دفترچه
گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - نسخه قابل چاپ

+- دفترچه (https://daftarche.com)
+-- انجمن: تالارهای ویژه (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87)
+--- انجمن: سیاست و اقتصاد (https://daftarche.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم (/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%DA%A9%D9%85%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D9%85-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%B3%D9%85)

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - Mehrbod - 12-13-2013

kourosh_bikhoda نوشته: انقدر حرف مفت نزنید جناب آقای مهربد. شما نه پلیس این انجمن هستید نه اختیاری خوشبختانه دارید از طرف ادمین نه وکیل و ولی مزدک هستید. مزدک خودش توانایی اعتراض به من رو داره. اگر نمیکنه دلیل اشاره من رو به پیری فهمیده چون برعکس شما آدم باهوشیه.

آها!

یکی از ویژگی‌هایی که ما در سرمایه‌داران میتوانیم بیاموزیم این است که همیشه دوست دارند [b]هر غلطی[b] که
دوست داشتند بکنند و ب.ن. در همین گفتگو ما را تا دلشان میخواست تریاکی و وافوری و پیر و خرفت
بنامند, ولی اگر خدای ناکرده به این بددهنی‌ها یک ارزن اعتراض بکنید در جا شما را انگ "دخالت‌گر" هم خواهند زد!

همینها در جای دیگر هم دوست دارند مردم را تا هر آن اندازه که دوست داشتند فریفته و گول زده و مانند خر ایشان را به گاری و فرقون بسته و ازشان کار بکشند,
ولی اگر شما در جایگاه یک نگرنده به این روند کوچکترین اعتراضی بکنید, پیه‌یِ فضولِ همپیاله‌یِ کمونیسم مردم‌خوار ... و هزار و یک انگ دیگر را هم باید آنجا به تن بمالید:

مزدك بامداد نوشته:
kourosh_bikhoda نوشته: من نمیفهمم شما کمونیست ها چه از جون مردم میخواهید؟ مردمی که خودشون از حقوق و مزایای کاری و استخدام شدن در شرکت های بزرگ راضی هستند و هیچ دلخوری از کار کردن برای شرکت های بزرگ ندارند. شما مثال روشنی از دایه عزیزتر از مادر هستید.
...
:e057:
نخست اینکه شما از دل مردم که آگاه نیستید و دوم اینکه ناآگاه فراوان است و بسیاری
هم به زیارت امامزاده بیژن میروند و من هم از شما که بیخدا و آته ایست هستید میپرسم
که چه از جان آنها میخواهید، خودشان که از پول ریختن در ضریح خرسند هستند!؟؟
:e057:

اندیشمند همزمانه "نسیم طالب" اخلاقیات کار را اینچنین کران‌مینماید:

اگر کلاهبرداری میبینید و کلاه‌برداری را نمیگویید, پس شما یک کلاه‌بردار هستید.

If you see fraud and do not say fraud, then you are a fraud ~Nassim Taleb:

اخلاقیات سرمایه‌داری ولی گویا اینچنین کراننمایی میشود:

If you see fraud, what's it to ya? go you own fuckin' way you prick communist!

4

kourosh_bikhoda نوشته: ببینید من از شما زیاد خوشم نمیاد مطمئنم این حس دوطرفست. پس از ما بکش بیرون برو به کس دیگه گیر بده. دلیلی نداره با کسی که خوشت نمیاد هی کل کل کنی که جانم.

آماج من اینجا نمایشِ چهره‌یِ راستین سرمایه‌داری و سرمایه‌داران
میباشد و اینکه شما آنجا چه احساساتی؟ در دل به من دارید, بی‌پیوند است.

