دفترچه
آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: سیاست و اقتصاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C%E2%80%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B5%D9%87%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D9%85-%D9%88-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84)

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 08-27-2012

Russell نوشته: یک مساله اساسی دیگه خود غیر یهودیان (بقول معروف اعراب) داخل اسرائیل هستند که بگمونم جمعیتشون بزودی از خود یهودیها بیشتر بشه.
متاسفانه این یک مشکل هست ، هر خانواده عرب ۱۰ تا بچه می‌‌آورد تنها بخاطر اینکه یک روز از یهودیان بیشتر بشوند و از طریق دمکراتیک کشور را بگیرند ولی‌ چنین چیزی اتفاق نمی‌افتد ، تنها خانواده‌های خودشان را دچار بدبختی میکنند.

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Mehrbod - 08-27-2012

David Hume نوشته: متاسفانه این یک مشکل هست ، هر خانواده عرب ۱۰ تا بچه می‌‌آورد تنها بخاطر اینکه یک روز از یهودیان بیشتر بشوند و از طریق دمکراتیک کشور را بگیرند ولی‌ چنین چیزی اتفاق نمی‌افتد ، تنها خانواده‌های خودشان را دچار بدبختی میکنند.

ولی چرا؟ 39

دموکراتیک راستین نیست یا چی؟

David Hume نوشته: بحث برای اسرائیل بحث بقا هست ، در سرزمین‌های کرانه غربی ایست‌های بازرسی زیادی وجود دارد که زندگی‌ مردم را سخت می‌کند ، ولی‌ مثلا ببینید چند جا اسرائیل این ایست‌ها را برداشت, ۲ نفر رفتند ۵ نفر از یک خانواده یهودی را کشتند ، کودک ۳ ماهه آنها را سر بریدند، اسرائیل با چنین جانورانی باید یک‌جا زندگی‌ کند! اسرائیل را با لندن و پاریس مقایسه نکنید

با پوزش هر چه بیشتر، من هیچگاه این جُستار را دنبال نکرده‌ام و با اینکه از دید اخلاقی وظیفه همه ماست که بدانیم چه بلایی سر مردم اینجا و آنجا میاید،
ولی در واقعیت زمان کمی که برای این چیزها میماند را من برای همان ایران خودمان گذاشته‌ام و دنبال نمیکنم در اسرائیل و اینجا و آنجا چه میشود.

هر آینه تنها خواستم بیافزایم که "مشروعیت" گونه‌های بسیار دارد و برخی از آنها از دید اخلاقی برای همه ما مَهند هستند، مانند همان مشروعیت تاریخی/زمینی.

اگرنه از دید اینکه اسرائیل میتواند چه کارهایی بکند و نه برای کسی گمانی نمیرود، ولی باز، اینکه این
کارهایی که میکند و میتواند بکند "اخلاقی" هستند یا نه مَهند است و شوربختانه من هیچ دانشی درباره آنها ندارم،

ولی روی هم رفته حس میکنم همینکه چنین جُستار اینجا دیده میشود برای این است که مشروعیت مردمی/همگانی برای اسرائیل نیز گرفته شود.

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Ouroboros - 08-27-2012

درست است، منهم حق موجودیت اسرائیل را به رسمیت می‌شناسم و فقط مخالف جنگ و سرکوب فلسطینی‌ها هستم. همچنین معتقدم که در این ماجرا اسرائیل ابتکار عمل را بدست دارد و اگر به راستی بخواهد، می‌تواند به درگیری‌ها پایان بدهد، همین! اگرنه نمی‌خواستم با یک مشت نژادپرست و ضدیهود یکی گرفته بشوم.9

Mehrbod نوشته: ولی چرا؟

دموکراتیک راستین نیست یا چی؟
چون که الان نسبت جمعیتی اسرائیلی به عرب ۴ به ۱ هست ، اسرائیلی‌ها هم بچه دار میشوند ، آنها که ننشستند بچه دار شدن عرب‌ها را تماشا کنند ، پس چنین اتفاقی‌ نمی‌‌افتد که زمانی‌ عرب‌ها اکثریت بشوند.

Mehrbod نوشته: ولی روی هم رفته حس میکنم همینکه چنین جُستار اینجا دیده میشود برای این است که مشروعیت مردمی/همگانی برای اسرائیل نیز گرفته شود.

خوب من هم استقبال می‌کنم که هرچه بیشتر مردم طرفدار اسرائیل باشند ، ولی‌ هدف اصلی‌ آن این هست که شرایط را به آن گونه که هست توضیح بدهم. مشروعیت عمومی‌ اگر بود چه بهتر اگر هم نبود به جهنم! من ترجیح میدهم تمام دنیا از اسرائیل متنفر باشند و ما زنده باشیم تا اینکه در کوره بسوزیم و مردم دلشان برای ما بسوزد! وجود عرب‌ها در سرزمین اسرائیل هم یک واقعیت است و practical نیست که بگوییم اینها بروند ، پس باید یک راه حلی پیدا کنیم که اینها کشور خود را داشته باشند ، ولی‌ نه به قیمت نابودی اسرائیل ، تشکیل کشور فلسطینی با شرایط ما صورت می‌پذیرد ، مثلا تا ۲۰۰ سال دیگر هم فلسطینی‌ها به تقسیم اورشلیم اصرار کنند اتفاقی‌ نمی‌‌افتد ، اسحاق رابین چپ گرا که یک عالمه زمین را دو دستی‌ به فلسطینی‌ها داد گفته بود که هرگز اورشلیم تقسیم نمی‌شود ، حالا بقیه را در نظر بگیرید!

