دفترچه

نسخه‌ی کامل: دربارهء توافق هسته ای اخیر
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3 4 5 6 7
البته فعلا که در حد بیانیه مطبوعاتی بوده، ولی همونشم بنظر چیز بسیار قابل توجه و کم سابقه ای است و اهمیت زیادی داره.
نظر شما چیه؟ پشت پرده چه گذشته؟ اصلا پشت پرده ای در کاره؟ آیا آمریکا از دست اسرائیل خسته شده؟ آیا فهمیده که عدم توافق برای اونا هم هیچ خوب نیست؟ آیا سعی کردن عاقل تر باشن و از تهدید و زور و دیوانگی دست بردارن؟

البته تا تصویب نهایی و عملی شدن کامل این توافقات ظاهرا راه سخت و پر از تردید و خطری وجود داره هنوز.
امیدوارم بالاخره دنیا این مسئله رو حل کنه و اینقدر زور و بی منطقی در دنیا نباشه. ما که دیگه خسته شدیم. همهء دنیا خسته شده دیگه حال مردم بهم میخوره از این مباحث و اینکه انسانها نمیتونن سر این مسائل که باید با هم به توافق منصفانه و هوشمندانه ای برسن توافق و مصالحه کنن. همش زور، همش دیوانگی، افراطی گری، ظلم، فریب، دروغ، سیاست های کثیف، تمامیت خواهی.

بنظر من غرب باید ایران رو بعنوان یک قدرت و موجودیتی که رو به پیشرفته به رسمیت بشماره. حتی با وجود تمام گند و گوز و خطر اسلام!! اسلام ج.ا. هرچی باشه از اسلام داعش و عربستان و القاعده و طالبان و امثالهم خیلی بهتره.

الان توافق کنن. باید دید بعدش چی پیش میاد. سالها بعد.
اینکه از الان بخوایم به بهانه های مختلف متوسل به هدف وسیله را توجیه میکند بشیم که کار درستی نیست.
ایران بمب اتمی نمیخواد. اصلا به نفعش نیست. دیگه چه تضمینی بده چکار کنه کلا جمع کنه که 100% تضمین بشه؟ اونوقت ما همش صرفنظر و عقب نشینی کنیم و امتیاز بدیم و بقیهء دنیا به ما فقط زور بگه و دروغ و فریب بکار ببره؟
اینا کلا میخواستن ما رو تحت فشار قرار بدن. هسته ای فقط مسئلهء بمب اتم نبود بلکه بهانه ای شد برای تسویه حساب با ما و سعی در نابود کردن هرچه سریعتر کلی موجودیت ما و ج.ا و برقراری استیلای جهانی امثال آمریکا و پایداری و قدرت بیشتر برای اسرائیل.

امیدوارم مشکلی پیش نیاد و بقیهء کارها هم یجوری جفت و جور کنن. یعنی آدمها اینقدر آدمیت و شعور و صداقت به خرج بدن. ولی از الان نمیشه هیچ مطمئن بود. این وضعیت چندان پایدار و خدشه ناپذیر بنظر نمیاد.
تمامی‌ ساختار امنیتی و اطلاعاتی‌های اسرائیل ، یعنی‌ رؤسای سابق موساد ، اطلاعات ارتش و غیره که مصاحبه میکنند همه مخالف جنگ هستند ، من فکر می‌کنم این قرارداد برای اسرائیل هم خوب هست ، جنگ با ایران حداقل ۱۵۰ میلیارد دلار برای اسرائیل خرج داره و تازه اون هم میتونه ۱۰ سال برنامه اتمی‌ ایران رو عقب بندازه ، پس این توافق نامه خیلی‌ خوبه که بدون جنگ این کار رو میتونه بکنه . در ضمن اسرائیل نمیتونه فردو رو بمباران کنه ، فقط و فقط آمریکا توانائی نظامی و بمب لازم برای این کار رو داره . بمب GBU ۵۷ تنها بمبی هست که میتونه به فردو نفوذ کنه

Massive Ordnance Penetrator - WiKi
کدوم توافق ؟! این فقط یک بیانیه مطبوعاتی بود و به قول خودشون تفاهم!!! تا توافق هنوز مونده.
تا وقتی که ایران از تروریست‌ها حمایت میکنه همین آش و همین کاسه‌ست ضمنا خود سیاسیون ایرانی هم از این توافق دل خوشی ندارند و این را خوب میدانند که اگر توافق قطعی شد و تحریم به صفر رسید باید تورم را بردارند و این یعنی بسته شدن راه دزدی و زورگیری از ملت، در این چند ساله که تحریم بودیم بیشترین سود را همین آخوندها کردن به بهانه تحریم کیرشان را تا خایه به ان درون ملت تا ته فشار دادن.