پارسیگر

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - kourosh_bikhoda - 12-13-2013

تبریک میگم. شما تونستید در یک پیک مقدار بسیار زیادی اراجیف سر هم کنید. دکتر روازاده باید پیش شما بوق بزنه با ماشین.
شما انقدر چرت و پرت گفتید که حتا من دلم نمیاد از یه تیکه نوشته هاتون نقل قول کنم E412

Mehrbod نوشته: در همین گفتگو ما را تا دلشان میخواست
کدوم ما؟ من اصلن شما رو به حساب نمیارم. دلمم نمیخواد باهاتون دهن به دهن بشم. من نه شما رو تریاکی حساب میکنم، نه پیر، نه جوان، نه آدم ... نمیدونم خودآزادی شما تا چه حد هست که دوست دارید با من دهن به دهن بشید. خب زیاد اشکالی نداره ادامه بدید 71

kourosh_bikhoda نوشته: تبریک میگم. شما تونستید در یک پیک مقدار بسیار زیادی اراجیف سر هم کنید. دکتر روازاده باید پیش شما بوق بزنه با ماشین.
شما انقدر چرت و پرت گفتید که حتا من دلم نمیاد از یه تیکه نوشته هاتون نقل قول کنم E412

کدوم ما؟ من اصلن شما رو به حساب نمیارم. دلمم نمیخواد باهاتون دهن به دهن بشم. من نه شما رو تریاکی حساب میکنم، نه پیر، نه جوان، نه آدم ... نمیدونم خودآزادی شما تا چه حد هست که دوست دارید با من دهن به دهن بشید. خب زیاد اشکالی نداره ادامه بدید 71

این دیگر گناه من نیست شما بجای پرداختن به پرسمان کمونیسم, به چشم و ابرو و وافور و تریاکی بودن
و نبودن و اینکه ته دلتان درباره‌یِ منِ مهربد وارسته چه احساساتی دارید مینویسد, ما آنچه باید میگفتیم را گفتیم!

اگرنه روشنه شما اگر چیزی داشتید, بجای لودگی و دشنام و ... همان پاسخ پیک‌هایِ ما را میدادید.

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - kourosh_bikhoda - 12-13-2013

Mehrbod نوشته: این دیگر گناه من نیست شما بجای پرداختن به پرسمان کمونیسم, به چشم و ابرو و وافور و تریاکی بودن
و نبودن و اینکه ته دلتان درباره‌یِ منِ مهربد وارسته چه احساساتی دارید مینویسد, ما آنچه باید میگفتیم را گفتیم!

اگرنه روشنه شما اگر چیزی داشتید, بجای لودگی و دشنام و ... همان پاسخ پیک‌هایِ ما را میدادید.
بابا شما چرا میخواهید با من بحث کنید؟ یکی از دوستان و هموندان ارجمند بیاد به این آقا حالی کنه که من ایشونو داخل حساب نمیکنم. بحث من با مزدک بود و شد. شما مشغول ذخیره سازی سخنان مزدک باشید و جابه جا تکرارشون کنید. خوش بگذره جانم.

kourosh_bikhoda نوشته: بابا شما چرا میخواهید با من بحث کنید؟ یکی از دوستان و هموندان ارجمند بیاد به این آقا حالی کنه که من ایشونو داخل حساب نمیکنم. بحث من با مزدک بود و شد. شما مشغول ذخیره سازی سخنان مزدک باشید و جابه جا تکرارشون کنید. خوش بگذره جانم.

اینجا سخنگاه است, دوست ندارید گفتمان کنید, بروید جای دیگر. نمیشود که اینجا
همرزم ما را دشنام بدهید و سپس گلایه هم بکنید که چرا نمیگذارید من اینجا آزاد ول بگردم و دشنام بدهم؟ (:

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - sonixax - 12-13-2013

Mehrbod نوشته: sonixax: یک کشور کمونیستی بدردبخور نام ببرید.
مزدک: یک کشور کمونیستی که آمریکا در کار آن چوب فرونکرده باشد, بنامید.
sonixax: یک کشور کمونیستی بدردبخور نام ببرید.

