دفترچه
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: سیاست و اقتصاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%DA%A9%D9%85%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D9%85-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%B3%D9%85)

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - مزدك بامداد - 01-22-2014

sonixax نوشته: نه شما هیچ چیزی را نشان ندادید و من هم جایی نخواندم که شما چگونگی بقای رقابت و سیستم پاداش و جزا را نشان داده باشید و وقتی به شما گفتیم کجا نوشتید فقط گفتید برو بگرد هست!!!! پس تا کنون این شما بودید که ناتوان از نشان دادن آنچه ما پرسیده بودیم ما را به به خونه ی خاله پاس دادید! ما هم همان کار را کردیم - هر وقت توضیح شما را دیدیم توضیح خود را نشان میدهیم .

مابقی سخنانتان هم همگی شعار و حرفهای تاریخ مصرف گذشته ای هستند که روزگاری برای شیره مالیدن بر سر عوام یه به قول خودتان توده ها استفاده میشدند و امروزه کاربردی ندارند.
این گناه ما نیست که شما چیزی به این سادگی را نمیبینید،
چرا که همپیشی در نگر شما همان ست که من چگونه بتوانم
چیزی را از دست دیگری بیرون بیاورم و بدزدم و نه در
کوشس و تلاش در راه ساختن جهانی بهتر و آرامتر برای
زندگی. اگر چیزی در همود سرمایه داری سودی نیاورد،
بی ارزش است، چرا که آنجا سود بالاتر از هومنی است.
--
شما که نمیتوانید و نمیخواهید فاشیسم را برای ما بشکافید
چرا دیگر سفسته میکنید. بینگارید که من نمیتوانم، شما
اگر براستی میتوانید، بفرمایید بگویید،
اگر دلتان خواست، یک نگرستیزی هم بر سر این که
فاشیسم چیست و کی فاشیست است، راه می اندازیم!!

دیگر اینکه توده فریب تر از ایدئولوژی های بهره کشی،
از همین اسلام و دین ترسایی و خدا و پیغمبر گرفته تا
نوکران ایدئولوگ نوین سرمایه مانند پوپر و ... و لیبرالیسم!
و هرز گساری و ... نداریم. جهان بینی ما جهان بینی بیداری
رنجبران است و نه به خواب بردن آنان، که بتوانند خود را از
پتیاره ی بهره کشی دزدان تایخی برهانند. اگر این سخنان کهنه
شده بودند، اکنون رسانه ها و نهاد های سرمایه داری از پاپ
گرفته تا .. دم از " نداری مسیح" و "دادگری همبودین" نمیزدند

پارسیگر

sonixax نوشته: مگر بمب اتم را روی سر کمونیستها انداخته ؟
تازه کمونیستها که خودشان بمب اتمی داشتند و آزمایش هسته ای روی رفقای خودشان میکردند تا ببینند نتیجه اش چه میشود و از همین رو آن انگشت هرگز جرات بمب اتمی انداختن روی سر کسانی به خودشان هم رحم نمیکنند را نداشت و ندارد :e405:
بیجاست، ما توانمندی ارتشتاری و پولی این غول های سرمایه داری
را که در آنور آبها، برکنار از جنگها ، سده ها میلیونها برده را دوسیده
بودند، نشان دادیم. مانده سخنانتان هم باز پروپاگاند پوچ و زهوار در رفته ی
سرمایه داری آنهم از ته مانده های پنجاه سال پیش جزوه های انهاست!

پارسیگر

sonixax نوشته: خیر من گفتم :

شما فقط کشتار و جنایتش را دیدید!!!! باقی اش را ایگنور فرمودید!!!
البته در گفتگوی های پیشترمان دیکتاتوری را هم نوشته بودم که این بار لازم ندیدم بنویسم! همان کثافت کاری کافیش است.
E415
بیجاست، اکنون که سنگ روی یخ شدید به همان کثافت کاری
بسنده فرمودید که انیهم نیست و کوبا در سنجش با کشور های
همتراز خود در بنمایه و سرزمین، از بهترین ها و بالاترین ها
و دادگرانه ترین سامانه هاست. آنهم با همه ی سختی ها و فروبند ها!

