دفترچه
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: سیاست و اقتصاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%DA%A9%D9%85%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D9%85-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%B3%D9%85)

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - Mehrbod - 12-29-2012

Russell نوشته: مساله اینست که یک نابخردی کلا هست در چپ امروز که کلا همه چیز از آمریکا بهتر است.برای این موضع مثلا ادعای اینکه آمریکا را

این بخش ولی میتواند از دنبال نکردن چپ‌ها آمده باشد. همین ژیژک که گفتی من هرگز سخنی
نامنطقی از او ندیده‌ام و خود به او بسادگی میگوید که همه انقلاب‌های چپ فاجعه‌بار و شکست‌آمیز بوده‌اند.

نکته در اینه که راهکار چیست؟ راهکار آمریکا تنها یک چند درجه‌ای بهتر از ایران است، تازه آنرا هم زمان بدهید ببینید
چگونه فاسد میشود، مگر ایران خودمان بیش از 30 سال درازید تا از آزادی‌های فرشته‌مانند زمان شاه - دستکم همبودین - به امروز برسد؟

سرمایه‌داری به هر روی بازی آدمهای باهوش و برده‌داری مدرن است.

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - Theodor Herzl - 12-29-2012

Mehrbod نوشته: راهکار آمریکا تنها یک چند درجه‌ای بهتر از ایران است،
Thomas Paine یکی‌ از پدران بنیان گذار آمریکا یک سخن جالبی‌ گفته است ، "بحث با کسی‌ که خرد را کنار گذشته است، مثل دارو دادن به جسد است." واقعا اگر فکر می‌کنید کشور بنیان گذار اولین قانون اساسی‌ سکولار جهان ، مهد اختراعات و اکتشافات ، ابر قدرت نظامی جهان ، و... تنها چند درجه از جمهوری اسلامی بهتر است ، من دیگر در این زمینه بحثی‌ با شما نمیکنمE00e

David Hume نوشته: Thomas Paine یکی‌ از پدران بنیان گذار آمریکا یک سخن جالبی‌ گفته است ، "بحث با کسی‌ که خرد را کنار گذشته است، مثل دارو دادن به جسد است." واقعا اگر فکر می‌کنید کشور بنیان گذار اولین قانون اساسی‌ سکولار جهان ، مهد اختراعات و اکتشافات ، ابر قدرت نظامی جهان ، وای... تنها چند درجه از جمهوری اسلامی بیشتر است ، من دیگر در این زمینه بحثی‌ با شما نمیکنمE00e

اینها که هنر نیست، همه فندآوری‌ها دیر یا زود بدست میایند، نکته در اینه که با چه بهایی ما به اینها دستیافته‌ایم؟
با بردگی میلیون‌ها تن؟ همین آمریکا هم که تا چند سده پیش برده‌داری رسمی داشت، آنهم زمانیکه در ایران باستانش برچیده بودند!؟ تنها سه چهار هزار سال برایشان زمان برد انگار 21

جدای اینکه همه این پیشرفت‌ها و هوچی‌گری‌ها مرزمند به چند سده نمیشوند، آنهم که میبینیم گندش کم کم دارد درمیاید.

همچنین فراموش نشود که این پیشرفت‌ها به چه بهایی بدست میایند، من پیشتر یک مانند‌سازی میان کشورداری آمریکا و کشورداری رولت‌روسی کرده بودم
که در آن پیشرفت همیشه رو به افزایش بود، با این نکته (catch) کوچک که این پیشرفت به بهای از بازی بیرون
افتادن (کشته شدن) بازی‌کنندگان رولت روسی ما بود.

در آمریکای امروز هم این پیشرفت‌ها به بهای زیر پا له شدن مردم بدست میاید و همچنان که دیگر دوستی در همین جُستار گفته بود، ما چنین پیشرفتی نمیخواهیم.

از سوی دیگر، همه پیشرفتهای دانشیک فرایندی منطقی را میگذارنند و چنانکه میگویند، اگر ادیسون نبود یکی دیگر لامپ را اختراع میکرد، پس نکته در بها - سودی است که برای رسیدن به پیشرفت میدهیم، اگر نه ما خواه ناخواه کند یا تند پیش میرویم.

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - Russell - 12-29-2012

Mehrbod نوشته: این بخش ولی میتواند از دنبال نکردن چپ‌ها آمده باشد. همین ژیژک که گفتی من هرگز سخنی
نامنطقی از او ندیده‌ام و خود به او بسادگی میگوید که همه انقلاب‌های چپ فاجعه‌بار و شکست‌آمیز بوده‌اند.