از آنجاییکه بدرستی هیچ کشوری که آمریکا در آن کارشکنی نکرده
باشد یافت نمیشود, پس روشنه بجز این چرخه‌یِ پوچ هنر دیگری از شما برنیاید! (:

باز هم که زدید صحرای کربلا ؟!
جمهوری اسلامی هم به خاطر انگشت آمریکا این طوری شد وگرنه خود سیستم که عیبی نداره :)))) و اصلن هم مهم نیست که جمهوری اسلامی روزی صد بار میگه مرگ بر آمریکا و سفارتش رو اشغال میکنه و مدام میگه اسرائیل رو از صحنه روزگار محو میکنیم :)))
پس این بهانه ی شما که آمریکا انگشتمان کرد پاره شدیم کماکان از زیر پاسخگویی در رفتن است و پرت و پلاست .

Mehrbod نوشته: پاسخی که ما در پیک پسین از ایشان خواهیم گرفت:

sonixax: یک کشور کمونیستی بدردبخور نام ببرید.

شما اول پرسش ما را پاسخ بدهید بعد مثل احمدی نژاد سوال را با سوال جواب بدهید ! این هم یکی دیگه از شباهتهای شما کمونیستها با اسلامیستها :))

Mehrbod نوشته: من هرگز جایی ستیز با مسلمانان را رویکرد ندانسته‌ام, پس یاوه و دروغ بیشتر نگفتید.
البته جایی هم فرموده بودید از سیاهپوستان خوشتان نمی آید :))

Mehrbod نوشته: تازه با این سخنان روشن نشد, ستیز با اسلام همان ستیز با مسلمان است یا خیر؟
اگر نیست, پس چرا ستیزِ کمونیسم با سرمایه‌داری, با ستیز سرمایه‌داران با کمونیست (بدست آمریکا) پاسخ گرفته و میگیرد؟

شما پرسش ما را پاسخ دهید پاسخ خود را میگیرید ! ولی برای اینکه دوزاری مبارک دیر میوفتد یک بار دیگر توضیح میدهم :
ستیز اسلام (ایدئولوژی) با کفار (اشخاص) ستیز ایدئولوژی با اشخاص هست یا نه ؟
کمونیستها هم نه با خود سرمایه داری بلکه با سرمایه داران هم اعلام جنگ و دشمنی کرده اند و سرمایه دار ایدئولوژی نیست .
باز هم بگم یا دوزاری کج تر از این حرفهاست ؟!

Mehrbod نوشته: اینکه جای اندوه ندارد, اگر شما کسی هستید که میگوید ستیز با اسلام همان ستیز با مسلمانان است و پس
سرمایه‌داران هم سزامندیِ[٥] جنگ و بمبافکندن بر سر کمونیست‌ها را دارند, آنگاه ما هم میتوانیم بسادگی یادآوریم که
درسته تاکنون کمونیست‌ها در این جنگها از قلدری همچون آمریکا شکست خورده‌اند, ولی با نگاه به تاریخ بسادگی
میبینیم ستیزگرانِ فئودالیستم یا هتّا همین برده‌داری نیز بارها بار شکست خوردند, ولی سرانجام کار پیروز درآمدند.

باز هم که قیاس مع الفارق کردید جانم!
برایتان لینک دادم بروید بخوانید که انقدر قیاس مع الفارق نکنید .
هر وقت به قول دوستتان هوش کردید که ابزار کار نخود و لوبیا نمیخورد پس ابزار کار ≠ برده آن وقت بیایید تا بقیه اش را برایتان بگویم :))

Mehrbod نوشته: پس هیچ جای اندوه (برای آزادی‌خواهان و فرامنشان[٦]) ندارد, ولی بیگمان برای بهره‌کشان مفتخور دارد!

