دفترچه
پاسخ به شبهات در مورد رژیم گیاهخواری - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: دانش (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4)
+--- انجمن: پزشکی و بهداشت (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D9%88-%D8%A8%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA)
+--- موضوع: پاسخ به شبهات در مورد رژیم گیاهخواری (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-%D8%A8%D9%87-%D8%B4%D8%A8%D9%87%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%B1%DA%98%DB%8C%D9%85-%DA%AF%DB%8C%D8%A7%D9%87%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

پاسخ به شبهات در مورد رژیم گیاهخواری - Reactor - 01-16-2015

کافر_مقدس نوشته: درود بی پایان بر شما

قابل توجه آن دسته از شکم پرستان سنگدل! کسانی که دم از آزادی می زنند ولی جان یک حیوان برایشان پشیزی ارزش ندارد و با هزار مغلطه تلاش می کنند که شکم پرستی خود را توجیه کنند.

از کسی که دم از انسانیت می زند کمترین انتظار این است که سفره ی او آغشته به خون نباشد.

من فکر میکنم 100 سال دیگه اگر آدمیزاد نسلش منقرض نشه و در همین مسیر فعلی پیشرفت کنه, گیاهخواری یکی از اصول بنیادین پزشکی و سلامتی خواهد بود که مثل دین اسلام یا مسیحیت تعداد بسیار زیادی از مردم بعنوان قسمتی از لایف استایل زندگیشون اون رو پذیرفتند.

در آینده نزدیک حتی گوشت های ارگانکیک داریم که در دسترس مردم هستند و با همان طعم و مزه ی گوشت واقعی ولی نه حیوانی بخاطرش کشته شده و نه ضررهای گوشت حیوانی رو به بدن تحمیل میکنن.

این راه حتما طی میشه چون تنها منابع غذایی که بشه باهاش 9-10 میلیارد نفر رو سیر کرد فقط منابع گیاهیه! و همینطور تنها منابع گوشتی, ارگانیک های به این شکل هستند+ با این پیشرفت علم مطمئنم درک مردم آینده از حق زندگی حیوانات حتما از مردم فعلی که سر همدیگه رو میبرن و باهاش سر کوچه روپایی میزنن بیشتر خواهد بود

پاسخ به شبهات در مورد رژیم گیاهخواری - sonixax - 01-16-2015

Reactor نوشته: میلاد عزیز
ورزش حرفه ای گیاهخواری میطلبه.
فرقی نمیکنه شما فیتنس کار کنی یا فوتبال یا بسکتبال یا ورزش های دیگه
اگر بخوای سلامت باشی و بالاترین راندمان رو از فیزیکت کسب کنی باید رژیم بگیری و ایده آل ترین رژیم اونیه که مصرف گوشت قرمز درش حداقل باشه یا اصلا نباشه!
ورزشکار حرفه ای برای دریافت پروتئین طبیعی, سفیده ی تخم مرغ میخوره و در کنارش از مکمل های پروتئینی استفاده میکنه.
مکمل پروتئینی نه تنها ضرر نداره بلکه عدم مصرفش ضرر داره.
با این آت و آشغال هایی که به اسم غذا به خورد ما میدن پروتئینی جذب بدن نمیشه.
آخرش پوکی استخوان و سرطان و غلظت خون و سکته ست.
واقعا اگر کسی بتونه مصرف گوشت و شکر رو از برنامه ی غذاییش حذف کنه به سلامتیش خدمت بسیار بزرگی کرده

