دفترچه
کافه دومگو - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: فلسفه و منطق (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%81%D9%84%D8%B3%D9%81%D9%87-%D9%88-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82)
+--- موضوع: کافه دومگو (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%AF%D9%88%D9%85%DA%AF%D9%88)

کافه دومگو - Ouroboros - 10-28-2012

sonixax نوشته: امیر جان چندان دور نیست .
اکنون در حال تحقیق و بررسی روی رمزگشایی داده های مغزی هستند و وقتی بتوانند داده های مغز یک شخص را بخوانند و به صورت داده های کامپیوتری در بیاورند دیر نخواهد بود زمانی که بشود آن داده ها را بر روی مغز دیگری نوشت .

یعنی به فرض مثال شخصی به مرکزی مراجعه میکند و در چشم به هم زدنی استاد زبانی خاص میشود و می آید بیرون . توی فیلم ماتریکس هم به این مساله اشاره داشت و چیز عجیبی هم نیست .

البته باید به آسیبهاش هم توجه داشت .

من هرچه می‌گردم کتاب خوبی در اینباره پیدا نمی‌کنم.. شما چیزی سراغ ندارید؟
اینکه بتوان تمام دانش را با یک چیپ یا ... به شخص انتقال داد به نحوی که او توان فهم آن‌را هم داشته باشد، به گمان من پایان هرگونه سلطه‌ای خواهد بود. دولت و سرمایه‌داری و پلیس و دانشگاه و ... باید فردای آن‌ روز بروند پی کارشان، نیازی به انقلاب هم نخواهد بود، همه فقدان بایستگی برای آن‌ها را خواهند دید..

کافه دومگو - sonixax - 10-28-2012

Ouroboros نوشته: من هرچه می‌گردم کتاب خوبی در اینباره پیدا نمی‌کنم.. شما چیزی سراغ ندارید؟
اینکه بتوان تمام دانش را با یک چیپ یا ... به شخص انتقال داد به نحوی که او توان فهم آن‌را هم داشته باشد، به گمان من پایان هرگونه سلطه‌ای خواهد بود. دولت و سرمایه‌داری و پلیس و دانشگاه و ... باید فردای آن‌ روز بروند پی کارشان، نیازی به انقلاب هم نخواهد بود، همه فقدان بایستگی برای آن‌ها را خواهند دید..

شوربختانه من هم کتاب آنچنانی سراغ ندارم و فقط اخبار تکنولوژی در این باره را دنبال میکنم . پیشنهاد میکنم در صورتی که امکانش هست یک سری به سبیت بزنید .

کافه دومگو - shirin - 10-28-2012

sonixax نوشته: تاثیرات روحی روانی و نبود پدر و مادر و حسهای انسانی مانند حس های مادرانه هم کشک :دی
میلاد میگن نیاز به پدر و مادر حسی هست که جامعه در آدم ایجاد میکنه. اگه شخصی در جامعه ای قرار بگیره که همه بی پدر مادر باشن و خانواده مفهومی نداشته باشه و همچنین محبت پدر و مادر، کسی هم فکر نمیکنه کمبودی داره. و یه امر طبیعی محسوب میشه. البته اون جمله من به معنی موافقت با همچین سیستمی نیست. فقط راهکار دادم. :D

کافه دومگو - Unknown - 10-28-2012

sonixax نوشته: امیر جان چندان دور نیست .
اکنون در حال تحقیق و بررسی روی رمزگشایی داده های مغزی هستند و وقتی بتوانند داده های مغز یک شخص را بخوانند و به صورت داده های کامپیوتری در بیاورند دیر نخواهد بود زمانی که بشود آن داده ها را بر روی مغز دیگری نوشت .

یعنی به فرض مثال شخصی به مرکزی مراجعه میکند و در چشم به هم زدنی استاد زبانی خاص میشود و می آید بیرون . توی فیلم ماتریکس هم به این مساله اشاره داشت و چیز عجیبی هم نیست .

البته باید به آسیبهاش هم توجه داشت .

