دفترچه
کافه دومگو - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: فلسفه و منطق (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%81%D9%84%D8%B3%D9%81%D9%87-%D9%88-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82)
+--- موضوع: کافه دومگو (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%AF%D9%88%D9%85%DA%AF%D9%88)

کافه دومگو - mamad1 - 11-05-2012

sonixax نوشته: عزیز من ایراد بنی اسرائیلی چیه ؟ یا شما معنی شعر و ترانه رو نمیدونید یا بنده رو خر فرض کردید !
این چیزی که بالاتر هست اصلن شعر نیست !!! یک توضیح در مورد رپ و این متون ریتمیک آورده هم لینکش در پاسخی که به مهربد دادم موجود است .

اصلا اسم اون نوشته ها شعر نیست
همون بگیم متن ترانه
اصلا بگیم گفته های دل خواننده یا هر کسی
هر چی که هست
خیلی با مفهوم و معنی هست
و به عنوان یه رپر کارشو خوب انجام داده
و منی که برای اولین بار شنیدم پسندیدم

هم ملودی و هم متن و هم مفهوم
اگر شما اعتقاد دارید که یک مشت متن بی سر و ته و ملودی بدرد نخور داره
سوال من اینه
عقیده شما چه ارزشی داره واقعا؟

نقل قول:خوب معتقد باشید ! عقیده شما چه ارزشی دارد ؟ یک شخصی آمده یک فیلمی ساخته که نه سر و ته دارد و نه داستان درست و حسابی و نه اصلن از نظر سینمایی چیز خاصی محسوب میشود ! تنها هدفش نمایش پیشرفت در تکنیکهای دنیای سه بعدی و جلوه های ویژه جدید بوده و بس .

اینکه شما ظاهر بین هستید و در درک ساده ترین مفاهیم مشکل دارید مشکل من نیست و کلا نظر و عقیده شما چه ارزشی داره؟ و چه تاثیری روی واقعیت؟

نقل قول:مگر قراره آسیب بزنند ؟ مگر میتوانند که بزنند . ما داریم میگوییم هر چرندی با معنی و مفهوم و زیبا نیست . شما خوشتان میاید - فقط و فقط شما خوشتان میاید و ربطی به حقیقت ماجرا ندارد .

خیر قرار نیست
شما کاره ای نیستید که در مورد ذهن و فکر و سلیقه و قوه خیال و چه و چه دیگران بخواید نظر بدید
شما یک نظر غیر واقع برای خودتون دارید که فقط و فقط بدرد خودتون میخوره و این ربطی به دیگران نداره

نقل قول:بنده نمیتوان به کسی که کوچکترین دانشی در مورد موسیقی ندارد و فکر میکند موسیقی سنتی یک چیز خفن پفن است بیایم و یک کتاب ۱۰۰ صفحه ای را با زبان ساده و در یک بحث آموزش دهم . این وظیفه شماست که بروید مطالعه کنید و بیاموزید نه من که بیایم و به شما بیاموزانم ! همین صحبت های بنده رو شما درست مطالعه نمیکنید !!!!

سفسطه نفرمایید
من از علم موسیقی در حد خودم می فهمم
لزومی نمی بینم برم کتاب صد صفحه ای رو برای رسیدن به جواب 2 تا سوالی که از شما پرسیدم و جوابشو خودم میدونم بخونم
خواستم ببینم ایا واقعا شما هم چیزی در چنته دارید که جوابش برای من روشنه
نیازی نیست کتاب 100 صقحه ای رو اموزش بدید
جواب چند تا سوال من رو بدید و هی سفسطه نکنید 100 صفحه اموزش پیشکش

نقل قول:بله بین خود معین و خود کلایدرمن شیاهتی نیست ولی میشود موسیقیشان را مقایسه کرد و گفت کدام بهتر است و این شما بودید که مدام ادعای مهملی مبنی بر همسطح بودن موسیقی ایرانی با موسیقی به قول خودتان غرب را مطرح میکردید ! وقتی می آیید و میگویید موسیقی ایرانی چیزی کم از موسیقی غرب ندارد چرا از مقایسه موسیقی معین با کلایدرمن اینچنین آشفته میشوید ؟
به نظر بنده خودتان هم میدانید موسیقی ایرانی عملن هیچ حرفی برای گفتن در مقابل موسیقی جهان ندارد و فقط یک لجاجت کودکانه باعث شده سر سخن خود بمانید وگرنه از مقایسه موسیقی معین با کلایدرمن در شرایطی که این خودتان بودید که موسیقی ایرانی را همسطح با موسیقی جهان کردید آشفته نمیشدید !

