دفترچه

نسخه‌ی کامل: آلفا دربرابر بتا (همبودشناسی)
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3 4
نقل قول:آلفا ها هیچ گاه با یک نفر نمی مانند و این چیزی است که زنان بیش از همه از آن می ترسند
البته استاد اعظم که من رو disqualified کردند:))ولی میشه این آلفا رو تعریف کنید و بگید چرا با یک نفر نمیمونند؟(که البته منظور مثل یک مرد بتا هست نه لزوما برای همیشه)
undead_knight نوشته: البته استاد اعظم که من رو disqualified کردند:))ولی میشه این آلفا رو تعریف کنید و بگید چرا با یک نفر نمیمونند؟(که البته منظور مثل یک مرد بتا هست نه لزوما برای همیشه)

خیلی ساده است.این بخشی از قوانین این بازی است.اصلا همه ی هدف PUA آلفا شدن(یا وانمود کردن آن) است و ارزش شما در این بازی به تعداد دخترانی است که می گایید.پس یعنی هیچ گاه با یک نفر نمی مانید.همانطور که می بینید این مردان آن قدر ها هم ابله نیستند.درست است که تا پیش از سکس شما باید به دنبال زنان بدوید تا ببینید چه می خواهند،اما پس از آن، فضیه وارون می شود.این سخن ها صرف نظر از دیدگاه فرگشتی است .
nevermore نوشته: خیلی ساده است.این بخشی از قوانین این بازی است.اصلا همه ی هدف PUA آلفا شدن(یا وانمود کردن آن) است و ارزش شما در این بازی به تعداد دخترانی است که می گایید.پس یعنی هیچ گاه با یک نفر نمی مانید.همانطور که می بینید این مردان آن قدر ها هم ابله نیستند.درست است که تا پیش از سکس شما باید به دنبال زنان بدوید تا ببینید چه می خواهند،اما پس از آن، فضیه وارون می شود.این سخن ها صرف نظر از دیدگاه فرگشتی است .
مشکل اساسی من دقیقا با همین مفهوم آلفا و بتاست.اگر آلفا "شدنی" باشه،بنابراین وانمود کردن معنایی نداره.اگر آلفا "بودنی" باشه،پس کسی نمیتونه به جز آلفاهای ژنتیکی آلفا باشه.
این نمونه نرهای آلفا در حیواناته:
Alpha (ethology) - Wikipedia, the free encyclopedia
نکته اینجاست که آلفا شدن در حیوانات اولا تغییر پذیر هست.یعنی اگر آلفا قبلی رو شکست بدید شما آلفای جدید میشید(و وانمود کردنی در کار نیست)
دوما مفهوم نر آلفا اصلا به معنای نری هست که بالاترین مقام های اجتماعی در حیوانات رو داره:
نقل قول:In social animals, the alpha is the individual in the community with the highest rank
یعنی به هر دلیلی که یک حیوان آلفا شده باشه،مقام اجتماعی بالاتری پیدا میکنه.

خب این مقهوم کجاش با مرد آلفا و بتا سازگاره؟!
undead_knight نوشته: مشکل اساسی من دقیقا با همین مفهوم آلفا و بتاست.اگر آلفا "شدنی" باشه،بنابراین وانمود کردن معنایی نداره.اگر آلفا "بودنی" باشه،پس کسی نمیتونه به جز آلفاهای ژنتیکی آلفا باشه.
این نمونه نرهای آلفا در حیواناته:
Alpha (ethology) - Wikipedia, the free encyclopedia
نکته اینجاست که آلفا شدن در حیوانات اولا تغییر پذیر هست.یعنی اگر آلفا قبلی رو شکست بدید شما آلفای جدید میشید(و وانمود کردنی در کار نیست)
دوما مفهوم نر آلفا اصلا به معنای نری هست که بالاترین مقام های اجتماعی در حیوانات رو داره:

یعنی به هر دلیلی که یک حیوان آلفا شده باشه،مقام اجتماعی بالاتری پیدا میکنه.

خب این مقهوم کجاش با مرد آلفا و بتا سازگاره؟!

شما گویی دقت نمی کنید که من در جایگاه منتقد این شرایط هستم و با این تعاریف به کلی مشکل دارم.حال شما این را از من می پرسید؟بروید از زنانی بپرسید که این جنگولک بازی ها را در می آورند.

گویی آلفا شدن به دست آوردن ترکیبی از خصوصیات است که برخی اکتسابی است و برخی هم ژنتیکی.
nevermore نوشته: شما گویی دقت نمی کنید که من در جایگاه منتقد این شرایط هستم و با این تعاریف به کلی مشکل دارم.حال شما این را از من می پرسید؟بروید از زنانی بپرسید که این جنگولک بازی ها را در می آورند.

