دفترچه
واکنش مردم ایران و مقامات دولت ایران به پیام نوروزی پرزیدنت اوب... - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: تاریخ، فرهنگ، همبود (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE%D8%8C-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%D8%8C-%D9%87%D9%85%D8%A8%D9%88%D8%AF)
+--- موضوع: واکنش مردم ایران و مقامات دولت ایران به پیام نوروزی پرزیدنت اوب... (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1---1369)

صفحات 1 2 3 4 5 6

واکنش مردم ایران و مقامات دولت ایران به پیام نوروزی پرزیدنت اوباما - U.S.CENTCOM - 03-26-2014

http://[عکس: 51.jpg]

واکنش مردم ایران و مقامات دولت ایران به پیام نوروزی پرزیدنت اوباما
رئیس جمهور آمریکا باراک اوباما هفته گذشته به مناسبت "نوروز" پیام سالانه خود را به ایرانیان فرستاد. او ازجمهوری اسلامی ایران صحبت کرد و در حالی که انقلاب 1979 را که به جدایی از ایالات متحده انجامید به رسمیت شناخت ، چشم انداز روابط جدید بین آمریکا و ایران را در ریشه منافع و احترام متقابل دانست. " او همچنین در مورد " استعداد و نبوغ مردم ایران " در طول تاریخ صحبت کرد.

به همین ترتیب، وزیر امور خارجه جان کری گفت: با " حضور و محبت " آمریکاییان ایرانی تبار " خانواده خود من قوی تر است " . وی به جای "خلیج عرب" از واژه " خلیج فارس " استفاده کرد. وزارت خزانه داری ایالات متحده - که نظارت بر تحریم های ایالات متحده بر ایران را بر عهده دارد - مجوز جدیدی به منظور افزایش دانش آموز ایرانی و مبادلات آموزشی صادر کرده است.

در حالی که پیام پرزیدنت اوباما با استقبال خوبی توسط مردم ایران در ایران و خارج از کشور روبرو شد ، مقام معظم رهبری شاکی به نظر می رسید . وی طبق معمول بیان کرد که ایالات متحده دشمن است و دشمن باقی می ماند . او باز به این گفته آمریکا که " همه گزینه ها همچنان بر روی میز است " اشاره کرد و اظهار داشت که ایالات متحده بی ادبی است و به ایرانیان توهین می کند. او کاملا نظر مثبت رئیس جمهور اوباما را در مورد مقام رهبری ایران نادیده گرفت . با این حال جواد ظریف وزیر امور خارجه و علی اکبر جوانفکر ، مشاور رئیس جمهور ایران، روحانی ، هر دو نظر مثبتی درمورد پیام اوباما داشتند.

دوستان نظر شما در مورد تبریک نوروزی پرزیدنت اوباما چی هست ؟
در ضمن از همه شما عزیزان که تبریک نوروزی برای ما در فیس بوک فرستادید تشکر می کنیم و سال خوبی را برای همه شما آرزو می کنیم.

با سپاس
تیم گفتمان فارسی
فرماندهی مرکزی ایالات متحده

واکنش مردم ایران و مقامات دولت ایران به پیام نوروزی پرزیدنت اوباما - azadah - 03-28-2014

ضربه ای كه آمریكا در 28 مرداد بر ایران وارد آورد هركز التیام نیافت .

واکنش مردم ایران و مقامات دولت ایران به پیام نوروزی پرزیدنت اوباما - Theodor Herzl - 03-28-2014

U.S.CENTCOM نوشته: مقام معظم رهبری
U.S.CENTCOM نوشته: او کاملا نظر مثبت رئیس جمهور اوباما را در مورد مقام رهبری ایران نادیده گرفت
شما بسیجی‌ نیستی‌ آقای کامران؟ چرا عین یک حزب‌الهی این فرماندهی مرکزی بیانیه میده؟ هر زمانی‌ این دمکرات‌ها سر کار بودند با آخوند‌ها رفتند توی رخت خواب ، از کارتر بگیرید تا کلینتون و همین اوباما ، از تعظیم جلوی پادشاه سعودی بگیرید تا این بیانیه ها که انگار از پایگاه مقداد سپاه صادر شده و نه فرماندهی مرکزی! امیدوارم در سال ۲۰۱۶ جمهوری خواهان برنده بشوند چون تمامی‌ جهان از دست آمریکای دمکرات‌ها ضربه میخوره! یک زمانی‌ بوش ۴۸ ساعت اولتیماتوم میداد به صدام حالا دیگه کسی‌ رئیس جمهور آمریکا رو به هیچی‌ هم حساب نمیکنه!