امیدوارم نیازی به آموزش فارسی به شما نباشد و فرق بین موسیقی معین را با خود معین متوجه بشوید

در درک نکردن صحبت های من دیگه استاد شدید
نمیدونم حالا عمدیه یا بدون عمد

خیر موسقی کلایدر من رو نمیشه با موسیقی معین مقایسه
اولا چون معین اهنگساز نیست و خوانندس
دوما چون سبک موسیقی هاشون به هم نمیخوره
شما کلایدر من رو با کلهر ما یا ساکت یا علیزاده ما مقایسه کنید(و کلی اسم دیگه)
چون هر دو اهنگ ساز هستند و هر دو نوازنده
معین ما رو با یک خواننده مقایسه کنید
قمیشی ما رو با یک خواننده و یک اهنگساز غربی مقایسه کنید
همایون شجریان رو مثلا با یکی همرده مقایسه کنید که خواننده باشه
از شما انتظار میره مثلا همایشون شجریان رو با ریحانا مقایسه کنید
جلو جلو بگم این مقایسه درست نیستا همایون رو با یکی همرده تر مقایسه کنیدE415

جدا یک فکری به حال اندوخته های علمی و اماری و موسیقیایتون بکنید که مفتش هم گرونه

کافه دومگو - mamad1 - 11-05-2012

Ouroboros نوشته: کوبنده‌ترین نقد به موسیقی سنتی اینست که شعر را فدای آواز می‌کند،
و بخشیدن قالب آهنگین به شعر را ترجیح می‌دهد به رساندن معنا.

..
درست متوجه نشدم امیر جان

یعنی اشعار انتخاب شده بی معنا هستند؟

کافه دومگو - Ouroboros - 11-05-2012

mamad1 نوشته: درست متوجه نشدم امیر جان
یعنی اشعار انتخاب شده بی معنا هستند؟

نه یعنی در آواز ایرانی (در بیشتر دستگاه‌ها) «نغمه» به نحوی خوانده می‌شود که «معنا» در آن‌ فدای «آهنگین بودن» می‌شود، صدای خواننده خود به مثابه‌ی یک ساز عمل می‌کند و جایی مثلا وارد تک‌نوازی می‌شود و به جواب دادن به کمانچه می‌پردازد.. اینست که شنونده دیگر «شعر» را نمی‌شنود، و اگرهم بشنود معنا فرصت چندانی برای ابراز خود نمی‌یابد، به آواز گوش می‌سپارد. برای مثال «تلخی نکند» محسن نامجو را مقایسه بکنید با همان ِ شهرام ناظری، در اولی نامجو جرئت به خرج می‌دهد و معنای دم‌دستی شعر را می‌گیرد و تمام حس و حال موجود در آن را بیرون می‌کشد(چنانکه چه بسی سکسی‌ترین آهنگ موجود در زبان فارسی باشد)، حال آنکه دومی کاری با شعر ندارد، آوازی‌ست بسیار دلنشین با صدایی قدرتمند که می‌توانست هرچیز دیگری را هم با همان لحن و صدا بخواند، و جزئی‌ست از موسیقی، نه بخشی سوار برآن(همانقدر زیبا، دلچسب و بی‌معنا):

اجرای ناظری
اجرای نامجو

کافه دومگو - Russell - 11-05-2012

امیر،بساط شترنگ رو براه کن لطفا،امنیت کافه رو بخطر ننداز E105

کافه دومگو - sonixax - 11-05-2012

mamad1 نوشته: اصلا اسم اون نوشته ها شعر نیست
همون بگیم متن ترانه
اصلا بگیم گفته های دل خواننده یا هر کسی
هر چی که هست
خیلی با مفهوم و معنی هست
و به عنوان یه رپر کارشو خوب انجام داده
و منی که برای اولین بار شنیدم پسندیدم