نه عزیزم مفت خور اونیه که میخواد یک نظام کمونیستی راه بندازه و با دزدی مال و اموال دیگران و استفاده از مالیات آنهایی که کار میکنند زندگی بگذرونه!
نه کسی که با سرمایه اش ایجاد کار میکنه و تازه برای به دست آوردن سرمایه و حفظ آن باید روزی صد تا پشتک بزنه . در ضمن پدر و مادری دوست دارد ماحصل تمام زحماتش را بدهد به فرزندش! (پدر و مادر راضی ، فرزند راضی کون لق ناراضی)
افتاد ؟!
2x2=4

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - sonixax - 12-14-2013

kourosh_bikhoda نوشته: شبکه منوتو دیشب یک مستندی رو از تاثیرات آزمایش های اتمی شوروی بر روی انسان ها تبلیغ کرد. قراره این مستند 27 آذر پخش بشه. امیدوارم بتونم ببینمش.

بد نیست جناب مزدک که مطلقن معتقدند کمونیست ها به "هومنی" و "هومن" توجه میکنند این مستند رو ببیند تا یه مقداری شاید از مواضع متعصبانه خودشون کوتاه بیان.

[ATTACH=CONFIG]3124[/ATTACH]

خاک به سر مرحوم مارکس شد! توهین به مقدسات کمونیستها ؟!
هیهات من الذله
و کفرو و کفرالله و الله خیر الماکرین و این حرفها !!!

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - Mehrbod - 12-14-2013

sonixax نوشته: باز هم که زدید صحرای کربلا ؟!
جمهوری اسلامی هم به خاطر انگشت آمریکا این طوری شد وگرنه خود سیستم که عیبی نداره :)))) و اصلن هم مهم نیست که جمهوری اسلامی روزی صد بار میگه مرگ بر آمریکا و سفارتش رو اشغال میکنه و مدام میگه اسرائیل رو از صحنه روزگار محو میکنیم :)))
پس این بهانه ی شما که آمریکا انگشتمان کرد پاره شدیم کماکان از زیر پاسخگویی در رفتن است و پرت و پلاست .

هر گردی که گردو نیست, هر کس هم میتواند گناهِ ناکارآمدی خود اش را گردن دیگران بیاندازد.
ما برای ج.ا. هم فرنود و دلیل داریم که چرا درست کار نمیکند, ولی
شما برای کمونیسم اینها را نیاورده‌اید و تنها میگویید "کار نکرد, پس بده".

روشنه هر چیزی که کار نکرد, ببایست از ناکارآمدیِ آن نیست.

تن هومن هم گفتیم در برابر یک ویروس ناچیز از پادرمیاید, ولی همچنان بسیار کارآمد است:
کارآمدی ≠ ناشکنندگی

sonixax نوشته: البته جایی هم فرموده بودید از سیاهپوستان خوشتان نمی آید :))

یاوه‌گویی بس نیست؟

اینجا سخنگاه است و همه‌یِ نوشته‌ها سر جایِ خودشان میباشند, اگر من چنین چیزهایی را گفته‌ام
بفرمایید بیاورید; فراموش هم نکنیم, اینکه من چه گفته‌ام در اینکه شما میخواهید ثـابت کنید:
ستیز با اسلام = ستیز با مسلمان

تا توانسته باشید بگویید:
ستیز با کمونیستها (چون "کمونیسم" با "سرمایه‌داری" می‌ستیزد) بدست "سرمایه‌داران" (= آمریکا) بی اشکال بوده.

هیچ دگرسانی‌ای نمیدهد.

sonixax نوشته: شما پرسش ما را پاسخ دهید پاسخ خود را میگیرید ! ولی برای اینکه دوزاری مبارک دیر میوفتد یک بار دیگر توضیح میدهم :
ستیز اسلام (ایدئولوژی) با کفار (اشخاص) ستیز ایدئولوژی با اشخاص هست یا نه ؟

ببخشایید؟ مگر همین بالا نگفتید که؟
sonixax نوشته: شما اول پرسش ما را پاسخ بدهید بعد مثل احمدی نژاد سوال را با سوال جواب بدهید !

