دفترچه
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: سیاست و اقتصاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%DA%A9%D9%85%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D9%85-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%B3%D9%85)

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - kourosh_bikhoda - 01-25-2014

مزدك بامداد نوشته: بیجاست.
واژگشت[١] از انجا روی میدهد که بهره کشان، داوخواهانه کنار نمیروند
و آزادی اندیشه را در جاییکه برای جیب شان بیم انگیز[٢] باشد، روا
نمی دارند. برای نمونه همین بیخدایی شما در جمهوری اسلامی سزاوار
مرگ است، چرا که این پنداره[٣] و این ایده، به تهی شدن جیب هایشان مینجامد.
در آمریکای دهه ی پنجاه و شست و .. هم مک[٤] کارتیسم* و کمونیسم ستیزی و
فروبستن دهانها و ستیز با آزادی سخن و اندیشه، نمونه ی دیگری از انی
است که سرمایه داران و بهره کشان، راه دیگری جز واژگشت خونین را
برای ما نمینهند و جز زبان زور چیزی هوش نمیکنند، وگرنه ما بیمار
نیستیم که جلوی گلوله ی سگان مزدور انها ( ارتش و پلیس و ..) برویم
یا در شکنجه گاه ها، بتری کولا را از پایین دریافت نماییم !
چه حرف مهملی! مشابه این استدلال رو در زمینه سیستم تک حزبی و ماسمالی دیکتاتوری برآمده از اون هم مطرح کردید E056

خب هر تفکری به فراخور نیازها و اونچه خودش مناسب تر برای اقتصاد میدونه عمل میکنه دیگه. درست مثل شوروی کمونیستی که حزب کمونیست شوروی راه درست رو در تک حزبی و خفقان میدید. حزب کمونیست هم با استدلال خودش گمان میکرد کار درست تک حزبیه. اونها هم به دنبال برآوردن نیازهای خودشون بودند. همونطور که اسلام هم به دنبال برآوردن نیازهای خودشه، احزاب دست راستی هم همینطور، حزب لیبرال دموکرات هم همینطور! خب که چی؟ E056

مزدك بامداد نوشته: گذشته از این، شما هم هوش نکرید که جنگ میان کشور ها یک ایستار[٥]
دیپلماتیک است و نه یک ایستار ایدئولوژیک. برای همین این گفته را
نهوشیدید[٦] که گفتیم: کوبا به آمریکا، فراخوان[٧] جنگی (اعلان جنگ و
اولتیماتو جنگی ..) نداده است. اینکه مردم انجا، ایدئولوژی سوسیالیسم
را برگزیدند، یک گزینش و کنش درون مرزی است و برابر با فراخوان
جنگی به امریکا یا کشور های دیگر نمیباشد. به وارونه، این سرمایه داران
مفت خور آمریکایی بودند که چون دیدند بهره ها از کوبا پایان گرفت،
برای بدست اوردن دوباره ی آن بخور بخور، جنگ و کارشکنی براه انداختند.
جاهای دیگر هم هیمجور! آمریکا تا انسوی جهان تا ویتنام و کره هم رفته!
در همین ایران هم که کمونیستی هم هیچ نبود، کودتا کرده، برای مفت خوری !
مرغ یه پا داره؟ اگر چنین باشه و به قول شما جنگ ایدئولوژیک نمیتونه منجر به جنگ دیپلماتیک یا نظامی بشه، پس چطور شما برخی اقدامات امریکا رو از جمله جنگ ویتنام در زمینه مبارزه با کمونیسم ملعون میدونید؟71

مزدك بامداد نوشته: پس پیش از پاسخ سراسر یاوه، کمی آگاهی گردآورید!
آه. ببخشید. این هم در راستای اینه:
مزدك بامداد نوشته: پس بهتر است دست از ادبسار[٧٦] پارسی هم بردارید و فرزانه ی فردوسی را هم به گاری سرمایه داری نبندید!!

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - Theodor Herzl - 01-25-2014

kourosh_bikhoda نوشته: آفرین آفرین. برای این نطق تاریخی باید به شما مدال افتخار کمونیستی داد. دوتاش زیر سپاس موجوده فعلن.

