دفترچه
کافه دومگو - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: فلسفه و منطق (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%81%D9%84%D8%B3%D9%81%D9%87-%D9%88-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82)
+--- موضوع: کافه دومگو (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%AF%D9%88%D9%85%DA%AF%D9%88)

کافه دومگو - viviyan - 11-07-2012

راسل جان یه تاپیک برا معرفی متفکران اگزیستانسیالیسم بزنید خودتون. E414

کافه دومگو - Russell - 11-07-2012

viviyan نوشته: راسل جان یه تاپیک برا معرفی متفکران اگزیستانسیالیسم بزنید خودتون.
فکر خوبیه ویوی جان،ولی خودت بزن چون اول اینکه اینجا زدن تاپیک آزاده خوبه شما هم دستت راه میافته.دوم هم اینکه من دقیقا نمیدونم چی مد نظر شماست ولی میتونم تو بحث شرکت کنم E11b

کافه دومگو - Mehrbod - 11-07-2012

Russell نوشته: میگم یه بحث درست حسابی راه بندازین،من از نبود بحث کارم کشیده به جدل با آنارشی !!

کدوم جدل؟ E402

Mehrbod نوشته: کدوم جدل؟
تاپیک آزاد تالار سیاست و اقتصاد - صفحه 5

Russell نوشته: فکر خوبیه ویوی جان،ولی خودت بزن چون اول اینکه اینجا زدن تاپیک آزاده خوبه شما هم دستت راه میافته.دوم هم اینکه من دقیقا نمیدونم چی مد نظر شماست ولی میتونم تو بحث شرکت کنم E11b

من اگه بخوام بزنم باید از رو کتاب بنویسم، خیلی وقت آزاد میخواد. بدبختی هفته آینده دوتا امتحان دارم...

viviyan نوشته: من اگه بخوام بزنم باید از رو کتاب بنویسم، خیلی وقت آزاد میخواد. بدبختی هفته آینده دوتا امتحان دارم...
کتاب برای چه؟
شما تاپیک را بزنید و سیر کلی مد نظرتان را بگویید دوستان هم اضافه میشوند تاپیک مسیر خود را پیدا میکند،اگر مطلبی هم مد نظرتان هست میتوانید هر کجای تاپیک که خواستید مطرح کنید.لازم نیست از اول مطالب کامل باشد یا بدانید کل داستان را،گفتگو خوبیش همین است که دور هم دوستان شرکت میکنند هر کدام

Russell نوشته: کتاب برای چه؟
شما تاپیک را بزنید و سیر کلی مد نظرتان را بگویید دوستان هم اضافه میشوند تاپیک مسیر خود را پیدا میکند،اگر مطلبی هم مد نظرتان هست میتوانید هر کجای تاپیک که خواستید مطرح کنید.لازم نیست از اول مطالب کامل باشد یا بدانید کل داستان را،گفتگو خوبیش همین است که دور هم دوستان شرکت میکنند هر کدام

آخه من زیاد چیزی نمیدونم. باشه، تاپیکشو میزنم ولی معرفی و ادامه ش با شماها. من فقط میخوونم.

کافه دومگو - کافر_مقدس - 11-07-2012

viviyan نوشته: من با شدت عمل موافقم. هرکی متفاوت فکر میکنه نشون بده متفاوته و همرنگ جماعت نیست. مخصوصا بی دینا و بی خداها...

این آدما همیشه کوتاه میان یا سکوت میکنن، این اشتباه ست مخصوصا در مقابل مذهبی ها که با وقاحت همه جا عقیده شون رو فریاد میزنن و به همه تحمیل میکنن.
بسیار عالی . ولی آیا لائیک ها و آتئیست ها از نشانه ی ظاهری خاصی استفاده می کنند ؟! چه چیزی اون ها رو از مذهبی ها متمایز می کنه ؟!

در مورد بالا رفتن سن هم موافقم . ولی دلیل این محافظه کاری ترس هست. چون هر چقدر سن بالاتر بره آدم محتاط تر و ترسوتر میشه ..

چند تا رفیق به ظاهر بی دین دارم که آبروی هر چی همفکر خودشون رو بردند از بس بزدل هستند ..

اینقدر منفعت طلب هستند که حاضر نیستند کوچکترین هزینه ای در راه آگاه کردن دیگران بدن و گامی در راه آزادی بردارند

جایی خوندم وقتی کسی از دانشی بهره مند هست ولی ازش استفاده نمی کنه مثل کسی هست که یک کتابخونه ی بزرگ داره ولی از کتاب هاش استفاده نمی کنه !

کافه دومگو - Mehrbod - 11-07-2012

viviyan نوشته: آخه من زیاد چیزی نمیدونم. باشه، تاپیکشو میزنم ولی معرفی و ادامه ش با شماها. من فقط میخوونم.

سرافرازمان کردید بانو E402

امیدوارم درهمه کارهای زندگی همینگونه با برنامه‌ریزی از پیش شده و بالا پایین کردن سنگه‌های گوناگون و با واکاوی و پیشبینی سناریو‌های احتمالی سرانجام دست به کار شده و جستار بیاغازید. :e405:

کافه دومگو - Ouroboros - 11-08-2012

آته‌ایسم تا سال 2038 مذهب را کنار خواهد زد

مقاله‌ی جالبی‌ست، نویسنده با برسی روند فعلی پیشرفت و ارتباط آن با دین‌زدایی از جامعه نتیجه می‌گیرد که تا پایان قرن بیست و یکم اقلیتی بسیار ناچیز از مردم جهان مذهبی خواهند بود. من شخصا مخالفم، و گمان می‌کنم تا زمانی که انسان میراست ایده‌ی خدا هم باقی خواهد ماند، و مذهبیون در حال حاضر چهار به یک آته‌ایست‌ها را در شمار بچه‌ شکست می‌دهند.