ایجاد تغییرات ناگهانی در حافظه و حذف پیوستگی ذهنی، نوعی خودکشی نیست؟

اینهم برای شوخیست، اما چه حسی دارد وقتی ببینید یک بیسواد کله‌خر یک‌شبه با شمایی که مثلا بیست سال درس خواندید هم‌سطح می‌شود؟

shirin نوشته: میلاد میگن نیاز به پدر و مادر حسی هست که جامعه در آدم ایجاد میکنه. اگه شخصی در جامعه ای قرار بگیره که همه بی پدر مادر باشن و خانواده مفهومی نداشته باشه و همچنین محبت پدر و مادر، کسی هم فکر نمیکنه کمبودی داره. و یه امر طبیعی محسوب میشه. البته اون جمله من به معنی موافقت با همچین سیستمی نیست. فقط راهکار دادم. :D

نیاز به پدر و مادر یک نیاز فرگشتیک هست و نه همبودین . حتا حیوانات هم این طوری هستند .

Unknown نوشته: ایجاد تغییرات ناگهانی در حافظه و حذف پیوستگی ذهنی، نوعی خودکشی نیست؟

اینهم برای شوخیست، اما چه حسی دارد وقتی ببینید یک بیسواد کله‌خر یک‌شبه با شمایی که مثلا بیست سال درس خواندید هم‌سطح می‌شود؟

حس خوبی دارد . چون من باسواد باید ۵۰ سال زور بزنم که بیسوادی را از بین ببرم و با آن تکنولوژی میشود خیلی زود این کار را کرد .
در عین حال امکان پیشرفت بیشتر و سریعتر علم هم وجود دارد .

کافه دومگو - Anarchy - 10-29-2012

داشتم فکر میکردم اگه قرار باشه مثلا کل دانش روز رو وارد مغز انسان ها کنن اوضاع از امروز خیلی خطرناک تر میشه...یعنی کافی متولیه این کار بخواد سواستفاده کنه و مثلا مطالب خاصی رو وارد کنه و بعضی رو وارد نکنه...یا مثلا دار و دسته اسلامگرا اگه این رو داشته باشن دیگه نونشون تو روغنه...نیازی به مدرسه اسلامی و رادیو تلویزیون و این چیزا ندارن...راحت کلی طرفدار و مرید جمع میکنن!!!

یه چیز دیگه هم هست که اگه به فرض اطلاعات متضاد یا متناقضی وارد مغز شد که این چطوری میخواد کار کنه؟ یعنی اون وقت اصلا شخصیت انسان چی قراره از آب در بیاد؟

کافه دومگو - کافر_مقدس - 10-29-2012

Anarchy نوشته: داشتم فکر میکردم اگه قرار باشه مثلا کل دانش روز رو وارد مغز انسان ها کنن اوضاع از امروز خیلی خطرناک تر میشه... کافی متولیه این کار بخواد سواستفاده کنه یا مثلا دار و دسته اسلامگرا اگه این رو داشته باشن دیگه نونشون تو روغنه...نیازی به مدرسه اسلامی و رادیو تلویزیون و این چیزا ندارن...راحت کلی طرفدار و مرید جمع میکنن!!!
اوووه راست میگید ها ، از این زاویه نگاه نکرده بودم ! پس همون بهتر که چنین امکانی هیچوقت به واقعیت تبدیل نشه ! [عکس: 25.gif]

ولی جدی شاید الان این موضوع برای خیلی ها مضحک به نظر بیاد ، ولی به نظرم دیگه هیچ چیزی بعید و ناممکن نیست . به خصوص برای ما که امکانات سده ی 21 میلادی رو با سده های پیشین با هم دیدیم و خوندیم و مقایسه کردیم

گرچه گمون نکنم این اختراعات و اکتشافات در یک سده ی آینده یا لااقل در زمان حیات ما رخ بده

کافه دومگو - shirin - 10-29-2012

sonixax نوشته: نیاز به پدر و مادر یک نیاز فرگشتیک هست و نه همبودین . حتا حیوانات هم این طوری هستند .
نیاز به حامی الزامی هست نه نیاز به پدر و مادر. چون بچه ضعیف و آسیب پذیر هست به یک حامی نیاز داره تا ازش مراقبت کنه. به هر دوتاشون هم نیاز نداره. فقط یکیش هم باشه کافیه.

کافه دومگو - Anarchy - 10-29-2012

shirin نوشته: نیاز به حامی الزامی هست نه نیاز به پدر و مادر. چون بچه ضعیف و آسیب پذیر هست به یک حامی نیاز داره تا ازش مراقبت کنه. به هر دوتاشون هم نیاز نداره. فقط یکیش هم باشه کافیه.

شیرین جان یه دفعه بیا و کل فرگشت و تولید مثل جنسی رو هم رد کنE107