نخست اینکه معلوم شد چون عمو استالین به اسرائیل کمک کرده آدم خوبی بوده. کلن ملاک اسرائیل شد اینجا. ولی اونوقت امریکای کاپیتالیست و سرمایه دارانش که مدام چتر روی سر اسرائیل هستند آدمای بدی هستند:

ببینید ، آمریکا به دلایلی که به سود خودش هست به اسرائیل کمک میکنه ، یک روزی کمک به اسرائیل به سود آمریکا نباشه مطمئن باشید این کار رو نمیکنه ، همین الانش هم میبینیم که آمریکا و دولت اوباما دارن می‌رن سمت آخوند‌ها و اسرائیل رو تنها میذارند! پس اسرائیل هیچی‌ به آمریکا بدهکار نیست ، اگر هم آمریکا کمکی‌ کرده به سود خودش بوده که کرده با بخاطر اینکه عاشق چشم و ابروی اسرائیل هست! اما زمان جنگ استقلال شوروی جلوی تمام کشور‌های نفتی‌ عربی‌ و آمریکا و اروپا ایستاد ، یعنی‌ جلوی تمام جهان ایستاد و به اسرائیل اسلحه فروخت بخاطر مسائل ایدئولوژیکی ، چون اکثریت اسرائیلی‌ها چپی بودند ، چون شوروی ۲۵ میلیون کشته نداده بود در جنگ جهانی‌ که یک کشتار دیگه رو ببینه!

Arms shipments from Czechoslovakia to Israel 1947–49 - WiKi

من خودم بار‌ها با مزدک بحث و جدال کردم در مورد شوروی و استالین ، ولی‌ نکته اینجا هست خود شما که از سیستم برده داری کاپیتالیسم دفاع میکنی‌ در مقامی نیستی‌ که بیای از شوروی انتقاد کنید ، هر زمانی‌ جستار باز کردی از ایجنت نارجی ریختن آمریکا به سر مردم ویتنام ، همکاری نزدیک دولت آمریکا با نازی و و غیره انتقاد کردی ، اون زمان میشود ۲ ریال به شما کردیت داد!

Theodor Herzl نوشته: ما زمان جنگ استقلال شوروی جلوی تمام کشور‌های نفتی‌ عربی‌ و آمریکا و اروپا ایستاد ، یعنی‌ جلوی تمام جهان ایستاد و به اسرائیل اسلحه فروخت بخاطر مسائل ایدئولوژیکی ، چون اکثریت اسرائیلی‌ها چپی بودند ، چون شوروی ۲۵ میلیون کشته نداده بود در جنگ جهانی‌ که یک کشتار دیگه رو ببینه!
من بیشتر تجهیزات نیروی هوایی اسرائیل رو میشناسم. برای من این حرف ها رو نزنید. بیشتر اسکادران های نیروی هوایی اسرائیل در اون زمان محصولات امریکایی بودند. اسرائیل در جنگ 1948 و جنگ 6 روزه حتا از تانک های عمدتن ساخت امریکا و فرانسه استفاده میکرد جانم E056

Theodor Herzl نوشته: من خودم بار‌ها با مزدک بحث و جدال کردم در مورد شوروی و استالین ، ولی‌ نکته اینجا هست خود شما که از سیستم برده داری کاپیتالیسم دفاع میکنی‌ در مقامی نیستی‌ که بیای از شوروی انتقاد کنید ، هر زمانی‌ جستار باز کردی از ایجنت نارجی ریختن آمریکا به سر مردم ویتنام ، همکاری نزدیک دولت آمریکا با نازی و و غیره انتقاد کردی ، اون زمان میشود ۲ ریال به شما کردیت داد!
اینهم باز تکرار همون مزخرف قبلی بود. به نظر من هم شما حق نداری از کاپیتالیسم انتقاد کنی. خب که چی؟ E056

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - مزدك بامداد - 01-25-2014

kourosh_bikhoda نوشته: چه حرف مهملی! مشابه این استدلال رو در زمینه سیستم تک حزبی و ماسمالی دیکتاتوری برآمده از اون هم مطرح کردید

خب هر تفکری به فراخور نیازها و اونچه خودش مناسب تر برای اقتصاد میدونه عمل میکنه دیگه. درست مثل شوروی کمونیستی که حزب کمونیست شوروی راه درست رو در تک حزبی و خفقان میدید. حزب کمونیست هم با استدلال خودش گمان میکرد کار درست تک حزبیه. اونها هم به دنبال برآوردن نیازهای خودشون بودند. همونطور که اسلام هم به دنبال برآوردن نیازهای خودشه، احزاب دست راستی هم همینطور، حزب لیبرال دموکرات هم همینطور! خب که چی؟
E105
پرسمان بر سر این است که کدام نیاز ها دادوند هستند
بریز و بپاش و خوشی 1% پاریس هیلتون به بهای بمب ناپالم یا
نان 99% کارگرانی که فراورنده ی همه ی کالاهای جهان اند؟

