دفترچه
همبود کاررَها - The work-free society - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای همگانی (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C)
+--- انجمن: هماندیشی (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%87%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B4%DB%8C)
+--- موضوع: همبود کاررَها - The work-free society (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D9%87%D9%85%D8%A8%D9%88%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B1%D9%8E%D9%87%D8%A7-The-work-free-society)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

همبود کاررَها - The work-free society - sonixax - 10-12-2013

مزدك بامداد نوشته: اکنون که دیگر برده دار نداریم؟ داریم ؟ فئودال و رعیت داریم؟ نداریم!
پس زمانی هم فرا میرسد که دیگر سرمایه دار نخواهیم داشت!

اکنون تا دلتان بخواهد برده و رعیت داریم به خصوص در کره شمالی !!!

مزدك بامداد نوشته: این به دشمنی سیاسی انها ( طالبان سنی بوده و نوکر پاکستان هستند)
و گرنه در کار و کنش، همه ی کارهای خودشان کپی طالبان است و اگر
برخی کارهای طالبانی را نمیتوانند انجام دهند برای این است که همبود
ایران پیشرفته تر از همبود افغانستان است ولی اینها هم بدشان نمیاید
دختر ۹ ساله بگیرند!

خوب ولی همان طور که خودتان دیدید یک آخوند (که شما پیشتر وی را متخصص اسلام و وارد تر از ما معرفی کرده بودید) عملیات انتحاری را اسلامی نمیداند !

همبود کاررَها - The work-free society - مزدك بامداد - 10-12-2013

sonixax نوشته: ولی تاریخ نشان داد که کارگر بی سرمایه دار نهایتن از بین میرود و یا نمیتواند یک زندگی راحت و آسوده را برای خودش و جامعه اش فراهم کند !
همچنین تاریخ نشان داد که سرمایه در دست همگان (که عملن غیر ممکن است و همین سرمایه در دست همگان در حقیقت در دست یک گروه خاص است به نمایندگی از همگان) باعث بوجود آمدن عظیم ترین دیکتاتوری های تاریخ میشود .
تاریخ همچه چیزی را نشان نداده. از میان رفتن شوروی در پی جنگ سرد و فشار
امپریالیسم و جنگ ستارگان ( هم پیشی جنگ افزاری و ..) بوده و نه از نبود سرمایه دار!
به وارونه از بودن سرمایه دار ( در انور آبها) بوده است!. روشن است که اگر نبرد با جهان
غول آسای باختر نبود، شوروی سرنگون نمیشد! دیکتاتوری هم زمانی بد است که از
سوی بهره کشان باشد، آن گروه ویژه کارگزاران دولت و نمایندگان رده ی کارگران بودند
که از راه انجمن های رایزنی کارگری برگزیده میشدند. خود لنین به رهبری کارگران از
سوی کارگران برگزیده شد و رهبری مردمی بود و گرنه نمی توانست بی از خودگذشتگی های
مردم و گارد سرخ که از کارگران ساخته شده بود، ، به گارد سفید( سپاه تزاری) و نیروهای بیگانه (آنتانت) چیره شود.

پارسیگر

همبود کاررَها - The work-free society - Theodor Herzl - 10-12-2013

در خود آمریکا فکر کردید سوسیالیسم وجود ندارد؟ social security ، medicare ، medicaid و همه اینها برنامه‌های سوسیالی دولتی در آمریکا هستند. هیچ نظامی نمی‌تواند ۱۰۰% سوسیالیست یا ۱۰۰% کاپیتالیست باشد ، یک مخلوطی از هر ۲ باید باشد تا پایدار بماند

sonixax نوشته: اکنون تا دلتان بخواهد برده و رعیت داریم به خصوص در کره شمالی !!!

خوب ولی همان طور که خودتان دیدید یک آخوند (که شما پیشتر وی را متخصص اسلام و وارد تر از ما معرفی کرده بودید) عملیات انتحاری را اسلامی نمیداند !
در کره ی شمالی مردم را خرید و فروش میکنند؟ یا به همراه ده و روستا میفروشند؟
کره شمالی هم در پی پای نهادن آمریکا در کره، پس از پایان جنگ جهانی دوم ، در
راستای جنگ سرد و پیشگیری از کمونیسم اینجوری شد. کره ای ها با از خود گذشتگی
امریکارا شکست دادند ولی پیامد های ناگوار ان همین گرفتاری هایشان است.

