دفترچه
کافه دومگو - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: فلسفه و منطق (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%81%D9%84%D8%B3%D9%81%D9%87-%D9%88-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82)
+--- موضوع: کافه دومگو (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%AF%D9%88%D9%85%DA%AF%D9%88)

کافه دومگو - blackswan - 10-05-2012

[quote=Ouroboros]من خودم به این مشکوک شده‌ام، اهل خجالت هم نیستم همینطور وقیحانه می‌گویم.[/QUOTE

عه !!!!!!!!!
شما هم مشکوک هستی ؟
خب به هر حالت که دوست دارید حدستون رو بگید منم بدونم ... آخه چی حدس می زنید ؟

کافه دومگو - Mehrbod - 10-05-2012

Ouroboros نوشته: E107
حقیقتا چنین تصوری داری مهربد؟
آیا به راستی چیزی از بُعد ِ عاطفی پیچیده‌تر از این مبحث هست؟
برای من بسیار دشوار است که حق خودکشی را انتخاب فردی تلقی بکنم و عزیزان شخص را در آن از هر حقی محروم بکنم.

دردناک که بیگمان هست، ولی کاری از دست ما برنمیاید. خودکشی حق بدیهی آدم است و بدید من اگر آنرا آسان کنیم شاید هتا کمتر هم شود، یک چیزی در مایه‌های همان آزادی ماده مخدر در هلند!

بنگر من یکی از آوند‌های خودکشی همین گرفتن نگرش دیگران به خود است: من خودکشی کردم، پس ببینید که چه سرگذشتی داشتم و پند بگیرید.

یک نمونه بسیار دردناک آن خودسوزی دختران ایرانی ... میبینیم این دسته با کارشان میگویند که چه اندازه از این سیستم رنج برده‌اند که چنین مرگ دردناکی را بهتر از زندگی در آن میدانند.

ولی اکنون جهانی را بیانگاریم که خودکشی آسان و شدنی است و بگوییم هتا ایستگاه‌های خودکشی هم در شهر داشته باشیم، در چنین جایی خودکشی بسیاری از جوانها
کارکرد خود را از دست میدهد، شاید بیاندیشند که بجای خودکشی باید با سیستم نادرست جنگید یا کنش‌گرهای آزارنده را نابود ککرد تا ناخوشنودی خود را بنمایانند؟

آوند دیگر در خودکشی‌ها همین نزدیکی چاره‌ناپذیر مرگ است، مانند همین چنگار مغزی که دختر بالا گرفته بود.

در چنین جایی که بیمار دارد درد میکشد و براستی بَیوسش (expectation) چندانی هم از آینده ندارد، شاید بهترین رویکرد جنگ
و زنده ماندن روز به روز باشد، ولی اینکه نتواند از پس این همه درد برآمده و بخواهد خودکشی کند نیز رویکردی پذیرفتنی و منطقی است.

در اینجا پدر و مادر هیچ حقی ندارند و فرزند اگر بالای 16 سال بود باید بتواند خودکشی را بگزیند.

کافه دومگو - Ouroboros - 10-05-2012

blackswan نوشته: عه !!!!!!!!!
شما هم مشکوک هستی ؟
خب به هر حالت که دوست دارید حدستون رو بگید منم بدونم ... آخه چی حدس می زنید ؟

لینک دادم دیگر. E417
معمولا بانوان دچار این حالات می‌شوند. E414

ولی به قول یکی از دوستانم در فاروم مجاور آدم با خانواده ای هستم ... یه جوری بگید خدا خوشش بیاد ...

کافه دومگو - mamad1 - 10-05-2012

بله منظور من هم همین بود ولی دیگه نمیدونم اون سندروم قبلش چیه

عوام الناس میگن دوره قاعدگی یا پریود

دوست ما که دهن ما رو تخته میگرد تو این دورهE404

کافه دومگو - shirin - 10-05-2012

آلیس جان قرار گرفتن در هوای سرد باعث سرما خوردن نمیشه. :D

کافه دومگو - Mehrbod - 10-05-2012

Alice نوشته: من یک پرسشی داشتم !
آیا عامل سرماخوردگی قرار گرفتن در هوای سرد استـــ... ؟

نه!
سرماخوردگی کوچکترین پیوند سرراستی با سرما خوردن ندارد، اگر بروید سرگاه شمال (قطب)، چون ویروس سرماخوردگی نمیتواند آنجا بزید (زنده بماند) سرماخوردگی‌ای هم نخواهد بود.

ولی در زمستان چون در اتاق‌های بسته بیشتر میمانیم شانس گرفتن ویروس بالا میرود، همچنین خود سرما هم گمان میبرم از سیستم ایمنی بدن کار میکشد و شانس پیروزی ویروس بالا میرود.

تا دیگر دوستان آگاهتر چه بگویند E402

Ouroboros نوشته: لینک دادم دیگر. E417
معمولا بانوان دچار این حالات می‌شوند. E414

نه !!!!!!!!!!
اون مورد نبوده ...
در اشتباهی .... کاملا ... ربطی نداشت ...

کافه دومگو - mamad1 - 10-05-2012

خب یکی از دلایب دیگه میتونه یکنواختی در روند زندگی باشه
این اواخر دچار یکنواختی نبودید؟

mamad1 نوشته: خب یکی از دلایب دیگه میتونه یکنواختی در روند زندگی باشه
این اواخر دچار یکنواختی نبودید؟

الان ینی می خوای دقیقا حدست به واقعیت بپیونده دیگه ... درسته ؟
نچ .... نمی گم ... یه رازه ....E409