بهتر نیست بجای اینکه به دیگران انگ بزنید (من مهربد وارسته از سیاه‌پوستها بیزارم, من مهربد
وارسته گفته‌ام باید مسلمانان را کشت و etc.) خودتان کمتر دروغ بگویید و به اندرزهای خودتان پایبند بمانید؟ E402

سپس اینکه روشنه خیر, اگر شما در کشور خودتان سامانه‌یِ کمونیسم را برپا سازید و کاری به کار دیگران هم نداشته باشید,
یک کشور سرمایه‌دار دیگر چه سزامندی‌ای در تازش و جنگ به شما دارد؟ یا از آن بدتر, به چه سزامندی‌ای دیگر کشورها را باید به فروبند شما وادارد؟

قلدری و کارشکنیِ آمریکای سرمایه‌دار را نمیتوان هیچ جوره درست‌نُمایاینید, مگر آنکه شاید خود امان نوکر سرمایه باشیم.

sonixax نوشته: کمونیستها هم نه با خود سرمایه داری بلکه با سرمایه داران هم اعلام جنگ و دشمنی کرده اند و سرمایه دار ایدئولوژی نیست .

آها, پس بمهر یکبار دیگر کاسه‌یِ داغتر از آش شده و برای ما بفرمایید آمریکا ب.ن. در ویتنام برای چه جنگ‌افروخت و آنجا چه غلطی میکرد؟

پارسیگر

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - Mehrbod - 12-14-2013

sonixax نوشته:
Mehrbod نوشته: شما که هنوز یادنگرفتید سنجش نابرابر (قیاس مع الفارق) چیست؟ سنجش نابرابر
زمانی است که نشان داده شود دو چیز چرا نمیتوانند همسنجی(= مقایسه) شوند.

برای نمونه ما میگوییم پرتقال و تخمه آفتابگردان نمیتوانند در آبداری یا گوشتالو بودن سنجیده شوند, زیرا تخمه آب یا گوشتی ندارد که آنجا سنجیده شود.

اکنون برای ما بفرمایید پراسنجهای کارآمدی (efficiency) + شکنندگیِ (fragility) دو سامانه چرا نمیتوانند همسنجی شوند؟

شما دارید شکنندگی آب را با چوب مقایسه میکنید !
مثال : مغز زیر ضربه پتک له میشود و از بین میرود / بدن انسان در مقابل یک ویروس ضعیف است و از بین میرود .
بعد عملکرد این دو را! مقایسه کرده بودید با له شدن کمونیسم در مقابل پدافند سرمایه داری . که از بیخ قیاستان مع الفارق است چرا که کمونیسم از بیخ کوچکترین شباهتی با مغز و بدن انسان ندارد .
به عبارت ساده تر سخن شما همان قدری مسخره است که کسی بگوید فلان کامپیوتر با فلان مشخصات سخت افزاری کارآمد تر از فلان کامپیوتر است بعد شخصی بگوید اگر چرتکه را بکوبی زمین میشکند آیا ناکارآمد است :)))) (تازه اینجا چرتکه یک ربطی به کامپیوتر داردE415)
برای اینکه بدانید قیاس مع الفارق چیس/ت و انقدر پرت و پلا سر هم نکنید : قیاس مع الفارق | شرح مغالطات منطقی
افتاد ؟

ناآگاهیِ شما از پرسمانهای ِ «آناکاویِ سامانه» گناه من نیست و چون چیزی
را هم شما نمیگیرید, ببایست آنرا سنجش نابرابر ( قیاس مع‌الفارق) نمیسازد.

بکوشید هم دریابید که من نخستین کسی نیستم دو سامانه‌یِ زیستی (مغز ومن,
سامانه‌یِ پدافندین تن, ...) و فرساخته (همبازگرایی, سرمایه‌داری, ..) را همسنجیده‌ام:

Stanford's Entrepreneurship Corner: Nassim Taleb, Author - The True Nature of Fragile Systems
The University of Akron : Speeches & Statements
...