هم ملودی و هم متن و هم مفهوم
اگر شما اعتقاد دارید که یک مشت متن بی سر و ته و ملودی بدرد نخور داره
سوال من اینه
عقیده شما چه ارزشی داره واقعا؟

عقیده بنده هیچ ارزشی نداره کما اینکه مال شما نداره ! بروید همان معین گوش بدهید جانم !

mamad1 نوشته: اینکه شما ظاهر بین هستید و در درک ساده ترین مفاهیم مشکل دارید مشکل من نیست و کلا نظر و عقیده شما چه ارزشی داره؟ و چه تاثیری روی واقعیت؟

حملات شخصی به دلیل نبود استدلال و فرنود درست و حسابی !

mamad1 نوشته: خیر قرار نیست
شما کاره ای نیستید که در مورد ذهن و فکر و سلیقه و قوه خیال و چه و چه دیگران بخواید نظر بدید
شما یک نظر غیر واقع برای خودتون دارید که فقط و فقط بدرد خودتون میخوره و این ربطی به دیگران نداره

باز هم حمله شخصی !

mamad1 نوشته: سفسطه نفرمایید
من از علم موسیقی در حد خودم می فهمم
لزومی نمی بینم برم کتاب صد صفحه ای رو برای رسیدن به جواب 2 تا سوالی که از شما پرسیدم و جوابشو خودم میدونم بخونم
خواستم ببینم ایا واقعا شما هم چیزی در چنته دارید که جوابش برای من روشنه
نیازی نیست کتاب 100 صقحه ای رو اموزش بدید
جواب چند تا سوال من رو بدید و هی سفسطه نکنید 100 صفحه اموزش پیشکش

بنده چه سفسطه ای کردم ؟ پس لطف کرده اتهام سفسطه نزنید !
در ضمن شما سواد موسیقی دارید و ما بیسواد بفرمایید توضیح دهید چگونه و طبق کدام استانداردها موسیقی ایرانی در حد و اندازه موسیقی برتر دنیاست ! منتظریم .

mamad1 نوشته: خیر موسقی کلایدر من رو نمیشه با موسیقی معین مقایسه
اولا چون معین اهنگساز نیست و خوانندس

جوک نگویید ! یا خود را به نفهمی زده اید یا به راستی نمیفهمید . معین که موسیقی اش را از ماتحتش در نیاورده ! یک آهنگسازی برایش ساخته . پس مقایسه موسیقی معین با موسیقی کلایدرمن خیلی هم باربط است و چون شما خودتان هم میدانید دارید مهمل میگویید مدام دارید از زیر پاسخگویی جا خالی میکنید !

mamad1 نوشته: دوما چون سبک موسیقی هاشون به هم نمیخوره
شما کلایدر من رو با کلهر ما یا ساکت یا علیزاده ما مقایسه کنید(و کلی اسم دیگه)

اینجا مشکل ادعای مسخره ی شماست که از روی بیسوادی محض زدید و بر رویش پافشاری هم میکنید . وقتی جنابعالی مدعی میشوید موسیقی ایرانی دستکمی از موسیقی جهان ندارد پس نباید با مقایسه شان اینچنین به خود بپیچید ! در صورتی که قابل قیاس نیستند به خاطر سبک و ... بر چه مبنایی شما این حرف مفت را میزنید که موسیقی ایرانی دست کمی از موسیقی جهانی ندارد ؟

mamad1 نوشته: چون هر دو اهنگ ساز هستند و هر دو نوازنده
معین ما رو با یک خواننده مقایسه کنید
قمیشی ما رو با یک خواننده و یک اهنگساز غربی مقایسه کنید
همایون شجریان رو مثلا با یکی همرده مقایسه کنید که خواننده باشه
از شما انتظار میره مثلا همایشون شجریان رو با ریحانا مقایسه کنید
جلو جلو بگم این مقایسه درست نیستا همایون رو با یکی همرده تر مقایسه کنید

