دفترچه
پاسخ به شبهات در مورد رژیم گیاهخواری - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: دانش (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4)
+--- انجمن: پزشکی و بهداشت (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D9%88-%D8%A8%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA)
+--- موضوع: پاسخ به شبهات در مورد رژیم گیاهخواری (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-%D8%A8%D9%87-%D8%B4%D8%A8%D9%87%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%B1%DA%98%DB%8C%D9%85-%DA%AF%DB%8C%D8%A7%D9%87%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

پاسخ به شبهات در مورد رژیم گیاهخواری - sonixax - 01-06-2015

Reactor نوشته: دوستان من تصمیمم عوض شده و همینجا اعلام میکنم که تصمیم گرفتم گیاهخوار بشم.
کم کم شروع کردم و مصرف گوشت قرمز رو خیلی کم کردم.
واقعا با وجود این همه مکمل های پروتئینی با درصد جذب بالا نیاز به خوردن گوشت قرمز داره از بین میره.
گوشتی که هم کلسترول داره و چربی خون میاره و رگ های عروقی و قلبی رو میبنده و باعث سکته و هزار جور دردسر دیگه میشه.
من همیشه دنبال لایف استایل سالم و تندرست بودم و به نظرم گیاهخواری من رو به این هدف نزدیکتر میکنه.
فکر میکنم دوره ی عصر حجر گذشته و دیگه نیازی به کشتن حیوان بی نوا برای سیر کردن شکم نیست.
از اینکه حیوان بدبخت بخاطر سیر شدن شکم من جونش رو از دست بده احساس خوبی ندارم.
من با خیلی چیزهای دیگه هم میتونم شکمم رو سیر کنم تازه برای سلامتیم هم بهتره.
واقعا غذاهای خوبی میشه با سبزیجات و مرکبات و میوه ها درست کرد.
من خودم چون چند ساله فیتنس کار میکنم مصرف گوشت گوسفندم بخاطر دوره ها و برنامه ها پایین بود.
یعنی همین هم نباید میخوردم چون شکم و چربی میاره و خارج از برنامه ست.
ماهی و مرغ فقط بود که بخورم.
مرغ که با این آمپول های هورمونی که به اینا میزنن و سرطانزاست دیگه قیدش رو زدم.
ماهی خور هم که از همون اول زیاد نبودم. هر روز یک ویتامین ای و امگا3 میندازم بعد ناهار بالا که کار صدتا ماهی رو میکنه.
خلاصه منم کم کم گیاهخوار شدم

پس شما هم از دست رفتی :e057:

پاسخ به شبهات در مورد رژیم گیاهخواری - Anarchy - 01-06-2015

Reactor نوشته: من خودم چون چند ساله فیتنس کار میکنم

شما که حرفه ای کار میکنی ، پس یه کم برای ما از تجربیات و ریزه کاری های فیتنس بگو تو این تاپیک :

راه‌های سریع کم کردن وزن و عضله آوردن - برگ 8

پاسخ به شبهات در مورد رژیم گیاهخواری - mbk - 01-07-2015

به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان
"یَاأَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا كُلُوا مِنْ طَیِّبَاتِ مَا رَزَقْنَاكُمْ وَاشْكُرُوا لِلَّهِ إِنْ كُنتُمْ إِیَّاهُ تَعْبُدُونَ(172)"
"ای همه کسانی که باور کردید بخورید از پاکیزه هایی چه توشه دادیمتان هم خوش بجاآورید برای خداوند اگر بودید آره او را بندگی می کردید 172"
کنون چند سالی است به این پزشکها هم دیگران کمی روگردان شدم خداوند را پاس همه چیز پاکیزه می خورم گوشت شیر پنیر سبزی میوه دانه عسل مربا و.. همچنین گفتند دنبلان ناروا است گمان می کردم راست بود رفتم توی سخن خداوند قرآن دیدم که بجز خونش چیزی ناروا نیست این را هم می خورم اگر نام خداوند برش برده باشیم سرش را زده باشیم یا گوشت خوک که نارواست را نمی خورم برای همین مغزهای میان گردن مغز چشمها بجز مردمکشان که سفت است را هم می خورم نه بیمار شدم نه هیچی دیگر خداوندا پاس تو برای همه خوراکیهای ارزشمند پاکیزه

