دفترچه
کافه دومگو - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: فلسفه و منطق (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%81%D9%84%D8%B3%D9%81%D9%87-%D9%88-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82)
+--- موضوع: کافه دومگو (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%AF%D9%88%D9%85%DA%AF%D9%88)

کافه دومگو - Anarchy - 10-29-2012

shirin نوشته: چون مردان اون دغدغه رو نداشتن به بقیه مسائل فرعی پرداختن در هر صورت این هم حرف منو کتمان نمیکنه. :D

کدوم دغدغه؟ بیرون رفتن و شکار کردن و با حیوانات وحشی درگیر شدن و جنگ رفتن و تو معدن کار کردن و ....همش میشه کار فرعی شیرین جانE40d؟

کافه دومگو - Russell - 10-29-2012

بنظر شما زن و مرد در تصمیمگیری درباره نگه داشتن یا سقط جنین حق مساوی دارند؟ :e152:

کافه دومگو - shirin - 10-29-2012

راسل جان این برداشت شماست از حرفهای من و نشون میده که احتمالا یا من در بیانم مشکل دارم یا شما درست پستهای منو نمیخونی. من هیچوقت نگفتم اینکه قدرت دست قویترها هست اخلاقی هست و در مورد اخلاقی یا غیراخلاقی بودنش قضاوت نکردم. همیشه گفتم قدرت دست قویترها هست کاریش هم نمیشه بکنی. (قویتر به معنی زور بازوی بیشتر نیست) اصولا من نظر خاصی در مورد اینکه چی اخلاقی هست یا نه ندارم. هر کسی تعریف خودشو داره و در مورد زنان هم طرفدار حقوقشون هستم چون خودم در درجه اول زن هستم و به نظرم یک جامعه که زنان حقوق مساوی داشته باشن با مردان و زنان به عنوان جنس دوم تعریف نشن به ناحق ، جامعه ای موفقتر و شادتر خواهد بود. و در درجه دوم درسته که من بعضی وقتا نظراتم رو میگم درباره بعضی مسائل و اون نظرات به معنی اینکه معتقد باشم از نظر اخلاقی درست هستن یا نه نیست و صرفا واقعیتی هست که متاسفانه وجود داره. من ایده آلهام با واقعیات اشتباه نمیگیرم. انارشی جان شکار و درگیرشدن با حیوانات وحشی و ... همش برای بقا بوده و از همه اینها مهمتر برای بقا تولیدمثل و بچه داری هست. من منظورم این نیست که علیه مردان جبهه بگیرم اون حرفم هم یه شوخی بود. در کل انسانها از زن و مرد تشکیل شدن و تا اونجایی که ذهن بشر یاری میکنه زن و مرد با هم بودن همیشه. اگر انسانها فقط از زنان تشکیل شده بود و زنان خودشون هم وظیفه نگهداری از فرزند و هم تامین منابع رو برعهده داشتن مطمئنن از پسش برمیومدن.

چون جنین تو بدن زن تشکیل میشه طبیعتا زن حق بیشتری داره که در موردش تصمیم گیری کنه. هر چی باشه بدن اون هست نه مرد.

کافه دومگو - Ouroboros - 10-29-2012

Russell نوشته: بنظر شما زن و مرد در تصمیمگیری درباره نگه داشتن یا سقط جنین حق مساوی دارند؟
به نظر من بله.

کافه دومگو - sonixax - 10-29-2012

shirin نوشته: نیاز به حامی الزامی هست نه نیاز به پدر و مادر. چون بچه ضعیف و آسیب پذیر هست به یک حامی نیاز داره تا ازش مراقبت کنه. به هر دوتاشون هم نیاز نداره. فقط یکیش هم باشه کافیه.

حامی به کنار ، همبود هم نبود باز یک بچه نیاز به والدین داره بیشتر از همه هم به مادر . از نظر روانی وجودشون لازمه .

shirin نوشته: خب به من چه؟ تحقیق و تجربه اینو میگه. مگه من از خودم نظریه صادر میکنم؟ :D همین چند وقت پیش بود که ثابت کردن حضور پدر اضافی هست و بچه هایی که فقط توسط مادر بزرگ شدن هیچ کمبود یا فرقی بقیه بچه ها ندارن و پدر نقشی نداره. و در ضمن مادر هم چون نقش حمایتی داره مهم هست. یعنی اگه به جای مادر فقط پدر هم بود بازم فرقی نمیکرد. فقط این وسط مادر ممکنه ضربه بخوره. چون حس مادر بودن فکر کنم غریزی باشه. :D
پ

این همون داستان منقرض شدن نسل مردهاست ! شما جدی نگیر چرندیات است .

کافه دومگو - sonixax - 10-29-2012

shirin نوشته: چون جنین تو بدن زن تشکیل میشه طبیعتا زن حق بیشتری داره که در موردش تصمیم گیری کنه. هر چی باشه بدن اون هست نه مرد.

زن میتونه جلوی تشکلی جنین رو بگیره . وقتی که جنین تشکیل شد اینکه حق رو یک طرفه بدیم به زن یا حق بیشتر رو بدیم یک حق اضافی هستش و بیخود میکنه زنی که در این باره حق اضافی میخواد . حق اضافی در این مورد دادن به زن درست مثل حق دادن تجاوز به مرد هستش که بگه چون بدن منه و به آقا دایی بر میخوره باید تجاوز آزاد باشه !!!!!!

بدن زن هست که هست . این تصمیم باید قبل از بسته شدن نطفه گرفته بشه و نه بعدش . بعدش همون قدری که زن حق داره مرد هم حق داره .

جالبه زنها مدام میگن ما حق و حقوق برابر میخوایم ولی تصور زندگی برابر براشون وحشتناکه !

چرا؟یکم توضیح بدین.
بعد نظرتون درباره اینکه باید قانون و اجتماع درباره نگه داشتن یا نداشتن جنین تصمیم بگیره چیه؟اصلا جامعه حق دخالت داره؟ یا خود افراد و زوجها مربوطه.

چرندیات نیست میلاد. وقتی داریم میبینیم تو جوامع. خیلی از کودکان در کودکی به یکی دیگه سپرده میشن و هیچ آماری هم نمیگه که کودکانی که توسط مادر خودشون بزرگ نشدن و هیچوقت هم نفهمیدن که اون مادر خودشون نبوده ناموفقتر و شکست خورده تر هستن. این حس خسران و کمبود از پدر نداشتن و مادر نداشتن وقتی ایجاد میشه که در جایی باشی که ببینی همه دارن و تو نداری وقتی همه مثل هم باشن همچین احساساتی به وجود نمیاد.

میشه از دو اسپرم یا دو تخمک انسان ساخت امروزه؟
مثلا هسته یک تخمک رو گذاشت بجای هسته یک اسپرم و بعد لقاح مطنوعی انجام داد؟