دفترچه
انتقاد از قانونهای انجمن - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: وابسته به تارنما (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D9%86%D9%85%D8%A7)
+--- انجمن: انتقاد‌ها، پیشنهادها، دشوار‌ی‌های کاربری (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%D8%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7%D8%8C-%D8%AF%D8%B4%D9%88%D8%A7%D8%B1%E2%80%8C%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%DB%8C)
+--- موضوع: انتقاد از قانونهای انجمن (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

انتقاد از قانونهای انجمن - Russell - 02-03-2014

Ouroboros نوشته: ما آخر متوجه دلیل استعفای شما نشدیم راسل جان؟
دلیلش این است که مدیریت اینجا بدرد نمیخورد. البته اگر مدیریت در ارتش سایبری با حقوق مکفی باشد، من همینجا برای خدمت به آقا امام خامنه‌ای اعلام آمادگی میکنم.

انتقاد از قانونهای انجمن - iranbanoo - 02-03-2014

Mehrbod نوشته: در "این انجمن" هم بازی با واژه‌ها است, گفتیم نرم‌افزار و بستر اینجا پروانه‌یِ ساخت انجمن اندر انجمن
میدهد , پس از دید فندین (= technical) سخنان تالار نهان در انجمنی اندرون اینب انجمن هستند.
واژه سازی نیست مهربد جان,حق و حقوق است.
اگر شما این حق را برای کاربران تالار مخفیتان قائل هستید که در نهان آزادی عمل داشته باشند میبایست هنگام ثبت نام تمامی کاربران از این مسئله مطلع میبودند که با علم به اینکه تالاری دیگر در کار است تحریر کنند

انتقاد از قانونهای انجمن - Ouroboros - 02-03-2014

Russell نوشته: دلیلش این است که مدیریت اینجا بدرد نمیخورد. البته اگر مدیریت در ارتش سایبری با حقوق مکفی باشد، من همینجا برای خدمت به آقا امام خامنه‌ای اعلام آمادگی میکنم.

چه نیشدار و پرکنایه!
جناب راسل شما اگر زحمت مفت و مجانی و بی‌سپاس می‌کشید دست گلتان درد نکند، وظیفه‌ای است که داوطلبانه پذیرفته‌اید و انتقاد مداوم کاربر ایرانی همیشه تحت سانسور از مقام انضباطی هم دشواری بر همه آشکار آن بوده. این دلیل نمی‌شود که ما برویم در برج عاج و «محفل دوستانه» پشت سر کاربران دشنامگویی بکنیم، یا حتی منتی بابت این زحمت سر کسی بگذاریم. دلیل می‌شود؟

انتقاد از قانونهای انجمن - Nevermore - 02-03-2014

Alice نوشته: من هم جملات رکیک کنایی بسیار می‌شناسم، ولی شرمم میاید بگویم. از آن بدتر در برابر
چشم کاربران دیگر پشت سر شما از این جملات جنسی کنایی استفاده کنیم!

دست کم من مطمئنم که هیچ مشکلی با این موضوع ندارم،پروانه دارید هر آنچه که خواستید بگویید.E032

انتقاد از قانونهای انجمن - Mehrbod - 02-03-2014

iranbanoo نوشته: واژه سازی نیست مهربد جان,حق و حقوق است.
اگر شما این حق را برای کاربران تالار مخفیتان قائل هستید که در نهان آزادی عمل داشته باشند میبایست هنگام ثبت نام تمامی کاربران از این مسئله مطلع میبودند که با علم به اینکه تالاری دیگر در کار است تحریر کنند

این دیگر چه داستانی است؟

در هر سخنگاهی, همواره گروهک‌هایِ میتوانند پدید بیایند. در آموزشگاه زبان هم
بگوییم که شما میروید, یک پاتوق از چند تا از بچه‌ها میتواند درست شود که پس از تعطیلی
آموزشگاه ساعت پنج به آنور دوباره در کلاس گردآمده و ایوار نشینی نموده و تخمه بشکنند.

اینها که گفتن ندارد. یک چیز روشن و آشکار است و تا زمانیکه در
روند کار آموزشگاه و کلاس شما ستیزی پدید نیاورند, سراسر پذیرفتنی.

گلایه‌یِ دیگر هم براستی خنده‌آور و هتّا ترسناک بود که کسی نباید پشت سر من و شما نزد دوستان
اش چیزی بگوید. خوب است شما NSA یا جایی نیستید, اگرنه امروزه این آرزوی شما برآوردنی هم هست و میتوان
کاری نمود که هیچکس نزد دوستان اش هم نتواند آنجور که میپسندد و آسوده است سخن بگوید, این همان چیزی ست که شما میخواهید؟

پارسیگر

انتقاد از قانونهای انجمن - kourosh_bikhoda - 02-03-2014

عجب داستانی شده!