خوب من با بسیاری از ورزشکاران حرفه ای چه در آلمان و چه در ایران آشنا هستم (از بازیکنان تیم ملی فوتبال و بسکتبال) متخصص تغذیه تیمشون به هیچ کدومشون نگفته گوشت رو حذف کنید! برعکس برای خوردن گوشت و کلن همه چیز یک برنامه کاملن منظم و درست و حسابی بهشون داده بود. مقدار مصرفی گوشت دقیقن درش محاسبه شده بود و ورزشکار نه حق داشت بیشتر بخوره نه کمتر. البته بیشترین مقدار گوشت مصرفی مربوط میشد به آبزیان!!
بعد همون سفیده تخم مرغ که شما میخورید خواه نا خواه شما رو از رژیم گیاه خواری خارج میکنه.
در آلمان هم من یک مدتی در این کمپ های بیخانمان ها داوطلبانه کار میکردم و غذایی که اونجا بهشون داده میشد تحت نظر یک سری متخصص و پزشک بود. هفته ای سه وعده خوراکی گوشتی داشتند مثل ناگت، ران مرغ، استیک و ... در باقی وعده های غذایی هم یک ته مونده ای از گوشت بود. مثلن سوپ عدس با یک مقدار کمی سوسیس. صبحانه هم همیشه درش پنیر یا کالباس وجود داره. بر طبق توضیحاتی که پزشک اونجا میداد رژیم غذایی که اونها در نظر گرفته بودند بهترین و سالم ترین رژیم غذایی ممکن هست.

Reactor نوشته: بسیار ممنونم از لطفت میلاد عزیز
من بطور دقیق بادی کلاسیک کارم
دنبال گولاخ شدن نیستم و به بادی بیلدینگ علاقه ای ندارم
ضمنا من کراتین مصرف نمیکنم چون آب زیر پوست میندازه و بدن رو الکی بزرگ میکنه و وزن بیخود میاره.
با یک ذره پیاده روی یا کوه رفتن 5 کیلو از وزن آدم کم میشه.
بعلاوه اینکه تخلیه مازاد کراتین برای کلیه هم کار زیاد میبره.
کلا چیز بدرد نخوریه
در فیتنس و بادی کلاسیک مثل هست که میگن: دنبال سایز باش نه وزن.

منم برای همین گفتم!
من یک دوستی داشتم بادی بیلدینگ کار میکرد (الان عقلش اومده سر جاش) مربیش بهش گفته بود هفته ای یک بسته پر کراتین میخوری!!!! همزمان یکی از بسکتبالیستهای تیم ملی بسکتبال هم از دوستان ما بود مربی بدنسازیش برای یک ماهش 5 گرم کراتین در نظر گرفته بود!!!!
من خیلی کنجکاو شدم بدونم داستان چیه ازش پرسیدم، من رو برداشت برد پیش مربیش. مربی گفت پزشک تیم مصرف بیشتر از 5 گرم در ماه رو ممنوع کرده!!!!

پاسخ به شبهات در مورد رژیم گیاهخواری - undead_knight - 01-16-2015

[QUOTE[عکس: 1.png]=Reactor;76734]من فکر میکنم 100 سال دیگه اگر آدمیزاد نسلش منقرض نشه و در همین مسیر فعلی پیشرفت کنه, گیاهخواری یکی از اصول بنیادین پزشکی و سلامتی خواهد بود که مثل دین اسلام یا مسیحیت تعداد بسیار زیادی از مردم بعنوان قسمتی از لایف استایل زندگیشون اون رو پذیرفتند.

در آینده نزدیک حتی گوشت های ارگانکیک داریم که در دسترس مردم هستند و با همان طعم و مزه ی گوشت واقعی ولی نه حیوانی بخاطرش کشته شده و نه ضررهای گوشت حیوانی رو به بدن تحمیل میکنن.

