستگی به جستارش هم داره ها. مثلن نمیشه که اینجا شما بیاد کورکورانه مزخرف بگید بعد ما دنبالتون راه بیفتیم بع بع کنیم E40a