دفترچه
کافه دومگو - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: فلسفه و منطق (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%81%D9%84%D8%B3%D9%81%D9%87-%D9%88-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82)
+--- موضوع: کافه دومگو (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%AF%D9%88%D9%85%DA%AF%D9%88)

کافه دومگو - shirin - 10-29-2012

خب به من چه؟ تحقیق و تجربه اینو میگه. مگه من از خودم نظریه صادر میکنم؟ :D همین چند وقت پیش بود که ثابت کردن حضور پدر اضافی هست و بچه هایی که فقط توسط مادر بزرگ شدن هیچ کمبود یا فرقی بقیه بچه ها ندارن و پدر نقشی نداره. و در ضمن مادر هم چون نقش حمایتی داره مهم هست. یعنی اگه به جای مادر فقط پدر هم بود بازم فرقی نمیکرد. فقط این وسط مادر ممکنه ضربه بخوره. چون حس مادر بودن فکر کنم غریزی باشه. :D

کافه دومگو - Ouroboros - 10-29-2012

shirin نوشته: خب به من چه؟ تحقیق و تجربه اینو میگه. مگه من از خودم نظریه صادر میکنم؟ :D همین چند وقت پیش بود که ثابت کردن حضور پدر اضافی هست
ExcitedTroll

«اضافی» است؟

کافه دومگو - Anarchy - 10-29-2012

یادم به تحقیقی افتاد که میگفت کروموزم y در حال نابودی هست و به سلامتی نسل مردا منقرض میشه!! البته همین اخیرا یه مقاله دیگه خوندم که اون قبلی رو نقض میکردE14c

شیرین جان..ما اضافی هستیم یعنیE105؟ اگه هستیم پس چرا زنا رضایت نمیدون و انقدر تو انتخاب شریک سخت گیری میکنن...به جون خودم راضیم که اضافی باشم اما زنا انقدر گیر ندن برای انتخابE404

کافه دومگو - Russell - 10-29-2012

حرف از اینها شد نمیدونم ذهن من چطور یاد سقط جنین افتاد،از بحثهای اخلاقی همیشگی هست که از دستمون تابحال در رفته،نظر دوستان چیه؟شاید یک تاپیک جدا حتی لازم داشته باشه.
مهمترین سوال اینه که چه کسی باید انتخاب کنه؟
بنظر من کلا تولید مثل از معدود مسائلیه که جامعه درش حق نظر داره

Anarchy نوشته: یادم به تحقیقی افتاد که میگفت کروموزم y در حال نابودی هست و به سلامتی نسل مردا منقرض میشه!!

البته اکنون که بشر توانایی کنترل این مسائل را دارد، و خیلی ساده می‌توانیم شمار جنس‌ها را نسبت به یکدیگر کنترل بکنیم..

وانگهی اگر به راستی «جنگ جنسیتی» در بگیرد و قرار به «حذف» طرف ِ «اضافی» باشد، بی‌شک مردان سوی ِ پیروز نبرد خواهند بود. افزون بر توانایی اعمال خشونتی تصورنشدنی که پیدا نیست زنان هم قادر به انجام آن باشند(چه بسی بعید هم هست)، ما به دلایل فرگشتیک نسبت به تهدیدهای بیرونی واکنشی عمیقا مبالغه‌آمیخته نشان می‌دهیم که با سایز حقیقی خطر تناسبی ندارد.. این یعنی قرنها پیش از رسیدن به نقطه‌ی حیاتی که در آن بناست مردان به خودی ِ خود «بروند رد کارشان»، نسل زنان بطور مصنوعی منقرض شده!

به نظر می‌رسد تنها راه زنان برای رها شدن از شر وجود ما تلاش مداوم جهت جعل احساس گناه و تفرقه انداختن میان ما از طریق سکس است.. اگرنه من حتی برای چند میلیارد زن در برابر چند صد مرد شانسی قائل نیستم، چراکه ما طی هزاران سال تمرین، در اعمال خشونت به مرز هنرمندی رسیده‌ایم..

منظورم از اضافی در نیاز کودک بود اینجا ولی در کل مردها نقششون فقط در تولید مثل مهم هست وگرنه کارکرد آنچنانی ندارن. :D

نگرش جالبی‌ست، خصوصا که همه چیز انسان از فرهنگ و مذهب و دانش تا فلسفه و هنر و سیاست توسط مردان ابداع شده و گسترش یافته، به‌جز تولید مثل و ظرف شستن.

امیر اول باید ثابت بشه که عامل اصلی بقا زور بازو و خشونت هست بعد از این که این اثبات شد نظریه شما قابل بررسی هست.

Ouroboros نوشته: نگرش جالبی‌ست، خصوصا که همه چیز انسان از فرهنگ و مذهب و دانش تا فلسفه و هنر و سیاست توسط مردان ابداع شده و گسترش یافته، به‌جز تولید مثل و ظرف شستن. .
چون مردان اون دغدغه رو نداشتن به بقیه مسائل فرعی پرداختن در هر صورت این هم حرف منو کتمان نمیکنه. :D

کافه دومگو - Russell - 10-29-2012

کلا بانو شیرین نظر جالبی دارند،از نظر اخلاقی نظرشون این است که بقولی اخلاق اینست که قدرت حق قویترهاست،از طرف دیگر میگویند زنان حقوق دارند و مهم هستند ولی اینکه چطور پس زنها در موضع دفاع از حقوقشان هستند و گردش دنیا دست مردان بوده و هست دیگر میماند.اگر به قدرت است که دیگر چه نیازی به نگرانیست چراکه طرف پیروز بنا به تعریف همیشه پیروز است و اخلاق همیشه حاکم،زنان هم که قویتر هستند و نیازی به نگرانی برایشان نیست و مخصوصا اینکه دفاع از حقوق انها نه تنها بیمورد است بلکه بیمعنیست !!