واکنش مردم ایران و مقامات دولت ایران به پیام نوروزی پرزیدنت اوباما - sonixax - 03-28-2014

azadah نوشته: ضربه ای كه آمریكا در 28 مرداد بر ایران وارد آورد هركز التیام نیافت .

اتفاقن یکی از درست ترین کارها بود!
مصدق دانسته یا ندانسته داشت ایران رو دو دستی تقدیم کمونیستها میکرد و در صورت تداوم وضعیت شاید ایران به حال و روز افغانستان افتاده بود شاید هم کره شمالی.
متاسفانه همه در داستان این کودتای 28 مرداد فقط نوک دماغشون رو میبینند و بلایایی که میتونست به خاطر تداوم کارهای مصدق بر سر مملکت بیاد رو نمیبینند.
اون ور داستان این میشد که اگر کودتا نمیشد امروز به جای مصدق شاه شده بود فرشته ! ولی حقیقت اینه که هیچ کدومشون فرشته نبودند یکیشون یک بزدل ترسو که مملکت رو دو دستی تقدیم جمهوری اسلامی چیها کرد و اون یکی یک قجری ی کله شق که داشت کشور رو مفت مفت تقدیم کمونیستها میکرد.

واکنش مردم ایران و مقامات دولت ایران به پیام نوروزی پرزیدنت اوباما - meaning - 03-28-2014

Does Obama Inscribed in Arabic? | TheBlaze.com

واکنش مردم ایران و مقامات دولت ایران به پیام نوروزی پرزیدنت اوباما - undead_knight - 03-29-2014

sonixax نوشته: اتفاقن یکی از درست ترین کارها بود!
مصدق دانسته یا ندانسته داشت ایران رو دو دستی تقدیم کمونیستها میکرد و در صورت تداوم وضعیت شاید ایران به حال و روز افغانستان افتاده بود شاید هم کره شمالی.
متاسفانه همه در داستان این کودتای 28 مرداد فقط نوک دماغشون رو میبینند و بلایایی که میتونست به خاطر تداوم کارهای مصدق بر سر مملکت بیاد رو نمیبینند.
اون ور داستان این میشد که اگر کودتا نمیشد امروز به جای مصدق شاه شده بود فرشته ! ولی حقیقت اینه که هیچ کدومشون فرشته نبودند یکیشون یک بزدل ترسو که مملکت رو دو دستی تقدیم جمهوری اسلامی چیها کرد و اون یکی یک قجری ی کله شق که داشت کشور رو مفت مفت تقدیم کمونیستها میکرد.
Appeal to probability - WiKi
میتونی اثبات بکنی که حتما چنین چیزی رخ میداد!؟در مرود انقلاب 57 که نمیشه با این اطمینان حرف زد و خمینی با فرصت طلبی و البته شانس تونست انقلاب رو "اسلامی" بکنه،در زمان همین خمینی هم چپ ها کم قدرت نداشتند(مثلا کمک به خنثی کردن کودتای نوژه) ولی اسلام گراهای در موقع مناسب سلاخیشون! کردند.

این مثال رو زدم تا ببینی صرفا قدرت داشتن حزب توده تضمینی برای کمونیستی شدن ایران نبود و تازه کمونیستی شدن ایران هم باز به معنای تبدیل ایران به کره شمالی یا افغانستان نبود،مثال های نقض اقمار سابق شوروی یا چین هستند.

واکنش مردم ایران و مقامات دولت ایران به پیام نوروزی پرزیدنت اوباما - sonixax - 03-29-2014

undead_knight نوشته: میتونی اثبات بکنی که حتما چنین چیزی رخ میداد!؟در مرود انقلاب 57 که نمیشه با این اطمینان حرف زد و خمینی با فرصت طلبی و البته شانس تونست انقلاب رو "اسلامی" بکنه،در زمان همین خمینی هم چپ ها کم قدرت نداشتند(مثلا کمک به خنثی کردن کودتای نوژه) ولی اسلام گراهای در موقع مناسب سلاخیشون! کردند.

این مثال رو زدم تا ببینی صرفا قدرت داشتن حزب توده تضمینی برای کمونیستی شدن ایران نبود و تازه کمونیستی شدن ایران هم باز به معنای تبدیل ایران به کره شمالی یا افغانستان نبود،مثال های نقض اقمار سابق شوروی یا چین هستند.

از اونجایی که کمونیسم حتا یک نمونه موفق تحویل نداده پس در صورت کمونیستی شدن ایران معلوم بود چه در انتظارمون بود.
توده ای ها هم که رسمن پشت خمینی در اومدند و بخش بزرگی از همین بدبختی امروز گردن همین توده ای هاست! اتفاقن اون کودتا دست کم اون عمل رو چند سالی عقب انداخت!