نکته در اینه که راهکار چیست؟ راهکار آمریکا تنها یک چند درجه‌ای بهتر از ایران است، تازه آنرا هم زمان بدهید ببینید
چگونه فاسد میشود، مگر ایران خودمان بیش از 30 سال درازید تا از آزادی‌های فرشته‌مانند زمان شاه - دستکم همبودین - به امروز برسد؟

سرمایه‌داری به هر روی بازی آدمهای باهوش و برده‌داری مدرن است.
خوب ژیژک خوبشان است تازه و او هم البته حرف غلط کم نمیزند.همین چامسکی را ببینید چه میگوید درباره صهیونیسم و ایران و...
حالا در اینکه اوضاع میشود پس برود حرفی نیست ولی داستان ایران خیلی متفاوت است با کشوری مثل آمریکا که مردمش تجربه دموکراسی دارند و آزادی بیان هست تا حد زیادی و...
در کل بنظر من لیبرالیسم آنقدرها هم بد نیست.حداقلش اینست که زنده طرف بیشتر از مرده اش برای دشمن میارزد و این خودش امکان گسترش عقاید و آزادیهایی را میدهد که وجودشان بدون آنها ناممکن بود.

Russell نوشته: خوب ژیژک خوبشان است تازه و او هم البته حرف غلط کم نمیزند.همین چامسکی را ببینید چه میگوید درباره صهیونیسم و ایران و...
حالا در اینکه اوضاع میشود پس برود حرفی نیست ولی داستان ایران خیلی متفاوت است با کشوری مثل آمریکا که مردمش تجربه دموکراسی دارند و آزادی بیان هست تا حد زیادی و...
در کل بنظر من لیبرالیسم آنقدرها هم بد نیست.حداقلش اینست که زنده طرف بیشتر از مرده اش برای دشمن میارزد و این خودش امکان گسترش عقاید و آزادیهایی را میدهد که وجودشان بدون آنها ناممکن بود.

آری سخن من هم همینه، که آمریکا کار میکند و در برابر دگرگزین‌هایی چون ایران و کره شمالی و .. بهترین چیزی است که داریم، ولی
این بهترین همچین جای بالیدن ندارد و نباید آنرا در جایگاه راهکار بشریت دید یا هتا برستود، که در نخستین زمان به یک چیز بهتر روی آورد یا آزمود.

به سخن بهتر، ما میدانیم چه نمیخواهیم (ایران، عراق، ..) ولی اینکه چه میخواهیم روشن نیست، ولی سددرسد آمریکا هم نیست.

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - sonixax - 12-29-2012

David Hume نوشته: من فکر می‌کنم میلاد یک رگه‌های کمونیستی درونش هست یا زیاد با کمونیست‌ها چرخیدهE415, یا می‌خواهد بگه آمریکا هیچ غلطی نمی‌تونه بکنه ، یا اینکه همچی‌ فیلم هست و نمایش هست، یا اینکه آمریکا فلان هست. مدفوع آمریکا به ۹۰% کشور‌های جهان می‌ارزه به نظر منE00e

خوب البته من سرسرپرده آمریکا نیستم . Patriot برای یک کشور دیگه هم نیستم E402
همان ۹۰% کشورهای جهان معاملاتشان را با آمریکا قطع کنند در همین آمریکای مورد علاقه شما مردم زنده زنده همدیگر را خواهند خورد !
نبود یک چین به تنهایی کافیست که اقتصاد آمریکا دچار مشکل بشه .

Mehrbod نوشته: اینها که هنر نیست، همه فندآوری‌ها دیر یا زود بدست میایند، نکته در اینه که با چه بهایی ما به اینها دستیافته‌ایم؟
با بردگی میلیون‌ها تن؟ همین آمریکا هم که تا چند سده پیش برده‌داری رسمی داشت، آنهم زمانیکه در ایران باستانش برچیده بودند!؟ تنها سه چهار هزار سال برایشان زمان برد انگار

جدای اینکه همه این پیشرفت‌ها و هوچی‌گری‌ها مرزمند به چند سده نمیشوند، آنهم که میبینیم گندش کم کم دارد درمیاید.

همچنین فراموش نشود که این پیشرفت‌ها به چه بهایی بدست میایند، من پیشتر یک مانند‌سازی میان کشورداری آمریکا و کشورداری رولت‌روسی کرده بودم
که در آن پیشرفت همیشه رو به افزایش بود، با این نکته (catch) کوچک که این پیشرفت به بهای از بازی بیرون
افتادن (کشته شدن) بازی‌کنندگان رولت روسی ما بود.

در آمریکای امروز هم این پیشرفت‌ها به بهای زیر پا له شدن مردم بدست میاید و همچنان که دیگر دوستی در همین جُستار گفته بود، ما چنین پیشرفتی نمیخواهیم.

