دفترچه
انتقاد از قانونهای انجمن - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: وابسته به تارنما (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D9%86%D9%85%D8%A7)
+--- انجمن: انتقاد‌ها، پیشنهادها، دشوار‌ی‌های کاربری (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%D8%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7%D8%8C-%D8%AF%D8%B4%D9%88%D8%A7%D8%B1%E2%80%8C%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%DB%8C)
+--- موضوع: انتقاد از قانونهای انجمن (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

انتقاد از قانونهای انجمن - sonixax - 04-24-2013

iranbanoo نوشته: اینکه سخنی از کشتن بچه ی فرانسوی زدند هم خود برای قبل تر ها بود و بعد از فعالیت دوباره شان دیگر از نوع سخنان نزدند.

ابراز خوشنودی از کشته شدن کودک 8 ساله و تروریست خواندن انسانهای بیگناه که تازه یکیشان چینی بوده اصلن .

منطقی نیست که مثلن من ادعا کنم نژادپرست نیستم و سخنان نژادپرستانه نمیزنم و بعد بگویم آی این اعراب سوسمار خور ملخ خور وحشی ! سخن من در اینجا به هر شکل نژادپرستانه است .

iranbanoo نوشته: در خصوص هلو کاست هم جایی علنا آن را انکار نکردند تنها بنا بر سخن خود مدیران اینجا که گفته بودید بحث پیرامون هلوکاست مشکلی ندارد اگر منجر به انکار علنی ان نباشد تنها نظراتشان را ابراز میکردند.

گرامی من برای شما نقل قول سخنان ایشان را آورده ام ! که خیلی روشن هلوکاست را انکار کرده اند و همچنین آن را هلوفالس نامیده اند ! بالاتر موجود است .

iranbanoo نوشته: اینکه آلمان چه سیاستی اتخاذ کرده و... چه ارتباطی با انکار هلوکاست دارد؟این نقل قول که از ایشان آوردید فکر میکنم تنها نظرشان در خصوص این سیاست بوده و نشانی از انکار و سرپیچی در آن وجود ندارد.

بدبختی هم همینجاست ، باور بفرمایید گردانندگان اینجا خودشان دوست دارند هر چه بیشتر در زمینه ابراز نظر به کاربران آزادی بدهند کما اینکه میبینید داده اند ولی باید به خط قرمز های کشور میزبان احترام گذاشت یا دست کم از سر اجبار هم که شده آنها را رعایت کرد . ما خودمان همانهایی هستیم که به قوانین و سانسورهای هم میهن و جمهوری اسلامی اعتراض داریم ولی به راستی در این مورد دستمان بسته است . پیشتر من یک هفته تمام درگیر این ادارات دولتی آلمان بوده ام فقط و فقط به خاطر اینکه در تظاهراتی شرکت کرده ام که شخصی دیگر در آن تصویر احمدی نژاد را در لباس یک نازی میکس کرده بود . من نه سر پیاز بودم و نه ته پیاز !

iranbanoo نوشته: من قصدم توجیه نیست اما احساس میکنم در مورد ایشان کمی سلیقه ای عمل شده.
خصوصا اینکه از زمانی که ایشان دو باره فعالیت کردند با کوچکترین اثری از نوشته هایشان حساسیت ایجاد میشد.
مدیر کسرا بدون مقدمه ایشان را به آواتارشان تشبیه کردند .نامنشان را رنگی کردید و .....

خوب طبیعی هستش که وقتی شخصی سابقه خوبی ندارد در موردشان با حساسیت بیشتری برخورد میشود . رنگی شدن نام کاربری ایشان هم بر مبنای قوانین بود - اینجا :

دفترچه - قانونها و هنجار ها

نقل قول:• در صورتی که کاربری جرمی را مرتکب نشود ولی به صورت مکرر هنجارهای تارنما را نادیده بگیرد و یا نظم تارنما را بر هم بریزد اخطار دریافت میکند و به گروه کاربران لوده اضافه میشود ، در صورت تکرار به مدت ۳ روز از تارنما اخراج میشود .

