دفترچه
کافه دومگو - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: فلسفه و منطق (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%81%D9%84%D8%B3%D9%81%D9%87-%D9%88-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82)
+--- موضوع: کافه دومگو (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%AF%D9%88%D9%85%DA%AF%D9%88)

کافه دومگو - sonixax - 10-29-2012

shirin نوشته: در کل نظر میلاد این هست که زن دندش نرم چشمش کور میخواست حامله نشه حالا که شده مرد باید تصمیم بگیره که سقط بشه یا نه.

نخیر . شما چون تحت تاثیر مزخرفات فمینیستی هستی فکر میکنی من این رو میگم .
بنده میگم در صورتی که زنی حامله شد (که به طور قطع اگر تجاوز یا مستی یا حالت غیر عادی نبوده باشه به خواست خودش حامله شده) فقط نظر اون برای سقط جنین کافی نیست و باید پدر اون بچه هم رضایت بده و به عکس . یعنی اگر مرد خواستار سقط بود و مادر مخالفت کرد .

به این میگویند حقوق برابر . اینکه چون بدن زنه پس زن حق داره سقط کنه گور پدر مرد میشود حق و حقوق اضافی .
قبلن هم با شما بحث میکردم که شما در اونجا کاری کمتر از منشی پرزیدنت رو در شان زنان نمیدیدید !!!!!!

بنده یک اسم ساده برای این بینش دارم : عقده خود بزرگ بینی .

نمیشه که زنی حق و حقوق برابر بخواد و بعدش در جامعه به صورت برابر حاضر نشه و بله توقعی نیست که یک زن بره معدنکار بشه (البته در غرب همینش هم هست) ولی این تاقچه بالا گذاشتن های حال به هم زن زنهای ایرانی که به شکل عجیبی همه گیر است غیر قابل قبول است .

اگر شما دنبال حق و حقوق برابر برای زنان هستید یا معنی = و برابر رو نمیدونید و یا برای دریاف حق و حقوق بیشتر پشت دروغی به بزگری حق و حقوق برابر پنهان شده اید .

کافه دومگو - Russell - 10-29-2012

این Psycholinguistics - WiKi هم فیلد جالبی هست ها،من از دید دور و بطور تفننی ازش خوشم میاد :e106:E11b

کافه دومگو - shirin - 10-29-2012

میلاد من شادی صدر و بقیه شون رو نمیشناسم و هنوز حتی یه مقاله رو هم ازشون نخوندم من نمیدونم چرا فکر میکنی خودم اینقدر قدرت تشخیص ندارم و چشمم به حرفای اوناست. اگه اونا هم هم نظر من هستن پس درست میگن. راسل من نمیگم اخلاقیات کشک هست میگم نمیشه نظر قاطعی در موردش داد. اخلاقیات مطلقی وجود نداره که بشه به همه چیز تعمیم داد. هر کسی نظر خودشو داره و فکر میکنه حق داره و در مورد اخلاقیات نظر خودش درسته. چیزی که ممکنه به نظر من اخلاقی و درست برسه به نظر شما ممکنه غیراخلاقی باشه.

من میگم بر بابی هندرسون صلوات بفرستن دوستان (میلاد و شیرین و...) :e152:E306

میلاد اینکه دایم داری به من میگی تحت تاثیر مزخرفات فمنیستی هستی فکر میکنم هدفت جنگ روانی باشه. من تا حالا شیشصد بار گفتم این نظرات خودم هستن تحت تاثیر کسی هم نیستم. حس میکنم عمدا داری به شعورم توهین میکنی و اصولا این مشکل شماست که تحمل و ظرفیت بحث منطقی رو نداری.

shirin نوشته: من نه کاری به جنبشهای فمنیستی ردارم و نه دل به اونها خوش کردم و اینها هم صرفا نظراتم هستند که به نظرم خیلی هم منطقی و عادلانه هستند. و بهتون یقین میدم هیچکدوم از وسایل جلوگیری از بارداری موفقیت صددرصد ندارن. در ضمن شما که میگی باید حق مساوی داشته باشند میشه توضیح بدی وقتی زن باردار شد و بچه رو نخواست و مرد بچه رو خواست باید بالاخره بچه رو سقط کنن یا نه؟ یه چیز دیگه رو هم توضیح بده زنی که بچه میخواد باردار میشه بعدش چطوری گندش در میاد که دلش میخواد بچه شو سقط کنه؟

بنده هم با یقین میکم یا شما اطلاعات کافی ندارید یا دارید دروغ میگید . هیچ زنی در صورتی که بهش تجاوز نشده باشه یا در حالت عادی نبوده باشه ناخواسته باردار نمیشه و هر کسی این ادعا رو کرده داره دروغ و مزخرف میگه .