پارسیگر

Theodor Herzl نوشته: ببینید ، آمریکا به دلایلی که به سود خودش هست به اسرائیل کمک میکنه ، یک روزی کمک به اسرائیل به سود آمریکا نباشه مطمئن باشید این کار رو نمیکنه ، همین الانش هم میبینیم که آمریکا و دولت اوباما دارن می‌رن سمت آخوند‌ها و اسرائیل رو تنها میذارند! پس اسرائیل هیچی‌ به آمریکا بدهکار نیست ، اگر هم آمریکا کمکی‌ کرده به سود خودش بوده که کرده با بخاطر اینکه عاشق چشم و ابروی اسرائیل هست! اما زمان جنگ استقلال شوروی جلوی تمام کشور‌های نفتی‌ عربی‌ و آمریکا و اروپا ایستاد ، یعنی‌ جلوی تمام جهان ایستاد و به اسرائیل اسلحه فروخت بخاطر مسائل ایدئولوژیکی ، چون اکثریت اسرائیلی‌ها چپی بودند ، چون شوروی ۲۵ میلیون کشته نداده بود در جنگ جهانی‌ که یک کشتار دیگه رو ببینه!
بله روشنه که هر کشوری و هر دولتی به فکر منافع خودشه. همونطور که خودت اعتراف کردی اگر شوروی هم به خاطر سودِ ایدئولوژیکی نبود چنین کمکی نمیکرد. هر کشوری به دنبال سود خودشه. اعراب همون زمان 1948 هم جیره خوار و دنباله رو امریکا بودند محظ اطلاع بجز چند کشور از جمله عراق. ولی میبینیم بر اساس همون سود دولتی، بعدها رد جنگ شش روزه اسرائیل مجبور شد مقابل قابلمه های روسی بجنگه و کلی میگ رو سرنگون کنه!E056 این یعنی همون شوروی که ازش دم میزنی به عرب ها اینبار اسلحه فروخته بود. خیلی جالبه E41f

در ضمن، اگر اسرائیل چیزی به امریکا بدهکار نیست، چرا انقدر از سیاست جدید اوباما در نزدیکی به ایران جلز ولز میزنه مثل چس فیل؟ روشنه که اوباما نمیتونه منافع کشورش رو فدای پشتیبانی از یک کشور کنه. به دنبال منافع خودش هست. گذشته از این اگر دست دوستی که روحانی به طرفش دراز کرده رو رد کنه، چطور میتونه جواب مجامع روشنفکری مثل ما و شما رو بده و جواب مردم دنیا رو بده؟ حالا خوبه یکی به نعل میزنند یکی به میخ ها!

مزدك بامداد نوشته: پرسمان[١] بر سر این است که کدام نیاز ها دادوند[٢] هستند
بریز و بپاش و خوشی 1% پاریس هیلتون به بهای بمب ناپالم یا
نان 99% کارگرانی که فراورنده[٣] ی همه ی کالاهای جهان اند؟
بله خب من میگم سیستم های کاپیتالیستی به قول شما دادوند هستند و سوسیالیستی برعکسند. دلایلشم بارها گفتیم گویا هوش نکردید E415

راستی یک جواب نیرومند و سالم مثل من وارد بخش پیوند اعضای یک بیمارستان میشه که کلی بیمار نیازمند به انواع عضو در اونجا در حال جان دادن هستند. انسانیت و جامعه پرستی شما میگه من رو بکشند و اعضام رو هدیه بدند نه؟ (فایده گرایی) E412

kourosh_bikhoda نوشته: مرغ یه پا داره؟ اگر چنین باشه و به قول شما جنگ ایدئولوژیک نمیتونه منجر به جنگ دیپلماتیک یا نظامی بشه، پس چطور شما برخی اقدامات امریکا رو از جمله جنگ ویتنام در زمینه مبارزه با کمونیسم ملعون میدونید؟
:e057:
همین را هوش نکردید که:
شایستن و بایستن* یکی نیستند

ناسازگاری ایدئولوژیک میتواند ولی نه باید، به جنگ
انجامد. برای نمونه با ویتنام جنگ گرم بود و با شوروی
جنگ سرد و با چین، همکاری سرایداشتی، برای ساختن
شکاف میان چین کمونیست ( مائوئیست) و شوروی
کمونیست ( لنینیست). پس جنگ جهان بینی همواره
برابر با جنگ رسمی در دادیک جهانی، نیست.