حال این در صورتی بود که نه تنها ایشون قوانین رو نقض میکردند بلکه هنجارها رو هم نادیده میگرفتند و در این مورد ما تنها به اضافه کردنشان به ترولها اکتفا کردیم و تغییری در سطح دسترسی ایشون ایجاد نکردیم که همان هم وقتی ایشون اعلام کردند احساس میکنند که به ایشان توهین شده برداشته شد !

iranbanoo نوشته: واضح است که بررسی اینکه ایشان از چارچوب قوانین پا فراتر گذاشته اند به عهده ی شماست اما انصافا نقش تحریک و قضاوت های سلیقه ای و پا پی شدن های بی مورد را نادیده نگیرید.
الان که ایشان اخراج شده اند.اما امیدوارم اگر قابل تجدید نظر است که در این تصمیم تجدید نظر کنید.
اما جدا از آن در برابر رفتارهای مشابه و کاربران با افکار متفاوت همیشه قرار است چنین برخورد هایی صورت گیرد؟
یعنی اینجا غیر از اندیشه های مشابه کسی امکان حضور نخواهد داشت؟چونکه ممکن است با سلیقه و میزان حوصله ی ما در پاسخگویی به آنان همخوانی ای وجود نداشته باشد؟

تجدید نظر در باره وضعیت ایشون با من نیست ، و واضح هستش که ایشون طبق قوانین اجازه دارند نام کاربری دیگری ساخته و از نو فعالیت کنند ! این بند :

دفترچه - قانونها و هنجار ها

نقل قول:• کاربرانی که برای همیشه اخراج شده اند ، میتوانند با شناسه کاربری و آدرس پست الکترونیکی جدید دوباره نام نویسی و فعالیت کنند مشروط بر اینکه رفتار قدیم خود را در پیش نگیرند ، در صورتی که کاربری با نام نویسی های مکرر و شناسه های جدید رفتاری تخریبی را در پیش گیرد دسترسی اش برای همیشه و بدون هیچ گونه بخشش به تارنما بسته میشود و شناسه های تازه ای که میسازد فورا و بدون هیچ اخطاری بسته میشوند .

و این در شرایطی هستش که ایشون اصلن اخراج همیشگی نشده اند !

اندیشه های مخالف هم همان طوری که خودتان میدانید اینجا تحمل میشود - فقط و فقط تنها خطوط قرمز ما این 5 مورد است :

خیلی رُک بگویم اگر طرز فکر کسی به شیوه ایست که یکی از این 5 مورد برایش ارزشمند است جایش در میان ما نیست ، ما (من و شما و بقیه) به عنوان ایرانی همین طوری در نزد افکار عمومی جهان متهم به پشتیبانان تروریسم بین المللی و ملتی متنفر از بقیه هستیم . بهتر است دست کم خودمان با آزاد گذاشتن این موارد در قوانینمان خود را از مقام متهم به محکوم نبریم .

انتقاد از قانونهای انجمن - agha Roozbeh - 08-19-2013

جایی پیدا نکردم که بگم ٬ اما علاقه بسیاری به صفحه کاربران انلاین online.php دارم ٬ میشه آزادش کنین؟!

انتقاد از قانونهای انجمن - sonixax - 08-19-2013

agha Roozbeh نوشته: جایی پیدا نکردم که بگم ٬ اما علاقه بسیاری به صفحه کاربران انلاین online.php دارم ٬ میشه آزادش کنین؟!

خیر

انتقاد از قانونهای انجمن - Rationalist - 09-28-2013

Mehrbod نوشته: اینجا سخنگاهی است نیمه-مرده و رو به مرگ, این رفتن‌ها هم بیشتر از آنکه میاندیشید منطقی است (;
چرا این سخنگاه را این چنین توصیف می نمایی؟!
از آنجایی پیش ترکه برای این سخنگاه، ارج و اهمییت فراوانی در نگر داشتم؛
چونان که در اینجا وعده داده بودم؛ انگیزه و شوق بیان نظریه آنارشیسم خردگرایی و در راستای آن؛ ویرانگری و هرج مرج را در این سخنگاه داشتم.
ولی پس از بازگشتم، و روبه رویی باقوانین مسخره تر و محدود تر؛ و از آن جالب تر؛ توجیه این قوانین به وسیله برخی از مدیران( هزینه شخصی و حق شخصی ادمین، قوانین کشور آلمان(!) ،
خرید لایسنس و ...) مجبور به سکوت شدم؛ تا هنگامی که شاید در آینده امکان اجاره VPS مناسب و یا شاید حتی خرید سرور اختصاصی، برایم فراهم گردد.
از این رو، اکنون اینجا را تنها فرومی می دانم با قوانینی مخصوص به خود و البته با محدودیتی کمتر؛ چون سایر فروم های فارسی زبان.E403
و اکنون نگاشتن این مطالب را لازم دانستم؛ هنگامی که به طور کلی؛ به عنوان فعال ترین کاربر اینجا؛ چنین توصیفی برای آن داشتی!

