دفترچه
آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: سیاست و اقتصاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C%E2%80%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B5%D9%87%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D9%85-%D9%88-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84)

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Hezbollah_YaHasan - 11-21-2012

دوست صهیونیستتان خیلی نژاد پرست و ضد حقوق بشره. مثل اینکه ما در ایران بیاییم کسی را بخاطر مسیحی بودن از تحصیل و حقوق شهروندی محروم کنیم. یا به غیر ایرانی ها اجازه تحصیل ندیم . یا یکی با خارجی ازدواج کرد تابعیتش را سلب کنیم.E421

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Russell - 11-21-2012

امروز مثل اینکه در اورشلیم یکی از این بمبگذاران رافرستاده اند یک اتوبوس را منفجر کرده

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Anarchy - 11-21-2012

Hezbollah_yaAli نوشته: دوست صهیونیستتان خیلی نژاد پرست و ضد حقوق بشره. مثل اینکه ما در ایران بیاییم کسی را بخاطر مسیحی بودن از تحصیل و حقوق شهروندی محروم کنیم. یا به غیر ایرانی ها اجازه تحصیل ندیم . یا یکی با خارجی ازدواج کرد تابعیتش را سلب کنیم.E421

ما؟ شما هم از دست اندکاران نظام هستین؟ ولی شما دارید همین کار رو میکنید...بهایی ها رو از تحصیل محروم کردید....به غیر ایرانی ها مثل خیلی از افغانی ها اجازه تحصیل نمیدید و دقیقا زنان ایرانی که با افغانی ها ازدواج میکنن رو سلب تابعیت میکنید...

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Hezbollah_YaHasan - 11-21-2012

Anarchy نوشته: ما؟ شما هم از دست اندکاران نظام هستین؟ ولی شما دارید همین کار رو میکنید...بهایی ها رو از تحصیل محروم کردید....به غیر ایرانی ها مثل خیلی از افغانی ها اجازه تحصیل نمیدید و دقیقا زنان ایرانی که با افغانی ها ازدواج میکنن رو سلب تابعیت میکنید...

نه خب. مقتضیات زمان و مکان داریم. حتی در قرآن هم ناسخ و منسوخ داریم. بالاخره ما تنها پرچمدار اسلام ناب محمدی هستیم و قطعا به فکر مسلمانان هستیم.
بهائیت هم دین جعلی است که ما قبولش نداریم و چون محمد رسول الله آخرین پیامبر است هر دینی بعد از او آمده باید با آن مبارزه کنیم و قطعا کسانیکه بهائی شده اند دشمن ایرانیان هستند و ایرانی اصیل ولایتمدار است و ما باید سرباز امام زمان (عج) باشیم.

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Anarchy - 11-21-2012

Hezbollah_yaAli نوشته: نه خب. مقتضیات زمان و مکان داریم. حتی در قرآن هم ناسخ و منسوخ داریم. بالاخره ما تنها پرچمدار اسلام ناب محمدی هستیم و قطعا به فکر مسلمانان هستیم.
بهائیت هم دین جعلی است که ما قبولش نداریم و چون محمد رسول الله آخرین پیامبر است هر دینی بعد از او آمده باید با آن مبارزه کنیم و قطعا کسانیکه بهائی شده اند دشمن ایرانیان هستند و ایرانی اصیل ولایتمدار است و ما باید سرباز امام زمان (عج) باشیم.