جناب امیر گرامی لطفن به موارد زیر دقت بفرمایید من یک مقدار اینها برام مساله شده:

- شما چطور و به چه اجازه ای موارد مطرحه در تالار نهان رو که بر اساس اعتمادی که مدیریت انجمن به شما داشته بهش حق دسترسی دارید در بخش عمومی عنوان میکنید؟
- اگر فکر میکنید دلیلش دفاع از حقوق کاربر آلیس باشه، خب میگذاشتید 24 ساعت از موضوع میگذشت و همونطور که داریوش عزیز هم به این موضوع اعتراض داشته، شاید بقیه کاربران در اونجا اعتراض میکردند و خلاصه موضوع در همونجا مختومه میشد. روشنه که به دلیل عدم روئیت اون توهین توسط آلیس، نیازی به عذرخواهی نبود ولی شاید ما خودمون کسرا رو وادار به عذرخواهی سوری از ایشون در همون جستار میکردیم.
- شما طوری از تالار نهان حرف زدید که کاربران باید گمان کنند اونجا یک اتاق فکر یا اتاق جنگ یا چمیدونم لژ مانندیه که دسترسی دارندگان به اونجا در حال توهین و تخریب و زیاده گویی و طراحی توطئه هستند مرتب. الفاظی شامل مخفی نشینی و کمینگاه و اینها شایسته اون تالار نیست. هر انجمنی قطعن یک تالار مخفی برای تبادل نظرها و بررسی های غیرعمومی داره و اینهم جزو همون قاعدست.
- شما در یک پستتون مدیران و کاربرانی که به اون جستار دسترسی دارند رو متهم به کم کاری و سکوت در برابر خطای کسرا کردید. این درسته. ولی مگه شما خودتون مدیر نیستید؟ چرا این مساله رو حل نکردید و به جاش اینچنین سر و صدا ایجاد کردید؟ به قول مزدک و مهربد بهتر نبود این مساله در همونجا حل بشه؟ نهایتن باید آلیس درگیر لفظی میشد که در مکانی پنهان بهش اطلاق شده بود، نه کل انجمن و بازدید کنندگان غریبه.

ولی در مورد موضوع:
- کسرا باید از آلیس بی برو برگرد عذرخواهی کنه به دو دلیل: 1. پیام خصوصی که آلیس با اعتماد به او و شاید هم اعتماد بیشتر به خاطر عنوان مدیریتی که بر دوش ایشون هست، برای اون تالار عیان کرده که کاری زشت هست. 2. اون لفظ به نظر من توهین حساب میشه. ولی آلیس هم در جایی توهین شخصی به ایشون کرده و اگر قاعده این به اون در رو به حساب بیاریم، بی حسابند:
Alice نوشته: مگر شخصیت هرکس مثل ایشان فرومایه است؟؟؟

- امیر باید از انجمن عذرخواهی کند که اینچنین مسائل نهانی رو به بیرون آورده در حالیکه میتونستیم به سادگی با گفتگو در موردش اون رو حل کنیم.
- لفظ مدیر اسرائیلی از نظر من نیاز به پوزش نداره. همونطور که مدیر ایرانی نداره. یا مدیر افغانی. کسرا هم فکر نمیکنم از این موضوع ناراحت شده باشه.

ولی گذشته از اینها، کسرا ممکنه شما بفرمایید چه کسی به مهربد و مزدک گفته تریاکی و دیوانه؟ اگر منظورتون تریاکی هست که این لفظ از طرف من به ایشون خطاب نشد. نقل قول زیر:

kourosh_bikhoda نوشته: جناب مزدک شما از پای منقل پامیشید جواب مناظره رو میدید؟

البته من هنوزم بر سر موضعم در بحث با آنارشی گرامی هستم و معتقدم این عبارت از طرف من خطا نیست ولی اگر مزدک ناراحت شده باشند که فکر نمیکنم، حاضرم ازشون عذرخواهی کنم.