در این موردی هم که شما میگی باید طرفین به رضایت برسند . مثلن مرد میتونه با پرداخت مبلغی و تعهد دادن جهت نگهداری و تامین هزینه ها پس از زایمان سرپرستی بچه رو بگیره .

این شمایید که مدام ادعای مفت و بی منطق میکنید ! میشه بفرمایید اگر زن بچه رو میخواست و مرد نمیخواست تکلیف چیه ؟ لابد باز چون بدن زنه کون لق مرد ؟ بله ؟؟؟؟؟؟

shirin نوشته: تو ایران هم حتی جدیدا آخوندا رضایت دادن که برای سقط جنین تنها رضایت مادر کافی هست و احتیاج به اجازه پدر نیست.

سفسطه نکنید و اصل مطلب رو به صورت دروغ نقل نکنید . در ایران آخوندها گفته اند در صورتی که مساله پزشکی باشد رضایت مادر کافیست و طبیعی است وقتی مساله جانیست داستان فرق میکند .

shirin نوشته: در ضمن شما فکر میکنم معنی حق و حقوق برابر رو نمیدونید. اون در مورد مواردی هست که جامعه به انسانها تحمیل میکنه نه شرایط جسمانی. زن خودبخود این برتری رو داره که جنین در بدن اون تشکیل میشه و خنده دار هست که یه مرد بخواد در موردش بودن یا نبودنش تصمیم بگیره.

حرف شما خنده دار و از روی بیسوادی و یحتمل عقاید فمینیستی پوسیده و تاریخ مصرف گرشته و گندیده است . این سخنان شما مهملات و خنده دار است و پاسخش رو هم دادم لازم نمیدونم یک چیز رو دوباره تکرار کنم .
پیشتر گفتم که بارداری ناخواسته یک دروغ بزرگ است و شما دارید در اینجا دروغ میگویید و بارداری ناخواسته در صورت عدم تجاوز یا حالت عادی نداریم . پس انقدر این دروغ را تکرار نکنید لطفن .

shirin نوشته: تنها هزینه مرد یه اسپرم هست. در صورتیکه که وقتی قوانین مدنی و شرایط اجتماعی برابر نباشه هزینه ای زن میده یه عمر زندگی هست.

و اگر قوانین مدنی و شرایط اجتماعی برابر باشه چی ؟ پس باز مزخرف بافتید . به طور قطع وقتی شرایط مدنی و اجتماعی درست نباشه اون حق و حقوق برابر هم وجود نداره .

shirin نوشته: مرد وقتی این حق ازش زایل بشه میتونه بره با زنی که خواهان بچه هست رابطه برقرار کنه مجبورش نکردن با زنی باشه که نمیخواد بچه داشته باشه.

بنده نمیخوام بی ادبی کنم ، ولی زنی که بچه نمیخواد غلط زیادی میخوره با مردی که بچه میخواد میخوابه اون هم بدون وسایل پیشگیری . در صورتی که خوابید اون هم بدون وسایل پیشگیری خود به خودی حق نخواستن بچه را به لحظه ای سکس با یک مرد خوشتیپ فروخته .

مشکل شما مثل مشکل باقی زنان ایرانی این عقده خود برتر بینی هست ! و همه چیز رو یک طرفه میبینید . زنی که بچه نمیخواد میره با مردی رابطه برقرار میکنه که بچه نمیخواد . یعنی این بند خنده دار از حرف شما :

shirin نوشته: مرد وقتی این حق ازش زایل بشه میتونه بره با زنی که خواهان بچه هست رابطه برقرار کنه مجبورش نکردن با زنی باشه که نمیخواد بچه داشته باشه

بر عکس هم هست ! مگه زن رو مجبور کردند بره با مردی که بچه میخواد بخوابه ؟!
پس باز مزخرف به هم بافتید . این حق بچه دار شدن یک حق یکطرفه نیست .

بنده پیشتر هم گفتم در شرایطی که زن از قبل اعلام کرده و مرد از قبل از برقراری رابطه از این موضوع خبر داشته ، یا مورد تجاوز قرار گرفته و یا حالت عادی نداشته باید حق سقط جنین داشته باشد . در غیر این صورت این حق یک حق دو طرفه هست و این مزخرفات بدن خودشه و ... قابل قبول نیست .