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Russell - 08-27-2012

David Hume نوشته: چون که الان نسبت جمعیتی اسرائیلی به عرب ۴ به ۱ هست ، اسرائیلی‌ها هم بچه در میشوند ، آنها که ننشستند بچه در شدن عرب‌ها را تماشا کنند ، پس چنین اتفاقی‌ نمی‌‌افتاد که زمانی‌ عرب‌ها اکثریت بشوند.
خوب دموکراسی همین هست دیگه.البته تنها راه پیدا کردن یک راه همزیستی با غیر یهودیان اسرائیل هست جوری که اگر قدرت رو بدست گرفتند نگرانی نباشه.
البته باز هم یکسری مسلمونهای بقول میلاد خر مذهبی در اروپا هم مثل اینکه تو همچین فکرایی هستن با تولید بچه زیاد (زنهاشونم که کارخانه جوجه کشی میکنند بزور اسلام) که هم اکثریت بشند و هم با تولید کلی بچه بدون آموزش و رفاه و اینها اروپا و غرب رو هم بکنند مثل بلاد اسلامی.
با وجود عقاید نسبتا لیبرالم ولی بنظرم باید یک قانونی برای تعداد فرزند گذاشته بشه (بدون انگیزه نژادی البته) فقط برای حفظ رفاه اکثریت و گرنه این زاد و ولد در کنار بمب اتمی از مصیبتهاییست که میتواند نسل انسان رو بخاک سیاه بنشونه

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Mehrbod - 08-27-2012

Russell نوشته: البته باز هم یکسری مسلمونهای بقول میلاد خر مذهبی در اروپا هم مثل اینکه تو همچین فکرایی هستن با تولید بچه زیاد (زنهاشونم که کارخانه جوجه کشی میکنند بزور اسلام) که هم اکثریت بشند و هم با تولید کلی بچه بدون آموزش و رفاه و اینها اروپا و غرب رو هم بکنند مثل بلاد اسلامی.
با وجود عقاید نسبتا لیبرالم ولی بنظرم باید یک قانونی برای تعداد فرزند گذاشته بشه (بدون انگیزه نژادی البته) فقط برای حفظ رفاه اکثریت و گرنه این زاد و ولد در کنار بمب اتمی از مصیبتهاییست که میتواند نسل انسان رو بخاک سیاه بنشونه

زادآوری بیشتر از دو تا باید در همه کشورها ناقانونی شود. به گفت مزدک اگر شمار زادگان را به بدست خودمان
کنترل نکنیم، خودشان به راه‌های "طبیعی" که همان جنگ و کشت و کشتار و بمب اتمی باشد درست میشوند.

Russell نوشته: خوب دموکراسی همین هست دیگه.البته تنها راه پیدا کردن یک راه همزیستی با غیر یهودیان اسرائیل هست جوری که اگر قدرت رو بدست گرفتند نگرانی نباشه.
ببینید الان عرب‌ها تمامی‌ حقوق سیاسی و دمکراتیک را دارند ولی‌ تنها پوینت اسرائیل کشور یهودی بودنش است ، اگر روزی عرب‌ها اکثریت بشوند کشور نابود میشود ، برای همین هم هست که حتی چپ گرا‌ترین احزاب اسرائیل نیز مخالف اکثریت شدن اعراب هستند. من شدیدا طرفدار دموکراسی و حقوق بشر هستم ، ولی‌ اگر روزی قرار باشد اسرائیل نابود بشود ، کمی‌ غیر دمکراتیک بودن ارزشش را دارد. البته تا ۱۰۰۰ سال آینده هم امکان این نیست که عرب‌ها اکثریت بشوند.

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Russell - 08-27-2012

خوب کار نشدنی هست این،جز با کشتن یا عقیم کردن یا بیرون کردن بقیه که ممکن نیست.من میگم بید یه راهی حتی سخت پیدا کرد برای همزیستی.
کشور یهودی هم دقیقا ایراد کار هست،اسرائیل بشه کشوری برای (زندگی امن و ارام) یهودیان نه کشوری یهودی.

Russell نوشته: خوب کار نشدنی هست این،جز با کشتن یا عقیم کردن یا بیرون کردن بقیه که ممکن نیست.من میگم بید یه راهی حتی سخت پیدا کرد برای همزیستی.
کشور یهودی هم دقیقا ایراد کار هست،اسرائیل بشه کشوری برای (زندگی امن و ارام) یهودیان نه کشوری یهودی.
منظور من این هست آمار رشد جمعیت رو در نظر بگیریم ، این قضیه ممکن نیست که عرب‌ها روزی اکثریت بشوند ، نه اینکه به زور جلوی این قضیه را اسرائیل باید بگیرد ، در داخل اسرائیل هم عرب‌ها به راحتی‌ زندگی‌ میکنند ، به تلاویو بروید بزرگترین business‌ها برای عرب‌ها هست! همین به مناسبت عید فطر ۳۵۰ هزار فلسطینی از کرانه غربی برای تعطیلات به تلاویو و داخل اسرائیل آمدند.