شما داری املا میگی ما بنویسیم که این جوری مینویسیE105؟این ادعاهای شما هست که کدام دین جعلی هست و کدام نیست...از نظر من ادعای هر دینی که اسم موجودی موهومی به نام خدا رو بیاره،مردود هست...شما هم که چپ و راست داری گوهر های نژادپرستانه می افشانیE40e

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - undead_knight - 11-21-2012

David Hume نوشته: تفاوت همین هست دیگر ، حفظ و دفاع از اسرائیل به هر قیمتی برای من اهمیت بیشتری داره ، صهیونیسم مساوی با دموکراسی و حقوق بشر نیست! صهیونیسم برای تشکیل کشور یهودی و دفاع از آن است ، من شدیدا طرفدار حقوق بشر و دموکراسی هستم و اسرائیل نیز شرایط بسیار بسیار بهتری از بقیه کشور‌های منطقه در این مورد دارد ، ولی‌ اسرائیل نمی‌تواند آمریکا یا سوئیس باشد! دموکراسی غربی در خاورمیانه سازگار نیست ، مثلا دیدید چگونه اخوان المسلمین به قدرت رسید در مصر بعد ۷۰ سال که از عبدالناصر تا مبارک با آنها مبارزه شده بود . در مورد اسرائیل هم اگر روزی شرایط دموکراتیک با صهیونیسم در تضاد قرار بگیرد ، صهیونیسم برای من مهمتر است. نظر دیگران هم آنچنان برای من مهم نیست ، من ترجیح میدهم ما وجود داشته باشیم و اسرائیل باشد و همه دنیا از آن متنفر باشند تا اینکه مرده باشیم و دل دنیا برای ما بسوزد! باز به قول گلدا معیر ،" در اسرائیل دیگر نباید از خواب بلند شوید و نگران باشید که همسایه شما در موردتان چه فکر می‌کند ، در اسرائیل یهودی بودن اشکالی‌ ندارد".E00e
نقل قول:این برادران حزب الله ممکنه چرت و پرت زیاد بگن ولی عملا شما هم به عنوان یک مدافع اسرائیل دارید ضررش عمل میکنید،در این مورد شک نکنید!
ببینید ، اسرائیل هرگز نابود نمی‌شه ، باید ببینیم نابودی اسرائیل یعنی‌ چه؟ یعنی‌ اینکه عرب‌ها شهر‌های اسرائیل رو بگیرند ، یهودی‌ها رو اخراج کنند و حکومت اسلامی تشکیل بدهند ، درست؟ اولا اینکه امکان حمله زمینی‌ و جنگ کلاسیک دیگه با اسرائیل نیست ، چون تمامی‌ مرز‌های اسرائیل مین گذاری شده شدید و امکان اینکه تانک و غیره عبور کنه نیست ، سیستم ضّد هوایی اسرائیل هم که بینظیر هست و جنگنده دشمن امکان عبور از هوای اسرائیل رو نداره ، پس تنها راه نابودی اسرائیل بمب اتم هست که با شلیک اون همه فلسطینی‌ها هم همزمان میمیرند چون اسرائیل بسیار کوچک هست و از شمال تا جنوب کشور همش ۸ ساعت رانندگی‌ هست. اسرائیل هم خودش ۳۰۰ تا بمب اتمی‌ داره ، اگه یک روز بهش حمله اتمی‌ بشه ، مطمئن باشید اون هم حمله اتمی‌ میکنه و کلا همه جهان نابود می‌شه!
"به هر قیمت"یعنی اینکه عملا تمام دلایلی که ممکنه وجود اسرائیل مشروعیت داشته باشه،باز هم از این تشبیه امیدوارم ناراحت نشید ولی این قیمت ها با فرض اینکه اسرائیل توانایی غلبه بر کل دنیا رو داشته باشه میتونه از جنایات نازی ها هم فراتر بره!
در نظر بگیر شما داری کل دنیا رو تهدید میکنه در صورتی که متحدین در جنگ جهانی چنین ادعایی(حداقل ظاهر)نداشتند و با دول اروپایی بیشتر درگیر بودند.
مسئله دیگه اینه که شما حمله از طرف یک یا چند کشور رو معادل حمله اونها میدونی و این میشه که "اگر من نباشم پس هیچکس دیگه هم نباشه!"به نظرم این تفکر یک تفکر شدیدا نهیلیستی و خطرناک تر از نازیسم هست.حداقل امیدوارم بخش قابل توجهی از ساکنین اسرائیل به همچین چیزی اعتقاد نداشته باشند.