پارسیگر

sonixax نوشته: چهار تا عکس گذاشتیم همه رفقا مثل پاپکورن دارند بالا و پایین میپرند!!!
چرا که نه، ما با هرگونه دروغ و پستی میجنگیم، اگر بتوانیم !

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - sonixax - 01-22-2014

مزدك بامداد نوشته: این گناه ما نیست که شما چیزی به این سادگی را نمیبینید،
چرا که همپیشی[١] در نگر شما همان ست که من چگونه بتوانم
چیزی را از دست دیگری بیرون بیاورم و بدزدم و نه در
کوشس و تلاش در راه ساختن جهانی بهتر و آرامتر برای
زندگی. اگر چیزی در همود سرمایه داری سودی نیاورد،
بی ارزش است، چرا که آنجا سود بالاتر از هومنی[٢] است.

خوب این طبیعیه که چیزی که سود نیاره بی ارزشه! البته بستگی داره سود رو در چی میبینید! اینکه شما بتوانید درمانی برای سرطان پیدا کنید هم سود است.
شما سود رو در پول و ثروت میبینید (طبق برداشت من) - من سود رو در پیشرفت میبینم و در مقایسه کشورهای کمونیستی با سرمایه داری پیشرفتِ محسوسی نمیبینم و همان طور که خودتان هم میدانید تمام محصولات تولیدی توسط نظامهای سرمایه داری که مشترک بین نظامهای سرمایه داری و کمونیستی تولید میشند کیفیت بالاتر و بهتری دارند .
همان طور که پیشتر هم گفتم بی اخلاقی شخصِ سرمایه دار و سوء استفاده اش از ثروت یک بحث دیگست ولی راه حلش این نیست که بگیم چون فلان سرمایه دار بی اخلاقه پس کلن باید سرمایه داری رو ممنوع کنیم و هر کسی مخالف ماست رو تیرباران!!!

مزدك بامداد نوشته: شما که نمیتوانید و نمیخواهید فاشیسم را برای ما بشکافید
چرا دیگر سفسته میکنید. بینگارید که من نمیتوانم، شما
اگر براستی میتوانید، بفرمایید بگویید،
اگر دلتان خواست[٣]، یک نگرستیزی[٤] هم بر سر این که
فاشیسم چیست و کی فاشیست است، راه می اندازیم!!
همان طور که پیشتر گفتم زمانی که شما من را به تمام نوشته هایتان پاس ندادید و به طور مشخص آنچه از شما خواسته ام را نشانم دادید من هم به طور مشخص آنچه شما از من خواسته اید را نشانتان میدهم.

مزدك بامداد نوشته: دیگر اینکه توده فریب تر از ایدئولوژی های بهره کشی،
از همین اسلام و دین ترسایی[٥] و خدا و پیغمبر گرفته تا
و هرز گساری[٦] و ... نداریم. جهان بینی ما جهان بینی بیداری
رنجبران است و نه به خواب بردن آنان، که بتوانند خود را از
پتیاره[٧] ی بهره کشی دزدان تایخی برهانند. اگر این سخنان کهنه
شده بودند، اکنون رسانه[٨] ها و نهاد های سرمایه داری از پاپ
گرفته تا .. دم از " نداری مسیح" و "دادگری[٩] همبودین[١٠]" نمیزدند

البته خیلی خیلی بیشتر بین اسلام و کمونیسم شباهت هست تا لیبرالیسم و اسلام!!! که پیشتر بسیاری از آنها را به شما نشان دادیم.
همینکه مدام حرف از رنجبران و بهره دهان میزنید ولی در عمل کوچکترین قدمی در راستای آنچه بدان باور دارید بر نمیدارید و درست عکسش حرکت میکنید و همان رنجبران را به گلوله میبندید و زندانی میکنید (شخص شما رو نمیگم) به اندازه کافی قابل استنداد هست که تمام اینها شعار و حرف برای فریب مردم است.

مزدك بامداد نوشته: بیجاست، ما توانمندی ارتشتاری[١] و پولی این غول های سرمایه داری
را که در آنور آبها، برکنار از جنگها ، سده ها میلیونها برده را دوسیده[٢]
بودند، نشان دادیم. مانده سخنانتان هم باز پروپاگاند پوچ و زهوار[٣] در رفته ی
سرمایه داری آنهم از ته مانده های پنجاه سال پیش جزوه های انهاست!

