دفترچه
انتقاد از قانونهای انجمن - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: وابسته به تارنما (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D9%86%D9%85%D8%A7)
+--- انجمن: انتقاد‌ها، پیشنهادها، دشوار‌ی‌های کاربری (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%D8%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7%D8%8C-%D8%AF%D8%B4%D9%88%D8%A7%D8%B1%E2%80%8C%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%DB%8C)
+--- موضوع: انتقاد از قانونهای انجمن (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

انتقاد از قانونهای انجمن - iranbanoo - 02-03-2014

Mehrbod نوشته: در هر سخنگاهی, همواره گروهک‌هایِ میتوانند پدید بیایند. در آموزشگاه زبان هم
بگوییم که شما میروید, یک پاتوق از چند تا از بچه‌ها میتواند درست شد که پس از تعطیلی
آموزشگاه ساعت پنج به آنور دوباره در کلاس گردآمده و ایوار[١] نشینی نموده و تخمه بشکنند.
عه؟
پس من هم میتوانم اینجا یک گروهک تشکیل دهم و مطمئن باشم که کسی جز اعضا ی خود گروه نمیتوانند چیزی از ان بدانند؟به هر سو منم از غیبت چندان بدم نمی آید:e405:

Mehrbod نوشته: گلایه‌یِ دیگر هم براستی خنده‌آور و هتّا ترسناک بود که کسی نباید پشت سر من و شما نزد دوستان
اش چیزی بگوید. خوب است شما NSA یا جایی نیستید, اگرنه امروزه این آرزوی شما برآوردنی[٣] هم هست و میتوان
کاری نمود که هیچکس نزد دوستان اش هم نتواند آنجور که میپسندد و آسوده است سخن بگوید, این همان چیزی ست که شما میخواهید؟
من کجا همچین چیزی گفتم؟
من درک نمیکنم شما از چه چیزی دقیقا دفاع میکنید.مدیریت پشت کاربر شعر و غزل میگوید و جلو که می اید جوری دیگر تظاهر میکند .خوب اگر چیزی به این حد لوث است چرا با شهامت همان حرف را در حضور خودش نمیزند.
مردم بیکارند ثبت نام کنند و نهانی فحشم بخورند و همه چیز به خیر و خوشی تمام شود:))

انتقاد از قانونهای انجمن - Alice - 02-03-2014

مزدك بامداد نوشته: داستان این
" مدیر اسرائیلی " هم باید روشن شود از کجا آب میخورد؟

امیر مدیر «ایرانی» است و ایشان مدیر «اسرائیلی»! چه مشکلی دارد؟
البته، من بیشتر می‌خواستم نام ایشان را نیاورم و نمی‌دانستم که
باید چه بگویم و یکباره به صرافت افتادیم: مدیر اسرائیلی!
خب که چی؟ مثلا می‌خواهید چه کار کنید؟؟؟ نترسید، هر چقدر هم از
سر و کول این واژه بالا بروید هیج‌چیزی از آن برون نمیاید! :) خودتان را
خسته نفرمائید.

انتقاد از قانونهای انجمن - Ouroboros - 02-03-2014

kourosh_bikhoda نوشته: - شما چطور و به چه اجازه ای موارد مطرحه در تالار نهان رو که بر اساس اعتمادی که مدیریت انجمن به شما داشته بهش حق دسترسی دارید در بخش عمومی عنوان میکنید؟
- اگر فکر میکنید دلیلش دفاع از حقوق کاربر آلیس باشه، خب میگذاشتید 24 ساعت از موضوع میگذشت و همونطور که داریوش عزیز هم به این موضوع اعتراض داشته، شاید بقیه کاربران در اونجا اعتراض میکردند و خلاصه موضوع در همونجا مختومه میشد. روشنه که به دلیل عدم روئیت اون توهین توسط آلیس، نیازی به عذرخواهی نبود ولی شاید ما خودمون کسرا رو وادار به عذرخواهی سوری از ایشون در همون جستار میکردیم.
- شما طوری از تالار نهان حرف زدید که کاربران باید گمان کنند اونجا یک اتاق فکر یا اتاق جنگ یا چمیدونم لژ مانندیه که دسترسی دارندگان به اونجا در حال توهین و تخریب و زیاده گویی و طراحی توطئه هستند مرتب. الفاظی شامل مخفی نشینی و کمینگاه و اینها شایسته اون تالار نیست. هر انجمنی قطعن یک تالار مخفی برای تبادل نظرها و بررسی های غیرعمومی داره و اینهم جزو همون قاعدست.
- شما در یک پستتون مدیران و کاربرانی که به اون جستار دسترسی دارند رو متهم به کم کاری و سکوت در برابر خطای کسرا کردید. این درسته. ولی مگه شما خودتون مدیر نیستید؟ چرا این مساله رو حل نکردید و به جاش اینچنین سر و صدا ایجاد کردید؟ به قول مزدک و مهربد بهتر نبود این مساله در همونجا حل بشه؟ نهایتن باید آلیس درگیر لفظی میشد که در مکانی پنهان بهش اطلاق شده بود، نه کل انجمن و بازدید کنندگان غریبه.