گویی آلفا شدن به دست آوردن ترکیبی از خصوصیات است که برخی اکتسابی است و برخی هم ژنتیکی.
این ادبیات آلفا و بتا (با این معانی) تقریبا منحصر به گروه های پدافند از حقوق مردان، PUA و ... هست.تفاوتشون این هست که در تفسیرش اختلاف دارند نه در اینکه مرد آلفا و بتایی موجوده.
من دارم میگم این مرد آلفا و بتایی که اینها نام میبرند به کل ناموجود و چرت و پرته:)
جذب شدن زنان به مردان جذاب(چه فیزیکی و چه دارای موقعیت اجتماعی)مکانیسم دیگه ای داره که با این تعاریف ناسازگاره.
undead_knight نوشته: این ادبیات آلفا و بتا (با این معانی) تقریبا منحصر به گروه های پدافند از حقوق مردان، PUA و ... هست.تفاوتشون این هست که در تفسیرش اختلاف دارند نه در اینکه مرد آلفا و بتایی موجوده.
من دارم میگم این مرد آلفا و بتایی که اینها نام میبرند به کل ناموجود و چرت و پرته:)
جذب شدن زنان به مردان جذاب(چه فیزیکی و چه دارای موقعیت اجتماعی)مکانیسم دیگه ای داره که با این تعاریف ناسازگاره.

لینک ویکیپدیایی که دادی را خود ات خوانده ای؟

Alpha (ethology - WiKi)

Male and/or female alphas may gain preferential access to sex or mates, and in some species only alphas or an alpha pair is permitted to reproduce.

undead_knight نوشته: جذب شدن زنان به مردان جذاب(چه فیزیکی و چه دارای موقعیت اجتماعی)مکانیسم دیگه ای داره که با این تعاریف ناسازگاره.
خوب من وقتی میگویم هرم قدرت و هایپرگامی در انسان را انکار میکنی میگویی نه ?!
این جمله بالا یعنی انکار وابستگی (نه فقط همبستگی) جفتگیری با DH !
Nâxodâ_Mehrbod نوشته: لینک ویکیپدیایی که دادی را خود ات خوانده ای؟

Alpha (ethology - WiKi)

Male and/or female alphas may gain preferential access to sex or mates, and in some species only alphas or an alpha pair is permitted to reproduce.

سه بار!:))
در موردش قبلا هم پست زدم،اینکه آلفا بودن مزیت هایی رو به جاندار میده و این مزیت ها در جانداران مختلف فرق میکنه رو هم قبلا گفتم.
مهم این هست که خود تعریف آلفا چیزی نیست که بشه زیرش زد تا بگیم بتاها بر علیه آلفاها توطئه کردند،اگر بتای سابق مقام اجتماعی بالاتری از آلفای سابق کس بکنه،آلفای جدید محسوب میشه!
یعنی آلفا همیشه باید بالا باشه و بتا همیشه پایین تر.بسیار سادست:)
undead_knight نوشته: سه بار!:))
در موردش قبلا هم پست زدم،اینکه آلفا بودن مزیت هایی رو به جاندار میده و این مزیت ها در جانداران مختلف فرق میکنه رو هم قبلا گفتم.
مهم این هست که خود تعریف آلفا چیزی نیست که بشه زیرش زد تا بگیم بتاها بر علیه آلفاها توطئه کردند،اگر بتای سابق مقام اجتماعی بالاتری از آلفای سابق کس بکنه،آلفای جدید محسوب میشه!
یعنی آلفا همیشه باید بالا باشه و بتا همیشه پایین تر.بسیار سادست:)

سخن ات گنگه, دشواری ات با فرایندی به نام «وانمایش به آلفایی» است؟ آلفایی یک شماری پاوند[sup][aname=rpa3b08][[/aname][anchor=pa3b08]1][/anchor][/sup] دارد که هر مردی که آنها را داشت را میتوان آلفا نامید.

کسیکه ولی این پاوند‌ها را ندارد, ولی به داشتن آنها می‌وانماید میشود بتایِ وانمودگر.

پاوند‌هایِ نامبرده:
ژنهای خوب | نمونه: وانمایش به داشتن هوشِ بالاتر از دیگران.
جایگاه همبودین[sup][aname=rpa288f][[/aname][anchor=pa288f]2][/anchor][/sup] | نمونه: وانمایش به داشتن دوستان خوب.
...

----
[aname=pa3b08]1[/aname]. [anchor=rpa3b08]^[/anchor] pâ+vand::Pâvand || پاوند: محدودیت; اجبار; قید و بند ⚕Heydari, Ϣiki-En constraint
[aname=pa288f]2[/aname]. [anchor=rpa288f]^[/anchor] ham+bud+in::Hambudin || همبودین: اجتماعی Ϣiki-En social
Russell نوشته: خوب من وقتی میگویم هرم قدرت و هایپرگامی در انسان را انکار میکنی میگویی نه ?!
این جمله بالا یعنی انکار وابستگی (نه فقط همبستگی) جفتگیری با DH !
در همین پزوهش های مربوط به هایپرگمی هم حرفی از آلفا و بتا با این معانی زده نمیشه.
آلفا یعنی بالاتر در مقام اجتماعی.بنابراین اگر نری(یا مردی)مقام اجتماعی پایین تری داشته باشه نسبت به کسی که بالاتره،آلفا نیست.
هایپرگمی رو هم من رو عنوان یک پدیده پذیرفتم نه یک گرایش فرگشتیک قوی:) (که باز هم به بحث بتا و آلفا مورد نظر ربطی نداره)
صفحات: 1 2 3 4