در ضمن؛
این بند از قوانین،
نقل قول:۰۹ - تارنمای دفترچه محیطی کاملا باز و آزاد و بدون سانسور میباشد و شما مجازید هر آنچه میخواهید مشروط بر اینکه قوانین تالار را نقض نکنید بنویسید و بگویید .
مرا به یاد سخنان نفرت انگیز و چندش آور سران جمهوری اسلامی انداخت:
" ایران کشوری کاملا آزاد است؛ مشروط به اینکه قوانین جمهوری اسلامی در آن نقض نشود."

انتقاد از قانونهای انجمن - Mehrbod - 09-28-2013

Rationalist نوشته: چرا این سخنگاه را این چنین توصیف می نمایی؟!
از آنجایی پیش ترکه برای این سخنگاه، ارج و اهمییت فراوانی در نگر داشتم؛
چونان که در اینجا وعده داده بودم؛ انگیزه و شوق بیان نظریه آنارشیسم خردگرایی و در راستای آن؛ ویرانگری و هرج مرج را در این سخنگاه داشتم.
ولی پس از بازگشتم، و روبه رویی باقوانین مسخره تر و محدود تر؛ و از آن جالب تر؛ توجیه این قوانین به وسیله برخی از مدیران( هزینه شخصی و حق شخصی ادمین، قوانین کشور آلمان(!) ،
خرید لایسنس و ...) مجبور به سکوت شدم؛ تا هنگامی که شاید در آینده امکان اجاره VPS مناسب و یا شاید حتی خرید سرور اختصاصی، برایم فراهم گردد.
از این رو، اکنون اینجا را تنها فرومی می دانم با قوانینی مخصوص به خود و البته با محدودیتی کمتر؛ چون سایر فروم های فارسی زبان.E403
و اکنون نگاشتن این مطالب را لازم دانستم؛ هنگامی که به طور کلی؛ به عنوان فعال ترین کاربر اینجا؛ چنین توصیفی برای آن داشتی!

در ضمن؛
این بند از قوانین،

مرا به یاد سخنان نفرت انگیز و چندش آور سران جمهوری اسلامی انداخت:
" ایران کشوری کاملا آزاد است؛ مشروط به اینکه قوانین جمهوری اسلامی در آن نقض نشود."

چنانکه گویند, دو سد گفته چون نیم من کردار نیست.

شما هم بزار شمار پستهایت به ٦٠٠ نون برسد خردگرا جان, سپس برای منی که ٦٠٠٠ تا پست دارم و N تا سخنگاه بوده‌ام از آزادی بنویس! 21

پارسیگر

انتقاد از قانونهای انجمن - Theodor Herzl - 09-28-2013

Rationalist نوشته: مرا به یاد سخنان نفرت انگیز و چندش آور سران جمهوری اسلامی انداخت:
مثلا چون اینجا غیر قانونی‌ هست تبلیغ پورن کودکان را بکنید یا فحش جنسی‌ به بقیه کاربران بدهید یا آموزش ساخت بمب پست کنید ، اینها باعث چندش شما میشود؟