---
رفتن روی مین در جنگ یا ترکاندن دشمنان به بهای از دست دادن جان خود
در اسلام، خودکشی نیست، خود کشی کران‌نمایی دیگری دارد: اگر هم یک
آخوند چنین نگوید یک آخوند است و رای او " اتفاق جامع" ندارد. ١۴۰۰ سال است که اسلام
این را پذیرفته و امام حسین هم هست. پس باید نخست کار "انتحاری" او را نکوهش کنند و
عاشورا نگیرند! . این ترفند ها برای این است که اکنون میخواهند سر امریکا شیره بمالند.

[SIZE=3][/SIZE]

راستی‌ بیل گیتس گفته است برای بچه‌هایش فقط نفری ۱۰ میلیون دلار ارث میگذارد و مابقی ۶۵ میلیارد دلار ثروت خود را همه به خیریه خواهد داد ، همین اکنون نیز تا به امروز بیل گیتس ۲۵ میلیارد دلار به خیریه کمک کرده است

Bill Gates on giving away his fortune - and Mark Zuckerberg's engagement? | Technology | theguardian.com

یک چیزی رو که من می‌خواهم روشن کنم این هست که من مخالف سرمایه داری نیستم ، من مخالف greed هستم ، اینکه به هر قیمتی پدر کارگر را در بیاورید که سود بالا برود.

Theodor Herzl نوشته: در خود آمریکا فکر کردید سوسیالیسم وجود ندارد؟ social security ، medicare ، medicaid و همه اینها برنامه‌های سوسیالی دولتی در آمریکا هستند. هیچ نظامی نمی‌تواند ۱۰۰% سوسیالیست یا ۱۰۰% کاپیتالیست باشد ، یک مخلوطی از هر ۲ باید باشد تا پایدار بماند
درست نیست، همانگونه که میبینیم، روند جهان در همه جا بسوی سوسیالیزه شدن هست
و کاستن توان سرمایه داران. ( در سده ی پیش هتا ساعت کار و مرخصی هم نبود!) این روند
همچنان به پیش میرود تا زمانی که سرمایه دار همچو برده دار و خاوند (فئودال) از میان برود.

پارسیگر

Theodor Herzl نوشته: یک چیزی رو که من می‌خواهم روشن کنم این هست که من مخالف سرمایه داری نیستم ، من مخالف greed هستم ، اینکه به هر قیمتی پدر کارگر را در بیاورید که سود بالا برود.
این پسندیده است ولی راهکاری جز واژگشت و از میان رفتن سرمایه داری
در جایگاه یک سامانه نیست. ما نمیتوانیم و نباید بپدیریم که این سامانه ی
کنونی که پدر مردم و هتّا جنگلها و والها و اتمسفر را درآورده، یک سامانه ی
فرزام ابدی است!

[SIZE=3][/SIZE]

پارسیگر

همبود کاررَها - The work-free society - Reactor - 10-12-2013

Philo نوشته: نه گرامی اشتباه نکنید، سخن من تعریضی بود به حرف های جناب ری اکتور، که از خوشتیپ و خوش بیان بودن خود سرمایه دارها برای اثبات برتری سرمایه داری استفاده می کرد. خواستم بگویم این خوشتیپ ها خیلی هم آدم های درستکاری نیستند، و دزد خوشتیپ هم به هر حال دزد است.
در ضمن شما در میان حرف های من رفته اید حاشیه ای ترین قسمت را برداشته اید که به آن پاسخ بگویید؟ شما هم علاقه ای به روبرو شدن با اندیشه ی اصلی کمونیسم ندارید و نمی خواهید یک منتقد جدی باشید؟

شما هستید که به حاشیه رفتید. اصلا موضوع بحث درباره ی خوشتیپی سرمایه داران نیست.

Theodor Herzl نوشته: راستی‌ بیل گیتس گفته است برای بچه‌هایش فقط نفری ۱۰ میلیون دلار ارث میگذارد و مابقی ۶۵ میلیارد دلار ثروت خود را همه به خیریه خواهد داد ، همین اکنون نیز تا به امروز بیل گیتس ۲۵ میلیارد دلار به خیریه کمک کرده است

Bill Gates on giving away his fortune - and Mark Zuckerberg's engagement? | Technology | theguardian.com
E00e

دستکم این یکی که خودش مزه ی کارگر بودن را چشیده و وجدان دارد،
دریافته است که همه ی این پول از "کار و کوشش "! خودش نبوده، از
خجستگی* ! سامانه ی بهره کشی سرمایه داری بوده است!

خجستگی = برکت

پارسیگر