دفترچه
کافه دومگو - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: فلسفه و منطق (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%81%D9%84%D8%B3%D9%81%D9%87-%D9%88-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82)
+--- موضوع: کافه دومگو (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%AF%D9%88%D9%85%DA%AF%D9%88)

کافه دومگو - undead_knight - 08-20-2013

Anarchy نوشته: مبارک بیچاره احتمالا در آینده مثل شاه ایران ازش یاد خواهند کرد :e407: !! خبری خوندم که قراره تا 48 ساعت آینده آزاد شه چون تنها موردی که داشته یک تخلف مالی بوده که تبرئه شده...در مورد کشتار مردم در جریان انقلاب 2011 مصر هم فعلا حکمی براش صادر نشده...
پس وای به حال مصر:))
خب اصولا من چون با اعدام مخالفم اصلا نفس دیکتاتوری مستحق شدیدترین مجازات میبینم! یعنی حبس ابد(یا جایگزین های انسانی ترش مثل 25 سال حبس) خوش شانس هست این مبارک:))
نقل قول:خب در همین چند وقتی که مرسی سر کار بود مگه کم درگیری و کشته داشتیم ؟
الان اوضاع بسیار وخیم تر شده.
نقل قول:ارتش مصر مگه جانشین مرسی هست که میگی جانشینان مرسی بیشتر آدم کشتن ؟
به نظرم این ها به نوعی همراه با حمایت ضمنی ارتش هست چون ارتشی که به اون راحتی مرسی رو سرنگون کرده قطعا روی دولت تا حی تسلط داره.

نقل قول:بعد هم تعداد کشته ها که ملاک نیست ، فعلا اوضاع مصر خر تو خر تر از اون حرف هاست که بشه نتیجه گیری درستی در مورد عملکرد ارتش مصر داشت...
تعداد کشته ها به تنهایی نه ولی تعداد کشته های معترضین قطعا ملاکه.
نقل قول:به نظر من که اگر میخواستن صبر کنن حالا حالا ها مرسی کنار نمیرفت و شاید در همین 4 سالی که بود مثل ملاهای ایران جای پای اخوان رو محکم میکرد و دیگه راه بازگشتی نمیموند...
ببین این چیزی هست که من در مورد ایران هم مشکل دارم و به نوعی روزبه هم گفتش.
اینکه بدونند چی نمیخواند ولی ندونند چی میخواند!
خیلی شاید ها هست ولی آیا آیا ما ماشین زمان داریم؟!حتی زمان انقلاب ایران هم امکان اینکه حکومت اینقدر مزخرف نشه بود ولی اون موقع هم کسی نمیتونست آینده رو پیش بینی بکنه.
نمیشه گفت آیا حکومت بعد از مرسی بهتر هست یا نه چون مرسی با وجود مشکل دار بودنش حکومتش کوتاه بود.

نقل قول:وضعیت صحرای سینا و فعالیت تروریست ها در اونجا در دوران مرسی رو ببینید !!
در مصر مزخرف ترین گروه ها در درجه اول سلفی ها هستند و بعد اخوان المسلمین ولی به هر حال ما سرکوب اعتراضات نسبتا مسالمت آمیز رو هم بعد از مرسی شاهد بودیم که نشونه خوبی نیست.

کافه دومگو - sonixax - 08-20-2013

undead_knight نوشته: خیلی شاید ها هست ولی آیا آیا ما ماشین زمان داریم؟!حتی زمان انقلاب ایران هم امکان اینکه حکومت اینقدر مزخرف نشه بود ولی اون موقع هم کسی نمیتونست آینده رو پیش بینی بکنه.

چرا همون موقع اش هم خیلی ها آینده رو پیش بینی کرده بودند چون یک نیم نگاهی به تاریخ و گذشته داشتند .
روشنفکران زیادی هشدار دادند ، فیلمهای زیادی ساخته شد که سعی داشتند این مساله رو نشون بدند و توقیف شدند .
منتها مشکل مردم بر خلاف ادعای شورشیان 57 نه آزادی بود و نه وضعیت بد اقتصادی و نه دموکراسی . حقیقت امر هم اینه که ایران نه وضع بد اقتصادی داشت (به نسبت قبل و بعدش) ، نه از نظر آزادی وضعیت جامعه باز به نسبت قبل و بعدش بدتر بود و این چیزیه که خود جمهوری اسلامی چی ها هم تاییدش میکنند :

[video=youtube;GmpW3IDxnmA]http://www.youtube.com/watch?v=GmpW3IDxnmA[/video]

درد مردمِ بیسوادِ آن دوران یکی زیاده خواهی های اقتصادی بود که میشه بخشیش رو در وعده های خمینی پیدا کرد ، یکی بیضه اسلام بود (که شاه ایران خودش مسلمانِ دو آتشه بود و در راه سکولاریزه کردن کشور تلاش نکرد و عملن گند زد) و بخش کوچکی از جامعه هم بودند که دنبال رسیدن به آزادی های سیاسی و فردی بیشتر بودند که تعدادشون به قدری کم بود که هرگز نه صداشون شنیده شد و نه به بازی گرفته شدند . این طوری میشه که بعد از انقلاب توسط اراذل آخوند و ملا و طرفدار خمینی تمام طیفهای مختلف سرکوب میشند و کنار زده میشند و دلیل شکستشون هم این بود که عملن در اقلیت قرار داشتند و اکثریت اصلن شعور این رو نداشت که کشور رو در یک مسیر درست هدایت کنند .