بنابر این برای حفظ آبروی تیم مدیریت و انجمن بفرمایید کجا این دو نفر تریاکی و دیوانه خطاب شدند؟

انتقاد از قانونهای انجمن - Ouroboros - 02-03-2014

Mehrbod نوشته: این دیگر چه داستانی است؟

کاربر عضو دامنه‌ی دفترچه دات کام در همه جای دفترچه دات کام، از تالار نهان و ابرنهان و پسوپنهان گرفته تا پیام خصوصی و فضای عمومی باید تحت قوانین انجمن باشد، و هست. مشکل قوانین کنونی همینست که حقوق متقابل کاربران را ذکر نمی‌کند، اینکه دفترچه چه حقی دارد فقط محور قرار گرفته، حق کاربر «مگو» و تعریف ناشده است. آیا من به هنگام اخراج حق اعتراض دارم؟ و ...

انتقاد از قانونهای انجمن - Russell - 02-03-2014

Ouroboros نوشته: چه نیشدار و پرکنایه!
جناب راسل شما اگر زحمت مفت و مجانی و بی‌سپاس می‌کشید دست گلتان درد نکند، وظیفه‌ای است که داوطلبانه پذیرفته‌اید و انتقاد مداوم کاربر ایرانی همیشه تحت سانسور از مقام انضباطی هم دشواری بر همه آشکار آن بوده. این دلیل نمی‌شود که ما برویم در برج عاج و «محفل دوستانه» پشت سر کاربران دشنامگویی بکنیم، یا حتی منتی بابت این زحمت سر کسی بگذاریم. دلیل می‌شود؟
مگر دشنام‌گویی هم "دلیل" می‌خواهد؟

انتقاد از قانونهای انجمن - مزدك بامداد - 02-03-2014

Alice نوشته: بساکه هیچ‌یک از مدیران به این مورد جنسی رسیدگی نمی‌کرد
بیجاست، این سخن ایشان ، آنهم در انجمن دوستان ، یک دشنام
و یک " مورد جنسی" بشمار نمیرود. مانند بسیاری از چیزهای دیگر
یک گپ تهرانی است ولی اینکه سرکار امیر اینرا اینهمه گنده
کرده و در برابر از " مدیر اسرائیلی" و دیگر چیزها چشم پوشیده
و تاختن بی اندازه سخت به کسری برای گزینش های گردانندگی که
کرده و همه شان درست و روا از آب در امده اند، و همچنین سخن
نابجا که گویا ایشان از یهودی بودنشان، کژسود برده اند در دید
من یک shift شگفتی آور به زیان یک کفه ی ترازوست و از آنجا
که هیچ چیز در این جهان در بیخ شگفت آور نبوده و نیست باید
انگاشت که انگیزه ای نیرومند در پس این داوری نیما-ستیز نهان
است که اکنون شما دارید از ان سود می برید و اکنون هم پس
از براه انداختن این تئاتر، آمده و خود را به موش مردگی و ژست
بزرگواری میزنید که ای بابا دیگه ولش کنین!! * نه! بدید من باید
ته و توی داستان را شرلوک هولمز در بیاورد و داستان این
" مدیر اسرائیلی " هم باید روشن شود از کجا آب میخورد؟

*
Alice نوشته: هم‌چنین از ایشان می‌خواهم که این بحث را بیش از این ادامه ندهند! من نمی‌خواهم
کسی از من معذرت‌خواهی کند!
از دوستان دیگری هم که در این بحث نظر دادند متشکرم و از این دوستان گران‌قدر هم می‌خواهم که این
جستار را ادامه ندهند!

پارسیگر

انتقاد از قانونهای انجمن - Mehrbod - 02-03-2014

Ouroboros نوشته: کاربر عضو دامنه‌ی دفترچه دات کام در همه جای دفترچه دات کام، از تالار نهان و ابرنهان و پسوپنهان گرفته تا پیام خصوصی و فضای عمومی باید تحت قوانین انجمن باشد، و هست. مشکل قوانین کنونی همینست که حقوق متقابل کاربران را ذکر نمی‌کند، اینکه دفترچه چه حقی دارد فقط محور قرار گرفته، حق کاربر «مگو» و تعریف ناشده است. آیا من به هنگام اخراج حق اعتراض دارم؟ و ...

این سخنی است نو, تا جاییکه من میبینم با این نگر شما از بیخ نباید تالار نهانی هم داشت,
چرا که آنجا سخنانی پیرامون کاربران هم میتواند زده شود و آنها دسترسی ندارند و نخواهند دید.

به همانندی آموزشگاه زبان و گردآمدن دوباره‌یِ بچه‌هایِ آن ساعت ٥ به آنور در همان کلاس هم بنگرشید امیر جان.

در هر دوی اینها ما یک بستر داریم و دو گروه, و در این دو گروه قانون‌هایِ دگرسانی فرمانروا
هستند, ولی نباید پایِ این دو را به هم گشود و یا چون بستری یکسان دارند, یکسان هم برشمرد شان.