دفترچه
آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: سیاست و اقتصاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C%E2%80%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B5%D9%87%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D9%85-%D9%88-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84)

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - SAMKING - 10-09-2012

من همه عمرم فکر میکردم که فلسطین یه کشور بوده
2 سال پیش تازه فهمیدم هنوز کشور نشده!! بعد تو ایران سفارت داره!!
خدا عوض خیر بده به دبیر تاریخمون، اگه نگفته بود من هنوز که هنوزه فکر میکردم که فلسطین یه کشوری بوده برا خودش!!(یعنی تبلیغات کاذب میکنن در این حد!)

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Ouroboros - 10-09-2012

SAMKING نوشته: من همه عمرم فکر میکردم که فلسطین یه کشور بوده
2 سال پیش تازه فهمیدم هنوز کشور نشده!! بعد تو ایران سفارت داره!!
این پیوندی ندارد البته، در فرانسه هم سفارت دارد فلسطین.

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 10-09-2012

Ouroboros نوشته: این پیوندی ندارد البته، در فرانسه هم سفارت دارد فلسطین.
سفارت خانه رسمی‌ نیستند اینها ، بعد پیمان اسلو کشور‌های غربی به PLO اجازه باز کردن دفتر نمایندگی‌ رسمی‌ از طرف تشکیلات خود گردانی دادند، فلسطین کشور نیست که سفارت داشته باشد!

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Ouroboros - 10-09-2012

کشور نبودن فلسطین مایه‌ی ناراحتی‌ست، شاید اگر این مردم دم و دستگاهی راستین پیدا می‌کردند اندکی انگیزه‌شان برای تغییر بیشتر می‌شد..

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 10-10-2012

Ouroboros نوشته: کشور نبودن فلسطین مایه‌ی ناراحتی‌ست، شاید اگر این مردم دم و دستگاهی راستین پیدا می‌کردند اندکی انگیزه‌شان برای تغییر بیشتر می‌شد..

ببینید شرایطی هست که حتی چپ گرا‌ترین سیاست مداران اسرائیلی هرگز قبول نخواهند کرد و فلسطینی‌ها هم هرگز کوتاه نمی‌‌آیاند ، مثل مساله بازگشت ۵ میلیون عرب به داخل اسرائیل. روی این حساب من فکر نمیکنم که کشور فلسطین تشکیل بشود ، البته این مساله را هم باید در نظر بگیریم که جنگ در آنجا برای زمین نیست ، جنگ نفرت از یهود است فکر می‌کنید مثلا اگر صهیونیست‌ها مذهب بودائی یا هندو داشتند اوضاع به همین منوال بود؟ خیر ، مساله ۴ تا شهرک در کرانه غربی نیست ، آنها از یهود بخاطر اسرائیل متنفر نیستند ، آنها از اسرائیل بخاطر یهود متنفر هستند. من هم کم کم دارم به این نتیجه می‌رسم که اصلا کشور فلسطین تشکیل نشود بهتر است! کافی‌ است فقط حریم هوایی کران غربی و مرز با اردن دست فلسطینی‌ها افتد ، آنجا نیز تبدیل به غزه و جنوب لبنان میشود! من از فلسطینی‌ها و عرب‌ها متنفر نیستم ، من عاشق مردم خودم هستم و خوبی‌ آنها را ترجیح می دهم همانطور که هر کسی‌ خوبی‌ نزدیکان و عزیزان خود را به همسایه ترجیح میدهد ، چه برسد به دشمن!

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Mehrbod - 10-10-2012

David Hume نوشته: جنگ نفرت از یهود است فکر می‌کنید مثلا اگر صهیونیست‌ها مذهب بودائی یا هندو داشتند اوضاع به همین منوال بود؟ خیر ، مساله ۴ تا شهرک در کرانه غربی نیست ، آنها از یهود بخاطر اسرائیل متنفر نیستند ، آنها از اسرائیل بخاطر یهود متنفر هستند. من هم کم کم دارم به این نتیجه می‌رسم که اصلا کشور فلسطین تشکیل نشود بهتر است! کافی‌ است فقط حریم هوایی کران غربی و مرز با اردن دست فلسطینی‌ها افتد ، آنجا نیز تبدیل به غزه و جنوب لبنان میشود! من از فلسطینی‌ها و عرب‌ها متنفر نیستم ، من عاشق مردم خودم هستم و خوبی‌ آنها را ترجیح می دهم همانطور که هر کسی‌ خوبی‌ نزدیکان و عزیزان خود را به همسایه ترجیح میدهد ، چه برسد به دشمن!

این به ماست مالی میخورد کسرا جان!

نمود (ظاهر) همه جنگ‌ها همیشه سر یک چیز دیگر است، ولی روشنه که این پیوندی به خواسته راستین دو سو ندارد. هتا بخش بزرگی از
همین ترویست‌های اسلامی هم برای این نیستند که کسی براستی میخواهد برود بهشت - میتواند بشکیبد تا مرده و سپس برود، برای این
است که نابرابری گسترده‌ای میان غرب و آن کشور اسلامی هست که مایه جنگ‌افروزی شده و این خود را در نمودهای تروریسم و بیزاری نشان میدهد.