حالا شما هی بیا بگو بدن خودشو و ۹ ماه پدرش در میاد و ... بنده اسمش رو میذارم دروغ و رفتار حال به هم زنِ زن ایرانی که شما هم شاملش میشی با کمال پوزش .

shirin نوشته: میلاد من شادی صدر و بقیه شون رو نمیشناسم و هنوز حتی یه مقاله رو هم ازشون نخوندم من نمیدونم چرا فکر میکنی خودم اینقدر قدرت تشخیص ندارم و چشمم به حرفای اوناست. اگه اونا هم هم نظر من هستن پس درست میگن. راسل من نمیگم اخلاقیات کشک هست میگم نمیشه نظر قاطعی در موردش داد. اخلاقیات مطلقی وجود نداره که بشه به همه چیز تعمیم داد. هر کسی نظر خودشو داره و فکر میکنه حق داره و در مورد اخلاقیات نظر خودش درسته. چیزی که ممکنه به نظر من اخلاقی و درست برسه به نظر شما ممکنه غیراخلاقی باشه.
خوب این همان میشود دیگر،یعنی همانطور که مثلا من بستنی سنتی دوست ممکن است داشته باشم یکی بستنی وانیلی مثلا،یکی هم قتل و تجاوز به دیگران را دوست دارد یا مثلا کشتن حیوانات یا سقط جنین بنظرش خوب است یکی بنظرش خوب نیست،سلیقه شخصیست.

کافه دومگو - Ouroboros - 10-29-2012

به نظر من مرد حق اظهار نظر دارد چراکه سقط جنین راجع به «زن» و «بدن او» نیست، راجع به «بچه» است، قرار نیست زن برود خالکوبی بکند یا گوشش را سوراخ بکند که بگوییم «بدن اوست، هرچه بخواهد با آن بکند»، بناست مانع به دنیا آمدن بچه‌ای که متعلق به او و شریک اوست بشود.

راسل کسی که قتل و تجاوز دوست داشته باشه آزاد نیست که انجامش بده یه ارگانی به نام قانون وجود داره که مانعش میشه.

shirin نوشته: من نمیدونم چرا فکر میکنی خودم اینقدر قدرت تشخیص ندارم و چشمم به حرفای اوناست.

برای اینکه دارید مزخرفات اونها رو بدون استدلال قابل قبول مثل طوطی پشت سر هم میگید !

shirin نوشته: اگه اونا هم هم نظر من هستن پس درست میگن

نه شما درست میگید و نه اونها و جملگی در حال مهمل بافتن هستید و فکر میکنید از دماغ فیل افتاده اید ! چنین نیست گرامی . تنها فرق بین زن و مرد یک کروموزوم اضافی است و بس . زن و مرد هر دو انسان هستند و باید حق و حقوق برابر با هم داشته باشند و هیچ دسته حق داشتن هیچ گئنه برتری به دیگری رو نداره . چه شما خوشت بیاد چه نیاد .

shirin نوشته: من تا حالا شیشصد بار گفتم این نظرات خودم هستن تحت تاثیر کسی هم نیستم.

بنده هم میگویم دروغ میگویید ! چون هر کسی اندکی در باره فمینیستها و عقاید مزخرفشون مطالعه داشته باشه میدونه که شما چی دارید میگید . بدون استدلال و فقط از روی یک سری ظلم های تاریخی دارید یک سری سخنان اشتباه رو مرتب تکرار میکنید که اتفاقن همین سخنان رو جنبش های فمنیستی میزنند !!!!!!!! به فرض هم که تحت تاثیر آنها نباشید در این بحث فرقی با آنها ندارید .

shirin نوشته: حس میکنم عمدا داری به شعورم توهین میکنی و اصولا این مشکل شماست که تحمل و ظرفیت بحث منطقی رو نداری.

من با شعور شما کاری ندارم ، با سخنانتون کار دارم که منطقی و درست نیستند . مثل دروغی به بزرگی بارداری ناخواسته .

این شمایید که تحمل بحث منطقی رو ندارید و دارید بنده رو متهم میکنید . سخن بنده روشن است :

در صورتی که زنی باردار شود و از قبل اعلام نکرده باشد که نمیخواهد بچه دار شود ، یا مورد تجاز قرار نگرفته باشد و یا هنگام سکس حالت عادی داشته باشد (تحت تاثیر مواد روانگردان و الکل و ... نبوده باشد) حق سقط جنین یکطرفه را نباید داشته باشد و این حق دو طرفه هست .

شما استدلالی منطقی دارید که این سخن من رو رد میکنه بیان کنید .