دفترچه
کافه دومگو - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: فلسفه و منطق (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%81%D9%84%D8%B3%D9%81%D9%87-%D9%88-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82)
+--- موضوع: کافه دومگو (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%AF%D9%88%D9%85%DA%AF%D9%88)

کافه دومگو - Alice - 10-05-2012

Mehrbod نوشته: نه!
سرماخوردگی کوچکترین پیوند سرراستی با سرما خوردن ندارد، اگر بروید سرگاه شمال (قطب)، چون ویروس سرماخوردگی نمیتواند آنجا بزید (زنده بماند) سرماخوردگی‌ای هم نخواهد بود.

ولی در زمستان چون در اتاق‌های بسته بیشتر میمانیم شانس گرفتن ویروس بالا میرود، همچنین خود سرما هم گمان میبرم از سیستم ایمنی بدن کار میکشد و شانس پیروزی ویروس بالا میرود.
ولی تقریباً همه بر این باورند که عامل سرماخوردگی قرار گرفتن در محیط سرد است !
یعنی یک عمر در اشتباه بودیمـــ... ؟ E107

کافه دومگو - Ouroboros - 10-05-2012

Alice نوشته: ولی تقریباً همه بر این باورند که عامل سرماخوردگی قرار گرفتن در محیط سرد است !
اینکه چیزی نیست بانوی گرامی، یک عمر همه بر این باور بودند که یک مرد نامرئی در آسمان نشسته که به آنچه مردم در معده‌شان می‌ریزند اهمییت می‌دهد و آنها را در جایی یادداشت می‌کند.

کافه دومگو - mamad1 - 10-05-2012

blackswan نوشته: الان ینی می خوای دقیقا حدست به واقعیت بپیونده دیگه ... درسته ؟
نچ .... نمی گم ... یه رازه ....

بازیگوش علم فکر خونی هم بلدی ؟E415
اره دقیقا همین بود
بعد از کلی سرخ شدن باید بحثو می پیچوندیم خبE415

خیلی خب رازا رو باید نگه داشت(ما که فهمیدیم داستان عشقو عاشقیه ولی به روی خودمون نمیاریم)E404E414

کافه دومگو - Mehrbod - 10-05-2012

Alice نوشته: ولی تقریباً همه بر این باورند که عامل سرماخوردگی قرار گرفتن در محیط سرد است !

آری، یکجایی سرماخوردگی (تو انگلیسی: catching a cold) تو دُژانگاشت‌های هنباز (common misconceptions) لیست شده بود: Top 10 Medical Myths & Health Misconceptions

Ouroboros نوشته: اینکه چیزی نیست بانوی گرامی، یک عمر همه بر این باور بودند که یک مرد نامرئی در آسمان نشسته که به آنچه مردم در معده‌شان می‌ریزند اهمییت می‌دهد و آنها را در جایی یادداشت می‌کند.
منم فکر میکردم خدا ریش پشم سفید داره
لباسش هم گونی (همونایی که توی قیر گونی استفاده میکنن) هست

کافه دومگو - blackswan - 10-05-2012

mamad1 نوشته: بازیگوش علم فکر خونی هم بلدی ؟E415
اره دقیقا همین بود
بعد از کلی سرخ شدن باید بحثو می پیچوندیم خبE415

خیلی خب رازا رو باید نگه داشت(ما که فهمیدیم داستان عشقو عاشقیه ولی به روی خودمون نمیاریم)E404E414

نه بابا ...
عشق و عاشقی از ما گذشته ... E105
نگفتم آبرو داری کن !
آدم با خانواده و این حرفا ....

blackswan نوشته: نه بابا ...
عشق و عاشقی از ما گذشته ... E105
نگفتم آبرو داری کن !
آدم با خانواده و این حرفا ....

عشقو عاشقی از هیچ کسی نمیگذره معصومه جان

یعنی سوتی دادم؟E404

کافه دومگو - Alice - 10-05-2012

Ouroboros نوشته: اینکه چیزی نیست بانوی گرامی، یک عمر همه بر این باور بودند که یک مرد نامرئی در آسمان نشسته که به آنچه مردم در معده‌شان می‌ریزند اهمییت می‌دهد و آنها را در جایی یادداشت می‌کند.
امیرجان در جُستار چرا به خدا اعتقاد ندارید راسل گفته بود که چون تا به حال وجود خدا ثابت نشده است در حکم عدم قرار می گیرد !
بیشتر خداناباوران می گویند چون ثابت نشده است در حکم عدم قرار می گیرد !
ولی در فلسفه اصل تقدم عدم می گوید که در صورت اثبات نشدن ادعایی ، در عمل ، فرض عدم اولویت دارد !
یعنی چون هستی خداوند تا به حال ثابت نشده است باید در عمل فرض عدم را در نظر بگیریم ؛ ولی در حقیقت نمی دانیم که هست یا نیست ؛ ولی چون ثابت نشده است ؛ فقط فرض عدم را در عمل پیشه می کنیمــــ... ؛
از همین روی اگر عدم وجود خدا اثبات نشده است دیگر با اطمینان نباید بگوییم که خدا وجود ندارد... فقط در عمل در حکم عدم است !
من هم نمی دانم واقعاً که هست یا نیست ! مدت هاست که گیجمــ...

کافه دومگو - blackswan - 10-05-2012

mamad1 نوشته: عشقو عاشقی از هیچ کسی نمیگذره معصومه جان

یعنی سوتی دادم؟E404

ینی الان همون حدس و اینا ؟:e405:
بی خیال شو ... ممد ... از خیر من بگذر ....

کافه دومگو - sonixax - 10-05-2012

Alice نوشته: من یک پرسشی داشتم !
آیا عامل سرماخوردگی قرار گرفتن در هوای سرد استـــ... ؟

خیر ، تا جایی که بنده میدونم ویروس سرماخوردگی به صورت غیر فعال در بدن اسنان زندگی میکند . ولی عامل سرما باعث تضعیف عملکرد سیستم ایمنی بدن میشود و این ویروس میتونه در ضعف امنیتی بدن شانس تکثیر شدن رو پیدا کنه و بدن بیمار میشه .

بنده زمستانها در اتاقی زیر صفر میخوابم و تابستان هم زیر باد پنکه و مادامی که در ایران بودم زیر باد کولر گازی ۲۴ ساعته روشن . تا حالا هم سر این مساله سرما نخوردم . هر بار یکی دیگه مریض بوده من از اون گرفتم خیلی زود هم خوب شدم .