پاسخ به شبهات در مورد رژیم گیاهخواری - Reactor - 01-08-2015

Anarchy نوشته: شما که حرفه ای کار میکنی ، پس یه کم برای ما از تجربیات و ریزه کاری های فیتنس بگو تو این تاپیک :

راه‌های سریع کم کردن وزن و عضله آوردن - برگ 8

مثلا چی بگم.
در اون تاپیک چند تا پست خوب دارم.
الان که نگاه کردم دیدم شما هم پاش لایک زدی.
اگر بتونم کمکی کنم در خدمتم

پاسخ به شبهات در مورد رژیم گیاهخواری - Russell - 01-08-2015

برای من حقیقتا جالب‌ست که میبینم حتی Reactor هم به این آیین درآمده.
با توجه به اینکه بدنسازی کار میکنی برام جالبه که بدونم الان پروتئین مورد نیازت رو چطور تامین میکنی [MENTION=24]Reactor[/MENTION] ؟
فقط گوشت نمیخوری یا از فرآورده‌هایِ حیوانی هم استفاده نمیکنی؟

پاسخ به شبهات در مورد رژیم گیاهخواری - Russell - 01-08-2015

راستی دوستان در اینباره نظری دارند؟

پاسخ به شبهات در مورد رژیم گیاهخواری - sonixax - 01-09-2015

Russell نوشته: برای من حقیقتا جالب‌ست که میبینم حتی Reactor هم به این آیین درآمده.
با توجه به اینکه بدنسازی کار میکنی برام جالبه که بدونم الان پروتئین مورد نیازت رو چطور تامین میکنی @Reactor ؟
فقط گوشت نمیخوری یا از فرآورده‌هایِ حیوانی هم استفاده نمیکنی؟

قطعن گیاهخواری ناسازگار با فرگشت انسان و به ضرر بدن هستش در این شکی نیست!
شما نمیتونید یک رژیم سالم و اصولی غذایی رو پیدا کنید که درش خبری از گوشت نباشه. فقط مقدار گوشت نباید زیاد باشه.
بسیاری از مواد مورد نیاز بدن مانند ویتامین B12 فقط و فقط از راه خوردن گوشت تامین میشه.
قرص و دارو و ... هم راه های طبیعی نیستند و ضرر های خاص خودشون رو دارند.
بدنسازی (طبق اون تعریفی که ازش میدونیم! نه بدنسازیهای تحت نظارت پزشک مثلن فلان تیم بسکتبال!!! منظور بادی بیلدینگ هستش) هم یعنی افراط!!!! تا یک حدی رعایت کردن همه چیز خوبه! ولی بیشتر از اون نه! مثلن اگر مثل این یارو (مستر پناهی) :

[ATTACH=CONFIG]4598[/ATTACH]

از خودت کرگدن بسازی! باید به سلامت مغزی و روانیت شک کرد.
گیاهخواری محض هم اصلن مفید و رژیم غذایی سالم نیست و اگر شما مطالب گیاهخوارن رو در دفاع از عملشون بخونید میبینید که پر هستند از شبه علم، مغلطه و چرت و پرتهایی که منجر به تحریک احساسات مخاطب میشه و هیچ کدام بنیه و پایه علمی ندارند!
یک جمله "زیاد گوشت خوردن برای بدن مضر هست" رو بر میدارند، کلمه زیاد رو از اولش میزنند و بعدش جار میزنند که فلان پزشک فلان چیز رو گفته!
برای همین من برای ریکتور نوشتم پس تو هم از دست رفتی :دی به خاطر اینکه تحت تاثیر سخنان احساسی و احتمالن افراط در بدنسازی قرار گرفته. اگر هدفش اینه که روزی از خودش یک غول بی شاخ و دم مثل این یارو بالایی بسازه! من همین الان بهش میگم یک تجدید نظری در راهی که در پیش گرفته بکنه و یک مقداری تحقیق کنه. نه از کانالهای فلان مربی بدنساز و فلان عشق بدنسازی!!! بلکه از کانالهای پزشکی و علمی.
اگر نه هدفش اینه که یک هیکل رو فرم، زیبا، شق و رق و درست حسابی داشته باشه مثل این :