شما بروید نخست فارسی یاد بگیرید فکر کنم بهتر باشد ! وقتی فرق موسیقی معین را با خود معین نمیفهمید یا بیسوادید یا ... پیشتر گفتم معین موسیقی اش را از ماتحت مبارکش در نیاورده و ما داریم موسیقی اش را که قطعن یک موسیقیدان و آهنگساز آن را ساخته با موسیقی ای دیگر مقایسه میکنیم . حالا اگر سطح درک شما در این حد است که فکر میکنید وقتی ما میگوییم موسیقی معین منظور خود معین است و اینچنین فرافکنی میکنید و سعی میکنید از زیر پاسخگویی شانه خالی کنید خوب ما به جای معین میگوییم موسیقی "جمشید شیبانی" که خود آهنگساز است !!!!

بفرمایید ثابت کنید با آن سواد دوزاریتان که موسیقی "جمشید شیبانی" همسطح و برابر با موسیقی کلایدرمن است !!!

همچنین برای بار چندم : شما که مدعی شدید موسیقی ایران دست کمی از موسیقی برتر جهان ندارد بفرمایید توضیح دهید چرا و چگونه ؟!
و اگر نمیتوانید توضیح دهید پیشنهاد بنده این است در مورد چیزی که ازش اطلاعی ندارید و یا دانش کافی در باره اش ندارید زبان بر کام گیرید ! مطمئن باشید کسی فکر نمیکند خدایی ناکرده لال تشریف دارید !

mamad1 نوشته: جدا یک فکری به حال اندوخته های علمی و اماری و موسیقیایتون بکنید که مفتش هم گرونه

نگران اندوخته های بنده نباشید نگران دروغها و سواد دوزاری خودتان باشید که رفته رفته دارند یکی یکی رو میشوند !
قبل از اینکه بروید دنبال کسب دانش در باره موسیقی بروید زبان مادریتان را درست یاد بگیرید !

کافه دومگو - کافر_مقدس - 11-06-2012

اینقدر با همدیگه دعوا نکنید ! دعوا کردن مال خر است ! [عکس: 33.gif]

البته پرواضح هست که موسیقی ایرانی در حد موسیقی حرفه ای دنیا نیست ، همونطور که فوتبال ایران در حد فوتبال حرفه ای دنیا نیست . ولی خب اونقدرها هم بی ارزش نیست که آدم نتونه گوش کنه و مثل بعضی از دوستان حالشون از شنیدنش بد بشه !

کافه دومگو - Unknown - 11-06-2012

دوستان با کسی که تهدید به خودکشی می‌کند و خواسته‌اش هم چندان معقول نیست اخلاقا چگونه باید برخورد کرد؟

کافه دومگو - Ouroboros - 11-06-2012

چرند می‌گوید و قصد اخاذی عاطفی، به این معنی که «با من بمان اگرنه خودم را می‌کشم»، یا «اگر ولم کنی خودم را خواهم کشت» و .. را دارد، و این کار تجاوزی وحشیانه به حریم شخصی و حرمت انسانی طرف مقابل است، چراکه او را در وضعیتی به شدت غیرعادلانه قرار می‌دهد. پاسخ ِ معقول : خُب بکش، یک انگلی کمتر.

کافه دومگو - Unknown - 11-06-2012

Unknown نوشته: مزدک بامداد هم که آنجا چند تا توسری‌خور خوب پیدا کرده، خوشحال است بالاخره جایی رفته که پست‌هایش را سانسور نمی‌کنند!
البته این را اضافه کنم که کار مزدک بامداد در هوپا بی‌ثمر نبوده، به‌خصوص که کاربران آنجا را اکثرا نوجوانان 14-18 سال تشکیل می‌دهند، و هنوز مغزشان خیلی آلوده نیست. خیلی‌ها را به شک انداخته، و چندتایی هم گویا بی‌دین شده‌اند.

کافه دومگو - Anarchy - 11-06-2012

Unknown نوشته: دوستان با کسی که تهدید به خودکشی می‌کند و خواسته‌اش هم چندان معقول نیست اخلاقا چگونه باید برخورد کرد؟

هیچ تهدید به خودکشی ای رو شوخی نگیرید...حتما باید از نظر سلامت روان، فرد رو بررسی کرد!!!