[URL="http://mahakestan.blogspot.co.uk/2014/02/blog-post_13.html"]محکستان: حزب توده: جمهوری اسلامی آیت الله خمینی منطبق بر خواست های حزب توده!

http://news.gooya.com/politics/archives/2013/11/170963.php
[/URL]

واکنش مردم ایران و مقامات دولت ایران به پیام نوروزی پرزیدنت اوباما - Theodor Herzl - 03-29-2014

مصدق اولین کاری که کرد بعد به قدرت رسیدن سفارت اسرائیل رو بست , تازه کدام کودتا؟ طبق قانون اساسی‌ مشروطه پادشاه حق برکنار کردن نخست‌وزیر رو داره ، مصدق هم نخست وزیر مشروطه بود!

واکنش مردم ایران و مقامات دولت ایران به پیام نوروزی پرزیدنت اوباما - undead_knight - 03-29-2014

sonixax نوشته: از اونجایی که کمونیسم حتا یک نمونه موفق تحویل نداده پس در صورت کمونیستی شدن ایران معلوم بود چه در انتظارمون بود.
توده ای ها هم که رسمن پشت خمینی در اومدند و بخش بزرگی از همین بدبختی امروز گردن همین توده ای هاست! اتفاقن اون کودتا دست کم اون عمل رو چند سالی عقب انداخت!
[URL="http://mahakestan.blogspot.co.uk/2014/02/blog-post_13.html"]محکستان: حزب توده: جمهوری اسلامی آیت الله خمینی منطبق بر خواست های حزب توده!
[/URL]gooya news :: politics : سند منتشرنشده: نامه حزب توده ايران به آيت‌الله خمينی
نه نشد دیگه میلاد جان،مگر من گفتم نمونه موفق میشد؟!من دارم میگم هیچ قطعیتی در این مورد نیست که حتی در صورت کمونیستی شدن(که خود اون هم قطعی نبود) ایران به سرنوشت کره شمالی یا افغانستان دچار بشه و فکر میکنم سرنوشت اقمار سابق شوروی از وضعیت فعلی ج.ا خیلی بهتره! :))

خب من دارم چی میگم؟!میگم با وجود این همه تاثیری که روی ج.ا داشتند باز هم نتونستند ج.ا رو کمونیستی کنند و رسما از اسلام گراها شکست خوردند،یعنی تائیدی بر اینکه قدرت داشتنشون به تنهایی عاملی برای کمونیستی شدن ایران نبود.

واکنش مردم ایران و مقامات دولت ایران به پیام نوروزی پرزیدنت اوباما - sonixax - 03-29-2014

undead_knight نوشته: نه نشد دیگه میلاد جان،مگر من گفتم نمونه موفق میشد؟!من دارم میگم هیچ قطعیتی در این مورد نیست که حتی در صورت کمونیستی شدن(که خود اون هم قطعی نبود) ایران به سرنوشت کره شمالی یا افغانستان دچار بشه و فکر میکنم سرنوشت اقمار سابق شوروی از وضعیت فعلی ج.ا خیلی بهتره! :))

نه نیست!
اقمار سابق شوروی اگر در اتحادیه اروپا راه داده شده اند به خاطر قدرت یورو و پشتیابنی کشورهای صنعتی و ثروتمند اروپا وضعشون یک مقداری بهتر شده.
اونهایی که راه داده نشدند از در پیتی ترین کشورهای جهان هستند و همین ایران امروز با همین وضعیتش شاید ده ها سال ازشون جلوتره.
در مورد کمونیستی شدن ایران هم توده ای ها در دوران مصدق قدرت داشتند! در دوران خمینی نوکر و گوش به فرمان خمینی بودند و نباید فراموش کنید که تقریبن تمام راه شورش 57 رو همین توده ای ها بردند جلو - در هر صورت حتا اگر ایران کمونیستی هم نمیشد (که شانسش 1% شاید هم کمتره) یا تحت سیاستهای کمونیستها سیاستهاش رو مشخص میکرد یا یک گندی میشد بدتر از جمهوری اسلامی فعلی . در هر صورت یک عقبگرد داشتیم زودتر از عقبگردِ سال 57.

undead_knight نوشته: خب من دارم چی میگم؟!میگم با وجود این همه تاثیری که روی ج.ا داشتند باز هم نتونستند ج.ا رو کمونیستی کنند و رسما از اسلام گراها شکست خوردند،یعنی تائیدی بر اینکه قدرت داشتنشون به تنهایی عاملی برای کمونیستی شدن ایران نبود.

بالاتر نوشتم.