دفترچه
آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: سیاست و اقتصاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C%E2%80%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B5%D9%87%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D9%85-%D9%88-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84)

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - undead_knight - 12-25-2014

Theodor Herzl نوشته: انتخابات اسرائیل یه ۳ ماه دیگه هست تقریبا و همچی‌ بین ۲ گروه چپ و راست ۵۰% - ۵۰ % هست که کی‌ دولت آینده رو تشکیل بده! من از نظر اقتصادی که ۱۰۰% چپی‌ هستم ، ولی‌ چپ‌ها در اسرائیل ۲۰۱۴ خواهان تشکیل کشور فلسطینی هستند که بار‌ها اینجا توضیح دادم که چرا به منزله خود کشی هست برای اسرائیل! پس داخل اسرائیل با اینکه حالم از سیستم اقتصادی احزاب راست بهم میخوره ولی‌ به اونها رأی میدم چون مخالف تشکیل کشور فلسطینی هستند. مهمترین چیز برای من اول امنیت اسرائیل هست ، بعدش سوسیالیسم
نشنالیست سوسیالیست همیشه ترکیب جالبیهE404

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 12-25-2014

undead_knight نوشته: نشنالیست سوسیالیست همیشه ترکیب جالبیه
من ناسیونالیست نیستم ، من پاتریوت هستم ، ناسیونالیست کسی‌ هست که فکر میکنه کشور و فرهنگ اون از بقیه بهتر هست ، پاتریوت به دستاورد‌ها و چیزی که کشور و فرهنگش هست افتخار میکنه! این هم شوخی‌ بی‌ مزه‌ای بودE523

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 12-25-2014

فرمانده عرب تیپ Golani ارتش اسرائیل که یک Druze هست. Druze‌ها یک گروه جدا شده از ‌شیعه‌ها در قرن ۱۲ میلادی هستند که الان کاملا دین جدای خودشون رو دارند. سال ۱۹۴۸ این گروه که حدود ۱۳۰ هزار نفر الان در اسرائیل میشن با بن گورین عهد بستند که از کشور دفاع کنند و در جنگ با بقیه عرب‌ها طرف اسرائیل رو گرفتند. در اسرائیل سربازی تنها برای مرد‌ها و زن‌های یهودی‌ و مرد‌های Druzze اجباری هست که این هم به خواسته خود Druze‌ها بوده که در کنار یهودی‌ها بجنگند. این سرهنگ غسان علیان ترکش خمپاره داخل غزه به صورتش خرده بود ولی‌ توی بیمارستان نموند و به جبهه بازگشت بعد اینکه خونریزی متوقف شد .

[video=youtube;CzD7CAaqbxk]https://www.youtube.com/watch?v=CzD7CAaqbxk[/video]

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - sonixax - 01-05-2015

لیبرمن: مهم‌ترین چالش اسرائیل در سال ۲۰۱۵ نه ایران بلکه اروپا است

نقل قول:آویگدور لیبرمن، وزیر امور خارجه اسرائیل، می‌گوید «نه ایران و حزب‌الله و یا فلسطینی‌ها، بلکه اروپای غربی مهمترین چالش اسرائیل در سال ۲۰۱۵ است».

به گزارش روزنامه جروزالم پست، لیبرمن که یکشنبه چهاردهم دی این سخنان را در جمع سفیران اسرائیل در کشورهای اروپایی بیان کرد.

لیبرمن مدعی شد که برخی از کشورهای اروپایی در موضع‌گیری‌های خود علیه اسرائیل مطالبی مشابه افتراهای «پروتکل بزرگان صهیون» را تکرار می‌کنند.

«پروتکل بزرگان صهیون» سندی جعلی و ضد یهودی مربوط به سال ۱۹۰۳ است.

لیبرمن پارلمان‌های کشورهای اروپایی را نیز مورد انتقاد شدید قرار داد.

مجالس ایرلند، بریتانیا، فرانسه و شمار دیگری از کشورها به تازگی «دولت فلسطین» را به رسمیت شناختند؛ امری که با انتقاد دولت اسرائیل روبرو شده‌است.

هرچند فلسطینی‌ها هفته گذشته در تلاش خود در شورای امنیت برای تصویب قطعنامه «پایان اشغالگری بر اراضی فلسطینی» موفق نشدند اما فرانسه و لوکزامبورگ به پیش‌نویس این قطعنامه رای موافق دادند.

وزیر خارجه اسرائیل در سخنان یکشنبه خود بویژه از سوئد و ایرلند انتقاد کرد و گفت رفتار آنها مانند «موضع‌گیری‌های نابخردانه» سال ۱۹۳۸ (در آستانه جنگ جهانی دوم) است.