بنظر من اینها پا پیش گذاشتن که دهان ملت را ببندن و بگویند ما برای مذاکرات و صلح پا پیش گذاشتیم ولی شیطان بزرگ آمریکا و اسرائیل نخواستن و از این کس شعرها، عده‌ای مردم زود باور و خر دور از جون بعضی‌ها خام این حرف‌ها میشوند. و باز هم روز از نو روزی از نو همان فشار دادن کیر تا خایه. با این نظام عقب افتاده به هیچ جایی نمیرسیم امروز میگویند زنان حق رفتن به استادیوم را دارند و نیم ساعت بعدش این خبر را تکذیب میکنند من شاشیدم تو این دموکراسی‌ عقب افتاده‌‌شان که اراده‌ای از خود ندارند.

وقتی خایه‌منی و خایه مالاش توی رسانه و راهپیمایی‌ها میگویند اسرائیل را محو میکنیم و پرچم آمریکا و اسرائیل را به آتش میکشند آن موقعه‌ها باید فکر همچین روزی را میکردن و خفه خون میگرفتن نمیدانم شاید این مادر جنده‌ها از قبل میدانستند یکروزی باید مقابل اینها زانو بزنند و پای مذاکره بنشینند برای همین راه در رو برای خود درست کردن.
Moshref نوشته: تا وقتی که ایران از تروریست‌ها حمایت میکنه همین آش و همین کاسه‌ست ضمنا خود سیاسیون ایرانی هم از این توافق دل خوشی ندارند و این را خوب میدانند که اگر توافق قطعی شد و تحریم به صفر رسید باید تورم را بردارند و این یعنی بسته شدن راه دزدی و زورگیری از ملت، در این چند ساله که تحریم بودیم بیشترین سود را همین آخوندها کردن به بهانه تحریم کیرشان را تا خایه به ان درون ملت تا ته فشار دادن.

بنظر من اینها پا پیش گذاشتن که دهان ملت را ببندن و بگویند ما برای مذاکرات و صلح پا پیش گذاشتیم ولی شیطان بزرگ آمریکا و اسرائیل نخواستن و از این کس شعرها، عده‌ای مردم زود باور و خر دور از جون بعضی‌ها خام این حرف‌ها میشوند. و باز هم روز از نو روزی از نو همان فشار دادن کیر تا خایه. با این نظام عقب افتاده به هیچ جایی نمیرسیم امروز میگویند زنان حق رفتن به استادیوم را دارند و نیم ساعت بعدش این خبر را تکذیب میکنند من شاشیدم تو این دموکراسی‌ عقب افتاده‌‌شان که اراده‌ای از خود ندارند.

وقتی خایه‌منی و خایه مالاش توی رسانه و راهپیمایی‌ها میگویند اسرائیل را محو میکنیم و پرچم آمریکا و اسرائیل را به آتش میکشند آن موقعه‌ها باید فکر همچین روزی را میکردن و خفه خون میگرفتن نمیدانم شاید این مادر جنده‌ها از قبل میدانستند یکروزی باید مقابل اینها زانو بزنند و پای مذاکره بنشینند برای همین راه در رو برای خود درست کردن.

تحریمها به صفر نمیرسه! فقط اون بخشی از تحریمها که سر برنامه هسته ای ایران بوده برداشته میشه تازه شاید!!
sonixax نوشته: تحریمها به صفر نمیرسه! فقط اون بخشی از تحریمها که سر برنامه هسته ای ایران بوده برداشته میشه تازه شاید!!