[ATTACH=CONFIG]4599[/ATTACH]

که عکسش رو هم خودش گذاشته، راه درستی رو داره میره. البته رژیم غذایی سالم نه از توی باشگاه و جیب مربی بدنساز و هر ماست و خیاری که فکر میکنه بلده! بلکه از علم و دانش و تخصصِ متخصص تغذیه و پزشک در میاد.
برای همینه که ورزشکارهای حرفه ای مثل اعضای تیمهای ملی یا باشگاهی درجه یک و تراز اول کشوری یا دنیا، همیشه در کنارشون یک پزشک یا متخصص تغذیه دارند.
میدونید مقدار کراتینی که یک ورزشکار که به صورت حرفه ای داره ورزش میکنه (مثلن یک فوتبالیست) چه قدره ؟! کمی بیشتر از 10-12 گرم در ماه!!!!!
میدونید یک شخصی که رفته به یک باشگاه توی محله خودشون و داره اونجا زیر نظر مربی اون باشگاه فعالیت میکنه چه قدر کراتین مصرف میکنه ؟! احتمالن ماهی 4-5 کیلو!!!!!
میدونید اولی با تجویز و نظارت پزشک اون مقدار رو مصرف میکنه و دومی میره هفته ای یک بسته میخره تا میتونه میخوره؟! بدون نظارت پزشک ؟!
قطعن شخص دوم در دراز مدت دچار بیماریهای جسمی عجیب و غریبی میشه، میتونه نارسایی کلیه باشه یا سرطان یا هر چیز دیگه.
امیدورام ریکتور توی راه نفر دوم نیوفتاده باشه، چون دوستش داریم و دلمون نمیخواد مریض بشه E032

پاسخ به شبهات در مورد رژیم گیاهخواری - undead_knight - 01-12-2015

بعید میدونم ریاکتور عزیز به خاطر مسائل اخلاقی جز مقلدان گیاهخواری شده باشه،پس یحتمل تئوری میلاد صحیحه:))

پاسخ به شبهات در مورد رژیم گیاهخواری - کافر_مقدس - 01-13-2015

Reactor نوشته: فکر میکنم دوره ی عصر حجر گذشته و دیگه نیازی به کشتن حیوان بی نوا برای سیر کردن شکم نیست.

از اینکه حیوان بدبخت بخاطر سیر شدن شکم من جونش رو از دست بده احساس خوبی ندارم.

من با خیلی چیزهای دیگه هم میتونم شکمم رو سیر کنم تازه برای سلامتیم هم بهتره.
درود بی پایان بر شما

قابل توجه آن دسته از شکم پرستان سنگدل! کسانی که دم از آزادی می زنند ولی جان یک حیوان برایشان پشیزی ارزش ندارد و با هزار مغلطه تلاش می کنند که شکم پرستی خود را توجیه کنند.

از کسی که دم از انسانیت می زند کمترین انتظار این است که سفره ی او آغشته به خون نباشد.

پاسخ به شبهات در مورد رژیم گیاهخواری - کافر_مقدس - 01-13-2015

حیوانات دوست من هستند، من دوستانم را نمی خورم! [عکس: 9.gif]

[عکس: 8.jpg]