به گفته لیبرمن، «اسرائیل تنها نماینده ارزش‌های غربی در خاورمیانه است اما اروپائیان اسرائیل را تنها می‌گذارند».

لیبرمن همچنین گفت، درخواست فلسطینی‌ها برای پیوستن به دیوان کیفری بین‌المللی «نشان می‌دهد که پیمان اسلو» فرو پاشیده‌است.

«پیمان اسلو» توافق‌هایی سیاسی بود که در تابستان ۱۹۹۳، میان دولت وقت اسرائیل به رهبری اسحاق رابین با سازمان آزادیبخش فلسطین به رهبری یاسر عرفات بدست آمد و بر اساس آن، ساف تشکیلات خودگردان فلسطینی را در کرانه باختری و نوار غزه برپا کرد.

لیبرمن در سخنان یکشنبه خود و نیز یک روز پیش از آن در اظهاراتی گفت، سیاست دولت نتانیاهو در قبال فلسطینی‌ها «منفعل» بوده و این در حالی است که فلسطینی‌ها یک «کارزار سیاسی» را در نهادهای بین‌المللی پیش بردند.

لیبرمن گفت، نتانیاهو در موضع‌گیری‌هایش در خصوص پیوستن فلسطینی‌ها به دیوان کیفری بین‌المللی «اغراق» می‌کند.

خیلی پیشتر!!! خیلی خیلی پیش از آنکه اصلن چنین صحبتهایی در اروپا بشود من در بحثهایم با کسرا همینها را گفته بودم! کافی بود اندکی خردمندانه به موضع نگاه میکردیم. اوضاع از این بدتر هم خواهد شد اگر داستان به همین منوال پیش برود.

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - undead_knight - 01-05-2015

بعضیا هم دیگه رسما یهودستیزی رو پیرهن عثمان کردن ها:))لابد اگر کشور فلسطینی هم توی سازمان ملل پذیرفته بشه میگن هلوکاست دوم رخ داده:))

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 01-06-2015

undead_knight نوشته: بعضیا هم دیگه رسما یهودستیزی رو پیرهن عثمان کردن ها:))لابد اگر کشور فلسطینی هم توی سازمان ملل پذیرفته بشه میگن هلوکاست دوم رخ داده:))
موافق هستم این چیزی رو که میگید! عنوان کردن جنگ جهانی‌ دوم و هولوکاست در هر فرصتی کار اشتباهی‌ هست و توهین به یادبود کسانی‌ که کشته شدند. من مخصوصاً مخالف عنوان کردن هولوکاست در دفاع از اسرائیل هستم! چون باور دارم حتی اگر اروپا بهشت برین هم بود باز اسرائیل برای ما بود و این دفاع اینکه یهودی‌‌ها به اسرائیل احتیاج دارند برای دفاع بعد هولوکاست دفاع خوبی‌ نیست!

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 01-08-2015

برای اولین بار از تاریخ تاسیس اسرائیل نوین سال پیش فرانسه پیشتاز مهاجرت یهودی‌‌ها به اسرائیل بود ، حدود ۷ هزار یهودی‌ فرانسوی به اسرائیل بازگشتند ، فرانسه سومین کشور یهودی‌ نشین جهان با حدود ۵۰۰ هزار یهودی‌ بعد آمریکا و اسرائیل و هرکدوم بیش از ۶ میلیون یهودی‌ هست

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 01-10-2015

دخترهای خوشگل عزیز سرباز ما می‌خونند و میرقصند :e106:
[video=youtube;ZCe8mdnG-oc]https://www.youtube.com/watch?v=ZCe8mdnG-oc[/video]

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - Theodor Herzl - 01-18-2015

خوب امروز ارتش اسرائیل با ۲ تا موشک شلیک شده از هلی‌کوپتر پسر عماد مغنیه ابر تروریست حزب‌ا‌لله که جهاد مغنیه نام داشت رو به همراه ۴ سپاهی ایرانی‌ و ۱ نفر دیگه در بلندی‌های جولان بخش داخل سوریه به درک واصل کرد! سال ۲۰۰۸ هم خود عماد مغنیه در یک بمب گذاری در دمشق کشته شد که ظنّ نقش داشتن موساد در اون میره!

'Son of Imad Mugniyeh Killed' in IAF Syria Strike - Defense/Security - News - Arutz Sheva

آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل - undead_knight - 01-27-2015

Antisemitism in the Soviet Union - WiKi :))