به شخصه برایم هیچ فرقی ندارد که تحریم‌ها برداشته میشود یا نه چون آخرش اینها کار خودشان را میکنند، و گاهی با خودم فکر میکنم که اگر این تورم و وضعیت بد اقتصادی به مردم فشار بیاورد امکان دارد به سیم آخر بزنند و از بی‌پولی به خیابان‌ها بریزند !! ولی کسی که شکمش سیر باشد چنین کاری نمیکند، هر چند که از این مردم بی‌بخار انتظار چنین کاری محاله، مگر اینکه آمریکا و ملت ایران برای فراری دادن آخوندها متحد شوند
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان
"
ثُمَّ آتَیْنَا مُوسَى الْكِتَابَ تَمَامًا عَلَى الَّذِیَ أَحْسَنَ وَتَفْصِیلاً لِّكُلِّ شَیْءٍ وَهُدًى وَرَحْمَةً لَّعَلَّهُم بِلِقَاء رَبِّهِمْ یُؤْمِنُونَ "
"پس دادیم موسی نوشتار یکسره ای بر کسی نیکوتر کرد هم چند خیلی بندگر برای هر چیزی هم راهنمایی هم مهربانی ای تا برای انگیزدشان به روبرو شدن پروردگارشان باور می کنند "
دست من باشه با هیچ کدامشان گفتگو نخواهم کرد زنانشان لخت بازی سران فرمانروایانشان به جان مردمان بیچاره کشورهای همسایه مان افتادند از افغانستان پاکستان عراق به دیدم اگر دیدیدم آنها پیمان شکنی کردند با بمب هم تفنگ بیافتیم به جانشان هم آنها را پامال از هستی کنیم تا باشند از این کج رفتاری ازشان سرنزند
پناه بر خداوندی که همباز گذاران را دمار برکند
هزاران میلیارد هزینه برنامه هستی های شد
آخرش هم میلیارد ها دلار خرج میکنیم تا اونجه که بدست اوردیم رو از بین ببریم

خب این نتیجه سیاست غلت هست .

به عقیده من مذاکرات برای ایرانی ها و مردم ایران نتیجه خاصی نداره . حتی اگر همه تحریم ها برداشته شود.
Moshref نوشته: به شخصه برایم هیچ فرقی ندارد که تحریم‌ها برداشته میشود یا نه چون آخرش اینها کار خودشان را میکنند، و گاهی با خودم فکر میکنم که اگر این تورم و وضعیت بد اقتصادی به مردم فشار بیاورد امکان دارد به سیم آخر بزنند و از بی‌پولی به خیابان‌ها بریزند !! ولی کسی که شکمش سیر باشد چنین کاری نمیکند، هر چند که از این مردم بی‌بخار انتظار چنین کاری محاله، مگر اینکه آمریکا و ملت ایران برای فراری دادن آخوندها متحد شوند

آنچه در انقلاب ایران اتفاق افتاد عکس این را نشان میدهد! یعنی مردم به خاطر گشنگی به خیابان نریختند!! چون گشنه نبودند اصولن. ولی عکسش در جمهوری اسلامی نشان داده اگر بدبختی، بیچارگی، جنگ، گشنگی ، فساد و ... را بر سر مردم خراب کنی نای حرف زدن و اعتراض کردن نخواهند داشت و با اولین تو سری میچپند کنج خانه هایشان.

به طور کلی هم تفاوت خاصی احساس نخواهد شد! در بهترین حالت ایران باز میگردد به اوایل دوران فریبا خاتمی!
bilche نوشته: هزاران میلیارد هزینه برنامه هستی های شد
آخرش هم میلیارد ها دلار خرج میکنیم تا اونجه که بدست اوردیم رو از بین ببریم
فک نکنم اینطورها هم باشه.
دانش و امکانات هسته ای که الان در کشور هست قبلا نبود.
این دانشها و امکانات و استقلال، اهمیت و کاربردهای گسترده خودش رو داره.
بعدم بهرحال نیروگاه هست و داره برق تولید میکنه. شاید بعدا بازم نیروگاه بزنن (احتمال زیاد آب سبک که مشکل کمتری هم با بقیهء دنیا ایجاد کنه).
البته باید دید توافق های نهایی تا چه حد دست و پای ایران رو در این امور ممکنه ببندن!
صفحات: 1 2 3 4 5 6 7