دفترچه
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: سیاست و اقتصاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%DA%A9%D9%85%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D9%85-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%B3%D9%85)

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - sonixax - 01-24-2014

Theodor Herzl نوشته: یکی‌ از دلیل دشمنی هیتلر با یهودیان این بود که میگفت شوروی و بلشویک‌ها همه یهودی هستند!بعد یک عده می‌گویند که هیتلر حکومتی سوسیالیستی بود!

برایتان سند آوردیم که بروید بخوانید انقدر این چرندیاتی که سوسیالیستها برای فرشته نشان دادن خود سر هم کرده اند و به دروغ میگویند هیتلر سوسیالیست نبود را تکرار نکنید .

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - Theodor Herzl - 01-24-2014

sonixax نوشته: برایتان سند آوردیم که بروید بخوانید انقدر این چرندیاتی که سوسیالیستها برای فرشته نشان دادن خود سر هم کرده اند و به دروغ میگویند هیتلر سوسیالیست نبود را تکرار نکنید .
از زمانی‌ که شما گفتید یهودیان حتما یک کاری کردند که نازی‌ها رو تحریک کردند ، من دیگر در زمینه اسرائیل یا هیتلر با شما بحثی‌ نمیکنم ، لطف کنید در این ۲ مورد دیگر چیزی خطاب به من ننویسید یا اگر من در بحث با شخص دیگری هستم از نوشته من نقل قول نگیرید ، ممنون میشوم!E306

Theodor Herzl نوشته: از زمانی‌ که شما گفتید یهودیان حتما یک کاری کردند که نازی‌ها رو تحریک کردند ، من دیگر در زمینه اسرائیل یا هیتلر با شما بحثی‌ نمیکنم ، لطف کنید در این ۲ مورد دیگر چیزی خطاب به من ننویسید یا اگر من در بحث با شخص دیگری هستم از نوشته من نقل قول نگیرید ، ممنون میشوم!

اگر پاسخی یا چرندی در رابطه با نوشته ها یا گفته های من ننویسید پاسخی به شما هم طبیعتن نمیدم!!!

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - Theodor Herzl - 01-24-2014

sonixax نوشته: اگر پاسخی یا چرندی در رابطه با نوشته ها یا گفته های من ننویسید پاسخی به شما هم طبیعتن نمیدم!!!
بیایید به یکدیگر قول بدهیم دوستانه دیگر در این ۲ مورد در هیچ جستاری با یکدیگر بحث نکنیم ، قبول؟ من خطاب به شما چیزی نمی‌نویسم ، شما نیز خطاب به من چیزی ننویس ، از نوشته‌های یکدیگر نیز نقل قول نگیریم از مستقیماً خطاب به یکدیگر نباشد!:e420:E306

Theodor Herzl نوشته: بیایید به یکدیگر قول بدهیم دوستانه دیگر در این ۲ مورد در هیچ جستاری با یکدیگر بحث نکنیم ، قبول؟ من خطاب به شما چیزی نمی‌نویسم ، شما نیز خطاب به من چیزی ننویس ، از نوشته‌های یکدیگر نیز نقل قول نگیریم از مستقیماً خطاب به یکدیگر نباشد!

اینجا فاروم است و من هم چنین قولی به هیچ کسی نمیدهم!
اینطور هم که به در بگوییم دیوار بشنود از نظر من خاله زنک بازی و کار کودکان و خردسالان است!
پس اگر در باره نوشته های من یا استدلال های من یا ادعاهای من حتا خطاب به شخص دیگری حرفی زدید منتظر پاسخ هم باشید E032

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - مزدك بامداد - 01-25-2014

sonixax نوشته: چرا کوبا و کره شمالی و شوروی و ... رسانه قوی ندارند ؟ چون پول ندارند (مثل باقی کمونیستها) - چرا پول ندارند ؟ چون درک درستی از اقتصاد ندارند و به مدل 200 سال پیش مارکس آویزون هستند ! چرا درک درستی ندارند چون همه چیز رو سیاه و سفید میبینند یعنی همه یا بورژوا هستند یا پرولتاریا! چرا همه چیز رو سیاه و سفید میبینند ؟ چون کمونیست هستند.
بیجاست، پول به اندازه ی آمریکا ندارند که میلیونها تن را میدوشد
و میلیونها برده را سد ها سال دوشیده است ! بزبان دیگر، دزدی
نکرده اند و گرنه همین چند سال پیش زرت بانکهای شما قمصور شد!
:e057:

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - sonixax - 01-25-2014

مزدك بامداد نوشته: بیجاست، پول به اندازه ی آمریکا ندارند که میلیونها تن را میدوشد
و میلیونها برده را سد ها سال دوشیده است ! بزبان دیگر، دزدی
نکرده اند و گرنه همین چند سال پیش زرت بانکهای شما قمصور شد!

ثروت اولیه آمریکا نه از سرزمینهای دیگه و از دزدی!!!! (به قول شما) بلکه از ثروتهای خود آن سرزمین بوده! شما گویا مدام فراموش میکنید که آمریکا کمتر از 100 ساله که ابرقدرت و پیشرفته و نامبر وان و جهان خوار و امپریالیست و ... شده!
در مورد برده داری هم باید خدمتتون بگم که خود شوروی میلیونها رفیقِ کمونیست را با شعارهای عوام فریبِ هومن دوستی و ... به بیگاری و در حقیقت بردگی گرفت! کره شمالی هم همچنین! آلمان شرقی هم همین طور! ولی هیچکدام پولدار نشدند!!! (البته به جز شوروی که تمام ثروتش را به جای اینکه خرج پیشرفت کشور کند خرجِ جنگ سرد و کل کل با قدرتی ده ها بلکه صدها بار بزرگتر از خودش کرد) پس این حرف شما هم کما فی السابق بهانه است.