خوب ما هم همانجا به شما نشان دادیم که اینها همگی بهانه هستند! اگر فرض را بر این بگیریم که آمریکا به خاطر دور افتادگیش میدان نبرد نشده! پس این در مورد تمام کشورهای قاره ی آمرکا یا دست کم بسیاری از آنها صدق میکند ولی میبینیم که بقیه هیچ پُخی نشدند.
باز ما دست کم آویزان جزوه های 50 سال پیشیم نه تزریقات 200 سال پیش :)))

مزدك بامداد نوشته: بیجاست، اکنون که سنگ روی یخ شدید به همان کثافت کاری
بسنده فرمودید که انیهم نیست و کوبا در سنجش[١] با کشور های
همتراز خود در بنمایه[٢] و سرزمین، از بهترین ها و بالاترین ها
و دادگرانه[٣] ترین سامانه[٤] هاست. آنهم با همه ی سختی ها و فروبند[٥] ها!

ما عین نوشته خودمان را دوباره کوت گرفتیم و نشان دادیم که شما سخن ما را تحریف و تنها آن بخشی که به نفع خودتان بوده را پاسخ داده اید! دیگر این همه دست و پا زدن ندارد که :e405:
به طور مشخص ممنوعیت خرید خودرو برای افراد معمولی ، ممنوعیت استفاده از اینترنت برای همگان ، ممنوعیت خروج از کشور به شکلی آزادانه ، بیشترین روزنامه نگار زندانی پس از چین (سانسور) و مانند اینها همگی نشان از در پیتی بودن کوبا و میزان بالای کثافت کاری و دیکتاتوری در آن دارد .
حالا چرا جریان آزاد اطلاعات در آنجا مسدود است؟! البته که به خاطر ترس از آگاهی مردم و آشنایی شان با دنیای واقعیست . درست مثل کره شمالی.
پس شما بگردید یک حکومت درست و حسابی کمونیستی که منجر به کثافت کاری و آدم کشی و جنایت نشده باشد به ما نشان دهید. البته من یکی میشناسم (اگر بشه اسمش رو نمونه موفق و کمونیستی گذاشت) . میخواهم بدانم شما هم میشناسید یا خیر E00e

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - sonixax - 01-22-2014

مزدك بامداد نوشته: چرا که نه، ما با هرگونه دروغ و پستی میجنگیم، اگر بتوانیم !
خیر شما تنها با چیزی میجنگید که پوچ بودن باورتان را نشان دهد!
وگرنه اگر هدف راستینتان مبارزه با هر گونه دروغ و پستی بوده باشد اولین کسانی که باید محکوم کنید استالین ، خاندان ایل و رفیق لنین هستند که نه تنها این کار را نمیکنید بلکه از آنها دفاع هم میکنید!!!

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - Persepolis - 01-23-2014

مزدك بامداد نوشته: دیگر اینکه توده فریب تر از ایدئولوژی های بهره کشی،
از همین اسلام و دین ترسایی[٥] و خدا و پیغمبر گرفته تا
[FONT=&quot]جناب چه گوارا، فاشیسم در هر شکلش محکوم است. حالا خودتان قضاوت کنید ![/FONT]

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - Mehrbod - 01-23-2014

Persepolis نوشته: [FONT="]جناب چه گوارا، فاشیسم در هر شکلش محکوم است. حالا خودتان قضاوت کنید ![/FONT]

ببخشائید؟! چه‌گوارا هم فاشیست شد؟ ((:

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - Persepolis - 01-23-2014

Mehrbod نوشته: ببخشائید؟! چه‌گوارا هم فاشیست شد؟ ((:
خیر اینجا کسی نگفت چه گوارا فاشیسته!

