دفترچه

نسخه‌ی کامل: خویشتنداری (خودآگاهی، انگیزش‌ها، ...)
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3 4
مهربد جان میگم یک گفتار مبسوط درباره این خودآگاهی و کنترل این مسائل بزنی خیلی عالی میشه،من خودم دنبال منبع هستم دراینباره برای مطالعه.
Russell نوشته: مهربد جان میگم یک گفتار مبسوط درباره این خودآگاهی و کنترل این مسائل بزنی خیلی عالی میشه،من خودم دنبال منبع هستم دراینباره برای مطالعه.

دقیقا درباره چی؟ آنچه در ذهن داری را بریخت پرسش اگر در بیاوری میتوانیم درباره‌اش گفتگوی خوبی بکنیم راسل جان.
Mehrbod نوشته: دقیقا درباره چی؟ آنچه در ذهن داری را بریخت پرسش اگر در بیاوری میتوانیم درباره‌اش گفتگوی خوبی بکنیم راسل جان.
همین سیستم جزا و پاداش مغز و باگهایی در آن مثل همین کژخویی و افسردگی و راه های کنترل آنها.
Russell نوشته: همین سیستم جزا و پاداش مغز و باگهایی در آن مثل همین کژخویی و افسردگی و راه های کنترل آنها.

سیستم پادافره/پاداش همه‌اش اینجا آمده: Reinforcement - WiKi

خوگیری و کژخویی هم همین جستار فکر میکنم بخوبی روشنسازی شدند.

فرای آنهم نیاز به formulate کردن پرسش دارد، چه چیز ویژه‌ای نگرت را گرفته؟
این دیگر چه نامی است؛ که این جستار دارد؟!!!
مقصود از واژه "خودآگاهی" در اینجا چه فلسفی باشد و چه روان شناختی، کنترل(!) آن بی معنا می نماید.
به نگرم این جستار، بیشتر شبیه هرزنامه است؛ مگر اینکه دوستان بخواهند تعریفی ماوراء الطبیعه برای آن واژه درنگر داشته باشند!
این نام و جستار کار مهربد گرامیست که یکسری پستها رو از تاپیک دیگه بعلت بی ارتباطی منتقل کرد، منظور منرو هم قدری اشتباه برداشت کرده.منظور من کنترل خود و خودآگاهی از انگیزشها و از اینجور چیزها بود نه اینکه کنترل خودآگاهی
Russell نوشته: این نام و جستار کار مهبر گرامیست که یکسری پستها رو از تاپیک دیگه بعلت بی ارتباطی منتقل کرد،
پس کار خود مهبُر بوده!:e057:
احتمالا به خاطر همین شما را به عنوان آغازنده جستار گذاشته.E415
Rationalist نوشته: پس کار خود مهبُر بوده!
احتمالا به خاطر همین شما را به عنوان آغازنده جستار گذاشته.
موضوع و سوال مطرح شده از من بوده،انتقال و انتخاب عنوان از مهربد،علت اشتباه سوء برداشت این بین بوده (misunderstanding) بوده نه اشتباه من یا مهربد E056
Rationalist نوشته: این دیگر چه نامی است؛ که این جستار دارد؟!!!
مقصود از واژه "خودآگاهی" در اینجا چه فلسفی باشد و چه روان شناختی، کنترل(!) آن بی معنا می نماید.
به نگرم این جستار، بیشتر شبیه هرزنامه است؛ مگر اینکه دوستان بخواهند تعریفی ماوراء الطبیعه برای آن واژه درنگر داشته باشند!

Russell نوشته: این نام و جستار کار مهربد گرامیست که یکسری پستها رو از تاپیک دیگه بعلت بی ارتباطی منتقل کرد، منظور منرو هم قدری اشتباه برداشت کرده.منظور من کنترل خود و خودآگاهی از انگیزشها و از اینجور چیزها بود نه اینکه کنترل خودآگاهی

بازنامیدم!

خویشتنداری = restraint = Self-control - WiKi
.
صفحات: 1 2 3 4