دفترچه

نسخه‌ی کامل: ازدواج با خواهر یا مادر،اخلاقی یا غیر اخلاقی؟!
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3 4
خب دوستان سوال واضحه.لطفا دلایل خود را بنویسید
E032
به گونه ای سوال مطرح کردید که ظاهرا فقط مردان جواب دهند
mosafer نوشته: به گونه ای سوال مطرح کردید که ظاهرا فقط مردان جواب دهند
خب شما هم جواب دهید.
ایا ازدواج دختری با پدرش اخلاقی است یا نه؟لطفا دلایل خود را بنویسید.
پیشنهاد میکنم کتاب "توتم و تابو" از زیگموند فروید را بخوانید E00e
cool نوشته: خب شما هم جواب دهید.
ایا ازدواج دختری با پدرش اخلاقی است یا نه؟لطفا دلایل خود را بنویسید.
به نظر من غیر اخلاقیست ، آن هم بخاطر عرف و رسوماتی که در جامعه ی من (نه صرفا جامعه ی اسلامی)حاکم ست و با آن دیدگاه بزرگ شده ام
برای برخی پرسشها ارائه ی دلیل و استناد بدان ،کاری بیهوده ست ، چون از سمت مخالفین به چالش کشیده میشود

+
نظر شخص شما چیست ؟

Persepolis نوشته: پیشنهاد میکنم کتاب "توتم و تابو" از زیگموند فروید را بخوانید E00e

افسانه ای که ساخته و پرداخته ذهن نویسندست، چه کمکی میکند ؟
cool نوشته: خب دوستان سوال واضحه.لطفا دلایل خود را بنویسید
از میان انواع مختلف ازدواج، بهترین نوع آن‌ست !!
از نظر پزشکی هم مردود شده. اخلاقی و غیر اخلاقی که دیگه جای خودشو داره.. البته بستگی داره اخلاق رو چجوری تعریف کنی!
در یک چهارچوب سودگرایانه، و نیز در چهارچوب "ژن محورانه" غیر اخلاقی است، چون احتمال به دنیا آمدن بچه های از لحاظ ذهنی معلول در چنین ازدواج هایی بالاست. اگر فرض کنیم همه مردم جهان با محارم (در معنایی خنثی) خود ازدواج کنند، احتمال انقراض نسل بشر بالا می رود.
اگر نیت عمل کننده و اراده نیک را مبنا بگیریم، می تواند اخلاقی باشد و اگر سود شخصی را در نظر بگیریم پاسخ آری یا خیر بسیار به تشخیثص شخص و شرایطی که ازدواج در آن رخ می دهد وابسته می شود، و باز امکان اخلاقی بودنش هست.

من خودم فکر می کنم هیچ کدام این نظریه ها کامل نیستند و برای انجام هر داوری نمی توان نتیجه عمل و نیز شرایطی که عمل در آن رخ می دهد را نادیده گرفت، به همین دلیل در کل نظر خودم این است:
به ازای هر وضعیت، ازدواج با محارم غیر اخلاقی است مگر اینکه بتوان با تحلیل آن وضعیت، خلافش را ثابت کرد.
Russell نوشته: از میان انواع مختلف ازدواج، بهترین نوع آن‌ست !!

خب، چرا به مادرتان پیشنهاد ازدواج نمی‌دهید؟ :e108:
Alice نوشته: خب، چرا به مادرتان پیشنهاد ازدواج نمی‌دهید؟
چرا باید بدهم؟ لباس دومادی آواتورم بگمانم باعث سوء تفاهم شده !!
صفحات: 1 2 3 4