دفترچه
همبود کاررَها - The work-free society - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای همگانی (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C)
+--- انجمن: هماندیشی (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%87%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B4%DB%8C)
+--- موضوع: همبود کاررَها - The work-free society (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D9%87%D9%85%D8%A8%D9%88%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B1%D9%8E%D9%87%D8%A7-The-work-free-society)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

همبود کاررَها - The work-free society - Reactor - 10-15-2013

مزدك بامداد نوشته: کژفرنود[1] شعار ( سفسته ی سخن مفت).
شما باید نخست پایور[2] کنید که من دارم ماست مالی میکنم و گرنه
این سخن/شعار شما تنها نگر خودشماست و ارزش فرنودین[3] ندارد!

در پست های قبلیتون بارها شاهد سفسطه بودم.
بر روی چشم.
هرجا سفسطه و ماسمالی و ماله کشی دیدم حتما حضور شما اعلام میکنم.

مزدك بامداد نوشته: بسیاری از مفت خوران پیشین کوبا به آمریکا و بیشتر فلوریدا رفته بودند.
کوبا سالها زیر فروبند[1] و فشار بوده و هست. سالها هم هست که شوروی
هم نیست که بهشان یاری برساند. پس همین دستاورد هایی هم که داشته،
ستودنی است. روشن است که کوبا بارها از امریکا ندار تر است، و همانگونه
که از مکزیک و ایران و دیگر جاها، ندار ها به آمریکا میکوچند، از کوبا هم کسانی
به انجا میکوچند تا در "بهشت سرمایه داری" زندگی کنند، ولی میبینند که باید
روسپی گری بنمایند!!

خیر.
باز هم اشتباه میکنید.
میامی تا قبل از آمدن کوبایی ها فقط یک ساحل زیبا بود.
بزرگترین هتلداران و سرمایه داران میامی و فلوریدا همین کوبایی هایی هستند که یا با ارندگی از کشورشون طرد شدند یا از کوبا فرار کردند!
میامی رو کوبایی ها ساختند!E421

مزدك بامداد نوشته: روزی آموزگاری به روستایی رفت و آخوند روستا از اینکه مردم باسواد شوند ناخرسند بود.
روزی رفت به کلاس و گفت بنویس مار، آموزگار نوشت مار، آخوند سپس نگاره[1] ی یک مار را
کشید و گفت: مردم مار این است یا انکه این یارو نوشته؟ مردم گفتند خوب مار همان است
که تو نوشتی! و آموزگار را از روستا بیرون کردند!

یاد شعرهایی افتادم که در بحث با اسلامگراها در مقابل زدن حرف حساب میشنیدم.

مثلا به طرف میگفتم که این ها که معجزه ی قرآن نیست! برمیگشت برای من از حافظ و سعدی شعر میخواند!

همبود کاررَها - The work-free society - undead_knight - 10-15-2013

مزدك بامداد نوشته: بهتر است همواره همه ی پراسنج هارا بررسید و نه بخشی را که به سود ماست!.
شوروی پس از جنگ ویران بود ولی هتّا یک بمب هم به آمریکا نخورده بود. آمریکا
بیدرنگ پس از پایان جنگ و پیروزی که به بهای جان میلیونها روس و .. بدست امده
بود جنگ سرد را آغازید و با ریختن پول به آلمان باختری ( برنامه ی مارشال) آنجا را
ویترین سرمایه داری نمود . بیخود نیست که آنگاه کسانی از جای ندار به جای داراتر
یورش بیاورند، ولی این هیچ پیوندی به کارآمدی سامانه ای و درستی جهان بینی و
بدی بهره کشی هومن از هومن، ندارد!
دیگر سخنان تان هم همینگونه نیمی از فرهود ها و گاه نیمی از دروغ هاست .