از سوی دیگر، همه پیشرفتهای دانشیک فرایندی منطقی را میگذارنند و چنانکه میگویند، اگر ادیسون نبود یکی دیگر لامپ را اختراع میکرد، پس نکته در بها - سودی است که برای رسیدن به پیشرفت میدهیم، اگر نه ما خواه ناخواه کند یا تند پیش میرویم.

و البته فراموش نشود که بنیانگذار دنیای مدرن و تمام تکنولوژی های امروزی نه آمریکا بلکه آلمان نازی بود !
پس مدرن بودن و پیشرفته بودن به معنای خوب بودن و آدم حسابی بودن نیست .

پ.ن : کسرا جان مهد حقوق بشر و آزادی بیان و ... آمریکا نیست - فرانسه هستش . آمریکا معروفه به Land of Opportunities که البته شامل امروز آمریکا نمیشود . خدا بیامرزد آن زمانها را .

sonixax نوشته: و البته فراموش نشود که بنیانگذار دنیای مدرن و تمام تکنولوژی های امروزی نه آمریکا بلکه آلمان نازی بود !
دنیای مدرن امروزی از انقلاب صنعتی در دهه ۱۸۰۰ شروع شده است.

sonixax نوشته: کسرا جان مهد حقوق بشر و آزادی بیان و ... آمریکا نیست - فرانسه هستش
از نظر آزادی بیان آمریکا از تمامی‌ جهان جلوتر است ، در آمریکا انکار هلوکاست قانونی‌ هست ، در فرانسه نیست ، در آمریکا hate speech قانونی‌ هست ، در فرانسه نیست و بسیاری چیز‌های دیگر!

David Hume نوشته: دنیای مدرن امروزی از انقلاب صنعتی در دهه ۱۸۰۰ شروع شده است.

بنیانگذار تمام تکنولوژی هایی که امروزه میبینید آلمان نازیست ! میخواهید قبول کنید ! میخواهید به خاطر یهودی بودنتان و نفرتتان از نازی ها (که البته به جاست) قبول نکنید .

تقریبن تمام تکنولوژی های برتری که دنیای امروزی را میسازد از الکترونیک بگیرید تا همین بمب اتمی و موشک و موتور جت و ... منشا اش آلمان نازی بوده .

David Hume نوشته: از نظر آزادی بیان آمریکا از تمامی‌ جهان جلوتر است ، در آمریکا انکار هلوکاست قانونی‌ هست ، در فرانسه نیست ، در آمریکا hate speech قانونی‌ هست ، در فرانسه نیست و بسیاری چیز‌های دیگر!

در آمریکا فروش اسلحه به هر ننه من قمری که منجر به کشتار مردم میشه هم آزاده ! دلیل نمیشه که بگیم چون چیزهای بد در آمریکا آزاد هستند پس آمریکا جلوتر و بهتره !

انکار هلوکاست هم همچین چیز مهمی نیست فقط امروزه به خاطر بهره برداری های سیاسی الکی بزرگش کرده اند . یک جنایت تاریخی بوده انجام شده از رویش ۷۰ سال هم گذشته . در ایران نه تنها انکار هلوکاست آزاده بلکه برایش جایزه هم میدهند پس ایران آزاد ترین کشور دنیاست !!!!

sonixax نوشته: بنیانگذار تمام تکنولوژی هایی که امروزه میبینید آلمان نازیست ! میخواهید قبول کنید ! میخواهید به خاطر یهودی بودنتان و نفرتتان از نازی ها (که البته به جاست) قبول نکنید .

تقریبن تمام تکنولوژی های برتری که دنیای امروزی را میسازد از الکترونیک بگیرید تا همین بمب اتمی و موشک و موتور جت و ... منشا اش آلمان نازی بوده .
Industrial Revolution - WiKi

در مورد انقلاب صنعتی کمی‌ مطالعه بفرمایید میلاد گرامی‌ :e420:

sonixax نوشته: در آمریکا فروش اسلحه به هر ننه من قمری که منجر به کشتار مردم میشه هم آزاده ! دلیل نمیشه که بگیم چون چیزهای بد در آمریکا آزاد هستند پس آمریکا جلوتر و بهتره !

انکار هلوکاست هم همچین چیز مهمی نیست فقط امروزه به خاطر بهره برداری های سیاسی الکی بزرگش کرده اند . یک جنایت تاریخی بوده انجام شده از رویش ۷۰ سال هم گذشته . در ایران نه تنها انکار هلوکاست آزاده بلکه برایش جایزه هم میدهند پس ایران آزاد ترین کشور دنیاست !!!!

فقط هولاکاست نیست ، همین امروز کسی‌ در اروپا جرات نمیکند از اسلام چیزی بنویسد! ، در انگلیس بگویید بالای چش اسلام ابرو هست از شما شکایت میکنند ، فکر کنید اگر آن کشیش در انگلیس قران را آتش زده بود ، چه اتفاقی‌ برای او می‌‌افتاد؟