دفترچه
شخصیت‌شناسی از روی نگارش - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای همگانی (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: شخصیت‌شناسی از روی نگارش (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%B4%D8%AE%D8%B5%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D9%86%DA%AF%D8%A7%D8%B1%D8%B4)

صفحات 1 2 3 4

شخصیت‌شناسی از روی نگارش - Mehrbod - 01-20-2013

پیش از هر چیز این جُستار بیشتر در مایه‌ی های سرگرمی و کفبینی و طالع‌بینی و اینهاست، آن اندازه جدی نگیرید 4

در اینجا من میکوشم و دوستان هم میتوانند همراهی کنند که از نگارش دیگران چه برداشت‌هایی پیش خودشان میکنند و چه اندازه به واقعیت نزدیک است.

از آنجاییکه من شباروز با زبان‌های برنامه‌ریزی سر و کار دارم، جاییکه گاه اگر یک ' ' اینور آنور شود نرم‌افزار هواپیما ایرنگ داده
و فرومی‌افتد و وژداندرد ابدی میگیرید (: ناخودآگاه همه چیزهای ریز و مِهی که در نوشتار دیگران هست را میبینم که یک به یک به آنها میپردازیم (:

پیش از هر چیز از نام کاربری میاغازیم.

نام کاربری
هنگام نامگزینی چند فاکتور داریم و نامها از چهاردسته بیرون نیستند، نامهایی که روی دبیره کنونی پارسی-تازی نوشته میشوند،
نامهایی که روی لاتین هستند.
کسانی که نام لاتین میگزینند سه راه برای نوشتن نامشان دارند.

کسانی که همه نامشان را با نویسه‌‌های کوچک مینویسند، مانند user، این دسته بیشتر زمانها نمیخواهند دیده شوند و گاه
خودباوری (اعتمادبه‌نفس) پایینتری دارند (ولی نه همیشه). یک ویژگی بسیار فراگیر این دسته کوشش در صمیمی بودن
و دوری جویی از رسمی نویسی و این دسته از کارهاست.
برای نمونه در همین انجمن خودمان باورکردنی نیست که کاربر پیشین [name]Rationalist[/name] را با نام rationalist ببینیم، یا
هرگز نمیتوان [name]David Hume[/name] را با نام david hume انگاشت.

نمونه بامزه دیگر، Ouroboros هست که نمیتوان وی را amir دید، just doesn't work ...

نمونه خوب دیگر باز [name]Nocturne[/name] را داریم که همیشه رسمی و گزیده میسخند، یا هتا [name]Unknown[/name]

بیشتر بانوان از دوری‌جویی می‌پرهیزند و میخواهند که در رابطه و سخنگویی اب دیگران صمیمی و نزدیک (دستکم در ظاهر هم که شده (: ) به نگر بیایند:
[name]iranbanoo[/name]
[name]yasy[/name]
[name]nirvana[/name]
[name]viviyan[/name]
[name]mahtab71[/name]
...

برخی بانوان اگر به شخصیت‌اشان هم خوب بنگرید همیشه رسمی‌تر و یا بسیار کناره‌گیر تر هستند:
[name]Alice[/name]
[name]Fiona[/name]
[name]Angela[/name]

یا هموند تازه‌امان که نمیخواهد چندان در چشم بیاید:
[name]chera[/name]
...
یا دیگر کاربران مرد:
[name]bibak[/name]
[name]shahin[/name]

این فاکتور برای کسانی که نامشان _ دارد چندان کار نمیکند، این دسته نمیخواهند یکسنجی (تقارن) نامشان بهم بخورد، مانند
[name]undead_knight[/name]

دسته‌ی سوم کسانی که همه نامشان را با نویسه‌های بزرگ مینویسند، مانند [name]SAMKING[/NAME]، این دسته کوتاه
شده بدنبال هنجارشکنی و گرفتن بیشترین نگرش هستند، هتا در نام دوستمان سام هم میتوان یک king دید.

میتوانیم این واکافت را گسترانده و بگوییم برخی کاربران مانند [name]folaani[/name] که در انجمنهای دیگر Folaani است، اینجا اندکی
از خود کمتر مطمئن بوده و ناخودآگاه folaani نوشته‌اند، ولی همیشه اینجور نیست، بیشتر زمانها کاربرانی که با نام کوچک
نامنویسی میکنند هرگز خودشان را کاربر فعال نمیبنند و تنها میخواهند فرایند نامنگاری را زودتر از سر بگذارنند.

شخصیت‌شناسی از روی نگارش - SAMKING - 01-20-2013

برادر اگر آخوند میشدی آینده درخشانی داشتی E409

شخصیت‌شناسی از روی نگارش - undead_knight - 01-20-2013

خدایی چقد تو بیکاری(از اون لحاظ) :))
نقل قول:این فاکتور برای کسانی که نامشان _ دارد چندان کار نمیکند، این دسته نمیخواهند یکسنجی (تقارن) نامشان بهم بخورد، مانند
undead_knight
خب الان بلاخره چجور این رو تحلیل میکنی:))

شخصیت‌شناسی از روی نگارش - iranbanoo - 01-20-2013

الان من به جای I از i استفاده کردم شخصیتم لو رفت؟
خوب من تو هم میهن هم از خطوط فاصله ستفاده کردم از حروف بزرگ استفاده کردم هم کلی خودمو تحویل گرفتم.اون چی؟

iranbanoo نوشته: الان من به جای I از i استفاده کردم شخصیتم لو رفت؟
خوب من تو هم میهن هم از خطوط فاصله ستفاده کردم از حروف بزرگ استفاده کردم هم کلی خودمو تحویل گرفتم.اون چی؟
شاید چون اونجا در میان دبستانی ها دانشمند بودید ولی اینجا خود دانش آموزید!!E105

من هم از آنجاییکه همه حروفم بزرگ است و king هم دارم خیلی کارم درسته!!
اکنون یک علامت مخصوص حاکم بزرگ"میتی کومون" نشون میدم همتون باید سجده کنین!!E409

SAMKING نوشته: شاید چون اونجا در میان دبستانی ها دانشمند بودید ولی اینجا خود دانش آموزید!!

من هم از آنجاییکه همه حروفم بزرگ است و king هم دارم خیلی کارم درسته!!
اکنون یک علامت مخصوص حاکم بزرگ"میتی کومون" نشون میدم همتون باید سجده کنین!!
یعنی موقع ثبت نام یهو احساس دانشمندی کردم؟بعد اینجا نه؟؟!
این مسئله شاید برگرده به اینکه طرف میخواد اصول رو رعایت کنه و اول حرف رو از حروف بزرگ استفاده میکنه.
در اینصورتم شما و من هر دو اصول رو رعایت نکردیمE415

iranbanoo نوشته: یعنی موقع ثبت نام یهو احساس دانشمندی کردم؟بعد اینجا نه؟؟!
این مسئله شاید برگرده به اینکه طرف میخواد اصول رو رعایت کنه و اول حرف رو از حروف بزرگ استفاده میکنه.
در اینصورتم شما و من هر دو اصول رو رعایت نکردیمE415
هر آینه من اینو بر پایه پیک نخستین جستار گفتم و شوخی هم کردمE056

ولی در فرهود پیش از اینکه با چگونگی یک سخنگاه و کاربرانش آشنا شوید آنجا نام نویسی میکنید، یا پس از خواندن چند پیک از چند کاربر و با پیش زمینه ذهنی (مانند بند "ب" هممیهن) بر آن شدید که در آنجا نام نویسی کنیدو هموندشان شوید؟
گمان نمیکنید که چند و چونیِ یک سخنگاه در ناخود آگاهمان ردی برجای میگذارد که به برخی رفتار های ما جهت بدهد؟

رفتم به ادمینِ هممیهن گفتم حروفم رو اونجا هم بزرگ کنه:e420: خیلی آدم باحالیه دمش گرمE00e بنده خدا داره تقیه میکنه بین هممیهنیا، از خودمونه...

برا ما اُفت داره بین یه مشت بیخدا سروری کنیم ولی بین یه مشت باخدا نوکریE415 کینگی گفتن...سامی گفتن

قطعا روش درست اینه که اول فضا رو در نظر بگیریم بعد در صورت تمایل ثبت نام کنیم.گاها شده جایی ثبت نام کنیم اما فعالیتی نداشته باشیم و منصرف شیم.این نشون میده که برداشت هامون رومون تاثیر مقطعی داشته.
ضمن اینکه انتخاب نام کاربری در برابر کاربرای دیگه نیست بلکه توجه به محتوی اسم هست.دست کم بیشتر کاربرا محتوی رو تو اولویت قرار میدن بعد ظاهرش رو.از این بابت به نظرم محتوی نام کاربری نمایانگر شخصیت یا درست تر بگیم نشون دهنده ی خط مشی یا تفکرات فرده...

من خودم فردیدم از حروف بزرگ این بود از نگر زیبایی شناسی این نقطه i و این تکه بالایی k درون samking رو زیاد دوست ندارم...ولی SAMKING را دوست دارم!!

اکنون راسل میاد میگه دیدی توتالیتاریستی....E413 والا بلا نیستم

اون king هم داستان داره از 12 سالگی تا کنون اگه بخوام بازش کنم که چرا king ، هویتم شناخته میشه و شهید میشم
:e407: