دفترچه
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: سیاست و اقتصاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%DA%A9%D9%85%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D9%85-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%B3%D9%85)

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - یه نفر - 10-18-2013

یه نفر نوشته: مثلا شما که جزئیات کمونیست و کاپیتالیسم و سوسیالیست و .. خوندی، چکار کردی باهاش؟؟!

با اینها نون در آوردی؟ با حفظ کردن شعار کمونیست و دموکرات و ... تونستی هزینه اجاره رو بدی؟

همچین میگه کوشش! 4 نفر دور میز جمع میشن و حین مشروب خوردن و سیگار کشیدن و خندیدن و .. 2و3 تا چرت و پرت میگن و اسمش رو میذارن اساسنامه کمونیست و سوسیالیست و ..
شب میاد خونه میگه وای امروز چقدر کار کردیم! چقدر فــَـک زدیم!

sonixax چرا به این نوشته ام پسند داده ای؟

:e106:

متن اش؟ لفظ و لحن اش؟ حرف دلت بود؟ کدوم قسمتش بیشتر؟

واقعا برام عجیب هست :))

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - sonixax - 10-18-2013

یه نفر نوشته: sonixax چرا به این نوشته ام پسند داده ای؟

به اینجاش :

یه نفر نوشته: همچین میگه کوشش! 4 نفر دور میز جمع میشن و حین مشروب خوردن و سیگار کشیدن و خندیدن و .. 2و3 تا چرت و پرت میگن و اسمش رو میذارن اساسنامه کمونیست و سوسیالیست و ..

چون این صحنه رو دست کم 200 بار از نزدیک دیدم :))

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - Mehrbod - 10-18-2013

sonixax نوشته: به اینجاش :

چون این صحنه رو دست کم 200 بار از نزدیک دیدم :))

پس میبینیم من بیخود به شما گیر ندادم (:

اندیشیدن هم که حتما نباید همراه با رسم و رسوم ویژه‌ای باشد, میتوان با همان خنده و گفتگو سر میز هم اندیشید!
من خودم بهترین اندیشه هامو در شلوغترین و عجیب‌ترین جاها داشتم ..

Mehrbod نوشته: پس میبینیم من بیخود به شما گیر ندادم (:

اندیشیدن هم که حتما نباید همراه با رسم و رسوم ویژه‌ای باشد, میتوان با همان خنده و گفتگو سر میز هم اندیشید!
من خودم بهترین اندیشه هامو در شلوغترین و عجیب‌ترین جاها داشتم ..

اندیشیدن همراه با خوشی و خنده با تریاک کشیدن و تا خرخره مشروب خوردن و در حال مستی و منگی سر میز و اصول کمونیسم و حزب را صادر کردن در حالی که نمیتوانی یک خط درست حرف بزنی و همه را چپ و چوپ میگویی فرق میکند .

sonixax نوشته: اندیشیدن همراه با خوشی و خنده با تریاک کشیدن و تا خرخره مشروب خوردن و در حال مستی و منگی سر میز و اصول کمونیسم و حزب را صادر کردن در حالی که نمیتوانی یک خط درست حرف بزنی و همه را چپ و چوپ میگویی فرق میکند .

پس روشنتر شد که دوزاری ما درست افتاده بود, هر کس چیزی در ستیز با سرمایه‌داری بگوید از روی "شکم‌سیری" و بیدردی است!
اگر نه امروز دنبال یک لقمه نان بود از این غلط‌هایِ بیخود و فزونکاوی‌ها نمیکرد!! (((:

پارسیگر

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - یه نفر - 10-18-2013

sonixax نوشته: اندیشیدن همراه با خوشی و خنده با تریاک کشیدن و تا خرخره مشروب خوردن و در حال مستی و منگی سر میز و اصول کمونیسم و حزب را صادر کردن در حالی که نمیتوانی یک خط درست حرف بزنی و همه را چپ و چوپ میگویی فرق میکند .

E41f

Mehrbod نوشته: پس روشنتر شد که دوزاری ما درست افتاده بود, هر کس چیزی در ستیز با سرمایه‌داری بگوید از روی "شکم‌سیری" و بیدردی است!
اگر نه امروز دنبال یک لقمه نان بود از این غلط‌هایِ بیخود و فزونکاوی‌ها[1] نمیکرد!! (((:

اینکه ادعای کمونیستهاست که سرمایه دار مرفه بی درد است و هیچ کاری نمیکند و همین طوری نشسته خون بقیه را میمکد :))

یعنی استدلال به قدری سطحی و به دور از واقعیت است که حتا در داستان های مصور کودکان هم ازش استفاده نمیشه ! چون کوک مذکور صحنه را با فحش خوار و مادر به خاطر خَر فرض کردنش ترک میکند :))

sonixax نوشته: اینکه ادعای کمونیستهاست که سرمایه دار مرفه بی درد است و هیچ کاری نمیکند و همین طوری نشسته خون بقیه را میمکد :))

یعنی استدلال به قدری سطحی و به دور از واقعیت است که حتا در داستان های مصور کودکان هم ازش استفاده نمیشه ! چون کوک مذکور صحنه را با فحش خوار و مادر به خاطر خَر فرض کردنش ترک میکند :))

آری, برای نمونه bill gates اگر یک روز کار نکند, بیچاره زن و بچه اش, نان ندارند بخورند!! (:

یا کسیکه خانه اجاره میدهد, بیچاره, شباروز دارد سگدو میزند, سر ماه میرود اجاره میگیرد!! (((:

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - Parastesh - 10-18-2013

sonixax نوشته: البته 70 ساله کمونیستها میگویند آمریکا در لجن فرو رفته و داره از بین میره :)))

اما خودشان میروند امریکا تا هر جور که شده امریکا را حفظ کنند .

E415

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - Nevermore - 10-18-2013

نقل قول:خوب این ادعا و حرف مفت است !
اقتصاد ایران مدل اسلامیزه شده شوروی کمونیستیست + یک کمکی به رسمیت شناختن حق مالکیت خصوصی که مثل شوروی به باد فنا نرود !

خیر.مدل اقتصاد ایران تا چند سال پیش سرمایه داری نیمه دولتی بود اکنون هم با قوانینی که در قانون اساسی گنجانده شده سرمایه داری محض است.نمونه اش را برای شما مثال زدیم،بیش از 80 درسد صنایع دولتی و شرکت ها به بخش خصوصی(سرمایه دار ها) واگذار شده.پس به این نتیجه می رسیم ادعای شما که هی تکرار می کنید و گمان می کنید با تکرار منطق به سود شما حکم می دهد، ادعای مفت است.

نقل قول:البته 70 ساله کمونیستها میگویند آمریکا در لجن فرو رفته و داره از بین میره :)))
70 سال دیگه هم همین حرفها رو میزنند میشه 140 سال E415
حقیقت به سخن شما نیست.ضرر و زیان آمریکا در دو جنگ افغانستان و عراق روشن است.در همین قضیه سوریه هم دیدیم که بواسطه ی تجربه ی گندی که در عراق زده شد چه اندازه محتاطانه برخورد کردند.

نقل قول:اتفاقن دقیقن اگر کسی زمین 100 میلیونی اش را به من بفروشد 100 هزار تومان هیچ دادگاهی حق رو به اون بابا نمیده :))))
یک کمی تحقیق کنید جانم !
این هم نمونه اش : جنجال فروش قالی ایرانی 10 میلیون دلاری
نخست اینکه روزنامه ی ایران منبع نیست.اما در همین ایران اگر شما چنین کاری کنید به جرم کلاه برداری احتمالا چند سالی سر و کارتان با زندان خواهد بود.بر فرض هم که من در این یک مورد اشتباه کنم چیزی از خنده داری استدلال شما که می گویید این راضی،اون راضی گور پدر ناراضی کم نمی کند.بعد هم شما برای چه جوش می زنید؟مگر نمی گویید آنها راضی هستند،کسی که راضی باشد استدلال های ما را هم بشنود موضع اش تغییر نمی کند.احتمالا باز هم تن به یوغ سرمایه داری خواهد داد.جای نگرانی برای شما ندارد.
نقل قول:بیشتر فحش بدید ! شما اولین کمونیستی نیستید که با فحاشی سعی میکنه خودش رو خالی کنه آخرینش هم نیستید .
گویا شما تعریف دشنام و فحش را هم نمی دانید که می گویید "کثیف" فحش است.