Mehrbod نوشته: این به ماست مالی میخورد کسرا جان!
ماست مالی‌ چه؟E40e

Mehrbod نوشته: نمود (ظاهر) همه جنگ‌ها همیشه سر یک چیز دیگر است،
و آن چیز چیست؟

Mehrbod نوشته: برای این
است که نابرابری گسترده‌ای میان غرب و آن کشور اسلامی هست که مایه جنگ‌افروزی شده و این خود را در نمودهای تروریسم و بیزاری نشان میدهد.

پس مثلا بمب گذاری انتحاری و موشک باران مناطق مسکونی تنها واکنشی به ظلم اسرائیل و غرب است؟E421

اگر این گونه است ، مثلا چرا زمانی‌ که اسرائیل اصلا وجود نداشت در سال ۱۹۲۹ فلسطینی‌ها به شهر حبرون حمله کردند و ۶۷ یهودی را قصابی کردند؟ و یا قبل از آن در ۱۹۲۰؟

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Mehrbod - 10-10-2012

David Hume نوشته: ماست مالی‌ چه؟E40e

و آن چیز چیست؟

پس مثلا بمب گذاری انتحاری و موشک باران مناطق مسکونی تنها واکنشی به ظلم اسرائیل و غرب است؟E421

سخن ساده بود.

شما گفتی فلسطینی‌ها نباید (یا آنچنان مهم نیست) کشور داشته باشند و اصلا مشکلشان با اسرائیل اینه که اسرائیلی‌ها یهود هستند.

من هم به شما گفتم که این تنها نمود (ظاهر) داستان است، همانگونه که تروریست‌‌های اسلامی نمود
کارشان در ترور کوتاه میشود، ولی برای هر کس که 5 دقیقه به آن اندیشیده باشد روشن است که آماج راستین نه
"اسلام" است نه "رسیدن به حوری‌های بهشتی"، که همان نابرابری‌ای است که میان غرب و کشور اسلامی نامبرده ریخت گرفته.

کسی هم از نه از یهودها بیخود بیزار است نه از اسرائیلی‌ها و نمیتوان سفسته کرد
که نه اینها کشور نمیخواهند، کشور (+ امکانات) هم بهشان بدهیم هنوز از ما بیزار خواهند بود!!

David Hume نوشته: اگر این گونه است ، مثلا چرا زمانی‌ که اسرائیل اصلا وجود نداشت در سال ۱۹۲۹ فلسطینی‌ها به شهر حبرون حمله کردند و ۶۷ یهودی را قصابی کردند؟ و یا قبل از آن در ۱۹۲۰؟

این هم سفسته است. من هم میتوانم نمونه بیاورم که در بهمان شهر بچه‌ها یک گربه را
پوست کندند و کشتند، پس این نشان میدهد که کسانی که در آن شهر زندگی میکنند از گربه‌ها بیزارند!!!

یهودی‌ها هم به هر فرنودی همواره پولدار و توانگر بوده‌اند و این مایه رشک و گاه بیزاری میان دیگران بوده و خواهد بود.

Mehrbod نوشته: برای هر کس که 5 دقیقه به آن اندیشیده باشد روشن است که آماج راستین نه
"اسلام" است نه "رسیدن به حوری‌های بهشتی"، که همان نابرابری‌ای است که میان غرب و کشور اسلامی نامبرده ریخت گرفته.
یعنی‌ شما منشأ تروریسم اسلامی رو اسلام نمیدونید و تنها واکنشی به ظلمی که غربی‌ها یا اسرائیلی‌ها به مسلمانان میکنند میدونید؟

Mehrbod نوشته: این هم سفسته است. من هم میتوانم نمونه بیاورم که در بهمان شهر بچه‌ها یک گربه را
پوست کندند و کشتند، پس این نشان میدهد که کسانی که در آن شهر زندگی میکنند از گربه‌ها بیزارند!!!
سفسطه نیست گرامی‌ ، شما می‌گوئید بخاطر وجود اسرائیل و ظلم غرب هست که آنها دست به این کار‌های ترور میزنند و این از اسلام و تنفر ۱۴۰۰ ساله از یهود نشات نمی‌گیرد ، من هم گفتم خوب در سال ۱۹۲۹ که اصلا اسرائیلی وجود نداشت ، چرا عرب‌ها ۶۷ نفر یهودی در حبرون را قتل‌عام کردند؟ این فقط یک اتفاق استثنا نیست ، من میتوانم ۱۰۰ مثال دیگر بیاورم.

Mehrbod نوشته: یهودی‌ها هم به هر فرنودی همواره پولدار و توانگر بوده‌اند
اینکه بقیه به پولدار بودن بعضی‌ از یهودیان حسودی میکنند که شکی‌ نیست ،ولی‌ این stereotype که می‌گویند همه یهودی‌ها پولدار و خسیس هستند درست نیست ، کافی‌ است شما به محل بروکلین نیویورک بروید ، می‌بینید هزاران یهودی در چه فقری زندگی‌ میکنند!. در اسرائیل هم جنگ بین عرب‌ها و اسرائیل نیز به پولدار بودن یهودی‌ها چه ربطی‌ دارد؟ در اسرائیل خیلی‌‌ها زیر خط فقر هستد و به نان شب محتاج هستند.