نامنویسی انجمن درست شده و اکنون دوباره کار میکند! 🥳 کاربرانی که پیشتر نامنویسی کرده بودند نیز دسترسی‌اشان باز شده است 🌺

رتبه موضوع:
  • 3 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

گزین‌گویه‌ها

sonixax نوشته: پس چرا عکس دوغ گذاشتی ؟

عکس تزیینی است! دوغ گیاهی هم دست کمی از آویشن دم کرده ندارد!

یک روزی ملت ما آزاد می شود و این روز زیاد دور نیست. فرهنگ همیشه غالب می شود بر زور و ستم و قلدری!

"فریدون فرخزاد"
پاسخ

sonixax نوشته: پس چرا عکس دوغ گذاشتی ؟
E412

[COLOR="royalblue"]
چو بخت عرب بر عجم چیره گشت --- هـمـه روز ایـرانیـان تـیـره گـشـت
جهـان را دگـرگونه شـد رسم و راه --- تـو گـویـی نتـابـد دگـر مـهر و مـاه
ز مـی نشئه و نغمه از چـنگ رفـت --- ز گل عطر و معنی ز فرهنگ رفت
ادب خــوار شــد، هـنـر شـد وبــال --- بـه بستـنـد انـدیشـه را پـر و بــال
«توصیف فردوسی بزرگ از تازش اسلام به ایران»
[/COLOR]
خردگرایی و ایمان ستیزی
پاسخ

کافر_مقدس نوشته: آنچه از دید من غیرقابل قبول و عمیقن ضداخلاقیست این است که به کودک بگوییم که اگر خوب نباشد وقتی می میرد به جهنم خاهد رفت. به نظرم این آزار روان کودک و مایه شرمساری است.

ریچارد داوکینز

[عکس: 4.jpg]

کاش دیگرانی که این چرندیات را به خورد کودکان خردسال میدادند میدانستند چه بر سر روان کودک می آورد !!!
در کودکی من هم این ترس های بوده و در سن پنج و شش سالگی بعضی زمان ها شده که تا نیمه های شب به دور از چشم پدر و مادرم بیدار میماندم و به این جملات فکر میکردم ..تمام شوق و زیبایی کودکی مرا این جملات ربوده و یادبودش همچنان با من است :e108:

بالا ببری دو دست خود را خوب است
یک دست که بالا ببری معترضی
پاسخ

If you need to listen to music while walking, don’t walk; and please don’t listen to music.
- Nassim Nicholas Taleb

!!

"Democracy is now currently defined in Europe as a 'country run by Jews,'" Ezra Pound

پاسخ

[SIZE="2"]من از مملکتی می آیم که آغاسی از حافظ در آن مملکت معروف تر بوده، گوگوش هزاران بار از خانم فروغ فرخزاد معروف تر بوده است.

آن زمان چه کسی به فکر فروغ فرخزاد و پروین اعتصامی بوده؟! حالاست که مردم از بیچارگی به کتاب پناه برده اند. چون دیگر هیچ چیز در آن مملکت نیست حالا کتاب فروغ شده چاپ 46 ، ولی در زمان زندگی اش به چاپ سوم هم نمی رسید!

آن زمان همین شعرها بود، همین فروغ بود، همین زبان پارسی بود و همین مردم بودند.[/SIZE]

[عکس: 25.jpg]

یک روزی ملت ما آزاد می شود و این روز زیاد دور نیست. فرهنگ همیشه غالب می شود بر زور و ستم و قلدری!

"فریدون فرخزاد"
پاسخ

شما در ایران پادشاه زن داشتید به نام پوران دخت و آذرمیدخت، شما در ایران پای پادشاه زن را می بوسیدید و هنوز در میان خانواده های قدیمی ایرانی رسم است که وقتی به دیدن مادربزرگ یا پدربزرگ می روند پای او را می بوسند.

من فقط دست بوسیدم هم خودم خراب شدم، هم فامیلم خراب شدند، هم مردم ایراد گرفتند، هم از از تلویزیون اخراج شدم! [عکس: 74.jpg]

فریدون فرخزاد

[عکس: 26.jpg]

"فریدون فرخزاد"
پاسخ

من این زندگی خسته کننده و پر از قید و بند را دوست ندارم. من همیشه دوست دار یک زندگی عجیب و پر حادثه بوده ام. شاید خنده ات بگیرد اگر بگویم من دلم می خاهد پیاده دور دنیا بگردم. توی خیابان ها مثل بچه ها برقصم، بخندم، فریاد بزنم. من دلم می خاهد کاری کنم که نقض قانون باشد

فروغ فرخزاد

[عکس: 36.jpg]

"فریدون فرخزاد"
پاسخ

ﺯﻣﻴﻦﻟﺮﺯﻩ ﺑﻪ ﻫﻤﺎﻥ اﻧﺪاﺯﻩ ﺭﻭﺳﭙﻲﺧﺎﻧﻪ ﺭا ﻭﻳﺮاﻥ ﻣﻲﻛﻨﺪ ﻛﻪ ﻛﻠﻴﺴﺎ و ﻣﺴﺠﺪ ﺭا!
ﻃﺒﻴﻌﺖ ﻛﻤﺘﺮﻳﻦ اﻋﺘﻨﺎﻳﻲ ﺑﻪ ﺑﺎﻭﺭ ﻫﺎﻱ اﻧﺴﺎﻥﻫﺎ ﻧﺪاﺭﺩ.

فرودگاه ها بوسه های بیشتری از سالن عروسی به خود دیده اند و
دیوارهای بیمارستان بیشتر از عبادتگاه ها دعا شنیده اند!

پاسخ

هرکس که ساختن زندان انفرادی به کله اش زده آدم جالبی بوده و خوب می دانسته چطور با آدم ها بازی کند. یعنی درست تر آن است که بگویم می دانسته آدم بزرگترین دشمن خودش است

لازم نیست او را بزنند یا زیر شکنجه لت و پارش کنند. بهترین راه این است که خودش را با خودش تنها بگذارند تا خودش دخل خودش را بیاورد!

"احمد غلامی"

[عکس: 40.jpg]

"فریدون فرخزاد"
پاسخ

"Corollary to Moore's Law: every ten years, collective wisdom degrades by half."
- Nassim Nicholas Taleb

"Democracy is now currently defined in Europe as a 'country run by Jews,'" Ezra Pound

پاسخ