این راه حتما طی میشه چون تنها منابع غذایی که بشه باهاش 9-10 میلیارد نفر رو سیر کرد فقط منابع گیاهیه! و همینطور تنها منابع گوشتی, ارگانیک های به این شکل هستند+ با این پیشرفت علم مطمئنم درک مردم آینده از حق زندگی حیوانات حتما از مردم فعلی که سر همدیگه رو میبرن و باهاش سر کوچه روپایی میزنن بیشتر خواهد بود[/QUOTE[عکس: 1.png]]
در واقع نیاز بدن به منابع حیوانی اثبات شده هست، تنها راه اینکه کمبود مصرف منابع حیوانی جبران بشه اینه که به منابع مصنوعی(و نه گیاهی) روی اورده بشه.
ولی تشبیه خوبی کردی، اتفاقا یک سری ها هم بر این باور هستند که گیاه خواری یک جور فرقه مذهبیه تا اینکه یک رژیم غذایی باشه،رژیم غذایی که از اخلاقیات گرفته تا سلامتی، حفظ محیط زیست و... رو پوشش میده بیشتر یک خاصیت مذهبی داره ( که البته اکثر این ادعاها هم دروغ هستند)
گوشت ارگانیک چه صیغه ای هست! اون چیزی که شما میفرمائید احتمالا باید گوشت مصنوعی باشه مگرنه منبع گوشت ارگانیک هم دقیقا حیوانیه.
اینکه کشاورزی به تنهایی راه حل تامین غذای جهان هست هم دروغه،که قبلا در این مورد پست گذاشتم.اصولا بسیاری از غذای دام ها موادی هستند که ما نمیتونیم هضم کنیم و عملا رقیب غذایی ما نیستند.

پاسخ به شبهات در مورد رژیم گیاهخواری - kourosh_bikhoda - 01-16-2015

نه گیاهخواری صرف و نه گوشت خواری بدون گیاه و سبزی هیچکدام مناسب نیست. به نظر من راه حل اینه که گوشت مصرف بشه ولی کم. یک چیزهایی هست که هر یک از طرفین نمیتونند نفی‌ش کنند.

مثلن اینکه گوشت در روده انسان که دراز روده هست بیش از دو سه روز طول میکشه تا دفع بشه و در این مدت باعث امراض و بدبختی های در طول مدت زمان برای انسان میشه تقریبن شکی نیست و نمیشه ردش کرد.

از اون طرف هم اینکه در صورت رو آوردن به گیاهخواری فقر آهن و یک سری مواد معدنی که فقط از طریق گوشت تامین میشه بوجود میاد هم شکی نیست.

تجربه شخصی من میگه در صورت مصرف گوشت زیاد مشکلات دفع و معده پیدا میکنم و بنا بر این سعی میکنم میوه و سبزی خیلی مصرف کنم که البته علاقه هم دارم. ولی خب از طرفی نمیتونم از کله پاچه و کباب و همبرگر گریل شده بگذرم E105

پاسخ به شبهات در مورد رژیم گیاهخواری - undead_knight - 01-16-2015

Does Meat Rot In Your Colon? No. What Does? Beans, Grains, and Vegetables!
meat doesn’t rot in your colon. GRAINS, BEANS, and VEGETABLES rot in your colon

پاسخ به شبهات در مورد رژیم گیاهخواری - کافر_مقدس - 01-17-2015

Russell نوشته: من چندی پیش مستندی میدیم درباره‌یِ زندگی اسکیمو‌ها، در اون اشاره شد که اون‌ها ویتامین C مورد نیازشون رو از پوست نهنگ‌هایی که شکار می‌کنند تامین می کنند، من در اون لحظه متوجه شدماین حقیقت شدم که این‌ها اصلا گیاهی مصرف نمی‌کنند. حالا احتمالا این توانایی ریشه‌یِ ژنتیکی داره در جمعیت اون‌ها و ما برویم در جای اون‌ها برامون مشکل ایجاد بشه. ولی خود اسکیمو ها که خوشون و سبک زندگی اون‌ها صدها اگر نه هزاران سال قدمت دارد اثبات زنده‌یِ کس و شر بودن گیاهخواری هست.

گاهی مردم می​گویند انسان​ها همیشه گوشت خورده​اند، گویی این موضوع ادامه ی این کار را توجیه می​کند.

بر اساس این طرز تفکر نباید مردم را از قتل مردم دیگر باز داریم، چرا که این کار نیز از ابتدایی​ترین زمان​های تاریخ انجام می​شده است.

اسحاق باشویس سینگر

Reactor نوشته: من فکر میکنم 100 سال دیگه اگر آدمیزاد نسلش منقرض نشه و در همین مسیر فعلی پیشرفت کنه, گیاهخواری یکی از اصول بنیادین پزشکی و سلامتی خواهد بود

گیاهخاری رژیم غذایی آینده است، همانطور که گوشتخاری رژیم غذایی گذشته بوده است.