Hezbollah_yaAli نوشته: دوست صهیونیستتان خیلی نژاد پرست و ضد حقوق بشره. مثل اینکه ما در ایران بیاییم کسی را بخاطر مسیحی بودن از تحصیل و حقوق شهروندی محروم کنیم. یا به غیر ایرانی ها اجازه تحصیل ندیم . یا یکی با خارجی ازدواج کرد تابعیتش را سلب کنیم.E421
شما که باید سرتون از شرمندگی پایین باشه،حداقل حکومت اسرائیل با همه کاستی هاش دموکراتیک هست و شهروندانش حقوقشون حفظ میشه،شما به صورت سیستماتیک حقوق شهروندان رو نادیده میگیرید عزیز من.

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 11-21-2012

undead_knight نوشته: "به هر قیمت"یعنی اینکه عملا تمام دلایلی که ممکنه وجود اسرائیل مشروعیت داشته باشه،باز هم از این تشبیه امیدوارم ناراحت نشید ولی این قیمت ها با فرض اینکه اسرائیل توانایی غلبه بر کل دنیا رو داشته باشه میتونه از جنایات نازی ها هم فراتر بره!
در نظر بگیر شما داری کل دنیا رو تهدید میکنه در صورتی که متحدین در جنگ جهانی چنین ادعایی(حداقل ظاهر)نداشتند و با دول اروپایی بیشتر درگیر بودند.
مسئله دیگه اینه که شما حمله از طرف یک یا چند کشور رو معادل حمله اونها میدونی و این میشه که "اگر من نباشم پس هیچکس دیگه هم نباشه!"به نظرم این تفکر یک تفکر شدیدا نهیلیستی و خطرناک تر از نازیسم هست.حداقل امیدوارم بخش قابل توجهی از ساکنین اسرائیل به همچین چیزی اعتقاد نداشته باشند.
ببینید فرض کنید بچه شما در مرز خطر مرگ قرار داره ، آیا شما به هر قیمتی از بچتون دفاع نمی‌کنید و تلاش نمی‌کنید اون رو نجات بدید؟ منظور من این هست! در مورد بمب اتم هم منظور من راجع‌به worst case senario یا بد‌ترین حالت ممکن هست که اگر روزی به اسرائیل حمله اتمی‌ شد ، اسرائیل توان پاسخگویی داره و احتمالا چنین چیزی جهان رو نابود میکنه چون کافی‌ است چند کشور ۵-۶ تا بمب اتم به سمت هم شلیک کنند دیگر چیزی از کرهٔ زمین باقی‌ نمیماند.

David Hume نوشته: ببینید فرض کنید بچه شما در مرز خطر مرگ قرار داره ، آیا شما به هر قیمتی از بچتون دفاع نمی‌کنید و تلاش نمی‌کنید اون رو نجات بدید؟ منظور من این هست! در مورد بمب اتم هم منظور من راجع‌به worst case senario یا بد‌ترین حالت ممکن هست که اگر روزی به اسرائیل حمله اتمی‌ شد ، اسرائیل توان پاسخگویی داره و احتمالا چنین چیزی جهان رو نابود میکنه چون کافی‌ است چند کشور ۵-۶ تا بمب اتم به سمت هم شلیک کنند دیگر چیزی از کرهٔ زمین باقی‌ نمیماند.
خب به هر حال من هم همیشه بدترین سناریوها رو در نظر میگیرم:)
امیدوارم چنین چیزی پیش نیاد

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 11-21-2012

البته ۳/۵ بیلیون سال دیگر تمامی‌ جهان نابود میشود و دنیا‌های جدیدی به وجود خواهد آمد که هرگز از چیزی که یک روز زمین نام داشت و هزاران هزار نفر بر سر یک تکه کوچک آن همدیگر را کشتند نخواهند دانست!E40e