انتقاد از قانونهای انجمن - Russell - 09-28-2013

Rationalist نوشته: در ضمن؛
این بند از قوانین،
خردگرای گرامی، مدیران اینجا اکثرا تجربه‌یِ برخورد با ترول و مدیریت انجمن را همینجا با تجریه آموخته‌اند (اگر البته چیزی آموخته باشند).اساسا اینجا تا آن موقعی که شما میگویی قانونی نداشت(قانون کپی پیستی بود).بعد از آن با مشکل چگونگی برخورد با نژادپرستی و ترول و اسپم مواجه شد و قرار بر این شد که برای ما مبارزه با تبلیغ نژآدپرستی بر آزادی بیان در اینجا اولویت دارد.
بجز آن هم بگمان من طبیعی ست که آژادی و حقوق کاربر بر رعایت قوانین انجمن منوط باشد، قوانینی که همه‌یِ آنها پیرامون حفظ نظم بحث پی ریزی شده‌اند و البته حفظ امنیت مجازی کاربران.تنها جایی که مساله‌یِ واقعی آژادی بیان است همان توهین مستقیم به شخص کاربر مثل همان خر و اسکل و... گفتن بوده و مبارزه با نژادپرستی علنی و شدید و تشویق خشونت (مورد کاربر شیلا). تمام انچه هم امروز میبینید و بحث واژه "انگلوار" که مشاهده میکنید (از زیر حاک در آورده شده و موضوع بحث است) اتفاقا مربوط است که وجود آزادی بیان در مورد مردستیزی/زنستیزی نه بخش محدودیت آن، ولی به این صورت مطرح شده که:اگر قرار است زنستیزی آزاد باشد ما هم به کاربر میگوییم خر و نباید برخوردی شود و نژادپزستی چه عیبی دارد و....
من نمیگویم ما اشتباه کم داشته‌ایم.خاطرم هست در همان اولین بحث پیرامون زنان من خودم اول کسی بودم که به شما حمله کردم و باعث ناراحتی شما شدم، ما هم کم اشتباه نکرده‌ایم.من بر این باور هستم که در جامعه‌یِ مجازی ایران اسلامستیزی و زنستیزی را آزاد بگذارید در آخرش با همین بساط روبرو میشوید.حالا امیداوارم شما فروم خود را راه اندازی کنی و با این مسائل رویرو نشوی و من اشتباه کرده باشم و البته من و باقی دوستان را هم آنجا دعوت کنی.

انتقاد از قانونهای انجمن - Mehrbod - 09-28-2013

Russell نوشته: من نمیگویم ما اشتباه کم داشته‌ایم.خاطرم هست در همان اولین بحث پیرامون زنان من خودم اول کسی بودم که به شما حمله کردم و باعث ناراحتی شما شدم، ما هم کم اشتباه نکرده‌ایم.من بر این باور هستم که در جامعه‌یِ مجازی ایران اسلامستیزی و زنستیزی را آزاد بگذارید در آخرش با همین بساط روبرو میشوید.حالا امیداوارم شما فروم خود را راه اندازی کنی و با این مسائل رویرو نشوی و من اشتباه کرده باشم و البته من و باقی دوستان را هم آنجا دعوت کنی.

اینها که هیچ, ٩٩% کاربران اینجا هم سر اینکه چرا میشود در گفتگو به کسی گفت دروغگو, یا چرا میشود بیشینه‌یِ زنان را دارای رفتار انگلوار نامید بخواهند بروند, چنانکه در این پیک روشنگری کردم: پیرامون اعتراضات کاربر - برگ 14

برای من یکی هیچ ارزشی نخواهد داشت. به این دسته از رفتارها میگویند خود-پالایشی (self-filtering) و
بیشتر خودویرانگرانه هستند تا چیز دیگر: کسانیکه سزاواری یک چیز را ندارند خود به خود خویش را میپالایند.

پس اکنون اگر هم در دنباله‌یِ آزادی‌ها ما اینجا — بویژه آزادی‌ِ گفتگوهای زنامرد که خاستگاه همه‌یِ این آزردگی‌هاست —
کسی نماند, پس تنها نشان میدهد ما در ایران هنوز سزاواری یک سخنگاه آزاد و فراخور را نداشته‌ایم و نه چیز دیگر.

انتقاد از قانونهای انجمن - google - 09-28-2013

درود بر مهربد
آیا اسلام ستیزی در این فروم خلاف است؟
من نوشته بودم بزنید زیر نشیمنگاهش تا کعبه بدوه و داد بزنه...
این جمله مشکل داشت یا احمق بعدش؟

انتقاد از قانونهای انجمن - google - 09-28-2013

از ته دل، تو روحت یه نفر... دائم پریود!
اینجا بخاطر تو اخطار گرفتم!!