کورش جان من از علنی کردن این بحث اصلا پشیمان نیستم، از علنی کردن آن به نحوی که صورت گرفت چرا، ولی اصل عمل باید انجام می‌شد و پنهان کاری و یکصدایی کاذب و در پستوخانه «چاره‌اندیشی» و «بین خودمان حل می‌کنیم» کار را به اینجا رسانده که امروز در آن قرار داریم، و بپذیرید یا نه جای اصلا خوبی نیست، راسل منتظر استعفا بود! اکنون دیگر تصمیمگیری پنهانی و نهانی و .. یا می‌تواند پایان بگیرد.. می‌توانیم از دیگران هم چاره‌جویی بکنیم و همفکری بخواهیم. منهم روزی کاربر این انجمن بودم و سابقه‌ی بیشتر دلیل نمی‌شود که صدای بلندتری نسبت به باقی کاربران داشته باشم. من و کاربری که تازه یک روز است ثبت نام کرده‌ایم در یک جستار وقتی پست می زنیم در زمینی مسطح و یکسان گفتگو می‌کنیم، پس او هم به اندازه‌ی من باید اجازه‌ی مشارکت در ساختن و نگهداری از فضایی که در آن گفتگو می‌کند باشد. شما نمی‌دانم در جریان بودید یا خیر(به گمان خیر)، ما یکسال برای نوشتن این قوانین فعلی زمان گذاشتیم، اما هیچکس به ذهنش نرسید که بیایید حقوق کاربر را هم به او بگوییم که یکوقت اگر بر او اعمال قانون کردیم طلبکار نشود که ما فکر می‌کردیم اینجا فلان جور باشد بهمان جور درآمد.

اینجا هیچکس غریبه نیست، بازدیدکننده‌ی غریبه هم می‌تواند و هدف ما اصلا اینست که عضو بشود. همین نگاه غریبه و خودی باعث احساس بیگانگی بسیاری کاربران تازه ثبت نام کرده از ما شد. همه انتقادی به نظر ما نابجا بود چراکه «منطقی» نبود یا «درست» به نظر نمی‌رسید و ... ولی هدف ما اینجا گسترش دامنه‌ی نفوذ و افزایش کاربران انجمن بود می‌باید به احساس راحتی و احساس تعلق آنها هم اهمیت می‌دادیم. ادمین انجمن کار بزرگی کرده و از جیب خود فضایی را برای ما آفریده و مدیران نیز خدمتی مجانی و بی سپاسی انجام می‌دهند و همه‌ی اینها به جای خود درست است، هیچکس منکر اینها نیست اما برخورد با هر انتقادی به عنوان «نشانه‌های قدرنشناسی» و «اینها می‌خواهند روی سر ما برینند و ما سکوت کنیم» و ... ایراد رفتار ماست.