* شایستن و بایستن = امکان و وجوب
پارسیگر

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - Theodor Herzl - 01-25-2014

kourosh_bikhoda نوشته: من بیشتر تجهیزات نیروی هوایی اسرائیل رو میشناسم. برای من این حرف ها رو نزنید. بیشتر اسکادران های نیروی هوایی اسرائیل در اون زمان محصولات امریکایی بودند. اسرائیل در جنگ 1948 و جنگ 6 روزه حتا از تانک های عمدتن ساخت امریکا و فرانسه استفاده میکرد جانم
زمان جنگ استقلال غرب هیچ کمکی‌ به اسرائیل نکرد ، آمریکا حتی اسرائیل رو مورد تحریم‌های تسلیحاتی قرار داده بود ( در حرف کشور‌های عربی‌ هم تحریم بودند ، ولی‌ اونها همه چیز داشتند و تحریم فقط برای فشار روی اسرائیل بود) هرچه هم تانک و هواپیما اسرائیل داشت از باقیمانده‌ها در اروپا بود که به اسرائیل قاچاق شد. ارتش اردن تماما توسط انگلیس آموزش دیده بودند و سلاح‌های انگلیسی‌ داشتند و حتی یک افسر انگلیسی‌ آنها را رهبری میکرد در جنگ! این دیگر یک فکت تاریخی‌ است که در زمان جنگ استقلال تنها شوروی و چکسلواکی به اسرائیل اسلحه فروختند!
نقل قول:
Largely leftover World War II era weapons were used by both sides. Egypt had some British equipment; the Syrian army had some French. German, Czechoslovak and British equipment was used by Israel.[210]

1948 Arab–Israeli War - WiKi

زمان جنگ استقلال اسرائیل یک دونه تانک نداشت ، هرچه هم گرفت از طریق چکسلواکی کمونیست از اروپا قاچاق کردند به اسرائیل!
نقل قول:The Jews, on the other hand, were forced to smuggle weapons, principally from Czechoslovakia. When Israel declared its independence in May 1948, the army did not have a single cannon or tank. Its air force consisted of nine obsolete planes. Although the Haganah had 60,000 trained fighters, only 18,900 were fully mobilized, armed and prepared for war.17 On the eve of the war, chief of operations Yigael Yadin told David Ben-Gurion: "The best we can tell you is that we have a 50-50 chance" (Golda Meir, My Life, (NY: Dell, 1975), pp. 213, 222, 224).

[URL="http://www.jewishfederations.org/page.aspx?id=30786"]Myths and Facts: Israel's War of Independence and Support from the West
[/URL]

kourosh_bikhoda نوشته: بله خب من میگم سیستم های کاپیتالیستی به قول شما دادوند هستند و سوسیالیستی برعکسند. دلایلشم بارها گفتیم گویا هوش نکردید

راستی یک جواب نیرومند و سالم مثل من وارد بخش پیوند اعضای یک بیمارستان میشه که کلی بیمار نیازمند به انواع عضو در اونجا در حال جان دادن هستند. انسانیت و جامعه پرستی شما میگه من رو بکشند و اعضام رو هدیه بدند نه؟ (فایده گرایی)
به گفته ی تهی که نیست که، باید فرنود بیاورید که نتوانستید
خوانندگان به نگرستیزی ما نگاه کنند!
نمونه ی شما هم سفسته است، و نمونه درست این است که
بگویید شما جوانی هستید که ده کلیه دارید که در یخچال
انبار کرده اید ( فزون بر نیاز زیستی) که آنهارا هم از مردم
دزدیده اید. پس باید گریبان شمارا گرفته و آنهارا برای
درمان این بیماران بکار گیرند.

kourosh_bikhoda نوشته: اگر شوروی هم به خاطر سودِ ایدئولوژیکی نبود چنین کمکی نمیکرد.
سود ایئدولوژیکی !! = رسیدن کارگران به سزاواری های خود
یک کنش دادمند است، همچنان که گفتیم، پرسمان و گرفتاری
بر سر نادادوند بودن سود هاست و سود کردن بخودی خود
چیز بدی نیست و این آن چیزی هست که هوش نکرده اید هنوز!

برای هوش کردن بهتر، پاریس هیلتون نیاز به ده رولزرویس زرین
دارد و در راستای این "سود" خود، بر سر ویتنام بمب ناپالم می اندازد
و ویتنامی پاپتی هم برای اینکه بچه اش بمب نخورد="سود" , با سربازان
پاریس هیلتون میجنگد.چون هر دو در پی سود اند پس هیچ دگرسانی
با هم ندارند در دید شما ؟ براستی که دستخوش به این "فرنود"!!
E105

پارسیگر