...Such socio-political ingenuousness is evident, for instance, in the assertion
that high fertility rates in the Third World are ‘caused in part by the absence of
effective capital markets, which make it difficult or impossible for households
to obtain social security except by having more children’ (Levin et al., 1998:
226). Another example is the proposed analogy between the deterioration of
the immune system in an individual infected with HIV/AIDS, on one hand,
and the collapse of communism in Central and Eastern Europe, on the other.

پارسیگر

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم - sonixax - 12-14-2013

Mehrbod نوشته: هر گردی که گردو نیست, هر کس هم میتواند گناهِ ناکارآمدی[١] خود اش را گردن دیگران بیاندازد.
ما برای ج.ا. هم فرنود[٢] و دلیل داریم که چرا درست کار نمیکند, ولی
شما برای کمونیسم اینها را نیاورده‌اید و تنها میگویید "کار نکرد, پس بده".

دروغ گفتن هم حدی دارد جانم !
129 صفحه پست زده ایم و توضیح داده ایم چرا کمونیسم ناکارآمد است !
یک بار هم امیرِ آنارشیست توضیح داد که از طرف خود شما به بهره کش بودن متهم شد !
یک مناظره هم که کوروش با جناب مزدک در این زمینه دارد !
شاهد تمام مدعاهایمان هم این است که حتا یک کشور کمونیستی درست و حسابی وجود ندارد / نداشته و نخواهد داشت .

Mehrbod نوشته: وشنه هر چیزی که کار نکرد, ببایست از ناکارآمدیِ آن نیست.

روشن است که هر چیزی که ادعایی داشت و در براورده کردن ادعایش آن هم پس از این همه سال ناتوان بود ناکارآمد است .

Mehrbod نوشته: تن هومن[٣] هم گفتیم در برابر یک ویروس ناچیز از پادرمیاید, ولی همچنان بسیار کارآمد[٤] است:

کارآمدی[١] ≠ ناشکنندگی

و گفتیم که این قیاس قیاس مع الفارق است و برای شما لینک هم گذاشتیم که بخوانید که انقدر این چرند را تکرار نکنید .

Mehrbod نوشته: یاوه‌گویی بس نیست؟

اینجا سخنگاه است و همه‌یِ نوشته‌ها سر جایِ خودشان میباشند, اگر من چنین چیزهایی را گفته‌ام
بفرمایید بیاورید; فراموش هم نکنیم, اینکه من چه گفته‌ام در اینکه شما میخواهید ثـابت کنید:

Ouroboros نوشته: چرا «حق» ابراز نفرت نسبت به آدمهای دیگر را برای خودتان قائل هستید؟!
Mehrbod نوشته: این هم پرسش شگفت‌انگیزی بود امیر جان، چرا نباید چنین حقی را به خودمان بدهیم؟

البته نتوانستم نوشته شما را در باره ی ابراز تنفرتان علیه مسلمانان پیدا کنم! که همین هم به خاطر خطای تیم مدیریتی در قبول سخن شما مبنی بر اجازه ویرایش و حذف دایمی پستها توسط کاربران بود که چنین خطایی دیگر هرگز تکرار نخواهد شد چرا که همان روز نخست هم به عنوان مخالف این کار به این مساله اشاره کرده بودم.

Mehrbod نوشته: ستیز با کمونیستها (چون "کمونیسم" با "سرمایه‌داری" می‌ستیزد) بدست "سرمایه‌داران" (= آمریکا) بی اشکال بوده.

معلومه که بوده ! این شمایید که خودتون رو درجایگاه حق میبینید و همه رو ناحق و هر کسی ضد نظر شما حرف بزنه فوری میشه بهره کش و مفت خور و ...

