رتبه موضوع:
  • 11 رای - 4.91 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

پاتوق شب نشینی

این اواخر این کتاب رو خوندم
https://books.google.co.uk/books/about/T...&q&f=falseگ
کتاب میگه جوامع سرمایه داری چطور از شوک (مثل سونامی، زلزله و ...) بهره میبرن و حتی مدیون این شوک میشن، به شکلی این شوک ها برای اونها سود آوره که گاهاً شوک رو خودشون ایجاد میکنن تا بتونن از اون نهایت بهره رو ببرن.
این صرفاً معطوف به ابرشرکت ها نمیشه. بلکه دولت ها هم نهایت بهره رو از این شوک ها میبرن (اعتراضات آبان در ایران، جنگ ِعراق ، قتل عام های اندونزی و .... )

در واقع این ایده وارد کردن شوک، مربوط به  اواسط قرن 20ام هست که یک روانپزشک کانادایی اون رو روی برخی ها اجرا میکنه. بعد مدتی سیا میفهمه و شروع به پرداخت هزینه های این آزمایشگاه انسانی میکنه و 50 سال بعد چندتاخبرنگار پیگیر قضیه میشن و  این مدارک لو میرن و شروع میکنن به پیدا کردن اونایی که این روش ها - که تحت عنوان «درمان» افسردگی و اسکیزوفرنی-  روشون اجرا میشده. از سیا شکایت میشه و سیا و دولت کانادا قرامت پرداخت میکنن !

در سریالی که درمورد تدکازینسکی ساخته شده، نیم نگاهی به این شوک درمانی شده.

شخص رو به مدت طولانی (گاهاً 6 ماه) در اتاقی سفیدرنگ، ساکت، غذاهای تکراری، دستای بسته شده و ...( به طوری که ورودی ِاطلاعاتی مغز شخص رو به صفر برسونن) نگه میداشتن.بعد از این دوره چندماهه با داروهای خواب اور و حتی ال اس دی، به استقبالش میرن و بعد مدتی شوک الکتریکی آماده میشد. بعد از وارد کردن شوک های الکتریکی فراوان شروع میکنن به حرف زدن با شخص(مثلا تو یک زنی، تو مادر ِخوب و متعهدی هستی. صبح ها سرکار میری و ... ). روانپزشکی که مسئول پروژه بوده عنوان میکنه «مغز ِآنها مثل ِلوحی سفید ، آماده پذیرش هرچیزیه»

فریدمن (اقتصاددان) هم از این ایده شوک درمانی استفاده میکنه. اصلاحات اقتصادی(آزادی ِاقتصادی) رو بدون وارد کردن #شوک غیرممکن میبینه.


اینارو گفتم که بگم کرونا هم - چه ساخته شده ابرشرکت‌ها باشه، چه طبیعت- در همین لحظه آمادن تا بهره زیادی ازش ببرن. چنین ِشوکی با این وسعت، بنظرم منجر به تغییر کلی دنیا میشه. دنیایی تخمی‌تر!

ما پشیمان ترین قبلیه ی ِتاریخیم . ما اینجاییم به همراه شوق مان خاک میشویم
پاسخ

از آب گل‌آلود ماهی گرفتن که از دیرباز در زبان خودمان هم هست. به‌هر‌روی بدبختی بدبختی میماند اینکه چگونه از آن بهره بگیریم یک چیز پرکتیکال است.

شوک برای سامانه‌های پادشکننده, چوُنان که نسیم پرداخته, تا یک آستانه‌ای‌ سودمند نیز است, مانند ورزش که همان آسیب به تن است ولی به تندرستی میانجامد.

Leverage, and the impossible becomes possible.

پاسخ

درود دوستان. با راه اندازی دوباره فروم جده جنده آل محمد رسول الله را دوباره گاییدید!
این فروم کیریست در کون امام زمان.

حضرت زهرا جنده آل محمد: تن زن عورت است
موی سر حضرت زهرا و زنان مومن به اسلام موی زهار است پس سرشان مامله و حجاب اجباری است.

کون لق بی بی دو عالم حضرت زهرا تعالی

امام زمان مفعول است ... وارث پیغمبر است
پاسخ

(05-07-2020, 08:50 AM)Agnostic نوشته:  درود دوستان. با راه اندازی دوباره فروم جده جنده آل محمد رسول الله را دوباره گاییدید!
این فروم کیریست در کون امام زمان.
ها؟!

 همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب 37
دکتر ساسی 111  
پاسخ

(05-07-2020, 09:35 PM)sonixax نوشته:  
(05-07-2020, 08:50 AM)Agnostic نوشته:  درود دوستان. با راه اندازی دوباره فروم جده جنده آل محمد رسول الله را دوباره گاییدید!
این فروم کیریست در کون امام زمان.
ها؟!

گویا درود فرستاد به آل محمد و تایید کرد که قالب تالار بهتر شده و جمله آخر را مزین کرد با حدیث پُر برکت و فرمود:
این فروم کیریست در کون امام زمان. 


پ ن: دلمان برای جک ها و نوشته های آگنوستیک تنگ شده بود و امیدواریم مثل قبل بیشتر وقت بزارن برای خدمت به آل محمد.
پاسخ


موضوعات مشابه ...
موضوع / نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 6 مهمان