من پیشنهاد می​کنم انسان متناسب با آنچه واقعن انسانی است (و نه آنچه مدارس آشپزی آموزش می​دهند) عادت بربری گوشتخاری را ترک کند و به تدریج به سوی یک سیستم غذایی خالص​تر، ساده​تر، انسانی​تر و از این رو متمدن​تر حرکت کند.

هنری اس سالت

Reactor نوشته: در آینده نزدیک حتی گوشت های ارگانکیک داریم که در دسترس مردم هستند و با همان طعم و مزه ی گوشت واقعی ولی نه حیوانی بخاطرش کشته شده و نه ضررهای گوشت حیوانی رو به بدن تحمیل میکنن.
همین الان هم هست. همبرگر گیاهی، سوسیس گیاهی و برای وگان ها شیر و پنیر و کره ی گیاهی و ...

من گهگاه این ها را از رستوران گیاهی باغ هنرمندان واقع در خیابان طالقانی - کوچه ی موسوی تهران تهیه می کنم.

kourosh_bikhoda نوشته: مثلن اینکه گوشت در روده انسان که دراز روده هست بیش از دو سه روز طول میکشه تا دفع بشه و در این مدت باعث امراض و بدبختی های در طول مدت زمان برای انسان میشه تقریبن شکی نیست و نمیشه ردش کرد.
آیا همین یک مورد برای اثبات اینکه انسان یک جانور گیاهخار است و سیستم گوارشی او برای گوشتخاری طراحی نشده است کافی نیست؟!

kourosh_bikhoda نوشته: از اون طرف هم اینکه در صورت رو آوردن به گیاهخواری فقر آهن و یک سری مواد معدنی که فقط از طریق گوشت تامین میشه بوجود میاد هم شکی نیست. E105
شوربختانه این مغلطه ی گوشتخاران است برای توجیه وجدان خفته ی خود!

تمام ویتامین ها و مواد معدنی در گیاهان موجود است، فقط باید دانش خود را بالا برد و تحقیق کرد که این ویتامین های کمیاب در کدام گیاهان وجود دارد. اینکه ما آگاهی این را نداریم که مثلن فلان ویتامین در کدام گیاه یا در کدام میوه وجود دارد دلیل بر این نیست که به کل آن ویتامین در خوراک های گیاهی یافت نمی شود.

sonixax نوشته: همون سفیده تخم مرغ که شما میخورید خواه نا خواه شما رو از رژیم گیاه خواری خارج میکنه.
خیر عزیزم چنین نیست. برای اینکه رژیم گیاهخاری را بکوبید من پیشنهاد می کنم دست کم کمی در مورد آن تحقیق کنید و زیرشاخه های آن را بشناسید!
همین که شما از مصرف گوشت قرمز و گوشت سفید دست بکشید آنوقت شما یک گیاهخار محسوب می شوید، حال این تخم مرغ که می گویید یک فراورده ی حیوانی به شمار می آید و اگر فراورده های حیوانی را هم تحریم کنید (تخم مرغ، لبنیات، عسل) آنوقت می شوید وگان (vegan) .
پس از وگانیسم دو زیرشاخه ی دیگر هم وجود دارد به نام خامخاری و میوه خاری.

پاسخ به شبهات در مورد رژیم گیاهخواری - Russell - 01-17-2015

کافر_مقدس نوشته: گاهی مردم می​گویند انسان​ها همیشه گوشت خورده​اند، گویی این موضوع ادامه ی این کار را توجیه می​کند. بر اساس این طرز تفکر نباید مردم را از قتل مردم دیگر باز داریم، چرا که این کار نیز از ابتدایی​ترین زمان​های تاریخ انجام می​شده است. اسحاق باشویس سینگر

البته نکته‌یِ حرف من بیشتر درباره‌یِ سلامت و تغذیه بود تا اخلاق.
ولی آری، بر همین مبنا [STRIKE]قتل[/STRIKE] کشتن هم ناموجه نیست E207