پارسیگر
جل الخالق، اینکه آمریکا پول هاش رو خرج کشور دیگه ای هم بکنه از دید شما ایراد داره!
مشکل اصلی دیوار کشی و ناتوانی شوروی در اقناع مردمش بود و تازه باید دقت کرد که دیوار برلین در اواخر حیات شوروی خراب شد، یعنی تا اون موقع هنوز شوروی عرضه بهتر کردن وضع اقتصاد(و آزادی های اجتماعی-سیاسی)آلمان شرقی رو نداشته :)
در ضمن اون قسمت بحث من اقتصادی بود که برتری سرمایه داری رو نشون میداد نه بحث ایدولوژیک:))
به بهای جان میلیون ها روسی؟!ببخشید باقی کشورهایی که با نازی ها و متحدینشون جنگیدند کشته ندادند یا در جنگ تاثیری نداشتند؟!
اینها به کنار من نمیدونم قراره تاریخ تا به کجا تحریف بشه که مهمترین عامل شکست آلمان یعنی ورود آمریکای تازه نفس به جنگ رو باید نادیده بگیریم:)

همبود کاررَها - The work-free society - مزدك بامداد - 10-15-2013

Reactor نوشته: خیر.
باز هم اشتباه میکنید.
میامی تا قبل از آمدن کوبایی ها فقط یک ساحل زیبا بود.
بزرگترین هتلداران و سرمایه داران میامی و فلوریدا همین کوبایی هایی هستند که یا با ارندگی از کشورشون طرد شدند یا از کوبا فرار کردند!
میامی رو کوبایی ها ساختند!E421
؟؟ مگر من چیزی جز این گفتم؟
بیشتر همین کوبایی های مفت خور که پولهای
دسترنج کارگران نیشکر و روسپی های کازینو های
پیش از فیدل را برداشته و گریخته بودند اکنون همان
روسپی هارا هم در هتل هایشان میفروشند!
[SIZE=3][/SIZE]

undead_knight نوشته: جل الخالق، اینکه آمریکا پول هاش رو خرج کشور دیگه ای هم بکنه از دید شما ایراد داره!
E105:e057:
ای وای! از این بزرگواری های بی چشمداشت سرمایه داران آمریکایی یک حالت روحانی بهم دست داد!
[SIZE=3][/SIZE]
[SIZE=3][/SIZE][SIZE=3][/SIZE]

Reactor نوشته: یاد شعرهایی افتادم که در بحث با اسلامگراها در مقابل زدن حرف حساب میشنیدم.

مثلا به طرف میگفتم که این ها که معجزه ی قرآن نیست! برمیگشت برای من از حافظ و سعدی شعر میخواند!
آنکه باید هوش میکرد، کرده!
[SIZE=3][/SIZE]

همبود کاررَها - The work-free society - kourosh_bikhoda - 10-15-2013

مزدك بامداد نوشته: چرا که ابزار فراورش برابر پتو و تنبان نیست.

چرا نیست؟ من خودم هرگز نفهمیدم چرا ابزار تولید پتو و تنبان نیست! فقط چون ممکنه عامل پولدار شدن باشه! البته در ایران الان نهایت سود یک تولیدی 8 تا 10 درصد هست. اکثر تولیدی ها دارن با صود 6،7 درصد کار میکنند. بنابر این عاملی برای پولدار شدن هم نیست این ابزار تولیدی که میفرمایید. صاحب تولید فقط داره نون زن و بچه یک عده کارگر رو میده.

kourosh_bikhoda نوشته: صاحب تولید فقط داره نون زن و بچه یک عده کارگر رو میده
E105E415E415E415E415
گفتم که هنوز هوش نکرده اید که به وارونه، این کارگران دارند نان این کارخانه دار و خانواده اش را میدهند.
هرگاه این را هوش کردید به دیگر راز های جهان هم پی خواهید برد، شاید!!
[SIZE=3][/SIZE]

همبود کاررَها - The work-free society - kourosh_bikhoda - 10-15-2013

مزدك بامداد نوشته: گفتم که هنوز هوش نکرده اید که به وارونه، این کارگران دارند نان این کارخانه دار و خانواده اش را میدهند.
هرگاه این را هوش کردید به دیگر راز های جهان هم پی خواهید برد، شاید!!

نه انگار پیری اثر خودش رو کرده! متوجه نشدید 6، 7 درصد سود یعنی چی. یعنی اینکه اگر تیراژ تولید بالا نباشه باید تعطیل کنید. اتفاقی که برای خیلی از کارگاه ها و تولیدی های کوچک و متوسط افتاده. الان به همین خاطره که تولید در ایران توجیح اقتصادی نداره و همه به دنبال دلالی هستند. چون در دلالی میشه تا چند صد درصد سود برد بدون سر و کله زدن با مشکلات تولید و کارگر و بیمه و مالیات و اداره استاندارد و خرید نقدی و فروش چکی و ایکس و ایگرگ. حالا هوش کردید؟ یا هوش نکردید؟