دفترچه
کافه دومگو - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: فلسفه و منطق (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%81%D9%84%D8%B3%D9%81%D9%87-%D9%88-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82)
+--- موضوع: کافه دومگو (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%AF%D9%88%D9%85%DA%AF%D9%88)

کافه دومگو - Anarchy - 10-07-2012

sonixax نوشته: الان دقیقن نمنه ؟

ممد که لینک توضیح بازی رو دادE414

کافه دومگو - Ouroboros - 10-07-2012

Anarchy نوشته: ممد که لینک توضیح بازی رو داد
من اگر بیوتکنولوژیست نمی‌شدم قطعا فلسفه می‌خواندم، اگر هیچیک از آنها در اختیارم نبود می‌رفتم به دانشکده‌ی فیزیک، و اگر آنهم میسر نمی‌شد، چند سال می‌کوشیدم تا به زور ِ مطالعات گسترده و سازمان‌یافته و آکادمیک، از این لینک/بازی سردربیاورم.

کافه دومگو - viviyan - 10-07-2012

امیر خیلی ساده است. یه بازی گروهیِ مثلا 10 نفره اس. 3 نفر میشن مافیا و یکی میشه کارآگاه و 5 تا شهروند عادی و یکی هم خدا که از تمام نقش ها خبر داره.
سه نفر مافیا همدیگرو میشناسن ولی شهروندا نمیشناسن همو، باید حدس بزنن کیا مافیان و با رای گیری بکشنشون، ممکنه تو رای گیری شهروند کشته بشه چون مافیای واقعی با مهارت یه شهروند رو به عنوان مافیا جا میزنن و بقیه رو فریب میدن. کارآگاه میتوونه هر شب یکی از مافیاها رو شناسایی کنه؛ به این ترتیب که اگه به کسی مشکوکه از خدا هویتشو سوال میکنه و خدا هم باید حقیقتو بهش بگه و بعدش میتوونه شهروندارو هدایت کنه. هویت کارآگاه هم نامعلومه؛ اگه مافیا بشناسنش میتوونن بکشنش و...

کافه دومگو - shirin - 10-07-2012

عاطفه چقدر خوب توضیح دادی. من که از توضیح ویکی پدیا هیچی نفهمیدم. ولی با توضیح ساده تو متوجه بازی شدم. E056

کافه دومگو - Ouroboros - 10-07-2012

دوستان جدی می‌گویند یا ما را سرکار گذاشته‌اند؟ حقیقتا اینهم یک جور بازی‌ست؟ من واقعا پیر شده‌ام..:e108:

Ouroboros نوشته: من اگر بیوتکنولوژیست نمی‌شدم قطعا فلسفه می‌خواندم، اگر هیچیک از آنها در اختیارم نبود می‌رفتم به دانشکده‌ی فیزیک، و اگر آنهم میسر نمی‌شد، چند سال می‌کوشیدم تا به زور ِ مطالعات گسترده و سازمان‌یافته و آکادمیک، از این لینک/بازی سردربیاورم.

امیرجان خب بذار خودم توضیح میدم...اول این رو بگم که این بازی از یادگاری ها و خاطرات دوران خدمت مقدس زیر پرچم هستE404

سیستم بازی ای که من اونجا دیدم این بود...حالا هر چی تعداد بیشتر بود بهتر...

نفرات بازی این جوری تقسیم میشن که:
1)اداره بازی به عهده یکی هست به اسم خدا
2)سه نفر مافیا هستن که یکیشون پدرخوانده هست و میتونه بقیه رو بکشه
3)یک نفر معمولا دکتر هست که میتونه کشته ها رو نجات بده
4)یک یا دو نفر کارآگاه که میتونن بقیه رو راهنمایی کنن برای شناسایی مافیا
5)بقیه هم شهروند هستن

حالا روال بازی این هست که رو کاغذ همین گروه هایی که گفتم رو مینویسن...دیگه شانسی هر کس یه چیزی بر میداره...به صورت دایره وار همه نشستن...خدا میگه همه بخوابن باید سرشونو ببرن پایین و دیگه جایی رو نگاه نکنن...یکی یکی میگه مثلا مافیا بیا بالا...فقط کسایی که مافیا بودن میان بالا و همدیگه رو میشناسن...کارآگاه و دکتر هم به همین صورت....فقط شهروندا نمیدونن کی هست و کی نیست....

بازی شروع میشه و خدا میگه همه بیان بالا...دیگه نوبتی همه شروع میکنن به حرف زدن که کی مافیا هست و بعد رای گیری میشه که اونو حذف کنن یا نه...بعد خدا دوباره میگه همه بخوابن...بعد به مافیا میگه بیا بالا و یکی رو بکش...بعد میگه باز بخوابین...بعد میگه دکتر بیا بالا و یکی رو نجات بده..مثلا دکتر باید حدس بزنه مافیا نظرش به کی بوده برای کشتن...بعدم میگه کارآگاه بیا بالا و کارآگاه به یکی اشاره میکنه...خدا هم بهش میگه اینی که نشون دادی مثلا مافیا بود یا نه و بعد میتونه در حین صحبت برای رای گیری بقیه رو راهنمایی کنه برا حذف مافیا....بعد دوباره خدا میگه همه بیاین بالا و دوباره شروع به حرف زدن و رای گیری برای حذف و این داستان میره جلو و مافیا باید همه رو بکشه و شهروند هم باید مافیا رو شناسایی کنه و تو رای گیری حذفش کنه...

خیلی حال میده این بازی....سراسر کار فکری و روان شناسی هست.

کافه دومگو - mamad1 - 10-07-2012

نو شبای سرد زمستونی توی الاچیق همراه با اتیش و قلیون فوق العاده میچسبه این بازی

کافه دومگو - shirin - 10-07-2012

کاش زمان نوجوونی ما این بازیا کشف شده بود . برای اونموقع سرگرمی جالبی میتونست باشه. چه بازیایی از دست دادم :e408:

کافه دومگو - viviyan - 10-07-2012

آنارشی من اینترنتی بازی کردم E414
فقط یه چیزی، نقش دکتر و ... اگه تعداد بازیکنا زیاد بود اضافه میشن.

Ouroboros نوشته: دوستان جدی می‌گویند یا ما را سرکار گذاشته‌اند؟ حقیقتا اینهم یک جور بازی‌ست؟ من واقعا پیر شده‌ام..:e108:

بازی خیلی خوب و سرگرم کننده ای هست اتفاقا...امیرجان تو یه آسایشگاه بدون امکانات فکر میکنی غیر از مافیا چه بازی ای میشد انجام داد آخهE40d