ولی بعد از شورش 57 چه شد ؟!

همه اینها رو بذارید روی هم میبینید کسانی در سال 57 شورش کردند اصلن شعور نداشتند چه برسه به بینش سیاسی و درک درست از دموکراسی و آزادی . حقیقت اینه که شورشیان 57 تقریبن همه شان شعبان بی مخ های زمان خودشان بودند . کسانی که میریختند توی سربازخانه ها و سرباز بیچاره را میکشتند یا میرفتند شهر نو و پری بلنده رو زنده زنده میسوزوندند و بعدش توی شهر میگردوندند ! مابقی مردم هم که عملن اصلن نمیفهمیدند چی در جریانه یکیش مادر بزرگ خود من که در تظاهرات شرکت میکرد و بعدش این طوری شعار میداد :

نقل قول:ای شاه خائین آیم به سویت ، ای شهید حق آواره گردی - کشتی جوانان وطن آخ و وا ویلا !!!!

بقیه هم وضعیت بهتری نداشتند ، یعنی خیلی ها فکر میکردند دارند میرند پیک نیک ! تا قبل از عصر همه کارهاشونو میکردند غذاهاشونو بار میذاشتند میگفتند خوب حالا بریم تظاهرات ! اصلن توی باغ نبودند .
نتیجه هم میشه اینکه همون وحشی ها با پشتیبانی کسانی که اصلن توی باغ نیستند قدرت رو در دست میگیرند و کشور به این روز میوفته .

خوب مشخصن سیستم به خاطر اینکه مردم رو فقر اطلاعاتی قرار داده بوده مقصره ولی خود بدنه جامعه بیشتر مقصره و تنها راه اینکه این جامعه بفهمه دیگه نباید نفهمیده کاری نکنه همین بلایی بود که سرش اومد و به نظر من هنوز هم زوده که این بلا رفع بشه چون هنوز هم خیلی ها که تعدادشون هم کم نیست نفهم هستند .

کافه دومگو - Soheil - 08-20-2013

sonixax نوشته:
این یکی از کامنتهای این لینکه : بالاترین: «گفتند اگر از گرسنگی بمیرید، جنازه‌تان را می‌فرستیم ایران»

چهار پناهجوی سیاسی که با خروجشان از ایران نشان دادند فرار مغز ها هنوز ادامه دارد. دولت استرالیا باید به خود ببالد

جالبه فقط همین استرالیا رو حساب کنیم این همه خبر راجع به غرق شدن کشتی پناهنجویان ایرانی منتشر میشد، سایت تابناک تازه یادش اومده که داره چه بلایی سر جوانان میاد. اونم کِی؟ الان که دیگه قوانین عوض شده، عملا بدرد پناهندگی نمیخوره و احتمالا دیگه پناهجویی با قایق عزم استرالیا نخواهد کرد.:e140:

نقل قول:خبر دردناک و حیرت‌آور است؛ در روزهای اخیر، سفیر استرالیا در ایران، پرده از واقعیت دردناکی درباره ایرانیان برداشت. برخی مقامات و برخی مسئولان! کمی به خود بیایید. آمار ایرانیان فراری از کشور خود، آماری نیست که بشود آن را پنهان کرد؛ نه مانند تورم است که بتوان آن را با نقطه‌ای و... ‌دستکاری نمود و نه دیگر رقابت‌های انتخاباتی در میان است، بلکه پای جان ایرانیانی در میان است که به امیدی از کشور خود فرار می‌کنند تا شاید آینده‌ای ‌برای خود بجویند.

چه بلایی بر سر مردم ایران آورده‌ایم؟ - Tabnak.IR | تابناك

حالا اون عکس چی بود؟ توضیحی میتونی بدی میلاد؟ چقدر قیافه ها آشنا بودند در نگاه اول.:))) اینکه ممکنه خودم و بعضی از دوستان، سرنوشتی شبیه این پناهجویان رو داشته باشند زیادی فکر آدمو مشغول می کنه.

Bibak نوشته: حالا اون عکس چی بود؟ توضیحی میتونی بدی میلاد؟ چقدر قیافه ها آشنا بودند در نگاه اول.:))) اینکه ممکنه خودم و بعضی از دوستان، سرنوشتی شبیه این پناهجویان رو داشته باشند زیادی فکر آدمو مشغول می کنه.