Mehrbod نوشته: بهتر نیست بجای اینکه به دیگران انگ بزنید (من مهربد وارسته از سیاه‌پوستها بیزارم, من مهربد
وارسته گفته‌ام باید مسلمانان را کشت و etc.) خودتان کمتر دروغ بگویید و به اندرزهای خودتان پایبند بمانید؟

من نگفته ام شما گفته اید باید مسلمانان را کشت ! بلکه گفتم شما به روشنی نسبت به مسلمانان ابراز انزجار و تنفر کرده اید .
پس به جای پرت و پلا گویی و دروغ گفتن بیش از حد لطف بفرمایید پرسش ما را پاسخ بدهید و انقدر موضوع را نپیچانید.

Mehrbod نوشته: سپس اینکه روشنه خیر, اگر شما در کشور خودتان سامانه‌یِ[٧] کمونیسم را برپا سازید و کاری به کار دیگران هم نداشته باشید,
یک کشور سرمایه‌دار دیگر چه سزامندی‌ای[٨] در تازش و جنگ به شما دارد؟ یا از آن بدتر, به چه سزامندی‌ای دیگر کشورها را باید به فروبند[٩] شما وادارد[١٠]؟

اگر تنها محدود به کشور خودتان باشد آن هم بدون دخالت در کار دیگران و رضایت شهروندانتان نه خیر هیچ ایرادی ندارد و ما هم جایی نگفتیم ایراد دارد ! ولی وقتی میشوید مثل کره شمالی که به درخت کریسمس داخل خاک کره جنوبی گیر میدهد و مدام تهدید به حمله اتمی میکند باید گرفت خشتکتان را کشید روی سرتان!

Mehrbod نوشته: قلدری و کارشکنیِ آمریکای سرمایه‌دار را نمیتوان هیچ جوره درست‌نُمایاینید, مگر آنکه شاید خود امان نوکر سرمایه باشیم.

آمریکا تنها از سرمایه داران و متحدانش پدافند کرده و چون شماها زورتان بهش نمیرسد به روش اسلامی به فحاشی روی آورده اید! که البته پیشتر بسیاری شباهتهای کمونیستها را با اسلامگرایان نشان داده ایم .

Mehrbod نوشته: آها, پس بمهر یکبار دیگر کاسه‌یِ داغتر از آش شده و برای ما بفرمایید آمریکا ب.ن.[١١] در ویتنام برای چه جنگ‌افروخت و آنجا چه غلطی میکرد؟

به همان دلیلی که شوروی کمونیستی در ویتنام حضور داشت ، به همان دلیلی که حکومت کمونیستی به خود حق داد به افغانستان حمله کند و پدر افغانها را در بیاورد ! به همان دلیل که کمونیستها به چکوسلواکی حمله کردند! به همان دلیل که به مصر کمک کرد تا با اسرائیل وارد جنگ شود که البته اسرائیل عزیز زد پدرشان را درآورد! به همان دلیل که با وجود امضای قرارداد بیطرفی با ژاپن به شمال چین برای نابودی ژاپنی های باقیمانده حمله کرد ! به همان دلیل که سر یک خط راه آهن به جمهوری چین حمله کرد! به همان دلیل که شوروی به سین کیانگ حمله کرد .

و حالا که فهمیدید چرا آمریکا در قبال وحوشی به نام کمونیستها از خود و همپیمانانش و بقیه آنهایی که کمونیسم نمیخواستند پدافند کرد بفرمایید شوروی به چه حقی به آنهایی که بالاتر فهرست کردم حمله کرد؟ چون کمونیست بودند و مثل شما میخواستند عقیده خود را پاچه همه بکنند؟

به جای اینکه نوشته های مزدک را کپی پیست کیلویی کنید و یک سخنش که پیشتر بارها و بارها پاسخ داده شده را مدام قرقره کنید یک کمی از خودتان مایه بگذارید جانم.
2x2=4