انتقاد از قانونهای انجمن - kourosh_bikhoda - 02-03-2014

مزدك بامداد نوشته: دید من باید
ته و توی داستان را شرلوک هولمز در بیاورد و داستان این
" مدیر اسرائیلی " هم باید روشن شود از کجا آب میخورد؟
ایشون تا زمانیکه آشکارا نژادپرستی نکرده باشه، به نظر نمیرسه با لفظ "مدیر اسرائیلی" بشه یقش رو گرفت. شما هم زیاد گیر ندید شدید آتش بیار معرکه ها.

iranbanoo نوشته: پس من هم میتوانم اینجا یک گروهک تشکیل دهم و مطمئن باشم که کسی جز اعضا ی خود گروه نمیتوانند چیزی از ان بدانند؟به هر سو منم از غیبت چندان بدم نمی آید
از کجا معلوم نکرده باشید؟ بانوی گرامی ببینید شما در پیام خصوصی مجازید هر کاری در انجمن بکنید. پس صرف عضویت در انجمن دفترچه نمیتونه باعث بشه مدیران تا ماتحت کاربران رو تحت نظر داشته باشند. مشکل دیگه ای که در سر راه نظارت بر گفتگوهای تالار نهان هست اینه که شما همین الان هم میتونید فرض رو بر این بگذارید. همیشه هم میتونید. یعنی راهی برای "کنترل" گفتگوهای اون تالار ندارید مگر اعتماد به اعضای اون. پس ما چه بگیم اونجا قانون داره و چه بگیم اونجا قانون نداره هیچ فرقی نمیکنه E032

انتقاد از قانونهای انجمن - مزدك بامداد - 02-03-2014

Alice نوشته: امیر مدیر «ایرانی» است و ایشان مدیر «اسرائیلی»! چه مشکلی دارد؟
البته، من بیشتر می‌خواستم نام ایشان را نیاورم و نمی‌دانستم که
باید چه بگویم و یکباره به صرافت افتادیم: مدیر اسرائیلی!
خب که چی؟ مثلا می‌خواهید چه کار کنید؟؟؟ نترسید، هر چقدر هم از
سر و کول این واژه بالا بروید هیج‌چیزی از آن برون نمیاید! :) خودتان را
خسته نفرمائید.
نه من دوست دارم اینجا خودم را خسته کنم و ته و توی
داستان را در بیاورم، در باره این ماست مالی هم که
کوشیدید انجام دهید، هر خواننده ای با همان هوش
نخستینی دریافته است که پافشاری شما روی این
واژه "اسرائیلی" که گویا اکنون تنها " ملیت" بوده،
یک انگیزه ی ویژه و خوارداست آمیز و بساکه بدتر
داشته است، مردم را خر نپندارید، هر افرهی ناچار
پادافرهی به دنبال دارد و آنِ شما هم در میرسد!!

پارسیگر

انتقاد از قانونهای انجمن - مزدك بامداد - 02-03-2014

kourosh_bikhoda نوشته: مدیران تا ماتحت کاربران رو تحت نظر داشته باشن
داره مورد "جنسی" میشه ها ...

انتقاد از قانونهای انجمن - Alice - 02-03-2014

مزدك بامداد نوشته: نه من دوست دارم اینجا خودم را خسته کنم

خب راحت باشید، کسی جلوی شما را نگرفته است! :)

انتقاد از قانونهای انجمن - Mehrbod - 02-03-2014

Alice نوشته: خب راحت باشید، کسی جلوی شما را نگرفته است! :)

تنها کسیکه اینجا پشت شما ایستاده سایه‌یِ خود تان است, دلگرم نباشید.

آنور هم تنها خواجه حافظ شیرازی بود که نگرفت گذاشتن واژه‌یِ اسرائیلی در گیومه, همتراز
گفتن مدیر "همجنسگرا" بود و اگر هم با شما برخورد نشود, روسیاهی اش در یاد ما میماند.

انتقاد از قانونهای انجمن - iranbanoo - 02-03-2014

kourosh_bikhoda نوشته: ز کجا معلوم نکرده باشید؟
خوب اگه همچین ابزاری هست راهنمایی کنید ما هم استفاده کنیم کوروش جانE404

انتقاد از قانونهای انجمن - Ouroboros - 02-03-2014

Mehrbod نوشته: آنور هم تنها خواجه حافظ شیرازی بود که نگرفت گذاشتن واژه‌یِ اسرائیلی در گیومه, همتراز
گفتن مدیر "همجنسگرا" بود و اگر هم با شما برخورد نشود, روسیاهی اش در یاد ما میماند.
بله مدیر «اسرائیلی» هم اشتباه ایشان بود، اما مهربد این انجمن به نظرت بعد از تشدید برخوردها وضع بهتری پیدا کرده که خواستار تداوم آن هستی؟