داستان از این قراره که هر کسی که از مادر محترم قهر میکنه راه میوفته میره پناهنده سیاسی میشه . بعد از مدتی همین افراد از جمله اون عکسی که دیدید قبولی میگیرند و فوری برای مسافرت به ایران میرند . نتیجه این میشه که قوانین پناهندگی سخت تر و سخت تر میشه و این طوری حق کسانی که واقعن در کشورشون در خطر جانی هستند ضایع میشه و جانشون به خطر میوفته .
این مدل افراد رو باید هر طوری که هست آبرویشان را ریخت . اگر هم خودت را به دروغ پناهنده سیاسی معرفی کرده ای دست کم میتوانی انقدر شرافت داشته باشی که طوری رفتار نکنی که راه رو برای بقیه مسدود کنی .

کافه دومگو - Soheil - 08-20-2013

اینا چرا اینجورین؟ البته این رفتارها بیشتر در دخترها دیده میشه.. نمیدونم چی بگم.
نقل قول:اقای کافر زندیق داری پاتو از حد خودت بیشتر دراز میکنی اراجیف شما فقط خود شما را قانع میکند و برای موحدین محترم این سایت پشیزی ارزش ندارد از موحدین محترم درخواست میکنم با جواب ندادن به این شخص کافر شیطان پرست اعتراض خودشان را نشان دهند و اراجیفش را به مدیریت گزارش کنند اگر اثر نکرد اون وقت من میدونم چیکار کنم با این کافر... لعنة الله علی القوم الکافرین...
نقل قول:لعنت خدا ، فرشتگان و همه مردم بر کسانی که وجود مبارک خداوند متعال را منکر میشوند
نقل قول:من یه حالی از تو بگیرم کافر زندیق تا پایه جونم وای میسم پیدا کردن ip تو برای من مثل اب خوردن میمونه بهت قول میدم اگه همین طور ادامه بدی میام سراغت... من پدرم تو وزارت اطلاعات کار میکنه فقط کافی بهش گزارش بدم شانس بیار فقط تو ایران نباشی...

http://forum.hammihan.com/thread83817-22.html

Bibak نوشته: البته این رفتارها بیشتر در دخترها دیده میشه

زن ستیزه آدمخوار :))

کافه دومگو - undead_knight - 08-20-2013

sonixax نوشته: زن ستیزه آدمخوار :))
استریوتایپ:))
البته من فکر میکنم از این برادران اینفورمیشنی خواهر نما باشه چون بر اسا یک استریوتایپ دیگه دخترای مذهبی رو فاقد این همه جرات و پرده دری میدونم! :)))

کافه دومگو - Soheil - 08-21-2013

این عکس های کافه دومگو رو تا حالا دیده بودید؟E417
این همه اینجا گپ میزنیم اقلا بدونیم چجور جاییه!

البته عکسهای قدیمیش مثل اونیکه در پست اول هست هم اگر موجود باشه میتونه جالب باشه..

Les Deux Magots - Cafe Litteraire

[عکس: 67.jpg]

[عکس: 68.jpg]

[عکس: 69.jpg]

[عکس: 70.jpg]

[عکس: 71.jpg]

[عکس: 72.jpg]

[عکس: 73.jpg]

[عکس: 74.jpg]

[عکس: 75.jpg]

sonixax نوشته: داستان از این قراره که هر کسی که از مادر محترم قهر میکنه راه میوفته میره پناهنده سیاسی میشه . بعد از مدتی همین افراد از جمله اون عکسی که دیدید قبولی میگیرند و فوری برای مسافرت به ایران میرند . نتیجه این میشه که قوانین پناهندگی سخت تر و سخت تر میشه و این طوری حق کسانی که واقعن در کشورشون در خطر جانی هستند ضایع میشه و جانشون به خطر میوفته .
این مدل افراد رو باید هر طوری که هست آبرویشان را ریخت . اگر هم خودت را به دروغ پناهنده سیاسی معرفی کرده ای دست کم میتوانی انقدر شرافت داشته باشی که طوری رفتار نکنی که راه رو برای بقیه مسدود کنی .

چه مسخره. آره خب واقعا نباید برگردن. حالا این پناهنده های ایرانی چند درصدشون از این کارها میکنند؟ مقامات این کشورها رسما اعلام کردن که این توی سخت تر کردن قوانین پناهندگی تاثیر داشته؟

undead_knight نوشته: استریوتایپ:))
البته من فکر میکنم از این برادران اینفورمیشنی خواهر نما باشه چون بر اسا یک استریوتایپ دیگه دخترای مذهبی رو فاقد این همه جرات و پرده دری میدونم! :)))

بابا خیلی عصبانی به نظر میومد. گفتم الان سکته قلبی بزنه.. فکر نمیکنم خواهر نما بوده باشه. اونایی که اینترنت نیومدن و یک عمر از نقد عقیدشون محروم بوده اند طبیعیه زیر سئوال بردن عقایدشون غیرقابل تحمل و به شدت ناراحت کننده باشه.