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - مزدك بامداد - 01-25-2014

sonixax نوشته: ثروت اولیه آمریکا نه از سرزمینهای دیگه و از دزدی!!!! (به قول شما) بلکه از ثروتهای خود آن سرزمین بوده! شما گویا مدام فراموش میکنید که آمریکا کمتر از 100 ساله که ابرقدرت و پیشرفته و نامبر وان و جهان خوار و امپریالیست و ... شده!
در مورد برده داری هم باید خدمتتون بگم که خود شوروی میلیونها رفیقِ کمونیست را با شعارهای عوام فریبِ هومن دوستی و ... به بیگاری و در حقیقت بردگی گرفت! کره شمالی هم همچنین! آلمان شرقی هم همین طور! ولی هیچکدام پولدار نشدند!!! (البته به جز شوروی که تمام ثروتش را به جای اینکه خرج پیشرفت کشور کند خرجِ جنگ سرد و کل کل با قدرتی ده ها بلکه صدها بار بزرگتر از خودش کرد) پس این حرف شما هم کما فی السابق بهانه است.
بیجاست،
شما گفتید سوسیالیست ها سر از سرایداشت در نمیآورند، به شما نشان دادیم که
سرمایه داری همواره در تب و تاب سرایداشتی بسر میبرد و اینکه گروهی هی
پولدار تر و گروهی دیگری هی بی پول تر میشوند را نمیتوان به پای کارآمدی
سرایداشتی و سر در آوردن از ان نوشت. آری انها از دزدیدن سردر میاورند.

آمریکا هم از آغاز برده گیری کرد و میلیونها تن را از افریکا به آمریکا آورد
و شیره ی جانشان را مکید. اگر کمونیست ها برای کشورشان کار کرده اند
از روی باور و خواست خود بوده و از بیرون کسی را نچاپیدند. تازه در زمان
کمونیستها، همچنان که گفتیم، آمریکا ژاندارمی جهانی را بر دوش گرفته بود
و دیگر نمیگذاشت کمونیسم پیشرفت کند. شما هم روشن است که نمیدانید به
چه کسی "برده" میگویند. خود جورج واشنگتون هم برده داشته! اینها سد ها
سال چاپیدند که در سد سال پس از ان، کم کم رو بسوی جهانخواری سرایداشتی
و امپریالیستی ( مردم را در همان کشور های خودشان میچاپیدند و دیگر نیازی
نبود با کشتی به آمریکا ببرند و بچلانند!). این بار و هزینه را هم آمریکا روی
دوش شوروی گذاشت و برتری سرایداشت شوروی هم در همین بود که بی
چاپیدن ملت های دیگر توانست اینهمه سال در برابر کشور جهانخوار وپولدار
(از برده داری و جهانخواری و دور از جنگ ها) پایداری نماید که براستی
شایسته ستایش و یادمان کهرمانی تاریخی است! شما هم همچنان برای
پاریس هیلتون آفتابه بگیرید !!

پارسیگر

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - Theodor Herzl - 01-25-2014

درود بر این بانو که در جای روزا لوکزامبورگ قدم میگذارد!

‮جهان‬ - ‭BBC ‮فارسی‬ - ‮یاسمین فهیمی، زن ایرانی تباری که دبیرکل حزب سوسیال دموکرات آلمان شد‬

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - kourosh_bikhoda - 01-25-2014

Theodor Herzl نوشته: استالین کار‌های اشتباه زیادی در طول عمرش کرد و جنایت هم کرد ، ولی‌ اگر همین استالین نبود اسرائیلی نیز نبود ، چون در جنگ استقلال ۱۹۴۸ تنها و تنها استالین و چکسلواکی به دستور استالین به اسرائیل سلاح فروختند. دیگر هم اینکه استالین اصلا شخص مال اندوزی نبود و بعد از مرگ هیچ ثروتی از خود بجا نگذاشت! مطمئنا استالین فرشته نبود ، ولی‌ یک عده سرمایه دار که کون خودشان گهی است حق ندارند از استالین انتقاد کنند! کسانی‌ که ایجنت نارنجی به سر مردم ریختند! استالین همچنین تمام هستی‌ و نیستی‌ شوروی را در جنگ با هیتلر به میا‌‌ن گذاشت! فقط در یک مورد فتح برلین ۶۰۰۰ تانک استفاده شد!
E41fE00e
آفرین آفرین. برای این نطق تاریخی باید به شما مدال افتخار کمونیستی داد. دوتاش زیر سپاس موجوده فعلن.

نخست اینکه معلوم شد چون عمو استالین به اسرائیل کمک کرده آدم خوبی بوده. کلن ملاک اسرائیل شد اینجا. ولی اونوقت امریکای کاپیتالیست و سرمایه دارانش که مدام چتر روی سر اسرائیل هستند آدمای بدی هستند:
sonixax نوشته: همین اسرائیل هم که الان آویزون سرمایه دارهای کون گهیه که :)))

دو اون حرف مسخره ایه که منم میتونم بر مبنای همون بگم یک مشت مال مردم خورِ کون گشاد چپی که مخالف آزادی و عدالت هستند حق ندارند از کاپیتالیسم و از امریکای عزیز انتقاد کنند E415