نامنویسی انجمن درست شده و اکنون دوباره کار میکند! 🥳 کاربرانی که پیشتر نامنویسی کرده بودند نیز دسترسی‌اشان باز شده است 🌺

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

هزینه های دین و مذهب
#1

بعضیا ادعا میکنن که انجام واجبات و مسائل اصلی دین و مذهب زیاد هم هزینه نداره و مشکل نیست.
مثلا:

یکی میگفت نماز مگه چقدر وقت میبره 5 دقیقه هم میشه یک نوبتش رو خوند! بهش گفتم عزیزم نماز 5 دقیقه ای که از مسخره هم مسخره تره و دیگه به چه دردی میخوره! اینکه سریع دوتا دولا و راست بشی و چندتا ور ور کنی و اسمش رو بذاری نماز و اطلاعات از خدا، بنظر من خیلی مسخرس. حداقل باید نماز هم اگر میخونی با آرامش و عمیق و تفکر و یخورده مدیتیشن وار باشه. اینطوری هم حداقل 20 دقیقه ای فکر کنم بشه فقط یک نماز مثلا نماز ظهر یا عصر. خب شما حساب کن مجموع نمازها رو بخوای به این شکل بخونی جمعش چقدر میشه. احتمالا بیش از یک ساعت. کل شبانه روز 24 ساعته. بعدم فقط همینطور یه دفه نمیپری روی نماز 20 دقیقه سرو تهش باشه که، کلی زمانهای جانبی مثل دستشویی رفتن، وضو گرفتن، گاهی چس در رفتن و دوباره وضو گرفتن (واسه من خیلی وقتا وسط نماز هم پیش اومده!!)، حالا اون صبح یا اوقاتی که بهرصورت خسته ای و خوابت میاد پاشی و این کارها رو انجام بدی و کمبود خواب و تشکیلات دیگه میاری + وقتهای جانبی که برای اینکه آدم تازه حالش جا بیاد و غیره و غیره، خلاصه درکل بخوای حساب کنی نماز و تشکیلات و مخلفات و دردسرهای جانبیش اگر بخواد درست و حسابی باشه (که بایدم درست و حسابی باشه وگرنه نمی ارزه)، در شبانه روز چندین ساعت وقت آدم رو میگیره. و این وقت و خستگی و فشار تاثیر نامطلوب خودش روی بقیهء چیزها و ساعات و کارهای روزانه رو هم میذاره.

بعد مثلا اگر بخوای اسلام رو انجام بدی، روزی یک بار که سکس کنی یا جلق بزنی، باید غسل هم بکنی.
این غسل کردن هم کلی آب مصرف میکنه هم انرژی و هم یه زمانی میبره بالاخره.

بعد اصلا اگر بخوای به اسلام پایبند باشی، در اسلام اگر واجب 100% نیست ولی توصیه اکید هست برای ازدواج کردن. طبیعی هست که اگر ازدواج نکنی در معرض خیلی مسائل دیگر که بخصوص با دین و مذهب هم میانه ای ندارن خواهی بود. حداقلش جلق زدنه که هم گناهه و مدام باید خودت رو سرزنش کنی و سعی کنی تکرار نکنی و از اونور هم مدام بخاطرش غسل کنی.

خب حالا بگیم میریم ازدواج میکنیم پس!
اما اینم که باز هزینه هایی بزرگتر از موارد قبلی داره!!
ازدواج کردن همانا، و شروع پول خوره و دردسرهای جانبی دیگرش همانا.

شما هم نظری دارید یا موارد دیگری بنظرتون میاد بیان کنید.
پاسخ
#2

یکی دیگر از هزینه های دین و مذهب اینه که اگر دنبال بحث خدا و دین باشی اونوقت هرکس هرچیزی در این زمینه بگه، بخصوص مواردی که مخالفان زیر سوال میبرن یا توهین میکنن، معمولا آدم خارخارکش میگیره و وارد بحث میشه که این کار همانا و اتلاف کلی وقت و انرژی دیگر در این بحثها که همچنین اغلب با ریدن و ضایع شدن نیز همراه میباشد همانا!

بعدم مثلا یه کسی یجا یه کاریکاتور حضرت محمد رو میکشه لابد ما باید عکس العمل نشون بدیم.
من اصلا دیگه حال و وقت ندارم این چیزا رو بخونم، چه برسه به اینکه نسبت بهش فکر کنم و عکس العمل نشون بدم! لابد باید توی تظاهرات و تحریم هم شرکت کنیم E105

اصولا هر وابستگی خارجی در این دنیا باعث زحمت و بدبختی آدمه.
میخواد دین و مذهب و اعتقادات باشه میخواد هر چیز و هرکس دیگری باشه.
هرچی آدم کمتر وابستگی داشته باشه کمتر دنبال دفاع و اثبات چیزی باشه راحتتر و بهینه تر زندگی میکنه و میتونه به کار و زندگی و مسائل اصلی خودش برسه.
پاسخ


موضوعات مشابه ...
موضوع / نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان