دفترچه
شترنگ - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای همگانی (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: شترنگ (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%B4%D8%AA%D8%B1%D9%86%DA%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

شترنگ - Ouroboros - 10-24-2013

Chess.com بدبختی که دارد آی‌پی را ثبت می‌کند و بازی با تور در آن ناممکن یا خیلی دشوار است، اینجا کمی مشکل شناسایی شدن داریم. زمان بازی را هم هرطور بخواهیم می‌توانیم تنظیم بکنیم. ضمنا وقت بازی ۱۵ دقیقه بعلاوه‌ی هشت ثانیه اضافه بود.

مشکل گشایشهای «شگفت‌انگیز» در شترنگ آنست که اگر طرف مقابل شما با اعتماد بنفس کافی بازی بکند و تمام ضعفهایی که قصد بهره‌برداری از آنها را دارید خیلی زود محدود بکند، باید تمام بازی را با تمام توان دفاع بکنید و امیدوار باشید که درپی اشتباهات طرف مقابل در پایان بازی، بتوانید یک مساوی بدست بیاورید. من تا حرکت ۴۸ این بازی عملا در حال دفاع بودم و اگر نبود دو اشتباه بسیار عجیب جناب مهدی در حرکت ۵۹ و ۶۵، و البته دفاع مسلط من در سرتاسر بازی، من بی‌شک بازنده‌ می‌بودم!

شترنگ - MEHDI - 10-24-2013

Ouroboros نوشته: Chess.com بدبختی که دارد آی‌پی را ثبت می‌کند و بازی با تور در آن ناممکن یا خیلی دشوار است، اینجا کمی مشکل شناسایی شدن داریم. زمان بازی را هم هرطور بخواهیم می‌توانیم تنظیم بکنیم. ضمنا وقت بازی ۱۵ دقیقه بعلاوه‌ی هشت ثانیه اضافه بود.

مشکل گشایشهای «شگفت‌انگیز» در شترنگ آنست که اگر طرف مقابل شما با اعتماد بنفس کافی بازی بکند و تمام ضعفهایی که قصد بهره‌برداری از آنها را دارید خیلی زود محدود بکند، باید تمام بازی را با تمام توان دفاع بکنید و امیدوار باشید که درپی اشتباهات طرف مقابل در پایان بازی، بتوانید یک مساوی بدست بیاورید. من تا حرکت ۴۸ این بازی عملا در حال دفاع بودم و اگر نبود دو اشتباه بسیار عجیب جناب مهدی در حرکت ۵۹ و ۶۵، و البته دفاع مسلط من در سرتاسر بازی، من بی‌شک بازنده‌ می‌بودم!

پس مشکل امنیتی دارد. سایت هایی مثل chess.com و بخصوص سایتی همانند chessclub.com بازیکنان بیشتر و قوی تری دارد. بازیکنان با عنوان بیشتری در آن حضور دارند.
من اگر بخواهم دو اشتباه بسیار عجیبم را نام ببرم 28.b3 و 29.Rac1 را نام می برم که در دو حرکت به همه چیز گند زدم.

شترنگ - MEHDI - 10-24-2013

ظاهرا Ouroboros
چند ماهی نیستند.
هرکسی پایه بود، باهاش بازی می کنم! E032

شترنگ - mosafer - 10-26-2013

MEHDI نوشته: خب من این را به خیلی از آدمها در ایران می توانم تعمیم بدهم.

کدام چیستان را پرسیده؟ من از روش جدید و قدیم آگاهی ندارم ولی گمان نکنم در این مدت کوتاه غیر از یکسری اصول ابتدایی چیز خاصی تدریس شده باشد. به هیچ عنوان نمی توانم نظری بدهم.
امیدوارم زودتر حال دخترتان خوب شود.
گمانم اولین چیستان را که مطرح کردید.
+
سپاسE032 ولی این زودتر هنوز نیامده و هنوز به سختی بیمار ست Sad

شترنگ - MEHDI - 10-26-2013

mosafer نوشته: گمانم اولین چیستان را که مطرح کردید.
+
سپاسE032 ولی این زودتر هنوز نیامده و هنوز به سختی بیمار ست Sad

من پاسخ آن چیستان را در جستار معمای شطرنج می دهم.
امیدوارم حالش هرچه زودتر خوب شود. E032

MEHDI نوشته: من پاسخ آن چیستان را در جستار معمای شطرنج می دهم.
امیدوارم حالش هرچه زودتر خوب شود. E032

ولی همان موقع درست جواب داده بود
+
سپاس:e303:

mosafer نوشته: ولی همان موقع درست جواب داده بود
+

با توجه به چیزی که شما کشیده بودید، به نظر اینطور نمی آمد.
اگر برای پسرتان نوشتن با علائم شطرنجی ممکن نیست، یادگیری اش برای خودتان در همین حد که چه مهره ای به کدام خانه می رود نباید دشوار باشد.

MEHDI نوشته: با توجه به چیزی که شما کشیده بودید، به نظر اینطور نمی آمد.
اگر برای پسرتان نوشتن با علائم شطرنجی ممکن نیست، یادگیری اش برای خودتان در همین حد که چه مهره ای به کدام خانه می رود نباید دشوار باشد.

ولی خودشما گفتید درست جواب داده
مدتیست آموختم علائم شطرنج را
و چون خودش علاقه ی زیادی داشت ترسیم کند به همین خاطر عکس قرار می دادم
این سری حتما از علائم استفاده خواهم کرد
|

mosafer نوشته: ولی خودشما گفتید درست جواب داده
مدتیست آموختم علائم شطرنج را
و چون خودش علاقه ی زیادی داشت ترسیم کند به همین خاطر عکس قرار می دادم
این سری حتما از علائم استفاده خواهم کرد
|

حق با شماست. چیستان نخست را درست پاسخ داده بود.
گمان کردم چیستانی که در جستار معمای شطرنج پاسخش را داده بود، را گفتید که اشتباه بود و پاسخش را امروز دادم.

شترنگ - MEHDI - 10-28-2013

Enormous self-belief, intuition, the ability to take a risk at a critical moment and go in for a very dangerous play with counter-chances for the opponent - it is precisely these qualities that distinguish
great players. Garry Kasparov

The highest art of the chessplayer lies in not allowing your opponent to show you what he can do. Kasparov

[ATTACH=CONFIG]2787[/ATTACH]A strong memory, concentration, imagination, and a strong will is required to become a great chess player.Fischer

I like the moment I break a man's ego.Fischer

There are tough players and nice guys, and I'm a tough player.Fischer

Genius. It's a word. What does it really mean? If I win I'm a genius. If I don't, I'm not.Fischer

Chess is a matter of delicate judgement, knowing when to punch
and how to duck. Fischer

[ATTACH=CONFIG]2788[/ATTACH]