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - مزدك بامداد - 01-24-2014

sonixax نوشته: خوب این طبیعیه که چیزی که سود نیاره بی ارزشه! البته بستگی داره سود رو در چی میبینید! اینکه شما بتوانید درمانی برای سرطان پیدا کنید هم سود است.
شما سود رو در پول و ثروت میبینید (طبق برداشت من) - من سود رو در پیشرفت میبینم و در مقایسه کشورهای کمونیستی با سرمایه داری پیشرفتِ محسوسی نمیبینم
به وارونه، شما (کاپیتالیست ها) سود را در پول می بینند، نه در گسترش هومنی و دادگری.
پیشرفت را هم میتوانید در شوروی ببینید که از روسیه تزاری نیمه برده داری، اَبَرکشور شد.
آنهم با همه ی جنگها و فروبند ها و هزینه هایی هایی که امپریالیسم بر پاد آنها بکار برد!
sonixax نوشته: همان طور که پیشتر گفتم زمانی که شما من را به تمام نوشته هایتان پاس ندادید و
ما نمیتوانیم چشم براه باشیم که شما زمانی نوشته های مارا هوش کنید. این دیگر گرفتاری
خودتان است، مانند همان گرفتاری که در کراننمایی فاشیسم دارید و از هر کس خوشتان
نمیآید، به او فاشیست میگویید!
sonixax نوشته: لبته خیلی خیلی بیشتر بین اسلام و کمونیسم شباهت هست تا لیبرالیسم و اسلام!
نام این سفسته را دوستان بگویند!
sonixax نوشته: خوب ما هم همانجا به شما نشان دادیم که اینها همگی بهانه هستند! اگر فرض را بر این بگیریم که آمریکا به خاطر دور افتادگیش میدان نبرد نشده! پس این در مورد تمام کشورهای قاره ی آمرکا یا دست کم بسیاری از آنها صدق میکند ولی میبینیم که بقیه هیچ پُخی نشدند.
برای اینکه تاریخ و گیتا شناسی نخوانده اید!
اسپانیا و پرتغال که آمریکای لاتین ( و کوبا) را گرفتند، دارایی ها و تلا هارا از آنجا با
کشتی به اسپانیا و اروپا میبردند ولی در آمریکا، در پی جدایی از انگلیس، پولها در دست
کوچگران امریکایی ماند، فزون بر اینکه خاک کشاورزی آمریکای شمالی را هیچ جای
آمریکای لاتین و میانی پیدا نمیکنید. نزدیک نیمی از مردم کوبا هم بردگان پیشین هستند
که اکنون با برابری ١۰۰% و دوستی بی همتا، با کوبایی هایی که ریشه ی اسپانیائی
دارند، زندگی میکنند و بر پاد جهان سرمایه داری هیچ تنشی میان تیره های مردم نیست.
sonixax نوشته: ا عین نوشته خودمان را دوباره کوت گرفتیم و نشان دادیم که شما سخن ما را تحریف و تنها آن بخشی که به نفع خودتان بوده را پاسخ داده اید! دیگر این همه دست و پا زدن ندارد که
به طور مشخص ممنوعیت خرید خودرو برای افراد معمولی ، ممنوعیت استفاده از اینترنت برای همگان ، ممنوعیت خروج از کشور به شکلی آزادانه ، بیشترین روزنامه نگار زندانی پس از چین (سانسور) و مانند اینها همگی نشان از در پیتی بودن کوبا و میزان بالای کثافت کاری و دیکتاتوری در آن دارد .
حالا چرا جریان آزاد اطلاعات در آنجا مسدود است؟! البته که به خاطر ترس از آگاهی مردم و آشنایی شان با دنیای واقعیست . درست مثل کره شمالی.
پس شما بگردید یک حکومت درست و حسابی کمونیستی که منجر به کثافت کاری و آدم کشی و جنایت نشده باشد به ما نشان دهید. البته من یکی میشناسم (اگر بشه اسمش رو نمونه موفق و کمونیستی گذاشت) . میخواهم بدانم شما هم میشناسید یا خیر
بیجاست، زمانی که درآمد و دارایی کشور اندک است، آنرا برای خرید نیاز های بایسته
بکار میبرند و نه اینکه کسی خودرو بخرد. رسانه های امپریالیستی هم نیرومند هستند
چون میلیارد ها دلار پول پشتش خوابیده و میتوانند دردسر ساز باشند. برای نمونه
رُل بی بی سی در واژگشت بهمن ١۳۵۷. بزبان دیگر همیشه گروهی هستند که میتوان
آنهارا با گسارش میلیونها دلار گول زد یا خرید. کوبا هم چه بخواهید و چه نخواهید یکی
از مردمی ترین کشور های کمونیستی است و اگر نبود، تا کنون در دم گوش آمریکا له شده بود.
پس شما همچنان برای پاریس هیلتون افتابه بگیرید!!

پارسیگر